V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Torako.chan

Možná by to nebylo až tak hrozný kdyby to nebylo tak utahaný. A neskutečně, ale opravdu neskutečně mě rozčiloval Pattinson. Tfuj. ()

Chmur

Podivný film o odvrácené straně křesťanství v 50. a 60. letech ve středozápadu USA, který je tak přeplněn bizardními postavami, až se z toho stane trochu nuda. Jedná se o přehlídku fanatiků, uchyláků a násilníků. Neustály voiceover vysvětluje otravně věci, které potřeba vysvětlovat nejsou, zároveň jsou ale ve filmu postavy, jejichž motivace a jednání jsem tedy opravdu nepochopil. Opěvovaný Pattison dle mě neskutečně přehrává. Chvílemi je to až směšné. Na druhou stranu Holland svou roli celkem zvládl. ()

Dallon

Herecké výkony jsou vskutku skvostné, speciálně Skarsgård (vynikající). A jednotlivé linky se napříč celou stopáží postupně proplétají do organické pavučiny, ze které vede jen jediná cesta. Která vyvrcholí pěkně násilným způsobem. Atmosféra je naprosto zdrcující a nepříjemná až na půdu. Netflix nám v poslední době servíruje jednu pecku za druhou, a tohle, tohle není výjimka. 8/10 ()

HonzysKISS

Film, který nám chce ukázat, že křesťani jsou vyplatlaní dementi. Výborná ukázka. Dokonce se v tom nevyskytují snad žádní černoši a už vůbec ne homouši. To je dneska zázrak, především od Netflixu. Příběhy postav jsou vážně zajímavé. Jejich herci jsou ještě lepší. Hudba taky nebyla špatná, ale nijak moc výrazná. Každopádně ten konec? Naprosto parádní! Akorát je asi pravda, že to nemuseli tak dopodrobna rozpitvávat. Kratší by to neuškodilo, ale i tak spokojenost. 90/100 ()

Rewsy

Tohle rozhodně není pozitivní film. Atmosféra amerického jihu 50. 60. let minulého století vykreslena v temných kulisách bigotní víry mě ohromila a k tomu skvělé herecké obsazení. Nádhera. Sice od půlky filmu trochu tušíte, kam to bude směřovat, ale vůbec mi to nevadilo. Třešnička: poslouchat jižanský dialekt je pro mě velice uspokojující, navíc když vím, že pro většinu obsazení není přirozený. Klobouk dolů. ()

Hanys_

Moc dobré. Depresivní thriler, založený na prvkách náhody (tuším že knížka v tomhle bude propracovanější) a který zároveň pro křesťany dělá tak trochu medvědí službu. Přístí Camposův film by už mohla být velká událost. 8.5/10 ()

mclenin

Fargo x Pulp Fiction + O Brother, Where Art Thou? = The Devil All the Time. Rozhodne zaujímavý kúsok, ktorý Netflix opäť vyprodukoval, hoci uvedený "obsah filmu" je tak mätúci, že divák netuší o čom film bude, evokuje niečo zo všetkého vyššie uvedeného. ()

Oralfabet

Začněme zase jednou českým překladem názvu. Ďábel je pochopitelně dost obyčejnou a zapomenutelnou volbou, na druhou stranu tentokrát to asi odpustím, protože z toho originálu fakt nic moc lepšího vykouzlit nešlo, takže budu radši vděčný za to, že nepřišli s něčím jako Dycky Ďábel (mám pocit, že od dob Mostu se slovo Dycky českým překladatelům nějak zalíbilo). Jinak film samotný nebyl špatný, ale v konečném důsledku působí tak nějak banálně. Prostě takové "lot of bad shit happens to one good guy". V tomhle případě fakt loooot of bad shit. Jo a bylo fajn vidět Hollanda jako solidního badasse a Pattinsona jako slizkého zmrda. 6/10 ()

Klajnik

Netflix zaplatil jména, která obsadil do koukatelného thrilleru z amerického severozápadu. Ten film by mi měl být symptický, protože mám rád tvrdý žánr, americký buranov, filmové násilí, Pattinsona i kompozici děje, který ze široka bere osudy svých postav a následně je protíná. Bohužel ten film je protkán průměrností, která je pro netflix typická. Scénář není tak oduševnělý, aby mi na postavách záleželo, či aby jednotlivé scény byly natolik strhující. Několikrát jsem si říkal, že v tomto bodě příběhu by dialog mohl stát za to a dát hercům větší šanci se předvést. I s toho průměru lze vypozorovat, že Hollan či Pattinson, jsou dobří herci. Určité prvky příběhu jsou zas naivní a nevěrohodné (zabijácký pár). Tvrzení o průměrnosti podporuje i fakt, že za celou dobu tvůrci nepředvedli nic extra z hlediska autorství. Divil All the Time působí velmi neautorsky, protože v něm člověk nevypozoruje žádný hravý střih, kreativní práci s kamerou, nic... ()

Henry007

Film s temnou atmosférou, známými tvářemi a s kritickým pohledem na víru. Při sledování mi uškodilo, že mi tematicky i vizuálně připomínal první řadu Temného případu. Nemohl jsem se ubránit srovnávání, ve kterém zkrátka Ďábel neustojí. V seriálu jsem cítil až zhnusení, strach a averzi vůči víře a fanatikům. K tomu ještě ve vizuálně stránce skvěle pracovali se symbolismem. Ďábel oproti tomu působí jako velmi zředěná verze. I když se děli drastické věci, tak mně nechávali chladným a cítil jsem odtažitost, která mi nedovolila se plně ponořit do dění a soucítit se strašnými osudy hlavních hrdinů. Vinu vidím ve způsobu vyprávění a scénáři, který má příliš knižní strukturu.Zpočátku neobratně skáče v čase a v druhé polovině zůstává velmi pomalé tempo vyprávění a negraduje. Jako by byly zásadní dějové body rovnoměrně rozmístěny v čase a divák si je jen postupně odškrtával, aniž by jej sled událostí strhl. Také mě příliš nepřesvědčil Tom "baby-face" Holland, kterému jsem roli osudem zpráskaného mladíka místy vůbec nevěřil. Každopádně se jedná o dobrý film se skvělou atmosférou, který by v rukou zkušenějších scénáristů mohl být jedním z nejlepších filmů tohoto na premiéry-chudého roku. ()

geimz

SPOILERY: Ak by som mal nejakú výtku, tak by to bolo to, že takmer každú postavu čaká nepekný až častokrát brutálny osud, ktorý po čase spôsobí divákovi menšie emocionálne otupenie. Tú nekompromisnosť scenáru však oceňujem a raz za čas je veľmi príjemné vidieť film, v ktorom hrajú veľké mená skazených ľudí v morálne šedom príbehu. ()

Ollie235

,,Some people were born just so they could be buried." Zvláštní film z prostředí, které je mi velmi vzdálené. Přiznám se, že po úvodní půlhodině jsem dokonce zvažoval, zda to vůbec dokoukávat. Nakonec jsem rád, že jsem to dal. Holland i Pattinson (překvapivě) excelují a zejména v druhé polovině film nabídne několik skvělých mrazivých scén. Koukalo se mi to ale opravdu těžko. ()

mazadlo

Jestli chcete instantní depresi v prášku, pusťte si tento film. Herecké výkony jsou ok, ale toho špatného je tam vlastně až moc. Už dlouho jsem nemusel film stopovat abych si oddychl. Takže vlastně to asi funguje jak má. Plus za jižanský přízvuk. Ale toho zla tam bylo přeci jen až moc. Herec, který hrál Dudleyho tady předvádí epickou scénu v kostele. Kdy ten kluk dostane pořádnou roli?! ()

Magika82

Netflix obecně plodí jeden film za druhým. Což je logické, pakliže jste produkčním i vysílacím kanálem svých vlastních seriálů a filmových děl. I z těchto důvodů je nutné mnohdy přimhouřit oči nad některými díly. Ovšem i zde platí, že výjimka potrzuje pravidlo. A jednou z těchto výjimek je právě i snímek The Devil all the time. Samozřejmě, režíserova ruka v podání Antonia Campose není nezanedbatelným prvkem. Stejně tak scénář, dějová linie a herecké výkony. Mnohými zatracovaný Robert Pattinson zde předvedl jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Tak jako například ve filmu Bílý slon. Spolu s Tomem Hollandem vytvořili pevnou stavební kostru, o níž se rovněž celé dílo může opřít zcela bez obav. Psychologické drama pracující s velmi poznamenanými lidskými osudy a rozříštěností lidské společnosti  a nedostatku empatie, vytváří prostor pro velmi nebezpečnou hru. Hru, v níž jednooký mezi slepými není pastýřem, ale vlkem za pastýře se vydávajícím. Oslabení celé dějové linky spatřuji pouze v samotném závěru filmu. A jelikož závěr má být druhým vrcholem příběhu, nezbývá mi, než ubrat snímku 20% z jinak původně mnou zamýšleného udělení 100% tomuto filmovému dílu. V každém případě, i přes toto škobrtnutí, nelze jinak, než-li film vřele doporučit. 80% a tedy krásné čtyři hvězdy z pěti. ()

Flopik

Zaujímavý počin, veľmi takéto filmy nevyhľadávam ale tu som urobil dobre. Nalákalo ma skvelé herecké obsadenie, kde každý jeden hral parádne.Čo sa deju týka tak krásne do seba zapadol a aj keď ste si mysleli, že niečo tam je navyše tak nebolo. Temné ale zato s príjemnou hudbou. Vrchol filmu rozhodne scéna v kostole a nedá mi nepochváliť Pattinsona ako farára. Koniec troška dlhší ako by bolo treba ale 4* sú isté. ()

jerenymo

Tak jestli toto není zabalená další série seriálu Fargo do celovečerního snímku, tak fakt nevím:) Příjemné pokoukání, které i při své délce celkem svižně odsýpá. Jednotlivé dějové linky se pěkně protínají a zároveň se celkem rychle rozplétají...aneb Luger splnil své poslání. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů