První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

bearmeedek

Druhý pokus o letošní nový vánoční film. Komedie pro Ameriku, drama pro Česko. Vánoce už nikdy nebudou to, čím bývaly. V tomto případě vztahové drama dvou mladých lesbiček. Ještě vím o třetím vánočním filmu. Ale ten zkoušet nebudu. Jsou to pánské teplé Christmas a navíc jeden bílý, jeden černý. Myslete si o mém názoru, co chcete, ale vyrůstal jsem v izolované zemi a kromě bílé barvy se zde uznávala jen červená ... ()

wege

Nebylo to tak blbé, jak jsem to čekal. Možnáto bylo ještě lepší. Clea DuVall je u mě herečka malých rolí, ale scénář i režii zvládá docela dobře. Možná proto, že asi psala o sobě, uvidíme zda se někdy vytasí s něčím dalším. Skvělá Kristen, ta jednoznačně předčila herecky všechny své kolegy. Ano měl ten film svoje mouchy, ale jako studie toho, co všechno se překonává, když chcete udělat coming out, to působí dobře. Za mě to stojí za více, než dosavadních 63%. ()

Vera2613

Veľmi fajn vianočný film so skvelou Kristen Stewart. Jediné čo mi vadilo bolo, že s Mackenzie Davis nemali takú chémiu ako by som čakala. Skôr som fandila postave Kristen a postave Aubrey Plaza (tá si len tak mimochodom kradla každú scénu pre seba). No okrem toho sa mi páčil aj humor, niektoré scény boli veľmi vydarené. Určite odporúčam. ()

Anteia

Hvězdička za cast. Jinak mi z toho bylo na grc, dlouho jsem neviděla takovou toxik postavu jako Harper (Mackenzie Davis), chapu, že je to obecně trend komedií, ale pls, dostaňme se do časů, kdy komedie budou vtipny a ne bolavy. Brr. ()

Blazkowicz

Říkal jsem si, že už dlouho nebyl "odpad" a když už jsou ty Vánoce, tak bude aspoň s vánoční tématikou. Nějak mi přišli pod ruku tady ty dvě lesbičky a vzhledem k mému osobnímu názoru, jsem měl v plánu s nima zatočit velmi rychle. Ať se ale snažím sebevíc, odpad z toho k mé nelibosti neudělám. Je to sice vykrádačka všech možných klišé z podobných filmů, nic tam nepřekvapí a občas je to vyloženě blbé, ale má to prostě něco do sebe a funguje to. Neskončí to tak, jak bych si představoval, ale skončí to dojemně dobře a na tom asi záleží nejvíc. V případě nahrazení lesbiček někým heteronormálním, by hodnocení mohlo být i o něco lepší. 3-* ()

PlysovyMacko

Vrely vianocny romanticky film. Harper pozve na Vianoce k rodine svoju lezbicku priatelku Abby, ale oni nevedia ze spolu chodia a predstavi ju ako spolubyvajucu. Jej rodina je dost sibnuta. Ziadna velka drama sa nekona, po konfliktoch a konfrontacii sa vsetci udobria a objavia realne zivotne hodnoty. Je tu malo vtipov, komedia to moc neni. Kristen aj Mackenzie su zlate. ()

Blazis34

Romantická komedie, které není zas takové drama, jak by možná chtěla být. Hlavní zápletka zamilované páru dvou holek není velká a boj o rozřešení také nevyčnívá. Nejvíce se ukázala Kristen Stewart, která svoji roli zvládla velmi dobře. Jinak film, který neurazí, ale nic závratného nepředvedl. Hodnotím za 50%, tři hvězdy. ()

IZFNP

Asi najlepší nový vianočný film, ktorý som túto sezónu videla (spolu s komediálnejším, no i trápnejším Holidate). Čož nie je mnoho, tie ostatné dostali po jednej hviezde. Veľa vecí je tu fajn, no vcelku dosť vecí tu škrípe. Určite oceňujem, že film neskĺzava do trápnosti a celú dobu je pomerne vkusný, ale taktiež nedokáže diváka primäť, aby do príbehu investoval. Audrey Plaza mi z celého filmu prišla najviac sympatická a vlastne by som chcela, aby sa hlavná hrdinka dala dohromady s ňou, pretože láska jej života sa k nej polovicu filmu chovala dosť hrozne. Čož je tiež určitá vizitka. Ale ako oddychovka na večer k lineckému fajn. ()

Drozdo57

Ok, ja viem, že vôbec nie som cieľovka. Ale tento film okrem toho, že tentoraz je to o lesbičkách je vlastne úplne generický. A ako napísali už mnohí: Nemyslím si, že v dnešnej dobe by to bol taký problém priznať sa s týmto rodičom. Dokonca keby jej otec kandidoval za Republikánov asi kdekoľvek okrem Alabamy, tak by jedna LGBT... dcéra bola podľa mňa v dnešnej dobe dokonca plus. Jej rodina sa chovala až komicky otrasne. Ja byť Kirsten, tak sa zbalím už dávno. Ale úprimne, nakoniec to vlastne úplná otrava nebola, prežil som a Aubrey je vždy win. Vlastne, celú dobu som si hovoril, prečo by Kirsten mala byť so svojou "priateľkou" a radšej nakoniec neostať s Aubrey s ktorou si evidentne lepšie rozumela aj medzi na nimi vlasne bola aj aspoň nejaká chémia. ()

Leonisa

Příšerná rodina. Jenom Jane, kterou rodina považuje za černou ovci rodiny, je sympatická. A to, jak se Harper chovala celou dobu k Abby, je na rozchod. ()

Víteček

Kvůli queer protagonistům jsem doufal v něco progresivnějšího, ale nakonec to byla jen standardní toxická romance, vlastní tomuhle typu TV romaňtáků, jen opepřená o lesbický vztah. Jeden z partnerů se k druhému chová hrozně, ale protože ho ve skutečnosti miluje a dojde k uvědomění a velkému gestu/proslovu, tak se usmíří a zůstanou "šťastně" spolu a všichni se poučí a napraví, přestože k tomu nevedla žádná cesta, pouze Prozření. Harper byla celou dobu ke své partnerce úplně strašná a nebylo to nic, co se jen tak odpustí promluvou na benzínce. Překvapení na ni vybalí ve chvíli, kdy není možné couvnout, po celou dobu ji ignoruje, kromě chvíle, kdy chce sex, ani jednou se jí nezastane, dokonce ani jako kamarádky, neustále flirtuje se svým bývalým i když jsou sami a nepomáhá to utužovat její lež, sama má pak tu drzost žárlit a i když je všechno venku, tak si stejně raději vybere rodinu a zapře ji. Dále ten hrozný způsob vyoutování, který někdo udělá jen ze soutěživosti, což je zcela zapomenuto, jako veselá nedůležitost. Kéž by raději hlavní postava skončila s Aubrey Plaza. Asi bych ani nebyl normálně tak přísný, ale tím, jak se to tváří progresivně, mi to přijde ještě škodlivější. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

alisek87

Prostě Vánoce a rodina vyřeší všechny problémy :) Příběh nebyl úplně předvídatelný, dobrý spád, hezký vánoční film. ()

AmunRa

Čekal jsem LGBT agitku, ale v tomto směru autoři našli přijatelný kompromis. Pořád si sice myslím, že by méně tlačení na pilu mělo lepší výsledky, ale ve výsledku přijatelné. Film s jinak plytkým vánočním příběhem bez nějaké invence (jen se romantika koná mezi stejnopohlavním párem) drží výborné herecké obsazení. Titulní role Kristen Stewart a Mackenzie Davis sedí jako přišité, ale hlavní výhra byla ve vedlejších rolích skvělého Dana Levyho a vynikající Aubrey Plaza. Ve výsledku vlastně průměrný romantický vánoční film s trochu neobvyklou hlavní dvojicí. ()

darkchipmunk

Aby se z tohohle filmu stala vánoční klasika, na to má asi příliš alternativní (a málo hravý - omg) vibe. Jo, představte si to, nemám problém věřit, že by konzervativní část Ameriky měla v dnešní době problém přijmout lesbický pár, když jde o zemi, která se regresivně vrátila k zákazu potratů... Klasický střet majetných konzervaticů - kteří se navíc politicky angažují, obavy z přijetí jsou tak na místě- s lesbickým issue. Nejhorší chování vlastně vyvolávala právě ta podvědomá nejistota ohledně Abby, co tam vlastně dělá a tak. Kristen Stewart s Mackenzie Davis jsou zamilování hodný, a Kristen (která je btw často kreténama označována jako nejnudnější herečka ever, protože nepodbízí 'ženskej sexappeal') hraje podobně jako vždycky. A to dobře. ()