Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po mnoha letech se musí vládce Akeem vrátit zpět do Ameriky, kde kdysi zažil neobyčejné dobrodružství, protože zjišťuje, že tam po sobě zanechal syna. Je tedy načase po tak dlouhém odloučení začít budovat vztah se svým potomkem... Eddie Murphy, jak už občas bývá jeho zvykem, se nám v pokračování slavné komedie představí hned v několika rolích. (C0r0ner)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (166)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Těžko uchopitelný mix snahy o oživení nespoutaných komediálních osmdesátek (návštěva holičství, flashback), poměrně nezajímavého devadesátkového mustru "burani dostanou do pusy zlatou lžičku" a energicky střižených skoroparodických pasáží jak z Borata (pohřební oslava s promluvou Morgana Freemana, návštěva kempu v Nextdorii), které patří k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru za poslední roky viděl. Pocitově tomu nejvíc ubližuje to, že samotný Akeem se na dobrou polovinu filmu stává vedlejší postavou. Linie o synovi je pro vyznění děje důležitá, ale Murphy se v ní až příliš často stahuje do ústraní a nastupující mladíček není tak zajímavý (charakterově ani herecky), aby ho plnohodnotně nahradil. A nejsilnější jsou samozřejmě pouta, která má divák k prvnímu filmu. Snaživou romantiku mladých o hledání pravé lásky. kde se jen opakují motivy z jedničky. proto nakonec hravě převálcuje prostý moment, v němž se jde tápající Akeem uklidnit do místního fastfoodu uklízením a rozmluvou s Cleem. Ne že bych se přímo dojal, ale bylo to jemné, lidské, nenucené a vtipné zároveň. Zbytek je často tlačený (Leslie Jones je přímo nesnesitelná). Je to škoda už proto, že Murphy na to pořád evidentně má, ale tady je většinu času zbytečně utlumený. Ale rozhodně nejde o není žádný trapas, za který by se autoři museli stydět. A to není, vzhledem k tomu, kolik vody uteklo od premiéry prvního filmu a jak se mezitím změnil svět, vůbec málo. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VRACÍME SE DO AMERIKY!“... /// Tak nejdřív nás má posadit na prdel, kolik se vrátilo tváří z „jedničky“. A živejch. Musím si zvyknout, že prostě už nejsou, co bejvávali… Pak nás obdaří svojí trapnou vložkou taky Wesley Snipes… prostě černošskej film, no. Když si tak nějak zvyknu… přichází další level v podobě čůzy a nevlastního syna. (A já mám chuť to vypnout…) No a tyhle dva se maj starat – svým buranstvím, o ftip. Prostě černošskej film. Pak jsou tady kulturní vložky… kam se serou Indové! K trapárnám se postupně přidávaj i ostatní, takže se z pohádkovýho království stává vypíčená Amerika! Výhodou je, že tady nemůže nikdo nikoho obvinit z rasismu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často vzpomínám, jak jsem hledal dokonalou vagínu. 2.) Nevím, kolik trapnosti se dá vtěsnat do jednoho filmu. /// Thx za titule ,,czmimi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„To už si prehnal.“ Ak prvú Cestu do Ameriky občas dávajú v telke, tak si z nej síce vždy rád kúsok pozriem, ale nikdy si ju nepozriem celú. Rozhodne sa nejedná o žiadnu moju osobnú filmovú srdcovku. A dvojka? Dvojka je... fajn. Je síce dlhá, ale nejako extra to nevadí. Wesley Snipes si to užil, ale má len malú rolu. Eddie Murphy s Arseniom Hallom si s chuťou zahrali spolu osem (!) rolí. Cameá ma nechali chladným. Naopak, takým ma nenechal absurdný humor, ktorý obecne zbožňujem. Bohužiaľ, spravidla hneď po takejto úžasnej scéne to tvorcovia vlastnoručne pochovajú úpenlivým klišé, alebo nudnou scénou. Oceňujem návrat starých známych (šesťdesiatnici Paul Bates a Louie Anderson, osemdesiatnik John Amos, deväťdesiatnik James Earl Jones, Shari Heydley, Clint Smith...). ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Král Akeem potřebuje následníka trůnu, a tak se mu celkem hodí, když zjistí, že má třicetiletého syna, který žije v New Yorku a o tátovi nic neví. Jenomže mladík z Queens není možná úplně ideální materiál na trůn. Eddie Murphy se vrací k jedné ze svých nejslavnějších rolí a očividně je po letech zase rád před kamerou. Dějově sice sequel hodně variuje originál, ale díky sympatickému obsazení, rychlému tempu a pohodové atmosféře ta hodina a tři čtvrtě uteče překvapivě rychle. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Coming to America je můj hodně oblíbený film, který jsem možná 10x v bedně viděl a nevadí mi se kdykoliv na něj podívat znovu. Na rozdíl od mnohých sequel neberu jako zničení vzpomínky, naopak jsem byl docela zvědavý na další osudy mých oblíbených postav, ač jsem samozřejmě nečekal, že by to mohlo být dobré a přišlo to možná až příliš pozdě. Výsledek je takový, že mě neskutečně štvala možná polovina vedlejších postav a dle očekávání mi vůbec nesedlo pitvoření například Wesleyho Snipese a trošku méně Eddieho Murphyho a vůbec příklon k větší pitomosti a sebeparodování. Naopak potěšila připomínka velké části vedlejších herců z prvního dílu (hlavně to, že ještě žijí - John Amos), co by taky měli jiného na práci, když jsem je snad nikde jinde potom v zásadnější roli neviděl. Škoda jen, že ten Samuel nevyšel. No, znovu už to vidět fakt nepotřebuji PS : mladý nástupce mi přišel úplně v pohodě, zvláště při porovnání třeba s mladým Shaftem...50% ()

Galerie (81)

Zajímavosti (8)

  • Původní premiéra snímku byla plánovaná na srpen roku 2020, avšak díky epidemii covid-19 společnost Paramount Pictures prodala práva k snímku společnosti Amazon Studios, která film distribuuje na své VOD platformě Prime Video od 5. 3. 2021. (Kuzmik)
  • Keď sa asi v 20. minúte filmu Lavelle Junson (Jermaine Fowler) zúčastňuje pracovného pohovoru, je to pre firmu Duke and Duke, čo je odvolávka na starší film s Eddiem Murphym Výmena z roku 1983. Mladý Duke aj ukazuje obraz Dukea a Dukea (Ralph BellamyDon Ameche) ako zakladateľov spoločnosti práve z uvedeného filmu. (ppapso)

Související novinky

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo…

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i…

Reklama

Reklama