Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 10 (2005) (série)


Rodinné sídlo (S10E03)

(epizoda)
  • Velká Británie After the Funeral (více)

Obsahy(1)

Cora si nikdy příliš nedávala pozor na to, co říká. A zřejmě právě to se jí stalo osudným. Jenomže mohla mlčet, když jí cloumalo podezření, že její bratr, z jehož pohřbu se právě vrátili, byl zavražděn? Chudinka Cora netuší, že o způsobu její smrti, která má nastat dříve, než by kdo očekával, nebude pochybovat nikdo. Neboť v tomto případě nemůže být o přirozených příčinách ani řeč. A právě proto teď jede Hercule Poirot na rodinné sídlo Abernethieových. Protože jejich právník se nemůže zbavit dojmu, že za tou dvojí smrtí je něco většího a nebezpečnějšího. (Česká televize)

(více)

Recenze (69)

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S10E03. Tohle je moc hezky dil, s mnoha rovinami a dobrou mystifikaci divaka od zacatku do konce. Nejvic si ho ale budu asi pamatovat tim, ze v nem hraje - tehdy jeste ne tak znamy - M. Fassbender, ktereho dnes samozrejme hlavne komiksovi fanousci znaji jako noveho Magneta ze serie X-Men :) Zde ale nikoho nezastinuje, je na urovni ostatnich hercu, i kdyz hraje pomerne ustredni roli. Vse zacina pohrbem bohateho vdovce Abernethieho a jak uz to tak na angl. sidlech byva, vsechno je o zaveti a kdo co zdedi. Tady dedi vsichni, prave az na Fassbendera. K tomu excentricka teticka placne do plena, ze byl stary Abernethie zavrazden a uz se to mele. Teticka je nalezena mrtva, dokumenty pro prodej sidla se nemohou najit a dalsi "nehody" na sebe nenechaji dlouho cekat. Vsechno je ale nakonec uplne jinak. Dostane se i na milostne linky uvnitr rodinneho klanu a vpodstate i na dusevni poruchu, ktera dela pachatele znepokojujicim i smutnym zaroven. Neni to sice tak proflakly dil, jako nektere jine, ale je opravdu ruznorody ve vsech smerech. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Největší hádankou bezesporu bylo to, jestli ten štramák vychytralý je skutečně ten mučitel černouška Solomona Northupa z toho ověnčeného jižanského eposu. Až závěrečně titulky rozsekly ten uzel gordický. Mezitím Hercules opět definoval, co že je ONE MAN ŠOU. Věčná škoda, že slušňák Festbender po úspěchu výše uvedeného titulu zběhl k hollywoodským běhnám pro znatelně vyšší gáži! 76% ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V rámci celého cyklu s H. Poirotom trocha slabší diel, ale stále dosť dobré na to, aby vo finále došlo na zaujímavé odhalenie páchateľa. Len tá cesta k tomu nebola tak pútavá ako zvyčajne. Na druhú stranu ale bolo zaujímavé sledovať bok po boku s H. Poirotom začínajúcu budúcu superhviezdu M. Fassbendera, zahral výborne. 75/100 ()

Eeve 

všechny recenze uživatele

V prvom rade chcem poznamenať, že jediné, čo ma na tomto filme takmer zhodilo zo stoličky a poriadne dalo pozauši, bol...slovenský dabing :) fúú, prežila som, idem komentovať :) štandardná poirotovka, takisto priemerne spracovaná, konečné odkrytie vraha nečakáte, ale i tak to nijak neprekvapí, čo len podporuje môj názor, že sa miestami, dosť často, môžete pristihnúť, že sa nudíte do frasa! Ako TV film vhodný výhradne na jednorazové pozretie... ()

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ale jo, budiž, takový belgický standard, knír příběhu je nakroucený uspokojivě a filmařský vosk na něm sedí slušně, ale trochu jsem postrádal Herculův nadhled a více šťavnatých bonmotů "nejšedější mozkové kůry světa". Myslím, že do seriálu by to byla porce tak akorát, jako televizák se to přeci jen trochu nudně rozlézá. Samozřejmě, kouká se na to příjemně, toho je David Suchet zárukou spolehlivou. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama