Smrt lorda Edgwara (S07E02) (epizoda)

Lord Edgware Dies

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

NONONO, POIROT SA NEZAMILOVÁVA, ON LEN POZORUJE. Hercule opäť preukazuje slabosť pre nežné pohlavie a v snahe pomôcť sa zapletie do riešenia zložitého prípadu. Tato epizóda je vynikajúca , pretože neabsentuje žiadna klasická postava (Hastings, Japp, slečna Lemonová) a vražda je spáchaná naozaj vydareným spôsobom. Takéto diely si divák rád pozrie aj viackrát, aby poodhalil, ktoré indície smerujúce k vrahovi prehliadol a ktorým nedôležitým informáciám prikladal zbytočnú váhu. Poirot na odpočinku je rovnako dobrý ako v aktívnej činnosti detektíva. -JE TO ZVLÁŠTNE, ZASE SME MY ŠTYRIA POHROMADE, ALE JEDNA VEC TU CHÝBA. – ČO TO JE? –MŔTVOLA, TAK SA BEŽNE STRETÁVAME.(8.12.2007)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Tedy není nikdo sympatický. Na začátku sice potěší imitátorka (ovšem diváka, nikoli Poirota), pak se několikrát zaskví Hastings, ale ve finále si jdeme pro ránu na komoru, která se nikoho nedotkne. Filmařsky a herecky skvělé, jako vždy, leč s postavami se nedá ztotožnit. Nudný a protivný Lord a partička kolem něj. Jeho žena hérečka. Samolibý spisovatel /dramatik. Venkoncem v rámci seriálu průměr.(19.3.2018)

S07E02. Zatimco v predchazejicim dilu je Poirot na venkove v radoby "duchodu", zde se vrci do sveho londynskeho bytu a dava se opet do prace spolu se svymi kolegy. Je tu nejen Japp, ale vraci se i Hastings a Lemonova. Tady si zas musim postesknout nad dabingem. Kdyz jsem uslysel "novou" Lemonovou, malem jsem dostal psotnik, jak k ni ten hlas vubec nesedi. Ale co naplat. Vrazda bohateho ale neprijemneho lorda je tu hlavni zalezitosti, ale nakonec to nebude jedine umrti. Zapletka je sikovne maskovana, protoze se zde hodne lidi toci kolem divadla, takze o ruzne prevleky a rekvizity neni nouze. K tomu jeste kradez penez a divak je zcela zmaten mezi vice ci mene zavadejicimi stopami. Reseni je ale opet hezky logicke a vse vysvetluje.(29.11.2015)

Vlastně můžeme být rádi, že vznikla nová adaptace knihy Lord Edgware dies, protože Třináct u stolu se fakt moc nepovedl. Tenkrát hrál Suchet Jappa a podal slušný výkon. Ale tady se po čtyřech letech vrátil v roli Poirota v plné parádě. A jak zahrál Poirotův vztah k Jane Wilkinsonové! Mimochodem, tenhle film se jako jeden z mála vysílá s dabingem pana Kostky.(26.12.2006)

• - Herečka Fenella Woolgar, která zde ztvárnila Ellis, hrála také v další epizodě seriálu - Hercule Poirot: Viděla jsem vraždu (2010) a v seriálu Pán času (od r. 2005) si dokonce zahrála autorku knižních předloh Agathu Christie. (Sebi236)

• - V tomto díle se českého dabingu hlavních postav, mimo Hastingse (Hugh Fraser), ujali jiné osobnosti, než je tomu u ostatních dílů celé série. (necisty)

• - Postava Penny Driverové (Deborah Cornelius), musela být přejmenována. V knižní předloze se totiž jmenovala Jenny, což je velmi podobné s jménem Jane Wilkinsonové, kterou hraje Helen Grace. Tvůrci si mysleli, že by se jména mohla divákům plést, proto vyměnili začáteční písmeno. (Sebi236)