Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

BrusVejn

Vcelku zábavná hororová komédia so zaujímavým námetom. Stopáž je krátka, rovnako ako expozícia, takže sa človek ani nezačne nudiť pri tomto filmu s veľmi podareným osadenstvom. Silné 3 hviezdy. ()

KukulienkaHO

Napätie sa strieda s humorom a je z toho celkom slušný film. Na začiatku aj v priebehu filmu sa väčšina príslušníkov rodiny Le Domas správala vcelku "normálne", ale na konci sa im zrazu zmenil charakter a zo všetkých sa stali dementi (a nechápem, prečo aj z Alexa). Navyše tu nie je veľa dôležitých vecí vysvetlených, prečo sa dejú, tak jak sa dejú. ()

Oggy007

Asi to neurazí, ale ani nenadchne. Jak slušně se to rozjelo, tak stejně slušně to šlo do kopru. Myslím, že z toho šlo vyždímat daleko víc. Hlavně finále..... WTF? Asi to není úplně na 3 plný hvězdy, ale já se celkem bavil, takže slabší průměr to snese ()

Polgedney

Scéna kde týpek sedí na záchodě a čumí na youtube jak používat kuši mě prostě dostala.. Celkově jsem vlastně ani netušil že je tenhle film i komedie, takže mě ty vtipný scénky celkem překvapily, ale rozhodně jsem je uvítal. Možná tam mohlo být víc zabíjení, koneckonců, většina z nich skončila tak že udělala bum na konci. Mohlo tam být víc brutálních a krvavých scén, nicméně to nebyla až tak zásadní chyba, takže pro mě neubrala ani tu jednu hvězdičku, při filmu jsem se skvěle bavil a ani chvíli mi nepřišel nudný, k akci se taky přešlo celkem rychle. ()

hony23

Člověk by si měl dávat pozor, do jaké rodiny se přižení či přivdá. Snadno se totiž může stát, že svatební noc strávíte hrou na schovávanou, při které vás bude nahánět celé příbuzenstvo se zbraněmi v rukách. Jako námět pro film je to samozřejmě zoufale blbé, ale natočeno je to poměrně zábavnou formou, nechybí gore ani černý humor. ()

Heywood

Konec filmu sice přinese malinké a snad i zábavné řešení, ale jinak je to očekávaná nuda. Obdobných filmů se natočilo hodně a podobné se jistě opět natočí. Jenomže od prvních minut je skoro jasné, jak to dopadne a tak divák už jen může počítat, kolik litrů kečupu film spotřeboval. Nový nápad není, překvapení se nekoná. Hlavní hrdinka má sice sympatie, ale její příběh divák neprožívá. Dívá se na obrázky a počítá minuty do konce, aby se ubezpečil, že správně celý film již na začátku odhadl. Dobré vidět, pokud chcete jistotu, že se dlouho na podobný horor nemusíte podívat. ()

BlackAdder87

Pokud chcete přimět snoubenku, aby zrušila svatbu, je pro vás tento film ideální volbou. Po shlédnutí jí totiž chuť na vdavky dost možná přejde. Oficiálně má film zařazení jako horor a komedie. Nejedná se však ani o jedno. Na horor je málo děsivý, komediálních momentů je poskrovnu. Osobně bych film popsal jako hybridního mutanta Hunger Games a Jumanji. Zdá se vám tato kombinace bizarní? Vězte, že tento pocit vás bude provázet celým filmem. Celkově se jedná se o jednoduchou odsýpající zábavu na večer, která není sice žádný zázrak ale vcelku rychle uteče a zabaví. Překvapivý závěr je asi nejzábavnějším momentem celého filmu a proto doporučuji dokoukat, i když vás moc nebavil. Co se technického provedení týče, líbilo se mi ladění do sépiových barev a dekorace navozující "kouzlo starých časů". ()

Gregor_Samsa

Povedená jednohubka, co celkem odsejpá, míchá to v dobrém tempu (90min, sic!) a nebojí se kečupoidní krve v závěru. Duchařině i samotné motivaci postav těžko věřit, ale o tomhle tendlecten biják není; je to žánrovka s úsměvem pro teen i trochu pokročilejší, hlavní hrdinka má charisma, Andie MacDowell už dávno není milf a ani cougar (a jak jsem ji to měl rád), no ale celkově na takový to klidný únorový večer, kdy stejně nejni do čeho, to v poho stačí a člověk se i občasně zasměje tomu celkem dovedně sestříhanému a povedené bizáru… (objeveno díky Reflexu) [60%; 2020-02-18 Home sweet home] ()

Catella

Paráda. Mám ráda home invasion horory a tenhle je po dloooouhý době jeden z těch lepších, který jsem viděla. Celkem mě bavila babča, co chtěla za každou cenu vraždit, ta byla skvěla. A pak samozřejmě nevěsta, krásná, sympatická, který snad musel fandit úplně každej. ()

SpicyNugget

Chudák holčina se dostane do šílené rodiny, kterou baví hra na schovávanou. Ovšem to není ledajaká schovka, tady jde o život. O život nevěsty... Naštěstí byla ale půlka těch šílenců navíc i debilní, takže se zvládla eliminovat navzájem. Ač nejsem fanouškem vyvražďovacích hororů, tenhle mě velmi mile překvapil. amara Weaving hrála skvěle, stejně tak i ostatní herci. Bylo tam kromě hororu cítit i určité rodinné drama a celkem mě potěšilo, když malý kluk dostal přes držku. Film měl rychlý spád, takže jsem byla napjatá od začátku do konce a nenudila jsem se. Kamera byla skvělá, efekty taktéž. Konečná pointa byla naprosto strhující, vůbec jsem netušila důvod těch šílených her v rodině. Za mě skvělý film, ráda se podívám znovu. ()

bonovox

Príjemné prekvapenie prináša táto nevesta, hlavne kvôli výbornému mixu komédie a thrilleru s prvkami hororu. Niektoré scény a hlavne samotný záver sú priam geniálne. Veľká škoda lepšieho nevyužitia potenciálu starého rodinného domu pretože sa v ňom mohla viac zúročiť hororová stránka filmu. Hlavná hrdinka taktiež skvele vybratá podobne ako všetci rodinní príslušníci. ()

karnifex

Nenadchne, neurazí - celkem slušně natočené, ale pokud bych si měl vybavit nějakou opravdu dobrou scénu, asi bych musel dlouho hledat. ()

Brenda.Ch

Tři a půl hvězdy - podařená vyvražďovačka s netradičním motivem a tradičním zpracováním. Pěkně krvavá, však ne dostatečně napínavá a trochu předvídatelná. Ovšem konec super, takové práskání balónků jen tak neuvidíte, a poslední poznámka nevěsty, když se policie ptala, co se děje, velmi vtipná. V globálu - lepší průměr. ()

Karbos

Inu nebylo to zlé, jak to dopadne je sice jasně hned od začátku, takže celý film sledujete očekávaný scénář bez jakéhokoliv zajímavého zvratu ale i tak to nuda není. Ovšem scéna kde sluha uspí uspávací pistolí asi 55 kg vážící nevěstu a ta se během pár minut probere v autě (realita je 8-12 hodin tvrdého kómatu) mě opravdu rozhodila, to bylo naprosto absurdní. Ta se nemohla probrat dřív než dopoledne :D a takovejch nesmyslů tam bylo víc, takže nejde víc než ***. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 3/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 2/10 viz profil ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)