Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

Dcera čínského konzula byla unesena a proto se na záchrannou misi do Los Angeles vydává hongkongský detektiv Lee. Detektivní špičky L.A.P.D. však nepotřebují, aby jim do vyšetřování strkal svůj žlutý nos nějaký gumový asiat a proto pověří všeobecně podceňovaného čokoládového kolegu Cartera, aby Leeho zabavil při prohlídce města andělů. Lee se s Carterem neshodne na ničem, jeho asijská zdvořilost se střetává s černošskou velkohubostí a uprostřed tohoto nezávazného jiskření se tito dva odstrčení ochránci zákona pouštějí do vyšetřování případu zcela mimo oficiální linii.(29.10.2009)

Vynikající akční komedie z Jackieho vrcholného období a také jedna z jeho nejvtipnějších - a na tom má nemalou zásluhu excelentní Chris Tucker. Když jsem kdysi při první projekci zjistil, že Jackie bude mít ve filmu za parťáka nějakého užvaněného vykuleného negra, nijak odvázaný jsem z toho nebyl. Ale už po pár minutách jsem se jeho skvělými exhibicemi výborně bavil. Chan a Tucker se dobře doplňují a tvoří spolu výborné komediální duo, které je určitě srovnatelné s legendární dvojicí Spencer & Hill.(2.1.2014)

"Neviděli jste tu asijskýho prcka s volantem na ruce?" Být pověřený úkolem třídy G-14, tedy hlídáním čínské veverky alias inspektora Li, tak bych taky selhal jako detektiv Carter. S tím je alespoň legrace, i když se za něj matka stydí, protože chtěla, aby byl drogový dealer. Carter to zkrátka zvládl pusou, Li zase končetinama a já jsem dostal spustu inspirace k učení. Takže musím se naučit nastupovat do taxíku přes střechu, běhat po žebříku do nebe a zejména rozebrat pistoli jednou rukou. Nechápu, jak jsem bez toho dokázal dosud přežít.(31.10.2017)

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. Rush Hour (Main Title) ,2. Fight at the Harbor ,3. Soo Yung's Theme ,4. Soo Yung's Abduction ,5. Lee Arrives in L.A. ,6. Jumping the Bus ,7. Won Ton for Two ,8. Explosive Situation ,9. Lee at the Mansion ,10. Restaurant Poison ,11. Battle at Juntao's ,12. Greasy Egg Rolls ,13. Chasing Sang ,14. $50 Million Ransom ,15. On Juntao's Heels ,16. Asian Art Convention ,17. Lee's Sadness ,18. High Tension ,19. Sweet and Sour ,20. Chinese Street Music ,21. Carter Chases Clive ,22. The British Menace ,23. Rush Hour (End Titles) ,(12.5.2011)

Milá akční krimi komedie, která, ačkoli je režisérsky děsně rutinní a dějově primitivní, je zábavná takovým tím old school stylem typickým pro filmy z 90. let. Pocitově to je něco mezi 3* a 4*, ale přikláním se spíše k těm čtyřem, protože buddy chemie tu skutečně funguje a Jackieho bojové kreace již tradičně nemají chybu. Hollywoodská zábava, která si na nic nehraje.(10.11.2016)

• - Chris Tucker při svých dialozích většinou improvizoval, dělá to tak ve svých filmech běžně . (SG-1)

• - Na začátku filmu střílí Carter (Chris Tucker) do vozidla, které má v kufru plastickou trhavinu C4 a toto auto po pár výstřelech exploduje. C4 je ale velmi stabilní výbušnina a nemůže vybuchnout pokud se do ní střílí, vybuchuje pouze za použití detonátoru. (borohub)

• - Afro účes a knír, které měl detektiv Carter na fotografii ve svém služebním odznaku, byly dodělány dodatečně v postprodukci. (SG-1)