Poté co Bart s Homerem zničí podomácku vyrobenou raketou springfieldský kostel, ujme se rekonstrukce Montgomery Burns – samozřejmě že jeho pohnutky nejsou ani zbožné, ani nezištné. Radikální proměna kostela zasáhne nejvíc Lízu Simpsonovou, která se pokouší najít pravdu a útěchu v nějaké jiné víře. (Česká televize)

DocBrown

Pritom prvni tretina epizody je super. Dokud se tam neobjevi Lisa, pak ke to pomalu odpad. Souhlas s MM, v prvnich seriich byla Lisa v pohode, uplne jina postava. Pak "prozre" a autori si z ni udelaji hlasnou troubu svych politickych nazoru. ()

MM_Ramone

Šiesta epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "She of Little Faith" (Maloverná Líza). Homer Simpson a jeho syn Bart vďaka neodbornej manipulácii s modelom rakety podpália springfieldsky kostol. Lisa Simpsonová znova presadzuje svoje budhistické vierovyznanie. Lisa je pre mňa najprotivnejšia postava tohto animovaného seriálu. Jej slniečkárske názory a naivne liberálne životné postoje ma často krát dokážu nasrať. Tak tomu bolo aj v tejto epizóde. ** ()

Anderton

Najskôr sme nastavení na vesmírne dobrodružstvo s morčaťami, ale to dlho nevydrží a sledujeme komercionalizáciu miestneho kostola. Je to vo viacerých momentoch vtipné, počas omše sa napríklad dozviete, že treba sledovať Ally McBealovú. Epizóda má aj svoju budhistickú odbočku, kde sa Líza zoznámi s Richardom Gereom, ten ale prekvapivo dostane menej priestoru, dokonca ani nenavštívi Homera s rodinkou, čo bolo miernym sklamaním. ()

LachtanShows

Jeden z těch žlutých dílů, jež proměnil dění v seriálu i do budoucna aneb proč se Líza zřekla křesťanství a stala se buddhistkou. Dostal jsem se sem po letech kvůli údajnému zařazení mezi vánoční epizody, to je tu koneckonců ale šoupnuté až na druhou kolej. O skvělé hlášky tu ale samozřejmě není nouze. ()