Smrtící virus zasáhne město a osamělý muž se ocitne v pasti. Uvězněný ve svém bytě bez spojení s okolním světem se snaží najít pomoc a cestu ven. (Netflix)

borec999

Kórejský zombie horor o chlapíkovi, čo počas vypuknutia zombie apokalypsy zostane uväznený vo svojom byte a snaží sa nájsť cestu von. Vo výsledku len nenáročný priemer na jedno pozretie s pár dobrými nápadmi, solídnými maskami zombíkov a v pohode vizuálom, resp. technickou stránku filmu (tak ako býva u Netflixu zvykom). Not great, not terrible. Akurát to nebude 3,6 ale len 3* a 55% ()

Devadesát Dva

Vcelku ok jihokorejský survival o gamerovi, co to má srovnaný a tak když vypukne zombie apokalypsa, jde zpátky pařit. Ale všichni víme, jaká je realita, když nám vláda odstřihne internet. A tak je náš korejský Simon Phoenix nucen to nějak začít řešit. Dívat se na to dá, ale příliš to nechytí, je to ploché a člověk už podobnou dějovou kostru viděl stokrát. ()

kery-

V uvedených žánrech mi chybí komedie, ale to se dnes v korejské produkci už asi moc neřeší. Jinak je to klasické nízkorozpočtové béčko, kterých jsou mraky. Tohle má ale - narozdíl od těch jiných z americké produkce - alespoň znatelné známky vlastního nápadu. Vůbec bych si netroufal tvrdit, že by to byl průser. Víc takových zombie filmů, a bude to fajn.. ()

santiamén

5.5/10 Asi jsem si film neměla pouštět tak krátce po Noc požírá svět, protože náplní jde prakticky o totéž. Korejská verze je nepřekvapivě akčnější, zombie klasicky mručí a bručí, navzdory pokročilému stadiu rozkladu běhají rychleji než medailista olympijské čtyřstovky a konkrétně v této variaci mají taky hyper citlivý sluch a ovládají sportovní úkony, co většina lidí ani zaživa. Teda v případě, že se to zrovna scenáristovi hodí do krámu, podobně jako opakovaně haprující technologie v ten nejnevhodnější moment. Takže správná pitomost pro ty, co přesně tohle vyhledávají. S klišé žánru u zombie filmů tak nějak počítám, ale určitě neoceňuju, když se taky musím potýkat s klišé žánrů jiných - tady korejských telenovel pro puberťáky. Kdyby si tuhle linii tvůrci odpustili, mohlo to dopadnout líp. Škála pro posery: Odporný make-up, akční scény občas o nervy. ()

Hernycztek

Korejci jsou, téměř vždy, zárukou kvality a platí to dvojnásob, točí-li pro celosvětovou platformu, jakou je například Netflix, kterého se, právě, tento zombie horor týká. Alive je po všech ohledech originální, což se, v dnešní době, v tomto subžánru, vidí málokdy. Film se z velké části odehrává v menším bytě, obrovského bytového komplexu, což přivádí správnou klaustrofobickou atmosféru a úzké chodby, mezi byty, zase pocity nejistoty a strachu, kdy nevíte odkud se, na našeho hrdinu, vyvalí horda zombie. Přesto, že se děj odehrává na tak malém prostoru, tak tu není žádné hluché místo a stále se děje něco zajímavého. Co se masek týče, tak jejich vzhled je, ve většině případů, výborný a je nutné ocenit maskérskou práci, díky které nebylo potřeba využití digitálního upravování. Zombie jsou nadprůměrně rychlí a hlavně jsou extrémně chytří - nejinteligentnější, jaké kdy bylo, na obrazovkách a plátnech, možné vidět. Vytknout se dá jen gore, které je sice pěkné, ale je ho trestuhodně málo, jelikož je většina akce mimo záběr. Alive je, tedy, rozhodně, doporučení hodný, nejen méně zkušeným divákům, ale i těm náročnějším, jejichž chutě by měly být také uspokojeny. ()

TheSpearCZ

Škoda že po tom, co se to tak dobře rozjelo přišla ta špatná druhá polovina, kde už typicky hlavní dvojice začne dělat absolutní WTF rozhodnutí (co to mělo být u toho klišoidního týpka v osmém patře?) a posledních dvacet minut bylo vyloženě směšných. Ale něco se tomu přece musí nechat, hlavní dvojice byla super, napůl chytří zombíci taky a našla se tu i jedna solidní lekačka. Dokážu si představit remake se stejným tématem ve správných ručičkách, který by tenhle originální námět vyšvihl výše. Čisté 3* ()

Heero

Korejská zombíkárna, která fakt mile překvapila. Koncept jsem sám doma, funguje mi telka, mám net a venku běhají zombie mi maličko zabrnkala na mozkový neurony té části mozku, která si chce představovat, co bych asi tak dělal já = jsem zapojenej do děje a nenudí. Ta druhá část, tedy ten zbytek mě už tak nebavil. ()

jajsemja

Korejci umí dělat zajímavé filmy, které jsou plné ještě zajímavějších nápadů. A taky dělají hromady zombie filmů (nebo seriálů), které stojí více než za zmínku. Toto byl jeden z nich. Korejský zombie film se spoustou zajímavých nápadů. Jen to zpracování už bylo trochu horší. ()

JM87

Teenager uvězněnej v při zombie apokalypse v bytě svých rodičů. Typickej gamer, co má dron, valí na jejich obdobě instagramu atd atd. Hodně z toho využívá (dokud to funguje) pro přežití. Myslím si, že tenhle film funguje díky tomu, že se s ním spousta z nás může sžít. Je pravda, že občas měl film pár nerozumných rozhodnutí, ale jinak moc příjemná podívaná. ()

Untentrauer

Asijské neumění v praxi. To jejich herectví je vyloženě zábavné, ale ani zde to nepomůže. Film plný nesnesitelného přehrávání a poklonkování se za každou blbost. Je to normální bolest se na to koukat. Ale aspoň je tady vidět, jaký sou Korejci mužského pohlaví babráci v rámci vztahů se ženami, to jediné tady pasujuje skutečně realisticky. Poděkování ženě i za usrání do huby, podpantofláctví, jaké nemá obdoby. Ponižování, trapnosti, nesmělost....Pro to, když pojedete do Koreji, nebo Japonska budete za hvězdy. Jinak je film o rozmazleném zbabělém srábkovi, který neumí nic, než hrát PUBG a dělat ze sebe děvku. A tento frajer má přežít zombie apokalypsu ve svém bytě obklopeném Zombíkama. Víc než polovinu filmu tak koukáme na jeho zbabělou nerozhodnost a sebelítost, na pokus o dramatickou sebevraždu, na jeho trapné chování před další přeživší naproti v paneláku....No je to natahovaný, jak to jen jde! Hvězdička za to, že chápu, že jinej kraj, jinej mrav a u nich to může být třeba kultovka. Pro mě je to jen strašnej asijskej brak vystihující jejich mentalitu a herectví, které mi nikdy nepřirostlo k srdci. ()

Aurus

Hej jako tohle vůbec není špatný hororový film. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Akce v tomto filmu není moc hodně ale když tam je tak je hodně dobrá, atmosféra tu je a ta je dobrá, napětí zde je taky a není vůbec špatné a kamera je velmi dobrá tu musím pochválit. Za mě 5,5-6/10. ()

Wargoo

Tucty nesprávnych/nelogických rozhodnutí podkopávajú tomuto filmu kolená. Malo to naviac ! A zaslúžilo by si to záver ako v Kingovej Hmle. Rozbeh dobrý, ale postupne sa do kryštalizuje do klišoidnej B-čkovej filmárčiny pričom tomu chýba aspoň štipka napätia. PS: Skok z balkóna a beh cez sídlisko ako Lara Croft bol jeden z najviac "WTF" momentov (v negatívnom merítku). Malo to naviac, škoda... 3*** a 69,823% ()

animario

Dron bude při zombí pandemii celkem užitečná věc,v přelidněný Koreji obzvlášť! Moderní korejskej příspěvek do kategorie nakažlivejch survival horrorů až na pár momentů ničím nepřekvapí,ale dívat se na to dá.(Dle coveru jsem čekal spíš #komedii).3,25*. ()

Vabr

Těšil jsem se na další povedený zombie horor z Jižní Koree, ale nakonec to nějak nedopadlo. Film byl nudný 🥱, táhlý, neoriginální, nevyužitý, s nulovým napětím, trapnými vtipy a nesympatickými postavami. Zezačátku to sice mělo dobrý náběh, ale po nějaké době se to už jen vleklo. Problikávání dní bylo vcelku zbytečné. Co mi hlavu nějak nebralo, bylo, že v 7. den hlavní postava kňučí, že nemá, co jíst a v 20. den stále nemá co k jídlu, ale najednou jakoby hlad nebyl. Samozřejmě, že člověk dokáže přežít bez jídla zhruba 30 dní, ale osobně si myslím, že by nebylo až tak giganticky nebezpečné prohledat sousední byty. Ještě je skvělé, že když už nějaké to jídlo najde, tak s ním plýtvá, ale ok. Holka z paneláku odnaproti je též nesympatická, avšak méně. Její plýtvání vody zalíváním rostlinky, mi též drásalo nervy. Vždyť není #ŽIVÁ! Sice tu tolik těch vtipů nebylo, ale vážně mě ty typické Netflix teen vtipy otravují. Takový ty ve stylu "Já jsem blbec", "Bože, já jsem idiot." atd. A ona mu vždy odpoví "Jo, to jseš.". Fakt trapný 😒. Samozřejmě tu ,,muselo" dojít na omdlení, ovšem tady je to provedeno mnohem originálněji(!). A aby někdo omdlel tím, že ho/ji ,,přerazí" stůl, a ještě k tomu takovej lehkej, tak to jsem ještě neviděl. Dále, co jsem nepochopil, bylo, proč to 8. patro bylo tak důležité. Jako proč?? ,,Originální zvrat" v 8. patře byl jen na natáhnutí stopáže. A konec, no, ten byl jako z pohádky. Jediný, co bych tak pochválil, je dobrý look zombíků, ale to je tak vše. 61% je nadhodnocené, nato kolik to má chyb. VYHODNOCENÍ: #ŽIJU JE VCELKU SPOILER NÁZEV! ()

Maximilianus

Slabou stránkou pri tomto filme bol fakt, že sa viacmenej jednalo o prežitie doma a prebehnutie ulice, pričom hlavní hrdinovia mali obranu 1000 proti pokúsaniu. Všetko to pôsobilo tým pádom nie moc reálne a celkovo aj scenár nebol bohvieako dômyselný. 5,5/10. ()