Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

V Los Angeles unesie gang orientálcov jedenásť ročnú dcéru hong kongského konzula. Požadujú mnohomiliónové výkupné. Za celou akciou stojí tajuplný zločinec Juntao. Na tomto medzinárodnom prípade začne okrem FBI pracovať aj podivná dvojica detektívou. Priamo z Ázie prilieta inšpektor Lee, ktorého má po LA sprevádzať ukecaný černoch James Carter z miestného policajného oddelenia. Stret ich rozdielných osobností a kultúr vedie nakonec ku priateľstvu a tiež aj k úspešnému vyriešeniu tohto zložitého prípadu. ***(7.11.2010)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +zajímavá dvojka, občas dobré hlášky nebo akce -jsou i lepší kousky a stačí vidět jednou/// Myslím si že v tomto případě se jedná o nejlepší film této dvojice. Pokračování mají již sestupnou tendenci. Tady je zajímavé jak se prvně setkali a jejich různé eskapády s tím spojené. Jinak je to uplně tuctový film jako jakýkoliv jiný. Dnes nenabídne nic nového./// Celkem 66%///(20.11.2007)

Jo, tak tohle mi sedlo. Jen kdybych kvůli nováckému skluzu, jaký nemá ani Verner, nepropásl začátek navazujícího bijáku na Cinemě. Nepomohlo ani setnutí titulků, díky za snahu... Čtvrtou hvězdu si u mě vykoledoval Jackie Chan, protože nemyslitelné stalo se skutečností a on mi byl pro jednou sympatický!(3.2.2012)

Jackie se po dlouhé době konečně dočkal zaslouženého hitu, který z něj udělal hvězdu i v Americe. Jackie samozřejmě moc nechápal, co se děje, protože Rush Hour je po všech stránkách průměrný film a ani zdaleka nedosahuje kvality jeho HK filmů (bojů je přiliš málo a jsou přiliš krátké, po komediální stránce Jackie moc prostoru nedostal a je neustále přebíjen ukecaným Tuckerem), ale je to zkrátka takový typický hollywoodský film a Američanům se líbil. Na druhou stranu nebýt tohoto filmu, Jackie by se možná v Americe neprosadil a nikdy by nejel natáčet Shanghai Knights do ČR a nikdy bych neviděl jeho, Owena Wilsona, Fann Wong, Donnieho Yena a Brada Allana na natáčení a ...:-)(24.8.2003)

• sedm.1

Jen se budu opakovat.Americká tvorba Jackieho Chana stojí,slušně řečeno,za starou bačkoru.Totální tuctovka s absolutně ničim novým,tisíckrát viděná akce(které je navíc sakra málo),tisíckrát omílané vtipy(které navíc nejsou vtipné),stále stejné grimasy herců(kterých je sakra moc),nenápaditý děj,prostě o ničem.Tohle neberu!(12.2.2006)

• - Afro účes a knír, které měl detektiv Carter na fotografii ve svém služebním odznaku, byly dodělány dodatečně v postprodukci. (SG-1)

• - Na začátku filmu střílí Carter (Chris Tucker) do vozidla, které má v kufru plastickou trhavinu C4 a toto auto po pár výstřelech exploduje. C4 je ale velmi stabilní výbušnina a nemůže vybuchnout pokud se do ní střílí, vybuchuje pouze za použití detonátoru. (borohub)

• - Poznávačka na autě detektiva Cartera se shoduje s poznávačkou dodávky, ve které je držena konzulova dcera. (SG-1)