poster

Smrt lorda Edgwara (S07E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  Lord Edgware Dies

 • Slovensko

  Smrť lorda Edgwara

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2000

 • pravo
  *****

  NONONO, POIROT SA NEZAMILOVÁVA, ON LEN POZORUJE. Hercule opäť preukazuje slabosť pre nežné pohlavie a v snahe pomôcť sa zapletie do riešenia zložitého prípadu. Tato epizóda je vynikajúca , pretože neabsentuje žiadna klasická postava (Hastings, Japp, slečna Lemonová) a vražda je spáchaná naozaj vydareným spôsobom. Takéto diely si divák rád pozrie aj viackrát, aby poodhalil, ktoré indície smerujúce k vrahovi prehliadol a ktorým nedôležitým informáciám prikladal zbytočnú váhu. Poirot na odpočinku je rovnako dobrý ako v aktívnej činnosti detektíva. -JE TO ZVLÁŠTNE, ZASE SME MY ŠTYRIA POHROMADE, ALE JEDNA VEC TU CHÝBA. – ČO TO JE? –MŔTVOLA, TAK SA BEŽNE STRETÁVAME.(8.12.2007)

 • genetique
  ****

  Stále platí, že som v podaní Sucheta za podpory britského televízneho spracovania ešte nevidel zlé spracovanie skvelých prípadov slávneho detektíva. Takže už sa mi premyslenosť, rozanalyzovanie, zvraty a všetko, čím je vyšetrovanie vždy zaujímavé, ani nechce vychvaľovať. Snáď to bude platiť aj naďalej. 80%.(24.11.2007)

 • Loki_Six
  *****

  "Five questions. That is all. Five. The answers to which will reveal to me the truth. (1) We know that Lord Edgware changed his mind on the subject of divorce and that he wrote a letter to his wife to acquaint her of that fact.He sent it to the theatre. But why was it that this letter was never received by Lady Edgware? To whose interest was it that this letter should not arrive? (2) The telephone call that Lady Edgware received at the dinner at Holborn. Assurément, it was to make sure she was indeed there, but who has made this telephone call and why? (3) The third question concerns the pince-nez that were discovered in the handbag of Carlotta Adams. Now, neither she nor Lady Edgware wore spectacles such as these. So what is their purpose and to whom do they belong? (4) Next, we come to the letter written by Carlotta Adams to her sister. In it, she says quite clearly that it was Ronald Marsh who paid her $2,000, but Monsieur Marsh, he denies this. And it is true that he had in his possession not such an amount. (5) Who is P? You remember the box given to Carlotta Adams? "To CA from P"? Who was it that gave to her this box? This I would like to know most dearly."(9.10.2018)

 • otík
  ****

  Remake staršího filmu s Peterem Ustinovem Třináct u stolu (http://www.csfd.cz/film/22231-trinact-u-stolu). Vrací se stará dobrá garda v plné sestavě. Poirot je opět ve službě poté, co v minulém díle Vražda Rogera Ackroyda skončil s důchodem, proto se také vrací slečna Lemonová, aby dala jeho věci do pořádku. Dále je zde opět inspektor Japp a vrací se i po delší době kapitán Hastings, který se v díle Vražda na golfovém hřišti seznámil se svou budoucí manželkou a teď se (zatím sám) vrací z Argentiny, kde mu nevyšly jeho obchody. Díl je to nesmírně ukecaný, téměř 30 minut se opravdu vůbec nic neděje, pak se dlouho chodí kolem horké kaše a až posledních 30 minut, kdy Poirot vyšetřuje, má pořádné grády. Nutno ovšem přiznat, že vyřešení celkově tří vražd dalo Poirotovi pořádně zabrat a divák je až do konce držen v pořádném napětí. I proto dávám nadprůměrné hodnocení, ačkoli by si tento díl zasloužil max. 70%. Opět na ČT vysíláno se starým dabingem, což výrazně pokazilo dojem z filmu. Kromě Kostky (Poirot) mluví Hastingse naprosto nevýrazný hlas Miroslava Středy a inspektora Jappa Stanislav Fišer.(1.12.2012)

 • sinp
  *****

  Detektivní série o nejslavnějším Belgičanovi měla viditelný úspěch, takže tvůrci nelenili a přispěchali s novými epizodami. Smrt lorda Edgwara je remake filmu Třináct u stolu (tehdy ještě s Peterem Ustinovem, David Suchet se tam mihnul (!) jako vedlejší postava) a poráží svého předchůdce dost jasně. Hlavně tedy z hereckého pohledu, ale i atmosféra je mnohem uvěřitelnější.(15.11.2005)

 • - Postava Penny Driverové (Deborah Cornelius), musela být přejmenována. V knižní předloze se totiž jmenovala Jenny, což je velmi podobné s jménem Jane Wilkinsonové, kterou hraje Helen Grace. Tvůrci si mysleli, že by se jména mohla divákům plést, proto vyměnili začáteční písmeno. (Sebi236)

 • - Herečka Fenella Woolgar, která zde ztvárnila Ellis, hrála také v další epizodě seriálu - Hercule Poirot: Viděla jsem vraždu (2010) a v seriálu Pán času (od r. 2005) si dokonce zahrála autorku knižních předloh Agathu Christie. (Sebi236)

 • - V tomto díle se českého dabingu hlavních postav, mimo Hastingse (Hugh Fraser), ujali jiné osobnosti, než je tomu u ostatních dílů celé série. (necisty)