Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

Torgal

Odľahčená čierna komédia, ktorá sa neberie vážne, ale spoľahlivo pobaví sympatickou hrdinkou ako aj kopou vtipného gore. Snáď sa to mohlo smerom k záveru ešte viac odviazať a vygradovať, ale stále je to veľmi príjemná jednohubka. 7+/10 ()

pumpkinqueen

Stylová nevěsta na útěku, to se musí nechat. Jedna z těch hororových komedií, která se nemůže rozhodnout, ke kterému žánru se přiklání víc. Většinou mě tahle nerozhodnost irituje, což se dělo i tady, ale naštěstí jen ze začátku, kdy mi komediální vsuvky nezapadly do celé té "vážné tváře" příběhu. Asi v polovině filmu jsem si všimla, že si tu honičku vyloženě užívám (a že ji i prožívám společně s prchající nevěstou). Líbil se mi celý ten originálně pojatý nápad s prokletím, smlouvou s Ďáblem a naprosto šílenou myšlenkou celé rodiny. Takový námět jde skutečně využít jak pro čistě komediální parodii, tak i pro naprosto vážný hororový snímek - v tom případě bych ovšem přitvrdila. Kombinace obojího nakonec ale nebyla tak na škodu, jak jsem si myslela. Konec mě upřímně rozesmál! Dá se to považovat za nenáročnou blbost, ale nelze tomu odepřít, že to skutečně baví. ()

kilobyte

Prej film ze svatební noci Samary Weaving, tak jsem si řekl: "Hustý to si musím pustit". Trochu mě zarazilo, že je to tady označeno jako horor, ale pak jsem si řekl, že to může být chyba a nebo to třeba bude nějaké sado maso. Začátek vypadal slibně, jenže pak se to nějak zvrhlo a očekávaná svatební noc nepřišla. Jenom škoda, že napětí filmu sráží neschopnost většiny členů rodiny. Když u většiny z nich vidíte, že by nedokázali zabít mravence i kdyby jim vlezl pod podrážku, tak vás všechna akce nechává v klidu. PS: Doufám, že Grace (Samara) najde toho správného a příští video ze svatební noci bude lepší. ()

Rasle

Sľubný začiatok žiaľ s nevyužitým potenciálom na výborný film nakoniec úplne dodrbalo posledných 10min. Aspoň okaňa stála za to :) ()

bararich8

Skvělá záležitost ala komedie s prvky hororu, která sebe sama neber příliš vážně, takže se máte na co těšit. Příběh je dostatečný, aby na sebe nabalil originální scénky a obstaral zábavu v podobě "fucked up" rodinky hrající trochu jinou verzi hry na schovávanou. Samara Weaving se do celé šarády skvěle hodí. Horor to vyloženě není, avšak některé scény jsou solidní gore. Rozhodně moc pěkné překvapení, téměř 5* ()

helraiser

Tak tohle byla opravdu zábava na plný koule a dost krvavá. Geniální vražedná rodinka nahánějící nevěstu se všemi možnými zbraněmi co jejich sídlo nabízí. Nevěsta se toho taky moc nebála a co po začatečním otrkání předvaděla bylo opravdu parádní a její fuckování bylo opravdu k pokukání. V krvi explodující finále už byla jen taková třešnička na dortu. Naprosto odzbrojující podívaná, která moc nevystraší, ale rozhodně pobaví a o to tu jde především. U mě spokojenost. ()

Hpatrik

Na mě moc průměrné, nenápadité a nezábavné. Námět jako takový je zajímavý, ale samotný výsledek je nemastný neslaný. ()

geek.ondra

Černý humor, brutální scény ale i atmosférické perličky. Krvavá nevěsta je velký dárek pro skalní fandy žánru kteří chtějí ocenit taky něco jinýho než duchařinu od Wana nebo hlavolam od Flanagana. 7/10 ()

Maximilianus

Je to tak na pomedzí troch a štyroch hviezdičiek. Na jednej strane je zaujímavý nápad, lákavé prostredie, sympatické postavy, pekná hlavná hrdinka, a aj to spracovanie je nedpriemerné, no na druhej strane sa z toho dalo vytrieskať viac. Viac bláznivostí, viac krvi, viac humoru, viac napätia a tak nejako všetkého. V podstate všetko mimo plot ma nudilo, všetko v dome bolo super. Len keby toho domu bolo viac. Koniec pre mňa nečakaný a posledných 15-20 minút bola poriadna jazda. Takže mierne ovplyvnený hodnoteniami ostatných uživateľov dávam 4*, ale 7/10. ()

John80

Mierne v štýle filmu Uteč ,Rodina psychopatov , ktorý chcú obetovať svoju nevestu-novomanželku svojho syna a brata hneď po ich svadbe začnu hrať rituálnu hru, ktorá sa stala tradíciou v ich rodine ()

nwx odpad!

Tomu tady opravdu někdo dal tak vysoké hodnocení? Ubohost. Horror ani náhodou. Spíše akční pipkovina. K tomu asi ani scénář nepotrěbovali. Blbost pro děcka. Propleskněte se vy, co tu jásáte. ()

Mouchal

Není nad to ctít rodinnou tradici. Co na tom, že tradice spočívá v tom, že nového člena rodiny naháníte po svém obřím rodinném sídle v rámci schovky na život a na smrt. Krvavá nevěsta začne poměrně nenápadně, ale už po chvíli člověk pozná, že s rodinou zbohatlíků není něco v pořádku (podobně jako třeba v Uteč). Grace je to ale jedno, její vidina na svázaní svého života s milovaným manželem či možná provdání se do bohaté rodiny ji natolik oslepilo, že neváhá přidat se do této Satanem nasáklé rodiny. Film dobře odsýpá a na Samaru se krásně dívá (kdo by čekal, že někdo řekne takovouhle větu...). Trošku mi nesedl humor do takového filmu, nejsem přímo zastáncem mícháním žánrů a horor s komedií mi prostě tolik nefunguje, ale zde to až takový problém nebyl. Za mě poměrně spokojenost a je to fajn oddechovka na večer. Jen ten manžel mě prostě brutálně zklamal a na*ral! 70% ()

Moly

Ále co. Bavila jsem se, a to natolik, že jsem si druhý den po shlédnutí pustila opakovačku. Hodně se nabízí srovnání s o pár let starším You're Next, ve kterém Ready or Not krvavá nevěsta vychází o něco lépe, a to především díky prokreslenější psychologii postav a hereckému ansámblu, kterému vévodí trojice Brody/MacDowell/Weaving (přesní jsou ale vlastně všichni). Pořád se ještě rozhoduju nad tím, jestli se mi závěr filmu tak, jak ho pojali tvůrci, líbí. Možná bych preferovala uhnutí od očekávaného, ale v rámci žánru a komediálního ladění tam asi přece jenom sedí. Solidní, nadprůměrná, svižně odsýpající jednohubka. ()

rublik05

Asi nejsem úplně fanoušek tohohle filmového žánru, ale Krvavá nevěsta mi přišla jako hrozná blbost. Herci nevýrazní, hlavní postava silně nesympatická a šíleně uřvaná. Děj sliboval zajímavý námět o ujeté rodince, přesto se dočkáme jenom 96 minutovou nudu bez nějakého nápadu nebo zvratu. Nebýt občasných trefných hlášek hlavní postavy a spousty krve zejména v závěru, tak nemám moc co hodnotit. Věřím, že si tento film určitě své fanoušky najde, pro mě to byla spíš jenom hodina a půl utrpení. 1/10. ()

vikino1

Nic extra - bral bych více absurdních situací a černého humoru. Nejlepší okamžiky filmu jsou, když se na scéně objeví služky. Bohužel jsou pouze tři a dost rychle dojdou... Dále bych pochválil mladou Samaru, sice se mi v obličeji moc nelíbí (celá tatík), za to to zděšení a přerod nevěsty v killera zahrála docela uvěřitelně... Prostě to vytáhla na pohodové 3. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)