Reklama

Reklama

Po smrti svojho kráľovského otca Jaffeho Joffera (James Earl Jones) sa vlády v africkom kráľovstve Zamunda ujal následník trónu, princ Akeem (Eddie Murphy). V súčasnosti však aj on uvažuje o vlastnom nástupníctve. Z jeho manželstva s kráľovnou Lísou (Shari Headleyová) nevzišiel mužský následník trónu, ako to vyžadujú staré tradície a zákony, ale tri dcéry. Bojovný generál Izzi (Wesley Snipes) požaduje, aby sa jeho syn oženil s Akeemovou najstaršou dcérou Meekou (KiKi Layneová), a tak spečatil prímerie. Akeem sa však od šamana dozvie, že počas svojho pobytu v New Yorku vo veku 21 rokov v opitosti a pod vplyvom drog nevedomky splodil nemanželského syna. Aby splnil posledné želanie svojho otca, Akeem sa spolu s prioateľom a pobočníkom Semmim (Arsenio Hall) opäť vydáva do Queensu, aby našiel svojho nástupcu. Po tom, čo Akeem v New Yorku vypátra svojho syna Lavella Junsona (Jermaine Fowler), nechá ho aj s jeho matkou Mary (Leslie Jonesová) priviesť do Zamundy. Tam generál Izzi predstaví svoju dcéru mladému mužovi ako jeho budúcu manželku. Kým sa Lavelle pripravuje na rolu princa, zamiluje sa do svojej kaderníčky Mirembe (Nomzamo Mbathaová)a odcestuje s ňou do New Yorku, aby sa s ňou oženil. Akeem musí tento sobáš prekaziť a priviesť svojho syna späť do Afriky, aby splnil svoju štátnickú úlohu. (TV JOJ)

(více)

Diskuze

GarfieldM

GarfieldM (hodnocení, recenze)

Škoda,stačilo tam přitom nechat ty blbosti co vyváděl - např. to s tím dortem atd...Prostě hovadina a jako náhodou ty dědkové stále žijou - kolik jim je 100 let...

na příspěvěk reagoval Tvrdolín Veliký

mokki5

mokki5 (hodnocení, recenze)

ahoj nevíte prosím někdo kde se na to můžu podívat s dabingem? Amazon kvůli tomu platit nechci protože bych ho jinak asi nevyužíval díky

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Movielaik

Movielaik (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Dobře. V tom případě beru zpět. Máš pravdu, to co v poslední době předvádí se ani hraním nedá nazvat. Stačil mi Norbit, Klumpovi, Dolittle...humor, založený na prdech a pitvoření všeho druhu mě moc nebere. Kdysi na začátku kariéry dělal velmi úspěšně stand up...sice trochu drsnějšího rázu, ale byl dobrej. Tyhle filmy a další jim podobný jsou strašný. Ještě mu dám šanci s jeho filmem Pan Church. Ale bojím se Coming 2 America, Triplets a Beverly Hills Cop 4. Tak uvidíme..

Movielaik

Movielaik (hodnocení, recenze)

Bluntman

Pro jistotu jsem se mrknul na jeho profil. Gramaticky šílený, ale budiž, nejsme tady u maturity. Hrubku má i v posledním příspěvku tady. Jenže jak říkáš....smysluplnost jsem taky moc nenašel. Ale aby mě tady někdo zkoušel z toho kdo a v čem hrál naposledy....to snad ne. A ještě TADY!! :-D

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Mně přijde, že Prometheus si zkouší, jak psát gramaticky správné a smysluplné věty. Ještě se to nenaučil, ale dal bych mu šanci.

na příspěvěk reagoval Movielaik

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Mě ten scénař v podstatě přišel jak vykradenej Black Panther... ale bez B.Panthera. 8)

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Lacike

Ne, protože komentáře moc nepíšu. Můžu ale do diskuze zde napsat, že jsem si osvěžil jedničku, která v mnohém zastarává, pokud člověk řeší otázky reprezentace (ano, je to sexistické, ano, v řadě stereotypů je to rasistické i pro černochy a černošky). Stále ale zůstává výborně odvyprávěnou komedií (postavenou na řadě podobností /Zamunda, USA, jednotlivé rodiny, postavy.../ i záměnách /princ, sluha.../) se skvěla načasovanými i pointovanými gagy. Dvojka mnohé věci aktualizuje (k tradicím patří jejich změna, a tak girl power) a některé problematické zpětně komentuje (např. královsky "umývány" nejsou jenom muži, ale i ženy). Jako vyprávění se ale naprosto rozpadá, protože zde musí být segment posilující černošskou identitu (vystoupení různých kapel), tady zase cameo slavné osobnosti, támhle pro změnu skoro neustálé upomínání na první díl a převážně nostalgické ohlížení se za ním. Ztrácí se tak jakákoliv pořádná návaznost (doslova: postavy jsou v jedné scéně v Zamundě, v další hned v Americe), řada motivů i postav se do vyprávění prostě neorganicky vlamuje (postavy manželek, postavy dcer, antagonista..., když se poslední dva akty soustředí na syna). A hlavně je to převážně nevtipné, někde na úrovni murphyovek po roce 2000 (viz scéna s "falešnou obřízkou" - komediální exces jako ze Zamilovaného profesora 2 nebo Norbita). Má to některé dobré jednotlivosti (Brewer pořád skvěle používá různé žánry černošské hudby ve vztahu k postavám, černošské historii apod., kostýmy jsou zase na Oscara), jako celek je to ale nevtipná, rozpadlá, nefunkční hrůza - a ve svých motivech a tématech žen nahrazujících muže otravně kazatelská, doslovná.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Cesta do Ameriky a Coming 2 America jsou asi jediné filmy, kde je dominantně černošské obsazení a jeden token white guy. Afroameričané a Afroameričanky jsou nadále podreprezentováni/y v angloamerické audiovizi. 

 

ČSFD: rasismus, málo bílých!!! No, aspoň diskuze k filmu může být horší než už tak dost špatný - příšerně odvyprávěný, arytmický, pouze na nostalgii sázející - film. 

na příspěvěk reagoval Lacike

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Film hodnotit nebudu. Není co.

Jen mě tak napadlo, kdyby dneska někdo natočil v Americe film pouze s bílými herci, jaký by se ozval kvikot od různých organizací.

na příspěvěk reagoval Lacike, Derek, Prometheus69

rawu

rawu (hodnocení, recenze)

u hodnoticich nekterych marnotratnych, co maj plnou hubu hodnoceni na vse je videt, ze kdejaka blbost co maj na profilech, ma ze 4ry az 5 hvezd je nam vas zle poskodit takto Eddie za to ze ma dvojku aspon za tri ;) 

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Film začal docela divně s docela divným chvílemi až fekálním humorem. Třeba ten králův nápad účastnit se vlastního pohřbu předtím, než zemře... To bylo opravdu hodně divný. Ale potom co se film přesune do Ameriky, a děj se začne motat okolo nemanželského následníka trůnu, tak se z toho stane docela koukatelná komedie. Ano sem tam se dočkáme nějakého přizemnějšího humoru, ale už to není tak hrozné a příběh, ačkoli předvídatelný, docela odsýpá. V konečném důsledku jsem se při sledování docela slušně bavil. Ale jak sám tenhle film v jednu chvíli poznamenal. Je to docela zbytečný sequel, který však nepokazil moje vzpomínky na původní film. 3* 65%

RINGOCZ

RINGOCZ (hodnocení, recenze)

Eddie Murphy and Arsenio Hall revealed during their recent visit to “Jimmy Kimmel Live!” (via Insider) that Louie Anderson was cast in “Coming to America” as McDowell’s employee Maurice because the studio mandated a white comedian appear in the 1988 comedy. According to the actors, Paramount went so far as to give them a list of three white actors to choose from. Anderson was cast because Murphy and Hall were fans of his stand-up comedy. IndieWire has reached out to Paramount for further comment.

“I love Louie, but I think we were forced to put Louie in it,” Hall said. “We were forced to put in a white person.”

Murphy added, “[The studio was] like, ‘There has to be a white person in the movie.’ I was like, ‘What?’ So who was the funniest white guy around? We knew Louie was cool, so that’s how Louie got in the movie.”

 

SOURCE: https://www.indiewire.com/2021/03/eddie-murphy-paramount-forced-white-actor-coming-to-america-1234620664/

Movielaik

Movielaik (hodnocení, recenze)

 Mám Eddieho dost rád ve starších snímcích...Policajt z Beverly Hills apod. Přijde mi tam fakt zábavný a přirozený...plus dobrý dabing Kaisera. Dnes mi jeho filmy přijdou příšerný. Přijde mi, že strašně přehrává...přirozenost je tatam. Jednička se mi líbila a bavil jsem se...dvojky se dost bojím. Uvidíme.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

Tyvole po 32 letech pokračování a Eddie vypadá furt stejně to je jak se Willem Smithem :)

yinloveyang

yinloveyang (hodnocení, recenze)

Hahaha, po 32 letech (rok mého narození) se rozhodli natočit pokračování, no to mě podrž, Hollywood už má fakt vyčerpaný arzenál, jednička se mi líbila i přes svou naprostou jednoduchost a naprosto jasný a předvídatelný děj. Jenom nechci platit za něco jen kvůli jednomu filmu, takže doufám, že to časem bude i v kinech.

Uživatel yinloveyang smazal svůj příspěvek.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

k4n9ur

k4n9ur (hodnocení, recenze)

Bude to mít dabing, tuší někdo? A bude to ofiko asi jen na Prime video co? Tohle už neni ono ty streamy. Takhle se na to jednou nebudem moct podívat ani na Vánoce v televizi tak jako je tomu u jedničky. I když samozřejmě neřikám že neni jednoduší si to pustit online, ale to kouzlo je pak pryč.

frank1974

frank1974 (hodnocení, recenze)

OBSAH: Africký panovník Akeem sa dozvie, že má v USA dávno strateného syna, a musí sa vrátiť do Ameriky, aby sa stretol s týmto neočakávaným dedičom a nadviazal vzťah so svojím synom.

Benjamin-L

Benjamin-L (hodnocení, recenze)

zdá se mi to nebo je v traileru scéna kde stojí Eddie v kanceláři a vypadá to jako green screen?

Související novinky

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama