Pokoj

• Francie The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

CageDepp

Něco tomu chybělo, ale originalita to nebyla. Posledních 20 minut jsem si říkal co ještě můžou vymyslet a docela překvapily. ()

runner85

Film kde neviete na ktorú stranu sa máte pridať. Manžel je čistý nihilista a jeho žena je síce krásna ale zase hlúpa pipina. No a ten malý smrad je divný úplne ... taká kombinácia Mosaznej konvice a Astronautovej ženy ... P.S toľko možností čo si priať a oni si prajú obrazy a prachy ... no hrúza ()

honajz2

Ale jo, je to celkem dobrý film. Sice jsem čekal asi něco víc a od určitého momentu se tam dají odhadnout všechny následující zvraty, ale jinak se na to dívá dobře a nudí to minimálně. Jenom ta první polovina, kde čekáte, co z toho všechno vypadne, mě bavila víc, než ta druhá polovina. Má to zajímavý nápad (a asi bych řekl, že i originální, ale ono už asi něco podobného nejspíš vzniklo), zajímavě se to vyvíjí, akorát ta poslední scéna mi už připadala přehnaná. 3* ()

ilemas

Na spolužákovo doporučení jsem shlédl tento snímek a vydržel až do konce, ale není to sci-fi, spíše dementní pohádka pro dospělé. Něco tak hloupého už jsem dlouho neviděl. ()

Aljak

Waw! Tak toto bola paráda. Presne takéto mysteriózne drámy ma dokážu absolútne odrovnať. Takto vyzerá film, ktorý dokáže poriadne využiť svoj potenciál! Už samotný základ a princíp celého príbehu bol mimoriadne zaujímavý. Presne tu bola vystihnutá klasická ľudská vlastnosť - chamtivosť. Scenár bol luxusný, výprava taktiež, charaktery postáv zaujímavé, a samozrejme aj Olga a Kevin vynikajúci. Čo sa týka dejového vývoja, tak to malo poriadne grády, a napriek prvotne priamočiaremu deju sa človek dostal aj do osudového myšlienkového labyrintu, vďaka čomu vzrástla kvalita filmu až k 5*. Až som trochu prekvapený, že to má len 68%. Pre mňa rozhodne jeden z TOP filmov roku 2019. ()

Havaj8

Obsah tady navnadí, ale nic neprozradí, na trailery už vůbec ze zásady nekoukám, tudíž nevím co by prozradil. Ale přesně takový mysteriózko jsem čekal, kdyby to byl aspoň trochu horor, už by to nebylo ono. Zpočátku super užívačka, kdy můžeš mít všechno, co jenom chceš. Ale říkáš si, kde je ten háček. Samozřejmě se to všechno začne zamotávat, začneš si klást otázky a přijdou i podivný zvraty. Ale i když je to tak trochu přitažený za vlasy, drží se to na hranici snesitelnosti, dokonce si řekneš i wow. Je vidět, že i bez Amíků to jde, za malej peníz a suprově to funguje. Poslední scéna už je jen tak na chuť. ()

C0r0ner

Přesně tak, jak to mám rád. Jedno místo, pár lidí, námět jako svině a je z toho kurevská paráda bez velkých efektů, klišé a všeho toho Hollywoodského svinstva. Je to chytré, uteče to jako nic a po skončení to nutí člověka přemýšlet. Tady není o čem a to modré hodnocení upřímně nechápu. 95% ()

dubinak

Zajímavá komorní záležitost, které stačilo k realizaci jeden velký dům, dva schopní herci a osvěžující nápad v podobě místnosti, která splní každé přání, ačkoliv s úroky. Psycho atmosféra, která postupem stopáže mění lehce žánry a ke konci to má pěkný spád. Krásně zobrazená absolutní bezmocnost cokoliv ovlivnit, což je pro diváka nervydrásající vzhledem k tomu, jak přesvědčiví byli herci, přestože se jejich postavy občas zachovaly debilně. Kolem a kolem je to ale velice slušná věc, která by mi i bývala utekla mezi prsty, protože v dnešní době jsou tyto filmy čím dál víc nenapádné a rychle upadnou do zatracena. Velký palec nahoru si zaslouží i vyhrocený překvapivý závěr. ()

Martrix

Námět je jako ze sci-fi povídky, kterou do prvních pulpových časopisů zasílali průkopníci žánru. Jednoduchý nápad, rozvedený ne do absurdna, nebo efektní akčňůvky, ale do logických důsledků. Ten nápad je ale současně slabina, protože dělá z postav dost naivní trumpety. Průměrně inteligentní člověk by se totiž do takové situace nedostal. Pokud ale k tomu lehce naivnímu začátku přistoupíte s nadhledem, začne se vám před očima formovat drama s přesahem filozofickým, příchutí mysteriozní až scifithrillerovou a závěrem mrazivým. Střet s neznámem, totiž nezřídka bolí a poučení, kterého se čtenáři, či divákovi dostane, může působit dost tvrdě. Na tom stojí mnohé vynikající sci-fi povídky konce šedesátých let. A tohle já, jako milovník žánru a bývalý knihožrout velmi oceňuji. Herci fajn, look taky v pohodě, stopáž by možná snesla menší zastřižení, ale nic dramatického. Aby to bylo perfektní, chybí snad jen lépe vybudovaná atmosféra, pozvolnější konec a možná i zajímavější hudba. Malé, až komorní sci-fi s hrstkou slušných herců a dobrým nápadem=spokojenost. ()

angel74

Na úvod bych ráda zmínila, že nejsem žádnou velkou vyznavačkou nereálných příběhů a nadpřirozených jevů. V tom podivném domě s ještě podivnějším pokojem jsem se však velice záhy nechala vtáhnout do děje a pak už jen napjatě čekala, co se z toho všeho vyvrbí. Sice jsem se moc nebála, ale musím připustit, že tak dobrý mysteriózní horor jsem pěkně dlouho neviděla. Navíc mě The Room dokázal přimět k tomu, abych dumala nad otázkami s filozofickým přesahem, čehož si opravdu cením, protože v daném žánru není mnoho filmů, které něco takového dovedou. (80%) ()

vesper001

Je dítě věc nebo majetek? A není nakonec lepší, aby se některá přání nesplnila? Co nám na světě skutečně patří? Nejde nějak obejít problém se semenem, které musí umřít, aby dalo život rostlině? Tyto a ještě další otázky film hodí do placu první polovině. A ve druhé si začnete klást vlastní. Proč ti dva mudrlanti ten báječný dům snů nepodpálili? Proč se prostě neodstěhovali? Proč si taky nezkusili přát něco nemateriálního, třeba mír na zemi? A kdy už bude konec? Nebo aspoň reklama. ;) ()

vnimatkrasu

Originalitě se rád pokloním. I Olze, která hraje dobře, a vybírá si v poslední době sympaticky ambiciózní béčka. I proto teď dělám, že jsem neviděl, jak The Room ke konci ztrácí dech a že s příchodem lesa se začne atmosféra trochu kácet. ()

UhLee

(7/10). Hodně nadprůměrný polohorror, který už jenom svým pojetím a nápadem dokáže vyvézt z míry.. Vůbec nevadí, že tady pouze herecké duo, které se později rozroste o jednoho člena navíc.. Přesto vás prostě nemůže nebavit se koukat na krásnou Olgu a na jejího dost divného přítele.. Mimochodem máte celý film takový hrozně divný pocit a to je na tom filmu asi to nejlepší.. Ten pocit, že je všechno divné a vy nejste ani náhodou v bezpečí.. Škoda, že to ke konci pod tíhou svojí ambicióznosti film začíná pomalu bortit.. Je to zbytečně překombinované.. Ale nápad to byl skvělý a film vyčnívá nad ostatními. ()

Tosi

Tuctovej název filmu a stokrát omletej nápad. Jenže bacha na to, po standartním začátku začne chytrej scénář pracovat s psychologicky náročnějším materiálem a utahovat oprátku. Room tak přináší alespoň trochu svěžího vánku do probádaného území žánrově podobných jednohubek a proto slabší čtyři. ()

Johnny.ARN

Nápad veľmi fajn, dokonca aj prevedenie sa podarilo. Druhá polka je už žiaľ veľmi prvoplánová a zvraty nemajú tú správnu údernosť. Je to ale pozerateľné. 3 z 5 ()

noriaki

Co byste chtěli, kdybyste měli v domě pokoj plnící přání? První položka na seznamu by byla pochopitelně Olga Kurylenko, ale tu už hlavní hrdina má, takže zbývají přízemní věci jako peníze, luxusní alkohol a drahé obrazy. Když si spokojený pár začne myslet že našel klíč ke spokojenému životu, tak s úděsem zjistí, že jejich problémy teprve začínají. Skvělá studie na téma osud, lidská přirozenost a neschopnost opustit zjevně destruktivní situaci. ()

Timak

Tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že tady máme obrovské promrhání potenciálu. A ten konec? Vlastně mi je jedno a to by určitě nebylo, kdyby to bylo trochu jako Bird box nebo Quite place. Není to špatný, ale mohlo to být skvělý. ()

lykan9

Tento horor??? na mě působil trochu zvláštně. Rozhodně byl zajímavý nápadem a tím, že nemohu s určitostí říct, zda jsem něco aspoň trochu podobného viděl. Na druhou stranu, i když mě tímto udržoval v pocitu zaujetí, tak mě zároveň rozčiloval a pořád jsem měl pocit, že mě něco vadí. Nesedělo mi, že manželský pár, který je v počátku v pohodě a vyrovnaný, tak se povahy postav z ničeho nic změní. Zejména postava Kate v podání Olgy Kurylenko, u které stačila otázka, zda se pokusí ještě jednou o dítě a ona nejen, že hned následně udělá blbost, ale zničehonic se u ní projeví syndrom šílené matky, a to po cca hodině vlastnictví dítěte. Při závěrečných titulcích jsem byl rád, že Pokoj končí a vracet se mi k němu už nechce a u takových filmů většinou hodnotím mnohem níže, ale pořád ve mě zůstal pocit, že film byl originální a svým způsobem zajímavý, a proto zůstanu u zlaté střední cesty. ()

Autogram

Prach si a na prach sa obrátiš. Najskôr celkom slušne rozohraná psychologická hra o ľudských túžbach, ale pred koncom som sa nestačil diviť, či len zle vidím alebo na to nestačí moja obmedzená myseľ. Ale to je jedno, film to stálo jednu hviezdičku. –––– Nebezpečnější než člověk, ktérý nemůže dostat to, co chce, je ten, co dostane vsechno, co chce. ()