Smrt lorda Edgwara (S07E02) (epizoda)

Lord Edgware Dies

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Vlastně můžeme být rádi, že vznikla nová adaptace knihy Lord Edgware dies, protože Třináct u stolu se fakt moc nepovedl. Tenkrát hrál Suchet Jappa a podal slušný výkon. Ale tady se po čtyřech letech vrátil v roli Poirota v plné parádě. A jak zahrál Poirotův vztah k Jane Wilkinsonové! Mimochodem, tenhle film se jako jeden z mála vysílá s dabingem pana Kostky.(26.12.2006)

Opět naprosto fenomenálně zfilmovaný díl, jemuž bych asi i dal pět hvězdiček... Problém je ovšem v předloze. Ne že by byla špatná... Jenom je zcela nepravděpodobná, plná náhod a příliš složitých konstrukcí... Zase jsme u charakteristik "anglické" detektivky. Při jejím čtení je zkrátka nutné přestat přemýšlet nad reálností a jenom se nechat unášet pátráním po vrahovi... Při převodu do "reálného" světa filmových postav ovšem umělé konstrukce, nelogičnosti a příliš okaté "náhody" ční jako ona příslovečná sláma z bot... Celkový dojem: 85%(6.2.2010)

Zápletkou hodně silnej díl, kterej má pár dost kouzelnejch nápadů, asi si to někdy přečtu i v originále. SPOILERY - vražda mi psychologicky připadá celkem dost uvěřitelná, je to sice jakože děsně překomplikovaný, ale tim, že vrah se celou věcí vlastně baví a zkouší si, co dovede, to podle mě sedí. Kamenem úrazu je tady ale obsazení Jane a Carloty, který sice hrajou dobře, ale prostě si vůůbec nejsou podobný, takže tý jedný scéně u večeře se fakt nedá věřit... Stejně tak poněkud lacinej moment, kdy je třetí oběť klišoidně odpravena těsně před vyzrazenim klíčový informace, ale přesto všechno jedna z mejch oblíbenejch poirotovek.(15.2.2017)

Takový krásně zamotaný díl, který se rozvíjí pomalu, ale díky návratu Hastingse a opětovnému setkání všech postav (Poirot, Hastings, Japp a slečně Lemon) se to dá snadno skousnout, protože následuje zamotaná honba za vrahem, která je skutečně krásně propletená. Dá se odtušit, kdo je vrahem, ale když to pak Poirot objasňuje, je to paráda.(23.4.2015)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

• - Herečka Fenella Woolgar, která zde ztvárnila Ellis, hrála také v další epizodě seriálu - Hercule Poirot: Viděla jsem vraždu (2010) a v seriálu Pán času (od r. 2005) si dokonce zahrála autorku knižních předloh Agathu Christie. (Sebi236)

• - V tomto díle se českého dabingu hlavních postav, mimo Hastingse (Hugh Fraser), ujali jiné osobnosti, než je tomu u ostatních dílů celé série. (necisty)

• - Postava Penny Driverové (Deborah Cornelius), musela být přejmenována. V knižní předloze se totiž jmenovala Jenny, což je velmi podobné s jménem Jane Wilkinsonové, kterou hraje Helen Grace. Tvůrci si mysleli, že by se jména mohla divákům plést, proto vyměnili začáteční písmeno. (Sebi236)