V moderním westernu hraje Paul Newman Huda Bannona, nelítostného mladého farmáře z Texasu, který zničí všechno, na co sáhne, a každého, s kým přijde do styku. Napjaté vztahy mezi ním a jeho přísným, zásadovým otcem vyústí v hořký konflikt... Hud Bannon (Paul Newman) je mladý texaský farmář, který žije se svým otcem Homerem (Melvyn Douglas), ošetřovatelem dobytka, a synovcem Lonem. Hud je nemorální, bezcitný muž. Jeho otec, který dává Hudovi za vinu smrt svého druhého syna, se snaží Lonovi vštípit základy slušnosti a odpovědnosti za druhé, Lon je však oddaný Hudovi a svému dědovi není příliš ochotný naslouchat. Když jedna z Bannonových starších krav onemocní kulhavkou a slintavkou, Hud chce mermomocí prodat celé stádo dřív, než to zjistí vládní inspektoři. Ale Homer místo toho nařídí stádo porazit (jde o nejtrýznivější sekvenci z celého filmu), čímž mezi sebe a Huda vrazí ještě větší klín. Nakonec Hud překročí všechny meze, když se pokusí znásilnit Almu (Patricia Nealová), jadrnou, ale dobrosrdečnou hospodyni. (Cinemax)

Cesty timem

Opět se podepisuji pod komentář už. "dobytek". Dal bych 3,5*. Zatím ponechávám na 3* a uvidíme, zda si film s chutí někdy zopakuji a případně zaokrouhlím nahoru. Myslím nyní, že spíše ne, ale je fakt, že Paul byl vynikající i v této záporné roli. Ne že bych pochyboval, zvládl vše, ale spíše ho mám jako sympaťáka. ()

JARDAHONDA

Celkem sedm oscarových nominací má na svém kontě režisér Marttin Ritt (The Front, Sounder, Noma Rae) za režírování Paula Newmana v roli Huda Bannona. Paul Newman byl za tento výkon nominován na Oscara.. Já osobně hodnotím tento dramatický snímek, jako velmi zdařilý avšak na 5 hvězd nedosahuje **** ()

horskejvlk

No tak tomu říkám pravej americkej biják-“western” má to myšlenku a americkýho ducha. Paul Newman je jako kovboj suprovej egoistickej frajer zastupující Ameriku dravou a bezohledno . ()

PORTER44

Průměrné drama,myslím že P.Newman stvárnil mnohem lepší role, né že by tuhle zahrál špatně ale film kde neustále chlastá a snaží se ojet každou sukni přitom se tátu snaží dostat do hrobu, nevděčná role. ()

pajapeta

Newman jako záporák, floutek a opilec. Soužití tří generací chlapů a jejich posluhovačky. Tradiční rančer versus jeho syn a nástrahy nové doby. ()

mach333

Americký venkov někdy v 50.letech, dobře vykreslené charakterní i méně charakterní postavy. Já vím, že je to celkem málo ingrediencí na kvalitní film, Když si k tomu připočtu střet generací ... ale ono je to vlastně jedno. Tenhle film se mi zkrátka líbil. ()