Kdo stojí za vraždou hodné babičky, která neměla s nikým na první pohled konflikt? Sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová) a její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) musí vyřešit smrt místní seniorky, o kterou se do samotného konce jejího života starala jedna ze dvou dcer. V průběhu vyšetřování, do kterého se zapojí i další zkušení detektivové (M. Isteník a P. Bučková), se odkrývají nejen rodinné sváry, ale i křivdy minulosti. Osud Karinina bratra najednou není tak černý, jak se doposud mohlo zdát. Ten je přesunut do psychiatrické léčebny, kde si najde nového kamaráda Praxe. (Česká televize)

Eleanor05

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

OBSAHUJE SPOILERY! Tento díl celkem ušel, tedy samozřejmě na nevalnou úroveň, kterou Hlava Medúzy nastavila, až na to pitomé rozuzlení - zabila vlastní matku, protože na ni ječela a dala jí přes hubu? Ale no ták! Půlka rodičů by musela být už mrtvá, kdyby taková reakce byla normální a příčetná. A paní se do té doby jevila zcela psychicky zdráva. Jinak linie s Heřmánkem v blázinci byla úplně k ničemu a slouží v celém seriálu jenom jako vycpávka a zdržovačka vyšetřování. PS: Stále nechápu výšku Isteníkova hlasu, když v Mostu i v Kukačkách mluví úplně jinak. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mně se líbí ta kamera a výprava a slušná hudba - tady vybrali tvůrci úzké uličky na pozadí skal, náměstí s kostelíkem, má to prostě atmosféru. (Tady by si tvůrci Zločinů Velké Prahy mohli vzít příklad, jak se to dělá, a ne to jejich umělohmotné prostředí jak z Mekáče). Pořád čekám, jestli se něco víc vyklube z linie psychicky labilního bratra, ale zatím je to takové o ničem. To rozuzlení mi přijde, že pokulhává, jak tu píše Eleanor05, to by půlka rodičů už musela být v republice mrtvá. Ale jinak pořád hodně solidní herecké výkony, dokonce i pár těch humorných hlášek se našlo a dobře načasovaných, takže za mne stále spokojenost. ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi první díl, který dokázal vytvořit u diváka nějakou emoční reakci. Poměrně zajímavý příběh o jedné rodině, chválim i povedený vedlejší příběh s vnukem a "šmejdem". Ne že by to byl nějaký rapidní nárůst kvality, ale aspoň se postupně dostáváme do průměru. Taky pomohlo, že jsme stále mimo klasické městské prostředí, tady to prostředí okrajové oblasti působilo nevšedně. ()

DruidKarel

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1780. hodnocený film: Když potřebujete obsadit tlustou herečku do role komisařky, dejte jí kulich a baloňák, tak se určitě ta její korpulentnost ztratí. Čvančarová je jako herečka strašná a nemá v této roli ani trochu výrazu, který bychom od ní čekali. Naproti tomu Jiří Dvořák zde ztrácí svůj čas, protože je skvělej. Renč jen dokazuje, že si v tomto případě vybral nejen blbé herce, ale i blbého scénáristu, protože ty jeho příběhy moc hlavu ani patu nemají. 1* je tedy maximálním hodnocením, ne známkou. A já tímto přísahám, že dalším dílům se už vyhnu obloukem. 1* ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Průměrný díl o smrti zestárlé paní, která celý život sází Sportku. Nic netušící kriminalisté však i této záhadě přijdou na kloub. Zcela průměrný díl, ničím zvláštní příběh ani vyšetřování. Hodně prostoru dostal brácha hlavní hrdinky, který se dostává do blázince, kde se mu podaří zachránit před smrtí jiného blázna. Bude z této dějové linky něco zásadního? ()

• Premiéru čtvrtého dílu sledovalo 1,47 mil. diváků starších 15 let a šlo tak o nejlepší výsledek toho večera. (rublik05)
  • Dům oběti vraždy stojí v historické brněnské části Kamenná čtvrť. Filmový název Akátová je fiktivní, stejnojmenná ulice se nachází v Žebětíně, nikoliv v Brně. (rakovnik)