Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

PavelVanekArt

Nápad fajn, provedení průměrný, pointa slabá a úplně mimo. Po kupě to drželo zhruba půlku filmu, pak to šlo do hoven a plácalo se to v nich až do finále, který ani nezachránila přemíra gore. Nijak výrazné postavy, zabíjení prakticky žádný pořádný. Několikrát jsem si u toho vzpomněl na You Are Next, ale to je úplně jiná, vyšší, liga. Tohle je čistej podprůměr a sláva těm, kterým to stačí. 3* a.k.a 45% ()

campix

Výplachová vyvražďovačka, která ale dle mého názoru nefunguje ani v jedné poloze. Strašlivě mě iritovalo chování celé rodinky, jejich rozhodnutí a jejich myšlenkové pochody. Opravdu tady mi přišlo, že viditelná snaha o bezduchou zábavu zabila naprosto všechno a chyběla zde potřebná lehkost na to, abych tuhle hru dokázal bez problémů přijmout. Mnozí mluví o dobrém castu hlavní postavy, ale mě Samara Weaving absolutně nesedla a zbytek hereckého obsazení stejně tak. Ztráta času. ()

necisty

Já miluji společenské hry a vůbec bych se nedivil, kdyby si moje nastávající po shlédnutí tohoto filmu myslela, že ji po svatbě čeká něco podobného :D. ()

PROCESOR

Ne nebojte, není to o tom, jak nevěsta dostala měsíčky o svatební noci. Je to pokus o horor, kde se musí vzít dostatečně hezká, ale tupá blondýna, která většinu času utíká a hystericky u toho křičí. Některý momenty mi přišly spíše komediální. Je to v podstatě klasická vyvraždovačka. ()

Juto

Je to komédia s čiernym humorom s množstvom krviprelievania a vulgárneho slovníka, ktoré je pre fanúšikov tohto žánru veľmi zábavné. 6,5/10 ()

HorrFi

Horor? podle dnešních měřítek asi jo, takže ve výsledku spíš hororová komedie.. nechápu, že po tak dlouhým čekání mam za sebou zřejmně zklámání roku 2019.. vzhledem k průměrný stopáži mě to do děje moc nevtáhlo a to gore to moc nezachránilo, slabší 3.. ()

sir-dave

Nebýt toho trochu psycho sci-fi absurdního rozuzlení šel bych rozhodně výše. Pošahaná rodina hraje deskovky a loví milovanou svého milovaného. Skvěle vyvážené vraždy s komediálním nádechem až nevíte zda jsou opravdu tak tupí. ()

kocik1

Film, který rozhodně dokáže udržet pozornost, abych ale na jeho konci zjistila, že to bylo zbytečné a namísto jeho sledování jsem mohla klidně třeba umýt nádobí. ()

CinemaRanger

Kdokoliv může říct, že je to jen další vyvražďovačka, ale není. Ready or Not je úplně něco jiného než ostatní horory. Mixuje totiž horor, černou komedii i vážné drama a parádně to funguje. Střídají se tu vážné momenty s těmi odlehčenými a po celý film tu nechybí hutná atmosféra a intenzivní napětí. K tomu dopohámá i hudba, se kterou se tu perfektně pracuje. Navíc jde o docela velký gorefest. Hon je tedy velmi krvavý a štavnatý, ale především nepředvídatelný a hodně nápaditý. Těch nápadu je to opravdu hodně a jsou vskutku výborné. Dále musím pochválit i kameru, je to skvěle nasnímané a v několika momentech se tu zajímavě pracuje s barvami a nasvícením. Krvavá nevěsta je velmi stylová podívaná s překrásnou Samarou Weaving v hlavní roli a nesmazatelně se mi zapsala do paměti jako jeden z nejlepších hororových počinů poslední doby. Za málo peněz (6 míčů) hooooodně muziky! ,,Ready or Not?" ()

Sabrewulf

Proč to všechno zůstávalo jen na půl cesty? Není to ani pořádný horor, ani černohumorná komedie. Dokonce i to gore nejede naplno (tam, kde asi každý čekal uraženou hlavu, se dočkáme jen křupnutí vazu, tam, kde mohly být "chutné" mrtvoly v rozkladu, jsou jen laciné kostry z kabinetu přírodopisu). Celá ta základní stavba tak trochu vykrádá Chatu v horách. Největší problém je ale samotná nevěsta. To že je mi ta herečka silně nesympatická, je samozřejmě čistě můj problém, ale co ty další věci? Ona těsně před svatbou hulí cigáro? Nevěsta má být ve svatební den princeznou a ne sockou, co SMRDÍ jak fabrika. Romantické jako kráva. A že mluví jak dlaždič na sympatiích taky zrovna moc nepřidá. P.S: Dlaň není z plastelíny, ta skrz  hlavičkou hřebíku tak lehce neprojde. ()

UhLee

(6,5/10). Kdyby byl ten konec trošku jiný a ukázalo se, že je to vlastně výmysl, tak by možná tvůrci udělali lépe. Ale rozhodně se nejedná o klasický horrorový snímek, kterých je zde na databázi hafo a nesahají Nevěstě ani po kotníky. Osobně mě nejvíc dostala scéna se hřebíkem. To jsem osobně jako jednu z mála věcí nečekal. A taky mě dostala šílená tetička. Z té šla větší hrůza, než z celé schovky. ()

Cedr

Dokonalý balanc hororového napětí a přesně dávkované porce (ne)vkusného humoru. Je šokující s jakou lehkostí diváci díky této rovnováze přijmou ulítlou zápletku a film si prostě a jednoduše užijí. Neokoukaní herci a překvapivě slušné produkční hodnoty. 9/10 ()

Khumbac

Nejaaou logiku v tom nehledejme. Kochejme se jen vizuálem. Bloncka s krásnýma zoubkama jedničkama. Tatuš jako podivný vudce hry. Alex je smutný :) Napětí snad méně než gore, černý humor to uplně rozstřelil. Zvedlo náladu, za mně ano... ()

Avathar

Jednoduchá hororová veselohra. Proste vypnúť mozog a baviť sa. Misia splnená. Mohlo sa to však o dosť viac odtrhnúť z reťaze. Ale utieklo to a Samara Weaving je čarovná (aj keď je celá od krvi). ()

Lachtaan

Exkluzivně zábavný hororově laděný thriller s nádechem komedie, která film zásobuje tou nejlepší šťávou. Úžasná Samara Weaving v jednom ze špetky toho nejlepšího, co rok 2019 vyplodil. A to se hlavně díky absurdnímu konci jedná o ohromnou kravinu. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)