Láska a příšery

• USA Love and Monsters (více)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

Silwer

Takhle nejak to dopadne,kdyz se natoci Zombieland bez krve pro decka..Je to strasne pitomy,monster neni moc a pribeh je taky nezazivnej..Kdyby to bylo temnejsi a misto slimaku tam byla opravdova havet,tak to mohlo byt super..pocitam ze dvojky se nikdy nedockame..a ten myslici krab na konci to totalne zabil😀 ()

Elerrina

( SPOILERY OD ZAČÁTKU AŽ DO KONCE! ) Bylo nebylo. V jedné podzemní kolonii v postapokalyptické Americe žil hloupý Honza. Zatímco ostatní bojovali s monstry na povrchu, on vařil polévku, opravoval rádio a monster se bál. Miloval krásnou princeznu, kterou už několik let neviděl, a když zjistil, že se nachází v jiné kolonii, tak se náhle rozhodl, že se za ní vypraví bez ohledu na nebezpečí. Cestou ho přepadlo žabí monstrum a chtělo ho sežrat, ale zachránil ho pes, který šel zrovna okolo, a přidal se k němu. Pak spadl do hnízda jiných monster, ale zachránil ho kouzelný dědeček s holčičkou, kteří šli zrovna okolo, a on se přidal k nim (i se psem). Kouzelný dědeček ho naučil jak přežít, a na rozloučenou mu daroval ruční granát a pozval ho do hor, kde je prý bezpečno. Pak ho přepadlo další monstrum, které mu chtělo sežrat psa, ale z něj se najednou stal hrdina a tu příšeru zabil. Na své další cestě potkal hodnou umírající robotku a ještě jedno strašlivé monstrum, které zabil tím darovaným granátem. Když se dostal do cíle, zjistil, že jeho princezna je ředitelka domova důchodců. A že ho nemiluje a navíc se jí dvoří zlý princ. Také zjistil, že ho vlastně měli v jeho kolonii všichni rádi, takže se rozhodl, že se vrátí domů. Mezitím ale zlý princ všechny zajal, oloupil a chtěl je předhodit svému vlastnímu monstru, které ovládal elektrickým drátem. Hloupý Honza a jeho princezna se ale osvobodili a pustili se do boje s monstrem i se zlým princem a jeho poskoky. Když už to s nimi vypadalo špatně, dostal hloupý Honza geniální nápad a místo toho, aby monstrum zabil, tak ho osvobodil (fakt, nekecám). Monstrum pak sežralo zlého prince a jeho poskoky (co jiného, že) a všichni se radovali. Hloupý Honza se rozloučil s princeznou, která se do něj asi mezitím zamilovala, a vrátil se domů do své kolonie, kde se také všichni radovali. A pak se společně vypravili do hor a hloupý Honza se těšil, že tam za ním jeho princezna jednou přijde. A to je konec pohádky, milé děti. Líbila se vám? Mě tedy ano, počítám, že si ji budu pouštět každé vánoce. ()

Rudinsky

Spiderwickovci pre dospelákov - je tam všetko. Sympaťák so psom, Michael Rooker, striedanie odľahčených motívov s veľmi vážnymi scénami, láska a najmä neskutočné tempo. Navyše, film berie vážne aj druhú časť názvu a monštrá sú naozaj špičkovo navrhnuté a vražedne servírované (a veru neviem, či neprehodnotím svoj rebríček, v ktorom kraľujú darabontove chrobáky a Jacksonove terárium z ostrova lebiek). Veľké prekvapenie, bavil som sa. ()

Chmur

Nenáročná oddechová jednohubka, která je určena spíše pro děti. Nechápu, proč to má dle Netflixu doporučení až od 13 let. Neděje se tu nic, co by mělo ublížit nevinné dětské dušičce.  Dokonce i ty příšery vypadají hodně lacině a neškodně. Někdy je to až za hranicí trapnosti viz krab na konci. No..je tu fajn pes, místy hezká příroda a film celkem pěkně odsejpá a nenudí. ()

Jane18CZ

Velmi milé překvapení. Čekala jsem průměrný film, na který bych se nejspíš ani nepodívala, kdyby tam nehrál v hlavní roli Dylan O Brien, ale nakonec se z toho vyklubala hodně dobrá podívaná, na kterou bych se i v budoucnu klidně znovu podívala. Doporučji :) ()

Finskej

Příjemně jednoduchý a nenáročný film, na který se člověk kouká a ono je najednou po něm. Takže v současnosti vlastně docela kvalita. ()

Han22

Nemůžu si pomoci, ale Love and Monsters musím povědomě srovnávat s Monster Hunter viděným předtím, s kterým by prohrálo na celé čáře. Což není tak úplně fér, protože společného tu je pouze spousta roztodivných příšer. Love and Monster sází spíše na rodinno-dobrodružně-komediální styl. Takže monstra jsou i tady parádně udělaná (odpudivá stonožka brrr!) akce s nimi mají celkem švih, ale film chvílemi ztrácí tempo, hlavní hrdina je většinu filmu takový trouba a nechybí tu pes, přechytralé dítě ani teen láska. Ty 4* si to ale zaslouží - je tu pár efektních scén, zejména finální souboj, tvůrci překvapí jedním zvratem a líbí se mi jak realisticky vyřešili námět "mladík se vydává za láskou ze 17ti, kterou 7 let neviděl". ()

Hanys_

Hodně fain rodinné postapo s božími monstry, sympatickými hrdiny (chci dvojku a víc Yondu) a překvapivě dost scénami, kdy se jede na vážnou notu. 8/10 ()

Strandmon

Velmi příjemný film, který překvapí nejenom svojí hravostí, ale i skvělou technickou stránkou a stylizací monster. Má to slušný spád, fajn herce a vůbec mi nevadilo, že Dylan O´Brien hraje spíše takového strašpytla. Do filmu do prostě sedělo a naopak se mi líbilo, jak se postupně všemu učil. Je to takový rodinný zábavný mix, kterému bych přisoudil obstojné hodnocení. Do karantény na zahnání nudy jak dělané. ()

vodafone

docela fajn, jednoduchý a oddechový film... prostě pohádka..u které víte jak vše bude probíhat a proč a kdy řekli jakou hlášku, ale vlastně to vůbec nevadí ()

Prochy38

Velmi příjemná sci-fi žánrovka. V hromadě věcí naprosto originální. Vtipné. Romantické, ale stále nohama na zemi. Fakt překvapilo a potěšilo. ()

Klajnik odpad!

Neměl bych nic proti svižný žánrovce. I ta však může být nápaditá a zábavná. Love and Monsters je plytká, nudná a šablonovitá sračka, kterou považují za zábavnou jen normies bez nároků na kvalitu. Je to přesně tak trapné a zbytečné, jak jsem vypozoroval už z traileru. Vlastně to není ani svižné. Já si to přehrávám ve VLC a neustále mačkám šipku doprava, čímž skáču o 10s dopředu, protože ten nudnej protagonista furt mluví něco, co nestojí ani za špetku pozornosti. Kdybych si neuvědomoval, že se lidi spokojí s málem, ptal bych se, proč do takovýho projektu vůbec někdo investoval. ()

Zombi

Parádní oddychovka, která má dobrou výpravu, triky i herce. Je tu znát inspirace Zombielandem, ale jde si svou cestou a díky rozmanitým potvorám místo zombií a absenci krve, je také cílena na širší publikum. Celou dobu jsem se bavil a držel palce tomu ňoumovi i psovi, klidně bych si dal dvojku. Slušné 4 hvězdy. ()

Kacitr

Dylan O'Brien je sympaťák. Už od dob Vlčího Mláděte jsem si ho zamilovala. Toho kluka hraní baví, je to na něm vidět a o tom to je. Love and Monsters je příjemná podívaná. Dobrodružství protkané špetkou romantiky. Příšerky jsou děsivé tak akorát a celé je to takové feel good. Dylanovi upřímně fandím, doufám, že se jeho kariéra rozjede. ()

Henry007

Jednoduše vystavěný postapokaliptistický svět, zkratkovitě načrtnuté postavy a jednoduchá motivace hlavního hrdiny. Tím tvůrci vystavěli solidní základy pro zábavnou road - nebo spíše journey-movie, ve kterém hrdina na své výpravě nalezne nejen odvahu, ale také pravé přátele. A při globální pandemii tak tento snímek poslouží jako ideální pohádka, u které si můžeme říkat, že není až tak zle a pokud by se to náhodou zvrtlo, tak vždy máme naději v sobě objevit sílu, díky které všechny nástrahy překonáme. Mít film 90 minut, tak jsem velmi spokojen, jenže v posledních 20 minutách se objeví nové postavy, obmění se motivace a tvůrci naprosto zbytečně film prodlužují, jen aby mohli mít "velkolepé akční finále". Bohužel se v něm zcela vytratila esence, která předchozí hodinu a půl provázela. I přes horší finále je Love and Monsters výživná jednohubka na osamělý karanténní večer. ()

bobstock

Fádní pitomina o přerostlých digitálních zvířátkách z vašeho trávníku. Mix romantiky a neexistujícího strachu s napětím a přehrávající Ariana Greenblatt jakož protivně vyspělá figura, to je pro mne celkem dost smrtelná kombinace...45% ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu