Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

Billie777

Nemyslím si, že tenhle film je veselohrou století, jak se o ní říká. Vlastně ani nevím, který jeden film bych já osobně takhle určila, to podle mě ani nejde ale jedno vím jistě - určitě jsme natočily spousty lepších komedií. To ale neznamená, že tenhle film je špatný. Není a to vůbec, proto dávám taky plný počet hvězd. Nevím, proč bych nemohla. Je to milý, vtipný, rodinný, plné krásně pozitivní atmosféry a v neposlední řadě plné nezapomenutelných hlášek. ()

Zagros

Komedie století to sice dle mě není, ale výborná rodinná komedie ano. Vždy, když aspoň část filmu uvidím, zvedne se mi spolehlivě nálada. Ústřední chlapská trojice je skvělá a přesto, že s některými jejími fórky nesouhlasím, jako partě jim to klape náramně. Moc nemusím ani Helenu Vondráčkovou, ale to její Sladkééé mááámenííí sedí do filmu naprosto parádně. Vlastně většina jednotlivých složek filmu, rozložených na samostatné části, by si vysloužily spoustu výhrad, ale to rozebírat nechci. Podstatné je, že jako celek film funguje téměř bezchybně. Víc než kdy jindy se sluší poděkovat režisérce - Marii Poledňákové, že vše skvěle sladila. Je to její nejlepší film. ()

Michelle75

Všude na mě vykukuje, že už tady mezi náma pan Postránecký není a já si ho z tadyma pamatuju úplně nejvíc. Strašně se mi v tomhle filmu líbila skladba herců,ale úplně nejvíce právě pan Postránecký a Satinský. KOmedie, na kterou z dětství vzpomínám ráda skoro nejvíce. Atmosféra prázdnin, hromada sněhu a dětí na chaloupce v horách s povedenou partou tatínků. Tam vládla pohoda... a na Matýska... a také papučky se prostě zapomenout nedá, stejně jako na některé herce. ()

Balu...

Zas tak jako ostatní z toho ´nevlhnu´ a to že je to klasika, ještě neznamená automatické udělení vysokého hodnocení.. ()

eagle-eye

Jsem člověk nechápavý, protože nepochopím, jak se tato průměrná komedie mohla stát komedií století... Mě ten film nebaví a spousta situací ve filmu na mě působí křečovitě a uměle... ()

cab

Tezko predstavitelne Vanoce bez rodinne komedie s tremi tatinky a jejich ratolestmi v prirode zahalene zimou. Hlaskuje se od zacatku do konce. 100% ()

The_Second

Nenávidim to. Absolutně nechápu jak něco takovýho mohlo vyhrát veselohru století. Klidně bych se podepsal pod Civalův komentář, vystihl to opravdu přesně. ()

dopita

Jalová řiťolezecká srágora plná ždímaného a podlejzavého humoru. Jak se tahle podpásová, humoruprostá kravina mohla stát komedií století prostě nechápu. Miniaturní řemeslná zručnost se ve filmu vyskytuje, kdybych ale měl film hodnotit srdcem, dám mu odpad jako vyšitej! ()

bila.tecka

Tuhle parádičku jsem se dlouho zdráhal skouknout celou v důsledku averze vůči paní režisérce. Nicméně je to docela svižná rodinná komedie (na titul "komedie století" nemá ani náhodou), která mile nekonfliktním způsobem ukazuje manželské patálie spojené s jejich malinkáčema. Július Satinský všechny svým charismatem zastiňuje, na druhém pólu je Zdena Studenková (především její taneční kreace) se schizofrenním hlasem Konvalinkové / Vondráčkové. Celkově průměrná zábava, ke které se nehodlám znovu vracet. ()

Sancty

Nie, nebaví ma to a nikdy ani nebavilo. Vôbec nechápem ten kultový status. Zhruba hodinu a pol trvajúca nuda, navyše podporená otravnou ústrednou pesničkou. Pre mňa jednoznačný odpad. Antipatia voči "posranému Matýskovi" bokom, pokus o objektivitu. Haranti sú celkom znesiteľní, pánske trio v popredí podobne (hlavne Satinský je ako doma), čo sa však nedá povedať o ich manželkách. Šulcová je večne nasrdená, až sa divím odkiaľ pri nej čerpá Julova postava toľko optimizmu, ale ako jedinej jej herectvu verím. Balzerová je iba do počtu a Studenkovú moc nemusím (tá jedna vyčnievajúca kozička pri kúpeli na tom nič nezmení)... a objektivita je zasa ta tam. Pretvárka off. Len ešte jedna vec. Na to, že ide o rodinnú komédiu mi príde ten záverečný podraz s prúteným košom dosť krutý. Od priateľov rozhodne neodpustiteľné. ()

Paity

Naprosto právem komedie století, na kterou se mohou dívat rodiny s dětmi, střední generace či lidí v důchodovém věku a věřím, že vždy si tam najdou to svoje, čemu se od srdce zasmějí a co jim zlepší náladu. Alespoň já to tak mám. ()

Corpsegrinder

Kdysi ještě koukatelnej rodinnej film kterej vám leze víc a víc na nervy jak stárnete a to že ho v bedně vysílaj zhruba třikrát za měsíc tomu moc nepomáhá. Hlášky už jsou uškvařený a nefungujou. ()

Adramelech

Česká kinematografie období normalizace se orientovala na témata ze života „malého českého člověka“. Hlubší filosofická nebo dokonce politická témata se diskutovat nesměla. Bujará šedesátá léta byla pryč, po zasedání dubnového pléna ÚV KSČ v roce 1969 seděli normalizátoři už pevně ve svých křeslech a sovětská vojska dočasně umístěná na území ČSSR měla zaručit, že se to soudruhům zase nevymkne z rukou. Nicméně nějaké filmy se točit musely. Rozhodně ne příliš explicitně propagandistické, aby to občany zbytečně neprovokovalo, ale oddechové a zábavné ano. Ideální byly komedie. Když se lid baví, tak dá pokoj. V tomto smyslu se normalizační filmová tvorba poněkud podobá tvorbě protektorátní. I v rámci těchto mantinelů však vznikala dobrá komediální díla. Tento film patří ke spíše zdařilejším, i když mi přijde dost přeceňovaný. Kupříkladu film Dívka na koštěti (1971) se mi jeví o několik tříd lepší, protože neobtěžuje diváka životními banalitami, byť jakkoli vtipně podanými. Únik do pohádkového neskutečna skloubený s komediálními prvky zakotvenými ve stylizované realitě se v „Dívce na koštěti“ podařil tak dokonale, že vzniklo nadčasové dílo. Film „S tebou mě baví svět“ dřepí zadkem ve své době, ačkoli realita, která se tam divákovi ukazuje, byla také notně přecezená, ale přes jiný cedník. Pěkný komentář: Enšpígl. – Téma normalizační kinematografie (včetně místa tohoto a dalších filmů v ní) by mohlo být námětem na studii pro vzdělaného filmového historika. Ještě zajímavějším, byť zatím hodně ožehavým námětem by byla studie o postupném úpadku české kinematografie po převratu v roce 1989. Já jsem v tomto komentáři načrtl pouze velmi zjednodušený a neúplný pohled na danou problematiku. ()

SpaceOdyseus

Musím uznat, že v rámci žánru a doby jde o nadprůměrnou zábavu. No, ono to vlastně moc dobře funguje i po 40+ letech. Tak nemusíme ani zohledňovat dobu a ty čtyři hvězdy tam prostě dám. ()

kaygen.it

Co na tom filmu všichni vidí? Já ho nenávidím - a přesto běží pořád dál a dál. Je trapný, špatně napsaný a konvenčně zahraný, s naprosto katastrofickým humorem. Copak jsem na tom tak špatně? ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková