Family Guy Presents: Something Something Something Dark Side (S08E20) (epizoda)

Animovaný / Komedie

USA, 2010, 44 min

Pokračovanie Hviezdnych vojen v podaní postavičiek zo sveta Family Guy. Rovnako ako v prípade prvého dielu aj táto paródia má svoje suché a výborné pasáže. Ale ako to už býva, tých vtipných je podstatne viacej. Čo ma ale úplne dostalo do kolien je posledná hádka medzi McFarlanom a Sethom Greenom ohľade jeho vlastnej paródie v sérií Robot Chicken. Výborné, vtipné a s niektorými výbornými postrehmi na pôvodní film.(24.9.2012)

Family Guy se již podruhé pouští do parodování Star Wars se vším, co k nim neodmyslitelně patří. Takže se najdou nechutné, homosexuální a nekorektní vtípky. Milovnící Star Wars to možná ocení víc, stejně jako milovnící Family Guy. Pro mě osobně to bylo jako obyčejná epizoda, možná dokonce i míň vtipná. Pár věcí je povedených, ale to nestačí...(26.8.2015)

Po prvom, najlepšom Star Wars špeciále Blue Harvest, prichádza druhý diel, odkazujúci na V. epizódu Hviezdnych Vojen. A musím povedať, že aj keď som sa snažil prižmurovať oči, už to nie je ono. Nájdu sa tu síce výborné momenty (vtipálek s ľadom), ale pop-kultúrnych odkazov je tu až toľko, že to kompletne rozbíja dojem, že ide o sci-fi príbeh. Chápem, ide o paródiu, ale aj paródia musí mať fungujúci príbeh ak chce fungovať ako celok a to sa tu bohužiaľ nedarí.(11.12.2010)

Osobně mám rád,když ve Family Guy parodují části z některých filmů.Ale tohle je pecka a to nepočítam první část vyprávění pod názvem Blue Harvest.Většina vtipu či parodických scén zasáhne přímo do černého jako ta část kde se Luke(Chris)učí od Yody poznat sílů paroduje Rockyho čtyrku.Chvilkami je to bohužel trochu nudnější ale jinak doporučuju všem,kterým se líbí SW.(28.10.2010)

,,The Empire! Our ships are big triangles." Druhý díl parodií na Star Wars od Griffinových se mi zdá poněkud slabší, než Nová naděje. Zřejmě je to tím, že nepřináší nic nového a obsahuje stejný druh vtipů, kterých je možná trochu méně. Ale pořád je to velmi zdařilé a hlavně vtipné. Obzvlášt náborové video k Impériu mě dostalo do kolen.(6.9.2012)

• - Jedná se o poslední video film série, který byl natočen za použití ruční animace. (tuberaq)

• - Scénář k filmu napsal Kirk Butler pod vedením tvůrce seriálu Sethem MacFarlanem během 4 týdnů. (tuberaq)

• - Kromě pravidelných obsazení můžeme v originálním znění slyšet i lidi jako H. Jon Benjamin, John Bunnell, James Woods, James Caan, Jackson Douglas, Joe Flaherty, James Greene, Phil LaMarr, Kevin Michael Richardson, George Rogan, Johnny Brennan, Chris Cox, Ralph Garman, Wally Wingert, Kirker Butler, Danny Smith, Alec Sulkin, John Viener, Mark Hentemann, Chris Sheridan, Dolph Lundgren, Brigitte Nielsen, Michael Pataki,Tom Selleck, kteří jsou herci, scenáristé, producenti a další lidé, kteří se na výrobě seriálu podílí. (tuberaq)