V dobrodružném snímku Pevnost Alamo se setkává Oscarem oceněný Billy Bob Thornton (Nejlepší převzatý scénář, Smrtící bumerang, 1996) s Dennisem Quaidem (Traffic) a Jasonem Patricem (Spáči). V tomto impozantním výpravném snímku spolu tvoří skvělý tým. Na jaře roku 1836 se ze všech sil snaží po 13 dní bránit malou texaskou pevnost. Má však méně než 200 obyčejných mužů šanci proti neuvěřitelné převaze tisíců vojáků vedených mexickým diktátorem? Tento příběh, založený na skutečné události, líčí odvážné volání po nezávislosti a hrdinský boj za svobodu! (Warner Home Video CZ)

ABC1

Nezáživné, rozvleklé, nudné...až na bitvy, ale ty zas já moc nemusím. Dialogy taky nic extra, herci nemají co hrát, žádná postava mi bohužel nepřišla natolik sympatická abych se do ní mohla vcítit, což je při takovém filmu, kde by měly téct slzy proudem, dost zásadní chyba... ()

ghostwo

Solidní 3*, skoro bych dal čtyři, protože mě to bavilo a to je podstatný. Thorton film zajímavě oživil. Trochu mě udivovalo, jak se tam mexická armáda promenáduje kolem hradeb, podle mě v zóně dostřelu. Když tohle obléhání a vůbec způsob boje srovnám s 2.světovou válkou (nebo přímo se Stalingradem), tak tam obě strany byli jak na dovolené (dle tohoto filmu, realita mohla být jiná). ()

JerryPilsen

Trochu moc patosu na můj vkus.Malinko kratší stopáž by taky slušela víc.Brnkání na národní strunu se vydařilo,autentičnost zaručena. ()

PowPow

Na jednu stranu je skvělé, že někdo ve 21. století vůbec natočil western, a to ještě pěkně postaru - bez digitálních triků, za to s reálně postavenou pevností a obrovským množstvím komparzu. Potěšily i výborné herecké výkony. Bohužel, nechápu, jak mě mohl tak krvavý, velkolepý a dobře zahraný film nechat tak chladným. Postavy byly pěkně schématické, děj vůbec ničím nepřekvapil, neustálé patetické proslovy (evidentně úlitba americkému publiku) podporované ještě patetičtější hudbou vůbec nepůsobily uvěřitelně. Dost mě mrzí, že nemůžu dát víc. ()