Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiální text distributora)

Tydlidáš

Romantický filmy mě vopravdu neberou, ale herecký výkony hlavních postav mě příjemně překvapili a hlavně pobavili. Jo a taky vzpomínkový sestřihy zapůsobily velice působivě a dojímavě dojímaly....=)=)=) ()

HArna

Já vím..... 4 hvězdy jsou asi moc, ale Bruce Willis a Michelle Pheiffer hrajou opravdu moc dobře. Tenhle film mě bavil, možná proto, že jsem od něj moc nečekal. Příjemné překvapení ()

Paity

Reset manželství. To je v překladu Druhá šance s Brucem Willisem a Michelle Pfeiffer, kteří ač dobří herci spolu netvoří zrovna ideální herecký pár. Nějak jim to prostě "nelepí", jak se říká ve sportovním slangu. Nepůsobí pak moc věrohodně, když se tihle dva "manželé" spolu hádají a snaží se vjet si do vlasů. ()

Damielka

Bruce Willis tentokrát nezachraňuje planetu, ale svoje manželství. A protože od začátku mi bylo jasné, že se mu to povede, docela dost jsem se nudila a ani mě nijak nezajímalo, JAK to manželství nakonec zachrání. ()

Jayem

Film neni až taký zaujimavý ako hercké výkony Michelle Pfeiffer a Bruce Willisa, kvôli ktorým sa to oplatí pozrieť. ()

lareinna

Film natočený trochu neobvykle, o to je zaujímavejší. Čo vzťah, to iné osobnosti, na to neexistuje rovnica, ani návod. ()

Cement73

Film, ktory mna osobne chyta za srdce, kedze viem presne o com je. Willis a Pfeiffer to zvladli velmi slusne a ja si ho mozem pozriem kedykolvek opat... aj preto bezproblemove 4 hviezdy. ()

Yardie

Lepších 50%. Takový malý, klidný a milý filmík. Nic extra se v něm neděje, ale člověk se může podívat, jak to v tom životě chodí z druhé strany a možná se i zamyslet. Sem tam nějaká veselá scénka, ale jinak takový normální film ze života a o životě, resp. partnerském životě. Není to moc dramatické, ale ani romantické. Prostě všední v dobrém slova smyslu. Na jedno kouknutí OK. Nenadchne, ani neuškodí. Howgh! ()

strictly

Scénář je postaven na špatných základech, velice rychle a chaoticky se střídají vzpomínky protagonistů se současností a divák má velké problémy se v ději orientovat. Odfláknuté jsou vedlejší postavy, které se nám představují jako trapné figurky, pronášející rádoby vtipné komentáře, zahanbující moudra a neustále se baví jen o sexu v hodně hrubém jazyce. ()

Ataxia

Tohle měly byt radši dva filmy, romantická komedie a drama, které by možná dosáhlo i většího hodnocení. ()

Saur.us

Jediné co této romantické tragikomedii naprosto ničí hodnocení je ten příšerný závěr. Snímku by totiž mnohem víc slušelo, kdyby ten hepáč nebyl tak happy. Nebo kdyby nebyl vůbec. Jinak jde ale o vcelku zábavný snímek, který stojí především na dvojici Willis/Pfeifferová. Celé to pěkně doplňuje hudba Erica Claptona. Story of Us není ničím převratným, filmů o rozchodech je hromada a tento nepřispívá ničím navíc. Ale místní hodnocení mě příjde až příliš přísné. ()

Pet 510

SPOILER. Tenhle film je víc než cokoli jiného, celkem dost objektivní zobrazení manželství ve filmové podobě. Vlastně ničím jiním není, přesto se mi líbil. Uznávám scénář není nijak úchvatný, ale film ukazuje na všechny ty smutné skutečnosti co manželství obnáší a to mám pocit byla hlavní myšlenka a pro mě docela fungovala. Asi nejsmutnější je na tom to, že i když vědí že už se zdaleka nemilují tak jako dřív a cítí že si to šťasně až do smrti pouze nalhávají z nějakého důvodu spolu zůstanou. Prostě se smířili s tím, že jejich nejšťastnější léta už jsou pryč a už se nevrátí. Kdo si myslí, že to byl šťastný konec je na omylu. ()

Denny

V trochu netradiční roli se Bruce Willis rozvádí a zase udobřuje s krásnou Michelle a nebýt jejich dvou dětí, tak je po happy-endu. Místy mi to připadá rozvleklé... ()

charmin

Zvláštna kombinácia, Bruce a Michelle. Aj tento film zaraďujem do kat. Americké 3*, ale neporovnávam ho s inými, pretože napočudovanie som sa nenudila, dokonca som bola takmer celý čas s úsmevom na tvári (a to nie len kvôli Bruceovi s dlhými vlasmi, to sa im vydarilo:) ). Jednoznaćne jeden z tých príjemnejších filmov, kt. som už videla asi trikrát a veľmi mi to nevadí. ()

iNKa 1104

... překvapilo mě, jak moc psychologicky propracované je dané téma manželského rozchodu... to, že jde v důsledku o la holy-wood classic entertainment, je vedlejší ... Bruce i Michelle rozehrávají zajímavé manželské etudy a moc jim to spolu sluší ... a vedle Války Roseových jde o další příspěvek do "diskuze" o partnerství-manželství-mužstvoženství ... Takže jak to tedy vlastně je? Jsme v posteli v podstatě čtyři? A je p.del jen zakončení nohy? :) ()

Ihuj

Extrémně výstižné. Každých pět minut jsem se musel smát těm frázím a říkat si, že všechny vztahy jsou stejné a hádky jsou prostě zlozvyk. Konečné satori ve stylu "Forever trust in who we are And nothing else matters" je mi taky blízké. Přesto to na víc než 3 hvězdičky nějak necítím, ten film snad ani nemá vyšší ambice. ()

tranquill

Lehce psychologické konverzační drama o chování v manželském vztahu a vůbec o vzájemné souhře v něm. Herecké výkony Bruce i Michelle jsou kvalitní, podání stylem monologů a dialogů je také v pořádku, jen příběh celkově není tak zajímavý či originální, abych mohl hodnotit nadstandardně. ()

Lord Fuck

Vynikající film, který umě zachycuje konec jedné životní etapy. Je dobré vidět, že se i takové téma dá zfilmovat umě, a bez zbytečného povyku, což je tak atypické pro český film. ()