Reklama

Reklama

Síla psa

  • Velká Británie The Power of the Dog (více)
Trailer 5

VOD (1)

Obsahy(1)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 5

Recenze (325)

POMO 

všechny recenze uživatele

Pomalé komorní drama v chladném podzimním prostředí, ve kterém se o pocitech takřka nemluví a mezi postavami pouze vřou, podpořené dramatickou, místama až thrilerovou hudbou. Jane Campion usedá zpátky za piáno a tentokrát obchází veškerá příběhová klišé, které diváka v průběhu sledování napadají. A opatrnou psychologickou studií postav vede snímek do uměleckého tvaru, který pokládá více otázek, než dává odpovědí. Zajímavé, osobité, festivalové. Ale nechalo mě to chladným. Cumberbatch brilantní. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Síla psa je poctivé slow burn drama, které prostřednictvím několika postav zvládne chytře i nenásilně vypovídat o širokém spektru témat. V kombinaci se skvělými herci a opojným vizuálem není pochyb o tom, že se jedná o jeden z filmů roku. Více zde. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Kodi Smit-Mcphee to teď bude mít u LGBT komunity velký špatný. Síla psa je hodně divné rodinné drama zasazené do Montany 1925, ve kterém jakoby chybí klíčové scény, ale pozor! Je to záměr. Postavy tak z ničeho nic mění své chování díky něčemu, co se děje mimo záběr. Campionová vše pouze naznačí a nechává diváka domyslet si zbytek. Snímek se tak odehrává bez jakékoliv katarze. Vše tak stojí na vynikajícím Cumberbatchovi, který si rančerskou fázonu vychutnává plnými doušky. ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Tak předně fandové westernového žánru, tomuto bijáku se vyhněte, krom ranče, prostředi a Benedicta pobíhajícího v kovbojském, je to jediné, co western připomíná. Jedná se o těžké rodinné drama, s dlouhými záběry a pomalou hudbou. Přees vražednou délku ale i film v celku utíká. Atmosféra houstne postupem děje a chvilkama má člověk pocit, že se buduje vyloženě Alfredovska atmosféra. Bohužel nebyl by to Netflix aby si nevybrali opět jeden ze svých oblíbených sociálních témat, kterými poslední dobou cpou všechny své bijaky. Zlatá střední cesta. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Základní dojmy: Benedict Cumberbatch je skvělý herec s fantastickým hlasem, kamera byla výrazným kladem snímku a čas není ke Kirsten Dunst příliš vlídný. Oficiální obsah mě poněkud zaskočil; mě se nezdálo, že by byl Phil Burbank krutý. Jasně, byl to člověk, při setkání s nímž začaly člověku slzet oči a kudrnatit se nosní chloupky, uměl být řádně nepříjemný, ale krutý mohl připadat snad jen zhýčkaným mladším generacím, které rozpláče i to, když se jim rozváže tkanička. Hlavním nedostatkem filmu byl fakt, že mu jaksi chyběl děj. Byla to poctivá dvouhodinová nuda s občasným světlým momentem, která mě neměla čím nadchnout, na druhou stranu je pravdou, že mě ani neurazila. Tempo bylo vskutku pomalé, děj se mi jevil jako krajně bezobsažný a Benedict Cumberbatch to prostě zachránit nemohl; i on by potřeboval pořádný scénář, aby jeho snaha vůbec k něčemu byla. / Poučení: Pardon, ale Phil pro mě nebyl zlounem. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (15)

  • Zajistit dobový nábytek pro natáčení na Novém Zélandu se ukázalo jako problém, rekvizity nakonec musely být dovezeny z Los Angeles. (sirjohn)
  • Natáčení filmu probíhalo na Novém Zélandu, konkrétně v Otagu, Dunedinu a Aucklandu. (SONY_)

Související novinky

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Klasika se dočká nové adaptace. Německá novelka od Michaela Endeho, jež se navždy nesmazatelně zapsala do fantasy žánru a byla přeložena do 45 světových jazyků, byla poprvé přenesena na plátna kin v… (více)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (více)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (více)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)

Reklama

Reklama