Smrt lorda Edgwara (S07E02) (epizoda)

Lord Edgware Dies

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Vlastně můžeme být rádi, že vznikla nová adaptace knihy Lord Edgware dies, protože Třináct u stolu se fakt moc nepovedl. Tenkrát hrál Suchet Jappa a podal slušný výkon. Ale tady se po čtyřech letech vrátil v roli Poirota v plné parádě. A jak zahrál Poirotův vztah k Jane Wilkinsonové! Mimochodem, tenhle film se jako jeden z mála vysílá s dabingem pana Kostky.(26.12.2006)

Opět naprosto fenomenálně zfilmovaný díl, jemuž bych asi i dal pět hvězdiček... Problém je ovšem v předloze. Ne že by byla špatná... Jenom je zcela nepravděpodobná, plná náhod a příliš složitých konstrukcí... Zase jsme u charakteristik "anglické" detektivky. Při jejím čtení je zkrátka nutné přestat přemýšlet nad reálností a jenom se nechat unášet pátráním po vrahovi... Při převodu do "reálného" světa filmových postav ovšem umělé konstrukce, nelogičnosti a příliš okaté "náhody" ční jako ona příslovečná sláma z bot... Celkový dojem: 85%(6.2.2010)

Zápletkou hodně silnej díl, kterej má pár dost kouzelnejch nápadů, asi si to někdy přečtu i v originále. SPOILERY - vražda mi psychologicky připadá celkem dost uvěřitelná, je to sice jakože děsně překomplikovaný, ale tim, že vrah se celou věcí vlastně baví a zkouší si, co dovede, to podle mě sedí. Kamenem úrazu je tady ale obsazení Jane a Carloty, který sice hrajou dobře, ale prostě si vůůbec nejsou podobný, takže tý jedný scéně u večeře se fakt nedá věřit... Stejně tak poněkud lacinej moment, kdy je třetí oběť klišoidně odpravena těsně před vyzrazenim klíčový informace, ale přesto všechno jedna z mejch oblíbenejch poirotovek.(15.2.2017)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Hastings se vrací z nacistické Argentiny, kde marně zkoušel investovat do železnice, slečna Lemonová je (jakož od prvního dílu) stará panna a Hercule se nám zamiloval do blonďaté americké šťabajzny od komediantů! Naštěstí vrchní inspektor Japp zůstává pořád stejný - lahváče v sítěnce a věčný apetit na hovězí na ledvinkách! Zapeklitý příběh nedá divákovi ani čuchnout, v klasickém závěrečném herculovském závěru se divák již po sté nestačí podivovat nad inteligencí a výkonností mozkových buněk toho Belgičana! 94%(24.2.2014)

• - Herečka Fenella Woolgar, která zde ztvárnila Ellis, hrála také v další epizodě seriálu - Hercule Poirot: Viděla jsem vraždu (2010) a v seriálu Pán času (od r. 2005) si dokonce zahrála autorku knižních předloh Agathu Christie. (Sebi236)

• - V tomto díle se českého dabingu hlavních postav, mimo Hastingse (Hugh Fraser), ujali jiné osobnosti, než je tomu u ostatních dílů celé série. (necisty)

• - Postava Penny Driverové (Deborah Cornelius), musela být přejmenována. V knižní předloze se totiž jmenovala Jenny, což je velmi podobné s jménem Jane Wilkinsonové, kterou hraje Helen Grace. Tvůrci si mysleli, že by se jména mohla divákům plést, proto vyměnili začáteční písmeno. (Sebi236)