Reklama

Reklama

Síla psa

  • Velká Británie The Power of the Dog (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (312)

POMO 

všechny recenze uživatele

Pomalé komorní drama v chladném podzimním prostředí, ve kterém se o pocitech takřka nemluví a mezi postavami pouze vřou, podpořené dramatickou, místama až thrilerovou hudbou. Jane Campion usedá zpátky za piáno a tentokrát obchází veškerá příběhová klišé, které diváka v průběhu sledování napadají. A opatrnou psychologickou studií postav vede snímek do uměleckého tvaru, který pokládá více otázek, než dává odpovědí. Zajímavé, osobité, festivalové. Ale nechalo mě to chladným. Cumberbatch brilantní. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Pokorný, krásně natočený, plný dramatických scenérií a podprahové tenze, kterou tam ale popravdě dost na sílu vpravuje občas prvoplánový podmaz Johnny Greenwooda. Campionové scénář je nesoustředěný, těká, děj rozdělený do fragmentů nevytváří ucelené dramatické napětí a na konci tak trochu závisí na síle náhody... s pointou jsem se tak spíš pral, než jí prožil. Nejsilnější motiv není láska syna k matce nebo vychýlenost dvou samotářských postav, ale vztah dvou bratrů, který se z děje po zhruba půl hodině tiše vytratí podobně jako Jesse Plemons, který přehrává zbytek osazenstva o hovězí hlavu. Výsledek je dietní vývar z Až na krev a Takových krásných šatů. Apartní kousek, který štěká, ale nekouše. ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Síla psa je poctivé slow burn drama, které prostřednictvím několika postav zvládne chytře i nenásilně vypovídat o širokém spektru témat. V kombinaci se skvělými herci a opojným vizuálem není pochyb o tom, že se jedná o jeden z filmů roku. Více zde. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Síla psa na mě působí jako takový ten neotřelý artový dramatický snímek, který naznačuje homosexuální téma, aby to nakonec stočil do amerického dramatu dvacátých let dvacátého století a zůstalo tak hlavně u hezkých záběrů, které jsou v kontextu s příběhem stejně docela o hovně. Jane Campion z toho filmu je hrozně znát. Nesedí mi její styl a nesedlo mi to ani tady. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Zajímavá cesta Jane Campion od Piana k podprahové Zkrocené hoře, v níž je piano obsaženo alespoň jako předmět a symbol... Vizuálně opojné krásně natočené slow burn drama, které si z westernu vypůjčilo jen mizanscénu a několik málo propriet, ale soustředilo se hlavně na pnutí skryté pod povrchem a dramatický oblouk... ()

Galerie (17)

Zajímavosti (14)

  • Aby scény opilosti vypadaly věrohodně, Kirsten Dunst se před jejich natáčením točila dokola. (sirjohn)

Související novinky

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby…

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.…

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací…

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu…

Reklama

Reklama