Cora si nikdy příliš nedávala pozor na to, co říká. A zřejmě právě to se jí stalo osudným. Jenomže mohla mlčet, když jí cloumalo podezření, že její bratr, z jehož pohřbu se právě vrátili, byl zavražděn? Chudinka Cora netuší, že o způsobu její smrti, která má nastat dříve, než by kdo očekával, nebude pochybovat nikdo. Neboť v tomto případě nemůže být o přirozených příčinách ani řeč. A právě proto teď jede Hercule Poirot na rodinné sídlo Abernethieových. Protože jejich právník se nemůže zbavit dojmu, že za tou dvojí smrtí je něco většího a nebezpečnějšího. (Česká televize)

Person

Poirot je to řekl bych lehce nadprůměrný, ale nepatří k těm úplně nej. Na tento díl jsem se však těšil hlavně kvůli Michaela Fassbendera, který je pro mě pán herec. V jedné ze svých prvních větších rolí mě samozřejmě naprosto ohromil. Už zde to byl ten tajuplný a chladný Fassbender. Ale i všichni ostatní podali velmi dobrý herecký výkon, což není u Poirota vždy pravidlem. ()

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečné rozuzlení příběhu bylo rozhodně v rámci nečekaných, ale také v rámci těch, po jejichž zjištění se neposadíte překvapením na zadek. Ale jo, šlo to, už z důvodu obsazení mého oblíbeného britského herce, Roberta Bathursta. Ze série filmů o Poirotovi ale zatím to nejslabší, co jsem viděl. 70%. ()

misterz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V rámci celého cyklu s H. Poirotom trocha slabší diel, ale stále dosť dobré na to, aby vo finále došlo na zaujímavé odhalenie páchateľa. Len tá cesta k tomu nebola tak pútavá ako zvyčajne. Na druhú stranu ale bolo zaujímavé sledovať bok po boku s H. Poirotom začínajúcu budúcu superhviezdu M. Fassbendera, zahral výborne. 75/100 ()

(fjw)

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela hodně, trochu negativně se to vzdálilo od svých starších předchůdců. Ale jsem již napsal komentář u seriálu "Hercule Poirot", mě bohatě vždy stačí, když je v záběru Suchet. Je to ten nejlepší Poirot:) Tady byl sice bez svých obvyklých pomocníků, jako inspektor Japp a mírně natvrdlý Hastings, ale opět případ vyřešil bravůrně - ještě jsem tento román nečetl, ale už jsem si ho z knihovny vypůjčil:) A také mě docela zamrazila přeměna té přisluhovačky. ()

HiddenDragon

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S10E03. Tohle je moc hezky dil, s mnoha rovinami a dobrou mystifikaci divaka od zacatku do konce. Nejvic si ho ale budu asi pamatovat tim, ze v nem hraje - tehdy jeste ne tak znamy - M. Fassbender, ktereho dnes samozrejme hlavne komiksovi fanousci znaji jako noveho Magneta ze serie X-Men :) Zde ale nikoho nezastinuje, je na urovni ostatnich hercu, i kdyz hraje pomerne ustredni roli. Vse zacina pohrbem bohateho vdovce Abernethieho a jak uz to tak na angl. sidlech byva, vsechno je o zaveti a kdo co zdedi. Tady dedi vsichni, prave az na Fassbendera. K tomu excentricka teticka placne do plena, ze byl stary Abernethie zavrazden a uz se to mele. Teticka je nalezena mrtva, dokumenty pro prodej sidla se nemohou najit a dalsi "nehody" na sebe nenechaji dlouho cekat. Vsechno je ale nakonec uplne jinak. Dostane se i na milostne linky uvnitr rodinneho klanu a vpodstate i na dusevni poruchu, ktera dela pachatele znepokojujicim i smutnym zaroven. Neni to sice tak proflakly dil, jako nektere jine, ale je opravdu ruznorody ve vsech smerech. ()