Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

Hodně bláznivá bojová podívaná. Bitky jsou sice super a vtipný, ale je strašně moc vidět, jak je to všechno přesně nacvičený a strojený. Tímto komplexem trpí hodně bojových filmů s Jackie Chanem. Ale zase je prča sledovat na konci těchto filmů záběry z natáčení kolikrát si namlátil nebo se mu nepovedli různý skoky atd. :-D Takže 3 pěkné hvězdičky :-)(10.9.2009)

Tvorcovia skúsili riskantné spojenie aziata s černochom a čuduj sa svete, celkom im to vyšlo. Zábava je na celkom dobrej úrovni, čo ale nevyšlo je dej. Niečo tak kŕčovitého dlho nebolo k videniu. Snímka sa snaží byť obvyklou popkornovou zábavou, ale jeden nestačí zízať s otvorenou pusou, čo že sa to pred ním deje. Inak Jackie Chan stavia na osvedčenú kartu a predvádza svoje vylepšené a svojské karate, zatiaľ čo Chris Tucker stavia zase na osvedčenú kartu množstva černochov v komédiách a teda na svoju držku, ktorá je k nezastaveniu.(18.1.2015)

„Zničili ste polovicu budovy!“ – „Aj tak už bola poškodená.“ – „A zničili ste dôkazy!“ – „Pár ich zostalo...“ Buddy movie majú vďaka hŕstke klasík (48 HODÍN, SMRTONOSNÁ ZBRAŇ) dávno zadané základné pravidlá, takže moment prekvapenie už neexistuje, tí dvaja sa proste neznášajú, no časom sa naučia spolupracovať a ku koncu to dokopú TAKMER k priateľstvu, ale „rozdielnosť pováh“ je i na konci výbušná, napríklad pre potreby voľných pokračovaní, ak sa z „jednotky“ stane hit. Ale aj s klišé sa dá narábať dobre - a zle. A RUŠNÁ HODINA je riadne ostrá buddy zábava! Taká kontrastná, ako je len možné, s výbornou choreografiou bojových scén, k tomu množstvo ukradnutých volantov, výbušninami opásaných čínskych dievčatiek v sukniach, brutálne rýchlych dialógov a ešte rýchlejších hlášok („Kúp si šišku a zalez do auta.“; „Ak so mnou chceš randiť, postav sa do rady, ako ostatné.“; „Nezašijem ťa len preto, že si môj bratranec.“; „Nabudúce prídem cez deň a donesiem ti keksy.“; „Zhodím ti tú čapicu z hlavy.“). Nemám Bretta Ratnera rád, ale toto sa mu podarilo. Kino Považan 1999(19.12.2004)

Sice nejúspěšnější, ale pro mě určitě ne nejlepší film s Jackie Chanem. Na to je tu málo soubojů a především občasný nedostatek humoru - v porovnání s jeho jinými filmy. Ale Američany si tím získal víc než čímkoli jiným. Možná je to tou typickou "americkostí" této komedie. Každopádně druhá (a dokonce i třetí) Křižovatka se mi líbí víc. Ale film je to dobrý, není to nesmysl. A stojí především na rozdílech obou hlavních postav: seriózní policista-bojovník Chan (Asiat) + užvaněný (nebo spíš upištěný) Afroameričan Chris Tucker. A to má ráda spousta lidí (i já): vtipné a především nesourodé a protichůdné dvojice. Ale buďme upřímní: Brett Ratner není režisér, ale jen nadšenec. :-)) Ještě veselá informace na závěr: Chan prý s Tuckerem nevycházel úplně nejlíp také proto, že mu špatně rozuměl. Já ale myslím, že to bylo spíše Tuckerovou rychlomluvou než chatrnější Jackieho angličtinou. :-)(27.2.2008)

První díl a dalo by se říci že navzdory vysokému hodnocení rovněž nejslabší. Prvních 30 minut Jackie téměř nemluví a Tuckerův humor bych označil za spíše trapný. Záporák slaboučký a děj prostinký. Kdepak, tahle buddy movie díru do světa neudělá a srovnávat něco podobného s tahounem žánru jako je například Smrtonosná zbraň mě příjde naprosto přitažené za vlasy. 55%(14.3.2016)

• - Poznávačka na autě detektiva Cartera se shoduje s poznávačkou dodávky, ve které je držena konzulova dcera. (SG-1)

• - Afro účes a knír, které měl detektiv Carter na fotografii ve svém služebním odznaku, byly dodělány dodatečně v postprodukci. (SG-1)

• - Chris Tucker při svých dialozích většinou improvizoval, dělá to tak ve svých filmech běžně . (SG-1)