Policejní inspektor Li se svou jednotkou rozpráší v přístavu bandu tajemného gangstera Čun-taa a zabaví rozsáhlou sbírku čínského umění, kterou chtěli propašovat z Hongkongu. Ten má za několik dnů přejít pod správu Číny. Druhý den se Li loučí na letišti s jedenáctiletou Su-jang, dcerou svého přítele Chana, který odlétá do Spojených států jako nový konzul. O dva měsíce později je však dívenka cestou do školy unesena Sungem, který chladnokrevně zastřelí její ochranku. Chan trvá na tom, aby byl k vyšetřování případu povolán také inspektor Li. Agenti FBI Russ a Whitney musí na podmínku přistoupit, přesto však nehodlají dovolit, aby se cizinec pletl do jejich vyšetřování. Pověří svérázného černého poldu Cartera úkolem, aby ho držel stranou od vyšetřování. To se mu však nepodaří, protože Li mu při první příležitosti uteče a pronikne ke konzulovi. A když mu Russ a Whitney vynadají, dosáhnou jen toho, že se ctižádostivý černoch pustí se svým nedobrovolným asijským parťákem do vyšetřování. Zjistí, že se v čínské čtvrti objevil nový zločinec z Hongkongu a že někdo skupuje zbraně a výbušniny. Stopa je postupně přivede až do Čun-taovy restaurace Foo Chow, kde se střetnou se Sungem a bandou zabijáků. Bitka skončí zkázou podniku a FBI má konečně záminku, aby se mohla zbavit obou nepohodlných policistů. Zklamaný Li se chce vrátit do Hongkongu, Carter ho však přemluví, aby pokračovali v pátrání. (TV Nova)

Trailer

Dever

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. Rush Hour (Main Title) ,2. Fight at the Harbor ,3. Soo Yung's Theme ,4. Soo Yung's Abduction ,5. Lee Arrives in L.A. ,6. Jumping the Bus ,7. Won Ton for Two ,8. Explosive Situation ,9. Lee at the Mansion ,10. Restaurant Poison ,11. Battle at Juntao's ,12. Greasy Egg Rolls ,13. Chasing Sang ,14. $50 Million Ransom ,15. On Juntao's Heels ,16. Asian Art Convention ,17. Lee's Sadness ,18. High Tension ,19. Sweet and Sour ,20. Chinese Street Music ,21. Carter Chases Clive ,22. The British Menace ,23. Rush Hour (End Titles) , ()

Jara.Cimrman.jr

"Neviděli jste tu asijskýho prcka s volantem na ruce?" Být pověřený úkolem třídy G-14, tedy hlídáním čínské veverky alias inspektora Li, tak bych taky selhal jako detektiv Carter. S tím je alespoň legrace, i když se za něj matka stydí, protože chtěla, aby byl drogový dealer. Carter to zkrátka zvládl pusou, Li zase končetinama a já jsem dostal spustu inspirace k učení. Takže musím se naučit nastupovat do taxíku přes střechu, běhat po žebříku do nebe a zejména rozebrat pistoli jednou rukou. Nechápu, jak jsem bez toho dokázal dosud přežít. ()

tron

„Zničili ste polovicu budovy!“ – „Aj tak už bola poškodená.“ – „A zničili ste dôkazy!“ – „Pár ich zostalo.“ Riadne ostrá buddy zábava! Mám ju rád odkedy som ju prvý raz uvidel v kine a i po desaťročiach má niečo do seba. Brutálne kontrastná ústredná dvojica, výborná choreografia bojových scén, k tomu množstvo ukradnutých volantov, výbušninami opásaných čínskych dievčatiek v sukniach, brutálne rýchlych dialógov a ešte rýchlejších hlášok („Kúp si šišku a zalez do auta.“; „Ak so mnou chceš randiť, postav sa do rady ako ostatné.“; „Nezabásnem ťa len preto, že si môj bratranec.“; „Nabudúce prídem cez deň a donesiem ti keksy.“; „Zhodím ti tú čapicu z hlavy.“; "Také veci môžeš robiť v Číne, tu ťa za to niekto zabije."). Nemám Bretta Ratnera rád, ale toto sa mu podarilo. Poteší tiež silné zlo v podaní ráznej dvojky Tom Wilkinson/Ken Leung (ktorého likvidácia je však nakoniec dosť ponižujúca) a komická dvojka arogantných agentov FBI Mark Rolston (Drake z Votrelcov) a Rex Linn. "Nikto ťa tu nechce, už to konečne pochop." - "Som tu kvôli Soo." - "Ani tá ťa tu nechce." Kino Považan NMnV 1999 ()

monolog

Sice se jedná jen o stokrát ohranou směs vykrádaček z filmů Eddie Murphyho a podobných, ale aspoň se na to dá dívat a Jackie Chanovi to kope ještě pořád dobře. Zápletka obyčejně nejobyčejnější, ale co už? Občas se člověk zasměje a Tuckerovi ta huba jede, že já být na místě jeho šéfa nebo kolegů nebo kohokoliv v jeho okolí, tak ho asi zapíchnu sám. A to podotýkám, že Juřička v českým dabingu tu jeho výřečnost naprosto nestíhá a to včetně toho, že je ukecanej strašně. V originále je to ale něco neuvěřitelnýho a asi bych tomu dal mnohem horší hodnocení, kdybych to neviděl nejdřív dabovaný. ()

• Ve filmu ukazuje Carter inspektorovi Lee otisky nohou Johna Waynea. Ve filmu Tenkrát na východě Jackie Chan ztvárnil postavu Chona Wanga, kterému říkali John Wayne. (SG-1)
  • Snímek byl natočen za 33 milionů amerických dolarů a dokázal vydělat 244 milionů dolarů, tedy téměř osminásobek svého rozpočtu. (NifKor)