Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

"Neviděli jste tu asijskýho prcka s volantem na ruce?" Být pověřený úkolem třídy G-14, tedy hlídáním čínské veverky alias inspektora Li, tak bych taky selhal jako detektiv Carter. S tím je alespoň legrace, i když se za něj matka stydí, protože chtěla, aby byl drogový dealer. Carter to zkrátka zvládl pusou, Li zase končetinama a já jsem dostal spustu inspirace k učení. Takže musím se naučit nastupovat do taxíku přes střechu, běhat po žebříku do nebe a zejména rozebrat pistoli jednou rukou. Nechápu, jak jsem bez toho dokázal dosud přežít.(31.10.2017)

Rachot v Bronxe úspešne predstavil Jackie Chana americkým divákom a Križovatka smrti mu zarobila hromadu amerických dolárov. Treba povedať že Chan tu nepredvedie nič extra zo svojich typických šialených kúskov, len také zábavné drobnosti ( napr. klasická chanovská bitka pri vzácnych vázach ktoré sa nesmú rozbiť ), ale nesťažujem sa, tento snímok sa bez nich celkom dobre obíde. Film si takmer po celý čas zachováva tempo a má dostatočnú zásobu slušných fórikov. Tucker je síce otravná upišťaná papuľa čo neustále len držkuje, ale s Jackiem tvorí podarenú dvojku a spolu majú potenciál na pobavenie publika. Vo finále sa potom Jackie konečne hodí strmhlav z výšky aby jeho fanúšikovia neostali úplne na suchu. Poteší(7.11.2011)

Klasická buddy movie založená vyložene na najrýchlejšej hube západu (Tucker) a najrýchlejších rukách východu (Chan) a ťažiaca z ich vzájomnej chémie. Hoci sa Chan neskôr vyjadril, že nie je fanúšik Rush Hour, je zaujímavé, že sa nechal vtiahnuť aj do ďalších pokračovaní. Peniaze asi robia veľa. Komik a bojovník je to však slušný a pokiaľ k nemu neprechovávate vyloženú averziu, túto pohodovú krimi komédiu si určite užijete. Takmer určite.(26.10.2006)

Milá akční krimi komedie, která, ačkoli je režisérsky děsně rutinní a dějově primitivní, je zábavná takovým tím old school stylem typickým pro filmy z 90. let. Pocitově to je něco mezi 3* a 4*, ale přikláním se spíše k těm čtyřem, protože buddy chemie tu skutečně funguje a Jackieho bojové kreace již tradičně nemají chybu. Hollywoodská zábava, která si na nic nehraje.(10.11.2016)

Hlavní hrdinové jsou zábavní a jsou vtipní. To je vše co je zde potřeba k solidnímu úspěchu. Kombinace nejrychlejších nohou východu a velkého ukecance a šaška západu zafungovala poměrně solidně a z akční taškařice se překvapivě vyklubala solidní komedie majíc hlavu a patu. A fakt, že akce je někdy okatě "jenom jako" a že Jackie Chan je občas viditelně "na pérkách" se dá bez problémů prominout. Pořád má film spád a člověk se nenudí. Škoda dalších dílů, protože tohle se dalo ustát. Bavil jsem se.(9.5.2008)

• - Afro účes a knír, které měl detektiv Carter na fotografii ve svém služebním odznaku, byly dodělány dodatečně v postprodukci. (SG-1)

• - Poznávačka na autě detektiva Cartera se shoduje s poznávačkou dodávky, ve které je držena konzulova dcera. (SG-1)

• - Původně měl roli detektiva Cartera ztvárnit Martin Lawrence. (SG-1)