Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo stojí za vraždou hodné babičky, která neměla s nikým na první pohled konflikt? Sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová) a její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) musí vyřešit smrt místní seniorky, o kterou se do samotného konce jejího života starala jedna ze dvou dcer. V průběhu vyšetřování, do kterého se zapojí i další zkušení detektivové (M. Isteník a P. Bučková), se odkrývají nejen rodinné sváry, ale i křivdy minulosti. Osud Karinina bratra najednou není tak černý, jak se doposud mohlo zdát. Ten je přesunut do psychiatrické léčebny, kde si najde nového kamaráda Praxe. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

Luswani 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže má dedukce byla správná. Jak jsem se dočetl, nesmyslná změna hlasu Isteníka byl Renčův nápad. „To byl takový můj nápad, jak Michala odlišit od dalších postav, třeba od Jirky Dvořáka. Jirka je tam za takového staršího, tvrdého chlapa a z Michala jsem chtěl udělat takového toho ajťáka s pisklavým hlasem, co pořád sedí u počítače. Chtěl jsem ho odlišit i od toho Edy, kterého hrál v seriálu Most!, aby to prostě byla jiná postava, byť trochu směšná, ale zkrátka jiná. Opravdu ho nikdo nedaboval, ani nebyl během natáčení nemocnej, nechtěl jsem, aby tam byli dva chlapáci v týmu.“ A teď k samotnému čtvrtému dílu. Přišel mi zatím takový nejnormálnější, civilní, bez nějakých zbytečných výstřelků. I když, nešvary stále přetrvávají, jako zbytečné užití hudby ve scénách, kdy to je zcela nadbytečné. Dědek před barákem hrabe listí, policajt se ho na něco ptá a tam hudební podkres hodící se spíš do nějaké katedrály. Pobavila mě hláška po odhalení vraha: "Takže dodatkové číslo zní - 20 let natvrdo." 50% ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mně se líbí ta kamera a výprava a slušná hudba - tady vybrali tvůrci úzké uličky na pozadí skal, náměstí s kostelíkem, má to prostě atmosféru. (Tady by si tvůrci Zločinů Velké Prahy mohli vzít příklad, jak se to dělá, a ne to jejich umělohmotné prostředí jak z Mekáče). Pořád čekám, jestli se něco víc vyklube z linie psychicky labilního bratra, ale zatím je to takové o ničem. To rozuzlení mi přijde, že pokulhává, jak tu píše Eleanor05, to by půlka rodičů už musela být v republice mrtvá. Ale jinak pořád hodně solidní herecké výkony, dokonce i pár těch humorných hlášek se našlo a dobře načasovaných, takže za mne stále spokojenost. ()

Reklama

DruidKarel 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1780. hodnocený film: Když potřebujete obsadit tlustou herečku do role komisařky, dejte jí kulich a baloňák, tak se určitě ta její korpulentnost ztratí. Čvančarová je jako herečka strašná a nemá v této roli ani trochu výrazu, který bychom od ní čekali. Naproti tomu Jiří Dvořák zde ztrácí svůj čas, protože je skvělej. Renč jen dokazuje, že si v tomto případě vybral nejen blbé herce, ale i blbého scénáristu, protože ty jeho příběhy moc hlavu ani patu nemají. 1* je tedy maximálním hodnocením, ne známkou. A já tímto přísahám, že dalším dílům se už vyhnu obloukem. 1* ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

OBSAHUJE SPOILERY! Tento díl celkem ušel, tedy samozřejmě na nevalnou úroveň, kterou Hlava Medúzy nastavila, až na to pitomé rozuzlení - zabila vlastní matku, protože na ni ječela a dala jí přes hubu? Ale no ták! Půlka rodičů by musela být už mrtvá, kdyby taková reakce byla normální a příčetná. A paní se do té doby jevila zcela psychicky zdráva. Jinak linie s Heřmánkem v blázinci byla úplně k ničemu a slouží v celém seriálu jenom jako vycpávka a zdržovačka vyšetřování. PS: Stále nechápu výšku Isteníkova hlasu, když v Mostu i v Kukačkách mluví úplně jinak. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi první díl, který dokázal vytvořit u diváka nějakou emoční reakci. Poměrně zajímavý příběh o jedné rodině, chválim i povedený vedlejší příběh s vnukem a "šmejdem". Ne že by to byl nějaký rapidní nárůst kvality, ale aspoň se postupně dostáváme do průměru. Taky pomohlo, že jsme stále mimo klasické městské prostředí, tady to prostředí okrajové oblasti působilo nevšedně. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Premiéru čtvrtého dílu sledovalo 1,47 mil. diváků starších 15 let a šlo tak o nejlepší výsledek toho večera. (rublik05)
  • Dům oběti vraždy stojí v historické brněnské části Kamenná čtvrť. Filmový název Akátová je fiktivní, stejnojmenná ulice se nachází v Žebětíně, nikoliv v Brně. (rakovnik)
  • Točilo se v Kamenné kolonii v Brně. Kamenná kolonie, též Kamenná čtvrť, je osada v Brně. Bývalá nouzová kolonie se rozkládá v bývalém kamenolomu po pravém břehu Svratky Štýřice a Pisárky. Osada vznikla nelegálně roku 1925 ve vytěženém pískovcovém lomu v severním svahu Červeného kopce jako nouzová kolonie chudých dělníků pracujících v Kohnově a Jílkově cihelně. V 60. a 70. letech 20. století se sem začali stěhovat umělci a bohémové. Soubor průčelí množství domů v Kamenné kolonii je chráněn jako kulturní památka. (sator)

Reklama

Reklama