Nula nula nula

Itálie, 2020, 7 h 20 min (Minutáž: 48–67 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Hudba:

Mogwai

Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Gabriel Byrne, Érick Israel Consuelo, Giuseppe De Domenico, Mauricio Méndez, Harold Torres, Diego Cataño, Claudia Pineda (více)

Epizody(8)

Seriál Nula nula nula odhaluje temná tajemství světového obchodu s kokainem, od jeho výroby až po dodání na místa konečné spotřeby. Je to cesta do hlubin složitého, důkladně propracovaného systému, který se vyznačuje nejen násilím a krutostí, ale také vysokou odborností, zručností a představivostí. Od džungle až po mrakodrapy, od Mexika po Paříž, přes rovníkovou Afriku, země Maghrebu, Kalábrii, ve světě obývaném zločinci a byznysmeny, zoufalými lidmi i miliardáři, je vše propojeno neviditelnou a magickou lajnou kokainu. V této nelítostné mocenské válce jsou všichni zúčastnění, od malých lokálních dealerů až po kmotry nejvlivnějších zločineckých organizací, nuceni bojovat a riskovat své životy. (HBO Europe)

Rimland

Musel jsem to sice prozatím "přetrpět" s dabingem, kde má 80 % postav stejný hlas, ale jinak jsem spokojený (a při první příležitosti musím dohnat knižní předlohu). Má to neokoukané a dobře hrající obsazení (zejména Andrea Riseborough), je to výtečně a podmanivě nasnímané jak od Carnery, tak od Lacourbase, a se skvělou hudební stránkou od Mogwai. Chtělo by to ale 2-4 epizody navíc, protože se to tu snaží odvyprávět víc, než na co to má v osmi dílech (a třech týdnech) prostor. To pak platí tuplem o mexické ´Zetas´ lince (která je mimochodem v současné době asi nejblíže tomu být jakous takous adaptací Winslowových kartelovek, aspoň teda jedinou, které se nám v dohledné době dostane), která je už tak dost košatá a hrrrr. Neudělat minimálně ještě jednu sérii by tak byla škoda, protože ve dvou posledních epizodách to konečně nabere ty patřičné dramatické grády a nechává dost prostoru, jak všechny tři linky do druhé řady dál rozvinout (a jo, říkám to i proto, že v té mexické chci vidět na scéně místní variaci Orduňových mariňáků). ()

iz67

Tak tenhle serial je zajimavym zpodobnenim rceni: kdo chce vic nema nic. Prvni ctyri dily jedou naprosto uzasne, rychly spad, spousta dejovych linek, docela fajn flashbacky. Pak se neco stane (proste dojdou napady, penize, energie?) a zaborite se do nekonecne nudy, pak karikatury sebe sama. Abyste se ke konci predposledniho dilu ocitli v nechutny limonade. A co na zacatku fungovalo (flashbacky) se stane opruzujici manyrou, vcetne mych milovanych Mogwai. Na zacatku jsem premyslel o 5", abychom nakonci dal se sebezaprenim 3 a nutil se posledni dil vubec dokoukat. (Melo me trknout, ze Verbal dava 5!). "Kuchyň je čistá " ! Teda už není...... Za posledni scenu, ktera prekrocila jakekoli hranice koukatelnosti davam 2. A vas vsechny co davate 4 a vic vyrazuju z oblibenych a mazu si vase telefonni cisla. ()

subic

Jako dobrý, ale zase tam moc mě to nechytlo. Je to vlastně takový dokument, jak drogy putují z Mexika lodí přes Afriku až do Itálie a každý si chce z výdělku ukrojit co možná nejvíc. ()

rashaverak

Nekterym linkam se venuje spousta casu, hlavne nemocnemu prostrednikovi, zrejme proto abychom pak lepe pochopily jeho ochotu se obetovat. Jinde pak tento cas chybi a tak je obcas obtizne pochopit urcita rozhodnuti, ktere postavy cini, priznam se ze se mi to v nekolik pripadech nepodarilo. Serial tedy nevede cloveka za rucicku a musi se premyslet proc se zrovna to ci ono stalo, byl bych radeji kdyby to bylo lepe vysvetleno.Nejvice zkratkovita byla mexicka linka, kde vycviceni armady trva tak asi 2 dny. Linka prostredniku byla nejmene zabavna a obzvlaste vyusteni casti s teroristy bylo padle na hlavu. Nejzajimavejsi byly chvile stravene v Italii. ()

DonBraso

Malinko jako na houpačce co se týče kvality.Nebudu si lhát,ale zbytečný vaty je zde ze začátku doopravdy dost a seriál jde na to trochu jinak,což je osvěžující aspekt,ale vyprávět tři příběhy do 8 dílů je málo a to je zde taky vidět.Nejlepší je epizoda s kartelem,která je nejvíc akčnější a má aspekty aspirovat i na druhou sérii mnohem dál jestli nějaká bude.Za to dva hlavní aktéři brácha a ségra proplouvají řadou náhod. Andrea Riseborough je zjevem Tilda Swinton,ale trochu chybí nějaký drajf,abych téhle postavě věřil samotný konec.Je to vlastně děsně nezajímavá postavička,která jen proplouvá děním a má být vévodkyní po zemřelém tatíkovy(díky bohu - Gabriel Byrne) a bratr,který trpí nemocí,neustále se kroutí a famózně přežije i nemožné,až pak....Celá tahle linka nabírá vatu a snaží se diváka strhnout a né vždycky se to zadaří. Senegal je jedna absolutně zbytečná epizoda,která celkovému ději lautr hovno dá a takhle bych mohl pokračovat.Je to hrozně jen na oko,zalepit něco,sem tam okořenit a čau.Jak jsem říkal,mexická sranda je nejlepší a italská je slabý odvar lepších seriálů,která je jen navíc.Když tak píšu,tak to vlastně vyzní,že seriál je spíše fiasko,ale nevím proč mě díl co díl stále více zajímal jak to celé dopadne.Tady totiž se osvědčilo vše,co už známe třeba s Gomorry. Kamera,hudba a pár herců udělají divy.K tomu nápad ukázat děj,pak hodit zpátečku a ukázat jak k tomu momentu došlo,než přišel střih.Taky díky tomu,že tenhle typ seriálů mě baví a bavit bude je 75% adekvátních k rozpoložení dílů na lepší a horší. ()

muti

Docela realistický seriál kde sa pozrieme na end-to-end transakciu jednej väčšej zásielky. Z Mexika cez Afriku až do Kalabrie, smrť a problémy číhajú na každom kroku. Každý diel sleduje viacero dejových liniek, ktoré sa vždy v nejakom bode pretnu. V seriály snáď "nevyhráva" žiadna postava, cesta za peniazmi je krvavá a každý stráca nielen niekoho blízkeho, ale aj čosi zo seba samého. ()

Rian_witcher

Nečekejte nic světoborného. Nepovedlo se mi k žádné postavě najít sympatie či pochopení proč dělají to, co dělají. Více méně to pro mě znamenalo sledovat "dokumentární film" o třech rodinách pracujících v drogovém průmyslu. Zatím co já řeším za co si dojít na nákup a co v práci udělat abych měl na nákup i příští měsíc, tak oni řeší koho mají zabít, aby měli na kontě více milionů, které stejně nebudou mít za co utratit. A tak i když jsem se nenudil, bylo mi vcelku fuk kdo nakonec zemře a kdo "vyhraje"... ()

hony23

Nekompromisní mafiánská sága vyprávějící o světě drogových kartelů, kde panuje neustálý boj o moc, zrada je na denním pořádku a nedá se věřit ani rodinným členům. Sledujeme zde 2 dějové linky, mexickou a italskou, které propojuje americká sourozenecká dvojice kurýrů. První díl mě vůbec nezaujal, ale postupem času to dostávalo grády. Skvělým nápadem bylo v každém díle odvyprávění určitého překvapivého momentu z pohledu dvou různých postav. ()

VLADEK

Plno vaty, nesmyslů a velmi slabých hereckých výkonů, některé z dílů velmi podprůměrné a místy opravdu trapné zejména v Africe. Ale proč něco takového nenatočit, když trávníkový děcka prostě žerou tyhle ty Narcos-Breaking-...věci. Gomoře (1+2 řada) to ve smyslu propracovaného příběhu a charakterů postav nesahá ani po paty, ale knihy jsem nečetl, takže je otázkou kde se stala chyba. ()

pan_ponozka

Nechce se mi to hodnotit po dilech; jako celek slusne 3 hvezdy. Nektere epizody byly skvele. Napr cast v Maroku, nebo s dzihadisty. Linka s vojenskou jednotkou po tretim dile ztracela na zajimavosti, protoze evidentne smerovala k jednomu nevyhnutelnemu konci. A rodinne vztahy mezi vnukem a dedeckem hodnoceni prave srazi. To je z celeho serialu podle me ta nejslabsi cast. ()

Perunwit

Super soundtrack, hezká kamera, místy až epická výprava. Bohužel herci mi vadili uplne vsichni, mexickej vojačenko s knírkem naprosto směšný.. Ségra ošklivá a bezcitná... Místy naprosto nelogické. Po všech výhradách 4 stars, protoze i tak obrovsky ční nad konkurencí. ()

tomino28

Seriál z drogového prostředí! (Cože, už zase?) Přesto jsem se do něj pustil, zajímal mě takříkajíc jiný pohled na problematiku. Zde se v podstatě celou dobu protínají 3 příběhové linie z různých částí světa a businessu, které se na konci spojí, a jsou navíc vyprávěny pomocí flashbacků. Všichni ti, co už sledovali osudy Pabla Escobara a kolumbijských kartelů asi nebudou překvapeni brutalitou, která v tomhle fochu vládne. Ostatní to možná osloví o to více. Netvrdím, že se nejedná o poctivou seriálovou tvorbu, ale místy mi vadila přílišná roztahanost a relativně pomalé tempo. Navíc ani závěr s protnutím všech zúčastněných nebyl z řady překvapivých. Přesto bych ale nad ZeroZeroZero nelámal hůl. ()

kedluben

po takové té formální stránce se mi to vlastně líbilo. bylo to prostě hezky natočený. někdy jsem teda možná nechápal všechny ty odbočky (proč jako?). ale ok. jinak ale už mě prostě nebaví se porád koukat na to, jak někoho umlátěj kladivem, daj sežrat prasatům, nebo jak vystřílej bersdej dětskou párty... mě to vlastně bavilo tak napůl. ()

kockodan odpad!

Z čeho jsou všichni tak posraní? Polopatický náhled do zákulisí mexického kartelu a italské mafie a jak dělají obchody. Stokrát dokola omletá klišé a zápletky, které už každý zná a nikoho neohromí. Plus psychopatické, dysfunkční zázemí mafiánského klanu. Všechny zvrácenosti, nemravnosti a zvrhlosti budou dozajista následovat, neboť musíme diváky neustále šokovat a ukázat jim co ještě neviděli a nečekal a to vše na pozadí hrozivě znějící hudby vyvolávající nonstop napětí u každé scény. Ani 100x otřepané Kmotrovské kecy psychopatického narcisistického mafiánského bosse v roli jakéhosi voice-over vypravěče o tom, že respekt máte jenom když jste mu něčím užiteční a jakmile z vás nemá žádný užitek, jste odpad, už snad dnes nemůžou nikoho šokovat, ani bavit poslouchat, a musí vyvolávat těžký eye-roll. Všechny postavy jsou naprosto předem vykreslené a jejich vývoj je velmi předvídatelný, včetně "šokujících zvratů", které každý snadno odhadne. Vše všech je naprosto ploché a polopaticky vysvětlené hned v první epizodě. U tohoto neustále přítomná zlověstná hudba působí opravdu směšně. A to jsem se dle vysokánských procent na RT i všude jinde těšil, že se nechám opět do něčeho zajímavého vtáhnout a budu binge sledovat, ale bohužel odkojen Odenkirkem a jeho Better Call Saulem, a naposledy Nobody, je pro mě tenhle nechutný a senzacechtivý kýč jen béčkový odpad!!! (Nevinná mexická školačka vykrvácí a zemře na chodníku při přestřelce zásahovky a zločinců... Jako WTF?). Hrozivě znepokojující a napínavou hudbu můžete vyeskalovávat jak chcete, a herci se můžou přetrhnout, příběh je prostě otřepaná, ohraná mafiánská sračka s prvky Kmotra říznutá stejně po chvíli nudným a monotónním Succession. Ručník do ringu hned po první epizodě! ODPÁÁÁÁD!!! 0% ()

bonovox

Skvele podaný seriál o boji o moc pri obchode s drogami. Od strany predávajúceho cez prepravcu až po kupujúceho. Všetky dejové linky sa v záverečnom dieli pretnú a dokonale zakončia. A hudba od Mogwai už len všetko zdokonaľuje. 90% ()

zodiak217

Skvelý a bravúrne spracovaný seriál, ktorý pôsobí až tak reálne, že vás pri niektorých scénach strasie a zamrzí, keď si uvedomíte, že sa to fakt deje. Nie je to len naivná fikcia, ale denná realita v Mexiku, Taliansku alebo iných krajinách. Výborne spracovanie, herecké výkony a príbeh. Jedine čo ľutujem, že sa nedočkáme ďalších sérii lebo by som privítal ďalšie pokračovania. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů