Family Guy Presents: Something Something Something Dark Side (S08E20) (epizoda)

Animovaný / Komedie

USA, 2010

Family Guy se již podruhé pouští do parodování Star Wars se vším, co k nim neodmyslitelně patří. Takže se najdou nechutné, homosexuální a nekorektní vtípky. Milovnící Star Wars to možná ocení víc, stejně jako milovnící Family Guy. Pro mě osobně to bylo jako obyčejná epizoda, možná dokonce i míň vtipná. Pár věcí je povedených, ale to nestačí...(26.8.2015)

Pár dobrých vtipů by tu bylo ("We're evacuating into outer space, with literally infinite directions in which to flee. However, we have decided that our transports will travel directly toward the fleet of Star Destroyers. Any questions?"), ale jinak zrovna tyhle Family Guy Star Wars parodie nijak zvlášť nemusím. 6/10(28.11.2010)

U druhého filmu platí prakticky to samé co u prvního. Předloha je silná, parodie už tolik ne, ale nostalgie a atmosféra zachraňují co se dá. Mám pocit že scénář byl tentokrát víc zaměřen na konverzační humor namísto situačního, ale na vtipnosti se to neprojevilo. Průměr, ovšem pro fanoušky Family Guy a nebo Star Wars je to nezbytnost.(4.9.2012)

Po prvom, najlepšom Star Wars špeciále Blue Harvest, prichádza druhý diel, odkazujúci na V. epizódu Hviezdnych Vojen. A musím povedať, že aj keď som sa snažil prižmurovať oči, už to nie je ono. Nájdu sa tu síce výborné momenty (vtipálek s ľadom), ale pop-kultúrnych odkazov je tu až toľko, že to kompletne rozbíja dojem, že ide o sci-fi príbeh. Chápem, ide o paródiu, ale aj paródia musí mať fungujúci príbeh ak chce fungovať ako celok a to sa tu bohužiaľ nedarí.(11.12.2010)

,,The Empire! Our ships are big triangles." Druhý díl parodií na Star Wars od Griffinových se mi zdá poněkud slabší, než Nová naděje. Zřejmě je to tím, že nepřináší nic nového a obsahuje stejný druh vtipů, kterých je možná trochu méně. Ale pořád je to velmi zdařilé a hlavně vtipné. Obzvlášt náborové video k Impériu mě dostalo do kolen.(6.9.2012)

• - Kromě pravidelných obsazení můžeme v originálním znění slyšet i lidi jako H. Jon Benjamin, John Bunnell, James Woods, James Caan, Jackson Douglas, Joe Flaherty, James Greene, Phil LaMarr, Kevin Michael Richardson, George Rogan, Johnny Brennan, Chris Cox, Ralph Garman, Wally Wingert, Kirker Butler, Danny Smith, Alec Sulkin, John Viener, Mark Hentemann, Chris Sheridan, Dolph Lundgren, Brigitte Nielsen, Michael Pataki,Tom Selleck, kteří jsou herci, scenáristé, producenti a další lidé, kteří se na výrobě seriálu podílí. (tuberaq)

• - Jedná se o poslední video film série, který byl natočen za použití ruční animace. (tuberaq)

• - Scénář k filmu napsal Kirk Butler pod vedením tvůrce seriálu Sethem MacFarlanem během 4 týdnů. (tuberaq)