Síla psa

• Velká Británie The Power of the Dog (více)
Trailer 2

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

Trailer 2

3DD!3

Kodi Smit-Mcphee to teď bude mít u LGBT komunity velký špatný. Síla psa je hodně divné rodinné drama zasazené do Montany 1925, ve kterém jakoby chybí klíčové scény, ale pozor! Je to záměr. Postavy tak z ničeho nic mění své chování díky něčemu, co se děje mimo záběr. Campionová vše pouze naznačí a nechává diváka domyslet si zbytek. Snímek se tak odehrává bez jakékoliv katarze. Vše tak stojí na vynikajícím Cumberbatchovi, který si rančerskou fázonu vychutnává plnými doušky. ()

Flakotaso

Cumberbatch je tak strašlivě krutý zmrd, že pálí papírové růže, blbě čumí, trousí rýpavé poznámky, pomalými pohyby si balí jedno cigáro za druhým, dokonce má tolik drzosti, že si píská pochod Radeckého a když jej jednou zčistajasna zahraje na banjo, šokovaná Dunst se nevyhnutelně proměňuje v trosku, neřkuli hnijící zombie. Jednou za půl hodiny se jako dřevěný panák zjeví její manžel, přestože na ranči také žije. A i když milý rančer přece jenom začne projevovat trochu lidského tepla (i "tepla") k něčemu jinému, než k posvátnému sedlu svého dávného guru Bronca, stejně si zaslouží chcípnout na sněť. S touhle tzv. revizí westernu se může jít nejpřeceňovanější žijící režisérka vycpat. ()

Anderton

Po Top of the Lake ďalší Campionovej počin, o ktorom neviem, čo si mám myslieť a dokonca ani to, či sa mi páčil. Ale zase istý čas vo vás bude rezonovať. Neustále čakáte, kam to bude smerovať, aký konflikt prevládne, až zistíte, že týmito úvahami strávite celé dve hodiny a že o konfliktoch, klaďasoch a záporákoch to rozhodne nie je. Pozor, nejde o western, to, že tu máme kovboja a kravy, z historického filmu odohrávajúceho sa približne pred sto rokmi strieľačku s koltami ešte nerobí a je to len dobre. O osudoch postáv, ale aj o ich povahách a spôsobe myslenia, si veľa vecí budete musieť domyslieť sami. To berte zároveň ako varovanie aj ako odporúčanie. ()

Davies182

Škrábání křídou po tabuli. Zbožňuju filmy, jejichž finální pointa si diváka namaže na prsa, a zároveň si po nich přijde chytřejší než před zhlédnutím. V tomto případě sice dílčí část mrazivého příběhu umocnila předloha, což je jasné, ale i natočit to celé "správně" muselo dát pěknou dřinu. A navíc: kde jinde odvyprávět silné westernové drama s tolika rozbitými postavami než na úpatí Mordoru, že? S tím neustálým pobrnkáváním na hitchcockovskou basu jsem už jenom čekal, kdy se z těch kopců konečně přižene Odula, a pošmákne si na Cumberbatchově herce. Prosím jednoho Oscara, díky, nashle. [Netflix] ()

johnn333

Moc dobrý a poměrně rafinovaný v tom, jak to v rámci rodinnýho dramatu posouvá fokus od jedné nejednoznačné postavy k druhé, přičemž to zároveň nerezignuje na jejich vývoj, aby bylo vyústění hlavního konfliktu v něčem nečekané, ale přesto logicky nevyhnutelné. Takhle to zní jako samozřejmost, která by měla být vlastní každému filmu, tenhle scénář se ale prostě povedl. I když pár falešných not tam je, kvůli čemuž je První kráva v podobném ranku "anti-westernů" pořád výš. ()

• Hlavnú ženskú postavu (Rose Gordon) mala pôvodne stvárniť Elizabeth Moss, ktorú si následne zahrala Kirsten Dunst. (classic)