Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Boogeyman

Velice povedená komedie, De Niro paroduje svoje kořenové postavy a Billy Crystal je po delší době ve formě a snesitelný! Věčný mafiánský pomocník Joe Viterelli v klasické roli, ale geniálně zábavný! ()

Indiana

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií postavená na skvěle sehrané dvojce De Niro - Crystal. A navíc mě při sledování tohoto filmu vždycky popadne chuť na špagety. ()

petaspur

Při převzetí odpovědnosti za newyorskou mafiánskou fabriku musí Paul Vitti prokázat svou charizmaticky neústupnou drsnost. Jak to má však udělat, když ho najednou začíná dojímat i západ slunce? Pomoc psychiatra se jistě jeví jako dobrý nápad, ale jedna tradiční terapeutická hodina za týden na zdrsnění mafiána rozhodně nestačí. ()

Satan

Miluju komedie z gangsterského prostředí a tato, byť jí ke konci trochu ztrácí dech, je jedna z nejlepších. Skvěle sebeparodický De Niro a samozřejmě brilantně natočená scénka z Kmotra. "Já byl Fredo? To se mi nezdá." ()

kingik

Obávaný šéf newyorké mafiánské rodiny Paul Vitti má psychické problémy. Potí se mu ruce, trpí pocity úzkosti a brečí u romantických seriálů. To je v jeho postavení nejen potupné, ale také nevhodné, protože hrozí válka gangů. A tak si Vitti najme psychiatra Bena, který ho dokonce zastupuje na celostátním mafiánském sjezdu. Párkrát jsem se zasmál, ale spojení De Nira s Crystalem nic extra nepřineslo. De Niro hrál s gustem svého mafiána a Crystal snaživě sekundoval. Bez nich by film nemohl vůbec existovat. 60% ()

Šakal

Miluji mafiánské snímky, totéž platí o povedených a inteligentních komedií. Tento mix gangsterské komedie je opravdu hodně povedený kousek! Vynikající Robert De Niro ( jako gangster Paul Vitti ) exceluje v sebeparodující roli ( opravdu výborný nápad ), překvapivě dobrý Billy Crystal ( jako psycholog, který se shodou okolností stane doktorem Paula Vittiho a výborný Joe Viterelli. Když k tomu přidáme chytrý scénář, vyjde nám z toho opravdu povedená inteligentní mafiánská komedie. p.s. co je to OOZ - oddělení organizovaného zločinu? nikoliv! obsedantní orální zoofílie :o) ()

Anderton

Preber si to je čistá zábava, ktorá nič nerieši a všetci zúčastnení nemali iný cieľ, ako sa pri tvorbe filmu dobre zabaviť a preniesť to potom aj na divákov. Podarilo sa. Ak máte morálny problém s tým, že mafián je tu vykreslený ako neurotický sympaťák, tak existuje množstvo filmov, kde sú zobrazobaní ako bezcharakterné svine. Ramis si z nich ale chcel iba vystreliť. Ako aj z De Nirovej minulosti. ()

nascendi

Dobre napísaná a zahraná mafiánska komédia. Síce na jedno pozretie, ale dá sa na nej dobre zabaviť. Vo chvíľach, keď som sa nesmial som počítal, v koľkých filmoch hral Robert DeNiro mafiána. A keďže mi nestačili prsty tak som toho nechal. ()

Tomco

prvá polovica slabých 40% - nuda. druhá polovica svižná, nadupaná 80% ...celkovo ale dobrých 70% ...billyho znamenitý výkon ()

SeBig

Užasná komedie..De Niro zase dokazuje že jeho role srší vtipem..dost jsem se nasmál některým scénam hlavne když De Niro brečel to bylo taky něco co si odnesu z filmu. Každopádně byl jsem spokojený jak s herci tak i s příběhem. Libovka! ()

packa

Tvůrci snímku neměli při natáčení žádné umělecké ambice, chtěli jen diváka bavit, bavit a zase jen bavit, což se náramně podařilo. Nevzpomínám si, kdy jsem se v posledních letech u filmu tak nasmál. Dialogy jsou skvěle napsané, těch hlášek je nepočítaně, herci jsou přesně vybraní, prostě radost koukat. Doporučuji. ()

anais

Nenáročná, ale milá komedie, která zaujme hlavně sympatickým výkonem Roberta De Nira, jež zde zdařile paroduje vlastní zaběhlá schémata z mafiánských filmů (Kmotr II, Casino). U vtipů vám asi slzy smíchu nepotečou, humor tu je umírněný. Bavit se bude spíš divák, který De Nira v podobných rolích viděl, ale ani ti ostatní nebudou ochuzeni. Je to inteligentní komedie, rozhodně jedna z těch lepších, které se na přelomu 20. a 21. prvního století honí českými kiny. ()

Pítrs85

Přepsat konec (tím nemyslím ten epilog v Sing Singu) a byla by z toho neskutečně jiskřivá komedie od první do poslední minuty, s dialogy ostrými jak břitva, Crystal a De Niro se skvěle špičkují, navíc Robert zde krásně prokázal, že to není žádnej suchar, jeho role tu je vlastně parodie na všechny mafiánský filmy, které poctil svým bezkonkurenčním herectvím. A že si ze sebe umí udělat fakt prdel, pochopíte tak po deseti minutách (pořád tam brečí jak malá holka). Ale i Crystal v roli psychiatra perlí co minutu (tenhle film vaší bránici opravdu nešetří). "A proč to nemůžeš udělat ty?" "Já? Já ne, o mně se ví, že jsem na tyhle věci blbej. Ale ty jo, ty to zvládneš." "No ty jseš fakt blbej!" ()

Sawy

Po přeceněné a podprůměrné komedii Fotr je lotr se u mě tímhle filmem Robert De Niro rehabilitoval v žánru komedie.Dokázal dokonale vystřihnout prakticky parodii na své kultovní mafiánské postavy a hlavně díky němu tahle komedie velmi dobře funguje.Billy Crystal se s ním dobře doplňuje,humor ani na chvíli nesklouzne ke trapnostem a Lisa Kudrow mě jako fanouška Přátel moc potěšila.Zkrátka nic převratného,ale strašně fajn. 75 % ()

Caelos

De Nira mám v komediích rád. Billyho Crystala už tolik ne, ovšem tady jde stejně především o De Nira. I když Crystalův proslov na Mafiánské sešlosti byl čupr. Jinak prostě skvělá komedie, s pár narážkami na gangsterky (asi nejviditelnější je ta na Kmotra). ()

ScarPoul

Veľmi príjemné prekvapenie ktoré funguje na chémií De Niro a Crystal. Príbeh ako taký ťaží nie len zo žánru ale aj z ich hereckých kreácií. Príbeh je síce rámcovaný žánrovými pravidlami. Finálne rozuzlenia sú tým pádom rýchle a účelové - čo zamrzí len z toho hľadiska, že je to dosť pohodový film, ktorý pri vychytaní určitých múch, mohol byť klasikou. Ale v zásade to nevadí. Film má množstvo silných miest a hoci De Niro to s tým plačom až tak nevie, vo všetkom ostatnom je fantastický. Finále na stretnutí mafiánov bolo zábavné hlavne vďaka Crystalovej uvoľnenosti. A to som od takéhoto príbehu naozaj nečakal. Možno to nie je nič extra, ale bavilo ma to veľmi. ()