Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

Slušnejch akčních komedií moc neni, ale Rush Hour se řadí rozhodně mezi ty lepší. Akční i komediální složka fungujou příkladně a díky rozumný stopáži, která je rovnoměrně zaplněná povedenejma gegama a pěknou akcí, se divák slušně pobaví od začátku až do konce. Jde asi o jedinej film, ve kterym mi nevadil Chris Tucker a dokonce mi jeho afektovaný hraní přišlo vhod. Jackie Chan předvádí svuj standardní slušnej výkon a spolu s Tuckerem tvoří sehranou dvojku. Nenáročná zábava na volnej večer a žánrovej nadprůměr.(3.7.2012)

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. Rush Hour (Main Title) ,2. Fight at the Harbor ,3. Soo Yung's Theme ,4. Soo Yung's Abduction ,5. Lee Arrives in L.A. ,6. Jumping the Bus ,7. Won Ton for Two ,8. Explosive Situation ,9. Lee at the Mansion ,10. Restaurant Poison ,11. Battle at Juntao's ,12. Greasy Egg Rolls ,13. Chasing Sang ,14. $50 Million Ransom ,15. On Juntao's Heels ,16. Asian Art Convention ,17. Lee's Sadness ,18. High Tension ,19. Sweet and Sour ,20. Chinese Street Music ,21. Carter Chases Clive ,22. The British Menace ,23. Rush Hour (End Titles) ,(12.5.2011)

V Los Angeles unesie gang orientálcov jedenásť ročnú dcéru hong kongského konzula. Požadujú mnohomiliónové výkupné. Za celou akciou stojí tajuplný zločinec Juntao. Na tomto medzinárodnom prípade začne okrem FBI pracovať aj podivná dvojica detektívou. Priamo z Ázie prilieta inšpektor Lee, ktorého má po LA sprevádzať ukecaný černoch James Carter z miestného policajného oddelenia. Stret ich rozdielných osobností a kultúr vedie nakonec ku priateľstvu a tiež aj k úspešnému vyriešeniu tohto zložitého prípadu. ***(7.11.2010)

Tvorcovia skúsili riskantné spojenie aziata s černochom a čuduj sa svete, celkom im to vyšlo. Zábava je na celkom dobrej úrovni, čo ale nevyšlo je dej. Niečo tak kŕčovitého dlho nebolo k videniu. Snímka sa snaží byť obvyklou popkornovou zábavou, ale jeden nestačí zízať s otvorenou pusou, čo že sa to pred ním deje. Inak Jackie Chan stavia na osvedčenú kartu a predvádza svoje vylepšené a svojské karate, zatiaľ čo Chris Tucker stavia zase na osvedčenú kartu množstva černochov v komédiách a teda na svoju držku, ktorá je k nezastaveniu.(18.1.2015)

huusty, tendle film nema eště žadnej komentář......(...dodatek: trochu sem nad tim popřemejšlel a došlo mi, že muj původní komentář byl ubohej,bezzubej,syrovej...proste jalovice....vzhledem ktomu ze to má být první subjektivní názor, který bude zastupovat celou zdejší komunitu..mělo by jít o něco inteligenčně na úrovni, něco důstojnýho, srozumitelnýho,,,a hlavně něco hodně hlubokýho...... k zamyšlení,,,prostě poselství pro budoucí generace...takže ehm ehm.." ČLOVĚK JE DE FACTO TOLIKO MOBILNÍ, EVOLUCÍ VYTUNĚNÁ FABRIKA NA EXKREMENTY RŮZNÝCH KONZISTENCÍ " .....není to sice mariánskej příkop, ale je to od srdce a nic víc nesvedu...)(27.7.2008)

• - Brett Ratner byl velikým fanouškem hongkongských filmů Jackieho Chana. Měl za to, že americké publikum nebude znát vtipy z Jackieho ranějších filmů, a vědomě použil některé z jeho dřívějších gagů. Například scéna, kde inspektor Lee náhodou uchopí ňadra Johnsonové, je narážka na Jackieho film Terč z roku 1997. (SG-1)

• - Na začátku filmu střílí Carter (Chris Tucker) do vozidla, které má v kufru plastickou trhavinu C4 a toto auto po pár výstřelech exploduje. C4 je ale velmi stabilní výbušnina a nemůže vybuchnout pokud se do ní střílí, vybuchuje pouze za použití detonátoru. (borohub)

• - Původně měl roli detektiva Cartera ztvárnit Martin Lawrence. (SG-1)