V době útoku na americkou ambasádu přijíždí do Hongkongu na dovolenou losangeleský detektiv James Carter. Jeho přítel, zdejší policejní inspektor Lee, se domnívá, že explozi má nejspíše na svědomí gang Rickyho Tana. Večer jdou společně do nočního podniku, který patří Tanovi. Zatímco Lee pátrá v zákulisí, Carter se dobře baví. Lee zahlédne v klubu obávanou gangsterku Hu Li. Pokusí se ji pronásledovat, ale žena unikne. Krátce nato se stává cílem útoku hongkongská policejní stanice. Lee se domnívá, že Carter zahynul v troskách. Ten se pustíl do pronásledování Rickyho Tana až k jachtě, kde se právě začíná večerní párty. Dostane se na palubu a seznámí se tam s Isabellou, milenkou amerického milionáře Reigna. Pak narazí na přítele, který na loď tajně pronikl. Jsou zajati a předvedeni před Tana. Chce, aby mu Lee pomohl opustit město, je však náhle zastřelen Hu Li. Rozzlobený policejní náčelník odvolá detektiva z vyšetřování a přikáže mu, aby Cartera dovezl na letiště a posadil do nejbližšího letadla směrem do Spojených států. Muži se dohodnou, že budou pokračovat v pátrání. Než se jim podaří případ uzavřít, čeká je ještě řada životu nebezpečných situací, nečekaných zvratů a překvapení. (TV Nova)

dudo24

Všetko čo som povedal o jednotke platí aj tu, s tým rozdielom, že toto pokračovanie je o triedu vyššie. Zápletka bola prepracovanejšia, eliminovali hluché pasáže, Cartera spravili menej karikatúrneho, pridali viac dobrého humoru. Som veľmi spokojný. ()

`barocco

Stale velmi slusny standard oddychovej komedie okorenenej Jackie Chanovou choreografiou kung fu. Ocakavat od tvorcov cosi viac by bolo nanajvys posetiele.... ()

Grimaldi

Jsou filmy,které nejsou vždy zcela úžasné,ale z nějakého důvodu pro vás mají velkou hodnotu.Jackie je sympaťák a snaží se jak to jde,no a Tucker zase něco mele.Bohužel je to pokračování,humor i akce dost klesla do něčeho,co si divák nepřál a to občasné nudy ! Jak ale zmiňuji výše,z osobních důvodu zůstane tento film navždy v mých vzpomínkách a to se na hodnocení silně projevuje. ()

HKstars

Popravdě řečeno, příběh je jen tenká niť, na kterou je nabalen zbytek. Oba hlavní hrdinové už od začátku zapluli do škatulek vytvořených prvním dílem a krom toho, že si občas prohodí role (většinou v kombinaci s křečovitým odkazem na jedničku), se nic dramatického na poli vývoje charakterů nestane. Možná je to dobře, protože divák si hned po prvním vteřinách vzpomene na "staré známé" a s nadšením očekává nové gagy, propracovanější akční scény a nečekané zvraty. A ono to jde, Tucker opět hláškuje, Chan kope jako o život, ale... dvojka má místy sakra problémy s tím, aby udržela tempo. Jako by se snažila zuřivě předběhnout jedničku a za každou cenu se snažila být akčnější. V druhém díle skutečně najdeme víc akce a je rozhodně víc "chanovská", o to víc však vyniká kontrast dialogových scén americké školy. V jistých okamžicích prostě děj nečekaně zpomalí (nejvíc asi, když se Tucker "ztratí", ale to bych napovídal moc) a na fandu přivyklého nepřetržité akci, známé z HK filmů, začnou padat mrákoty. Někdo si možná bude stěžovat i na mírný pokles úrovně humoru, který se občas omezí jen na Carterovy brilantní anglicko-čínské překlady, myslím si ale že je to čistě subjektivní věc, já osobně jsem se bavil u obou dílů stejně, hlavně proto, že navzdory pár hrbolům, je i dvojka ohromně pohodovým filmem, což je vlastnost, kterou mohou "chanovkám" mnohá hollywoodská áčka závidět. Většinu nespokojenců navíc ukojí perfektně zvládnuté finále, které posouvá moje hodnocení ještě o stupínek výše. Jackie Chan to prostě opět dokázal a tentokrát svým stylem konečně dobyl i americké publikum. Rychlá akce a rychlý humor, který se střídavými úspěchy stíhá zakrýt chatrný scénář - pohodový Chan a ještě pohodovější Tucker v souboji s mocnými triádami v čele s Ricky Tanem a jeho sličnou a nebezpečnou pomocnicí, Zhang Ziyi. Hodina a půl vysoce koukatelné akční pohody, která vás sice nezařízne do sedadel a nenabídne hluboká poselství, ale zvládne jiná "kouzla"... na těch devadesát minut vás nechá zapomenout na svět tam venku a královsky vás pobaví (když se necháte :-). A to myslím není málo... 70% ()

plynar

Zatímco 1. díl nás seznamoval, tady už jde o čisté kopy a salta Jackieho Chana a machrování Chrise Tuckera. Ale co potřebuju víc?Já tedy u tohohle filmu skoro nic. Upřímě jsem se smál u zpívání chrise tuckera, tuckerovým bojováním s pěknonu číňankou, jackieho kopů či návštěvy salonu krásy. Pěkných 70%. ()

SONYAGENT

Dvojka se mi opět velmi líbila. Vážně nechápu, proč Tucker natočil za posledních několik let jen Křižovatky smrti.. Asi užívá peněz, chytrý člověk :).. Opět se mi líbil příběh, bitky i efekty a scénář.. Jinak slečny jsou v jedničce i dvojce opravdu okouzlující :D ()

P@\/EL

Poměrně dobrá akční komedie, která sice pobaví, ale vyloženě nenadchne. Najde se tu pár povedených srandovních situací a nápaditých akčních hlavně v podání Jackieho Chana, nicméně tohle všechno se nějak ztrácí v jinak průměrném ději. Jako pozitivum filmu bych viděl energii, kterou nám v průběhu děje nabízí. ()

T600

Nejlepší díl Křižovatky Smrti. Žádná nuda, vtipné scény a hlášky, bezpochyby skvělé kaskadérské kousky. Doporučuji na pobavení a "akční" náladu :)) ()