Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

Tak jestli tohle má být jedna z nejlepších vecí co jackie natočil mimo Asii tak potěž. Vůbec se nedivím že trapný a přehrávající vychrtlý klon Edie Murphyo posledních let Chcis Tucker nemůže jinak zavadit o pořádnou roly. Já bych mu nic nesvěřil. Jackie tu má zoufale málo prostoru na cokoliv. Hraje zamlklého divného asiata, který sem tam překvapí pohotovou reakcí. Bohužel po pořádné choreografii bojových scén se človek nedopátrá. A veškerá ostatní akce je tuctovost. Chabý průmer body filmů.(16.8.2008)

"Neviděli jste tu asijskýho prcka s volantem na ruce?" Být pověřený úkolem třídy G-14, tedy hlídáním čínské veverky alias inspektora Li, tak bych taky selhal jako detektiv Carter. S tím je alespoň legrace, i když se za něj matka stydí, protože chtěla, aby byl drogový dealer. Carter to zkrátka zvládl pusou, Li zase končetinama a já jsem dostal spustu inspirace k učení. Takže musím se naučit nastupovat do taxíku přes střechu, běhat po žebříku do nebe a zejména rozebrat pistoli jednou rukou. Nechápu, jak jsem bez toho dokázal dosud přežít.(31.10.2017)

Jako vždy 100% flexibiní Jackie Chan podal slušný výkon. Navíc mi připadlo, že tento film je jedním z jeho kousků, kde souboje vypadaji opravdu dobře a neskládají se pouze z bláznivých přemetů atd. A, že je s Jackiem, vždy zábava potvrzují i nepovedené záběry :) I přesto všechno si myslím, že film měl větší potenciál!(18.1.2006)

Když jsem se poprvé - ano, až v roce 2014 - díval na tenhle film, uvědomil jsem si, jak moc je Jonah Hill podobný Chrisovi Pennovi, a to nejen postavou, ale i dikcí. Zajímavé. Ale k filmu. Kdybych ho viděl tak před deseti lety, kdy nebyly filmy ještě tak plné uřvaných černochů, asi by mě to hned od začátku chytlo trochu víc. Ale je pravda, že Jackie se mi neomrzí. Chris Tucker je v originále jen těžko snesitelný, ale nějak si tahle dvojka prostě sedne. Neříkám, že je to výborné, ale sem tam některé scény sednou.(14.3.2014)

Klasická buddy movie založená vyložene na najrýchlejšej hube západu (Tucker) a najrýchlejších rukách východu (Chan) a ťažiaca z ich vzájomnej chémie. Hoci sa Chan neskôr vyjadril, že nie je fanúšik Rush Hour, je zaujímavé, že sa nechal vtiahnuť aj do ďalších pokračovaní. Peniaze asi robia veľa. Komik a bojovník je to však slušný a pokiaľ k nemu neprechovávate vyloženú averziu, túto pohodovú krimi komédiu si určite užijete. Takmer určite.(26.10.2006)

• - Snímek byl natočen za 33 milionů amerických dolarů a dokázal vydělat 244 milionů dolarů, tedy téměř osminásobek svého rozpočtu. (NifKor)

• - Chris Tucker při svých dialozích většinou improvizoval, dělá to tak ve svých filmech běžně . (SG-1)

• - Scéna, kde detektiv Carter uplácí svého informátora Stuckyho, aby mu dal pár odpovědí, byla dílem jedné velké improvizace mezi Chrisem Tuckerem a Johnem Hawkesem. Podle Bretta Ratnera bylo značně problematické sestříhat natočený materiál do podoby souvislého rozhovoru a i z tohoto důvodu je v dialogu mnoho chyb. (SG-1)