Reklama

Reklama

Po smrti svojho kráľovského otca Jaffeho Joffera (James Earl Jones) sa vlády v africkom kráľovstve Zamunda ujal následník trónu, princ Akeem (Eddie Murphy). V súčasnosti však aj on uvažuje o vlastnom nástupníctve. Z jeho manželstva s kráľovnou Lísou (Shari Headleyová) nevzišiel mužský následník trónu, ako to vyžadujú staré tradície a zákony, ale tri dcéry. Bojovný generál Izzi (Wesley Snipes) požaduje, aby sa jeho syn oženil s Akeemovou najstaršou dcérou Meekou (KiKi Layneová), a tak spečatil prímerie. Akeem sa však od šamana dozvie, že počas svojho pobytu v New Yorku vo veku 21 rokov v opitosti a pod vplyvom drog nevedomky splodil nemanželského syna. Aby splnil posledné želanie svojho otca, Akeem sa spolu s prioateľom a pobočníkom Semmim (Arsenio Hall) opäť vydáva do Queensu, aby našiel svojho nástupcu. Po tom, čo Akeem v New Yorku vypátra svojho syna Lavella Junsona (Jermaine Fowler), nechá ho aj s jeho matkou Mary (Leslie Jonesová) priviesť do Zamundy. Tam generál Izzi predstaví svoju dcéru mladému mužovi ako jeho budúcu manželku. Kým sa Lavelle pripravuje na rolu princa, zamiluje sa do svojej kaderníčky Mirembe (Nomzamo Mbathaová)a odcestuje s ňou do New Yorku, aby sa s ňou oženil. Akeem musí tento sobáš prekaziť a priviesť svojho syna späť do Afriky, aby splnil svoju štátnickú úlohu. (TV JOJ)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (177)

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Od režiséra Dynamita jsem čekal trochu víc, protože tam dialogy bezvadně fungovaly. Tady bohužel tolik vtipných momentů není, ale nakonec mě to ale neuráželo tolik, jako jiné recenzenty. Škoda naprosto nevyužitých záporných postav. Vlastné většina lidí tu je jako nemluvící křoví, ve kterém se jako machr pohybuje postarší Murphy. ()

Mattij 

všechny recenze uživatele

Film sráží příliš televizní look a mnoho vtipů míjejících terč bránice. Jestli se bojíte, že by vám mohl pokazit dojem ze skvělé jedničky, vaše obava kvůli uměle vykonstruovanému příběhu může být na místě. Ačkoliv na vyústění příběhu není nic špatného (přece jenom - je stejné jako před 30 lety), tak na filmu vlastně není nic moc dobře. Je totiž rozdíl nostalgicky pomrkávat na svého předchůdce a nebo se na něj tupě spoléhat a jen si odškrtávat z listu jednotlivé camea. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

asi každý zná ten stav,kdy něco moc chce a hodně se snaží,ale kýžený výsledek se nakonec nedostaví.Přesně to je případ druhé Cesty do Ameriky.První díl je v dnešní době téměř klasika,která je zábavná i po více jak třiceti letech a rád se na ní kdykoliv podívám znova.O dvojce,kterou už asi nikdo nečekal (ani nechtěl) se tohle říct nedá a žádná klasika z ní nebude ani omylem.Je sice pěkné (a viditelné),že si celý štáb včetně herců natáčení užíval,ale co naplat,když humor nefunguje,stejně jako nefunguje recyklace věcí z jedničky.Asi mělo být osvěžující vidět po letech známé figury,ale ve většině případů je to spíš otravné a platí to i o většině nových postav v čele s nevýrazným Jermainem Fowlerem a opět přehrávající Leslie Jones.Světlou výjimkou je Wesley Snipes,ale ten zase na plátně stráví minimum času a nemá tak šanci ten zbytek zachránit...50% ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Né, tohle přeci nemohl nikdo myslet vážně! Vždyť to je totální znevážení kultovní jedničky. Já jsem z tohoto pokračování upřímně zhnusen a naprosto odmítám přijmout jeho existenci. Zde je opravdu všechno špatně. Zápletka, postavy, herci, zpracování, nic z toho prostě není důstojné a hodné jména prvního dílu. Jednak tedy vůbec nevím, proč se to ještě jmenuje Cesta do Ameriky, když se naprostá většina filmu odehrává v jakýchsi nepřesvědčivých kulisách představující království Zamundy, a v New Yorku se odehraje prakticky jen pár minut, vždyť to postrádá logiku. Zápletka je pak naivní, děsivě tuctová a nenápaditá nuda, disponující trapnými situacemi, dialogy a scénami, jenž nejsou navíc ani trochu vtipné, ani působivé, ani zajímavé, prostě jen podřadné. No a postavy a jejich herečtí představitelé na tom nejsou o nic lépe, spíš naopak, herci tu totiž buď příšerně přehrávají, jako třeba katastrofální Wesley Snipes, či Leslie Jones, a nebo působí prostě jen zcela nezúčastněně, nevýrazně a mdle, což se týká asi veškerého zbytku, nehledě na to, že u většiny navrátivších se herců z jedničky mi navíc i připadalo, jako by k účasti v tomto ohavném pokračování snad byly až donuceni, tak otráveně totiž působí, a to i bohužel včetně Eddie Murphyho, který se tu jinak i docela krotí, a dokonce je tu i dost často jeho postava upozaďována, což je pak už ale úplný vrchol drzosti. Co jinak ještě zmínit? Humor prakticky žádný, emoce naopak působí jako blbý vtip, atmosféra nulová, za mě se zkrátka jedná jen o nesnesitelnou, rádoby rozdováděnou, černošskou taškařici, která mě ovšem naprosto vůbec neoslovila a hlavně ani trochu nebavila. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele

Pod taktovkou bílého režiséra a scénáristických kamarádů pana Murphyho vznikla černošská komedie s dobrou náladou, trochou lásky, exotiky nádherných žen, rapo-afrických rytmů a snahou navrátit se na vlnu krále Akeema. Bohužel krom stejně sympatického a dobře vypadajícího Eddiho, který jako vždy dostal možnost hodit sebou do kostýmů nejrůznějších figur se tak úplně nepovedlo nic jiného, nic k zapamatování a opětovnému návratu. Nově najduvší syn bastard si vybere nevěstu, kterou si pak veme a všichni tancují a radují se do smrti. Humbalabumbala. Spousta pestrobarevných kostýmů imitujících úžasy domorodých obyvatel Afriky nezakryjou umělou Ameriku všech zúčastněných. Král, který nemá armádu a který vydělává na svůj palác uprostřed rezervace šťastných zvířátek skrz vegetariánské burgery..to není moc k smíchu zvlášť, když v Etiopii už tři týdny probíhají boje se vzbouřenými Tigrajci. Boje si podle dostupných informací vyžádaly stovky mrtvých. Tisíce lidí byly vyhnány, 40 000 jich uprchlo do Súdánu...25% ()

Galerie (81)

Zajímavosti (8)

  • Natáčení snímku probíhalo v americkém městě New York City. (Kuzmik)

Související novinky

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama