Hra na oliheň

• Jižní Korea Ojingeo geim (více)

Série(2) / Epizody(18)

warrenur

Typicka "korea". Na mnohych posobi atraktivne melodrama, krvave brutalitky, afektovane (dlhovlasa "pritiahnuta" hracka), ci naopak "utlmene" (severo-korejska hracka) herecke prejavy, tak pre nu typicke. Niektore detske hry v tomto "battle-royale" pozitivne prekvapia   psychologiou hracov, napr. siesta epizoda. Ine su naopak chabo zrezirovane a postradaju napatie. Detektivna linka na pozadi hier az do wtf-vyustenia, tiez nie je z najinteligentnejsich. Filozofovanie v zavere je uz len povinnou jazdou. Mierny nadpriemer s niekolkym slabsimi dielmi. Pozitivne budu hodnotit najma divaci, pre ktorych je tato kinematografia nova. Nas ostatnych vsak neohuri, len obcas pobavi. 50% ()

johnymdoe

Až v pátém dílu mě docvaklo kdo je tvůrcem hry a de fakto hlavním záporákem, potvrdil jsem si to v šestém, ale přijít se na to dalo už ve druhém. To se nechlubím, jen mě nebaví, že se mi to poslední dobou stává pořád. Nicméně k seriálu..po první sérii můžu říct, že nápad byl výborný, ale ne vždy byly zvraty uvěřitelné a hry byly některé skvělé, jiné horší, některé o ničem. Hlavní hrdina sympatický, dobře zahraný a jeho vývoj se mi moc líbil. Prakticky všechny ostatní postavy (hráči) jsou dobře napsané i zahrané...i když je v tom opět samozřejmě to jihovýchodní přehrávání. Dějová linka s policistou každopádně úplně mimo a zbytečná. Nic, absolutně nic by se nestalo, kdyby tam toto nebylo. Kamera..pomalé nájezdy, nebo naopak rychlá akční při vyhrocení situace..funguje perfektně. Maskéři a kulisáci se taky vyznamenali. Bylo v tom prostě hodně peněz a to je dobře. No počkám si na celkem jistou druhou a další série a jsem zvědav zda to nebude takový sešup jako u La casa de papel. Zatím slušných 70%. ()

Bozvav

Co na to říci? Chápu, co tím chtěl autor říci, ale způsob provedení a vlastně i ten námět je tak debilní, že prosím, aby se do příští hry povinně museli zapojit všichni účastníci celého projektu a aby to bylo opravdu až na dřeň. Pro mne za mne přežít nemusí nikdo. ()

Saur.us

Jak z naprosto jednoduchého nápadu vytřískat celosvětový hit. Squid game není jen o krvi, je to hlavně sonda do mentality člověka, kritika nejen korejské společnosti. Ale hlavně dokáže udělat z přetahované finále LOH a z kuliček druhou Sofiinu volbu. Konečně se západní diváctvo dozví, že v Koreji neumějí jen Parazita. ()

Martyr

Prekvapenie sa ako sa dalo cakat, nekonalo. Kto ma za sebou nejakeho toho Oldoboya, Gutayubaljadeul a skusenosti s Kim-Ki-Dukom, nemoze ho tu nic prekvapit. Verim, ze pre Netflixoveho divaka 21 storocia je urcite sokujuce vidiet azijsku brutalitu  (aj ked tu to zdaleka nebolo tak silne) a este ked to pocuva šibaloma kelzekja,  no hotova nova filmova galaxia. Fajn. ()

Chundys

I když přehlédnu to, že mi velice dobrý kamarád nedopatřením vyspoileroval v podstatě konec seriálu, tak jsem si ho během 2 dnů i tak náramně užil a od spoileru se odprostil! Ono vůbec donutit se koukat na tento seriál je něco zajímavého, ALE jak se začne, tak v podstatě nejde přestat! Proč, ten kdo ještě neví, zda by měl začít koukat? 1) Zapomeňte na rasismus, Korea je taky země. 2) Ultimátní soundtrack, když ho uslyšíte ale bez toho aniž by ste viděli seriál, tak je to fakt hodně divný! 3) Český název je fakt divný, ale ono to celé nakonec dává smysl :-D. 4) Selekce lidí jde dělat i zábavnou formou a ještě můžete vyhrát prachy :-D. 5) Překvapivě hodně oblíbených postav nebo alespoň pro mě. 6) Má to hlavu a patu ale i zde jsem si všiml chyby. A teď nebudu psát za sedmé ale prostě 456 a 1 to se pochopí :-) ()

Aurus

Tenhle seriál je vážně velká pecka! Příběh první  série je skvělý a úžasný. Postavy jsou sympatické a dobré a hudba je skvělá. Celej seriál je super. Za mě 10/10. Hra na oliheň je můj 2 nejoblíbenější seriál. ()

Gastovski

Stylová podívaná, která konečně rozčeřila hnijící, stojaté vody seriálové produkce od Netflixu a která nabízí neotřelou a nekompromisní vyvražďovačku s pověstnou jihokorejskou stylovostí. První tři díly jsou takové rozverné, kde si každý milovník černého humoru přijde na své, ale díly 4-6 jsou už vyloženě zlé, kruté, nekompromisní; tam už jde do tuhého a je až nepříjemné sledovat "týmové" hry. Sedmý díl je takový "vatoidní" a závěr je neslaný, nemastný, nenadchne ale ani neurazí. Celkově jsem však byl velmi spokojen a doufám, že Netflix (i na základě úspěchu tohoto počinu) dá šanci podobně neotřelým projektům i mimo USA, která se po třech dílech nezvrhnou v nemocná rodinná pouta. ()

Cermbo

Hra na oliheň mě bavila a respektuji její úspěch. Seriál je však extrémně přeceněný a neshoduji se s tvrzeními, že jsme dostali nejlepší show za poslední roky. Nebo dokonce že na plné čáře překonává například Le Casa De Papel. S nulovými očekáváními bych dal asi 4* ale ve srovnání s jinými a mnohem lepšími seriály se jedná jen o lehký nadprůměr. ()

jasanka

Něco mezi 3* a 4*. Některé části byly opravdu super, některé trochu zdlouhavé, části z normálního světa mě v prvních dvou epizodách nebavily vůbec. Mnoho scén ze samotných her bylo ale opravdu super. Na druhou řadu se v budoucnu ráda podívám. ()

Hadati

Okolo tohoto seriálu se zbytečně nafoukla velká bublina zájmu. Jak už bylo řečeno jinými, seriál se dá přirovnat k filmům jako je Battle Royale, Hunger Games nebo Úniková hra. Hlavním rozdílem Hry na oliheň tedy je, že se jedná o seriál, a že si v ní mohou zahrát dospělí bez rozdílu věku. Jedinou inovátorskou novinkou pak považuji, že smrtícími úkoly jsou dětské hry. Hráči jsou pak různí ztroskotanci, kteří z různých důvodů potřebují peníze. To je další problém, protože jen k málokterým dokážete cítit sympatie. Nejspíš tak budete mít soucit jen se dvěma hráči – starým dědou a mladou Severokorejkou, která potřebuje peníze, aby dostala svou rodinu ze Severní Koreje. Zbytek hlavních postav je pak (záměrně) nesympatická nebo se jedná jen o statisty, kteří dřív nebo později zemřou. Záběry mimo Hru jsou tak nezajímavé, že si přejete, aby co nejdříve skončily, a vy jste se tak vrátili k hlavnímu tématu seriálu. A to ať už se jedná o pohnuté osudy hlavních postav, nebo o dějovou linii mladého policisty, který se snaží dostat mezi organizátory Hry a zjistit, co se stalo s jeho bratrem. Hra na oliheň se dá s výhradami zkouknout, ale pokud stojíte o nějaký skutečně kvalitní korejský seriál, doporučuji raději Království zombie (přestože zombie tolik nemusím, tohle se mi fakt velmi líbilo). ()

Everyone

Takovy mix Pasoliniho, Kubricka, Lynche s prvky Hunger games a Saw pod dohledem cinskeho Big brothera, korejsko-japonske hravosti s Mengeleho pravidly a videosadismu, ktery se promitl do otupele popkultury. Ten kontrast detskych her, Hanekeho Funny games ci intenzivne probuzeneho pudu sebezachovy, ktery vyvstaval v gulagu, valecnych, koncentracnich, vyhlazovacich zajateckych nebo pracovnich taborech se Straussovym podkresem krasneho modreho Dunaje tomu dava silny cynicky rozmer a evokuje totalni nicotnost cloveka jakozto jedince, ktery kdyz uklouzne po sikme plose reality, tak ho kapitalisticky mlynek nekompromisne semele a jeste se mu ve filmovem detailu vysmeje (nejen revoluce pozira sve deti), pokud nebyl primo obetovan jako anonymni komparsista dejin. Rozkosne tryzniva hra na olympskeho boha ukotvena do Calligulovy mysli prenesena do 21. stoleti. Gladiatorske hry zoufalcu stizene dluhovou pasti, ktere maji cenu jen jako pion ve hre ci jen jako donor organu. Ekonomicky nacismus po asijsku, ktery uspokojuje krajne pravicove vnimani sveta. ()

tyna97

U první epizody s přítelem jsem po chvilce usla. Asi mě nezaujal už začátek. To byla chyba. Při druhém pokusu zkouknuto při cestě z dovči v busu a vlaku. A už to jelo, jedna epizoda za druhou. ()

Kopi1

Fanoušek korejských filmů nejsem, ale toto vtáhne asi jakéhokoliv člověka. Brutální, ale dobře zrežírovaný survival, škoda, že některé postavy jsou neskutečně uřvané až to hraničí s dětským chováním. Seriál jsem zhltnul za 2 dny, takže napětí tam je, i když od začátku víte kdo přežije dál a jak se to vyvine. Aspoň se ale objevilo něco, co tu ještě nebylo a navíc v dobré kvalitě. ()

lemonova

Začnem s negatívami, aby som sa prepracovala k pozitívam. Tých 88% nezodpovedá mojej predstave o kvalite seriálov s podobným ratingom: keď si ho porovnám napr s Breaking Bad a pod., vnímam priepastný rozdiel najmä v kvalite scenára aj hereckých výkonov. Seriál sa snaží o psychologickú poctivosť, avšak vo viacerých rovinách podľa mňa zhlyháva: dalo by sa povedať. že skĺzava do karikatúry, najmä v prípade zjavne negatívnych antiutopických postáv. Tie akoby nemali žiadnu osobnosť, sú tu len na to, aby páchali zverstvá. Oveľa presnejší je seriál vo vykreslení premeny osobností "hráčov". A v tomto bode sa dostávam k tomu, prečo sa oplatí seriál vidieť. Tak, ako viaceré iné seriály s podobným námetom, poskytuje nám dosť realistické zrkadlo a nastoľuje zásadnú otázku: ako by sme sa v danej chvíli zachovali my? Hoci prostredie, do ktorého je príbeh zasadený, je skrz naskrz umelé, psychológia je v daných situáciach adekvátna tomu, čím si môže prejsť ktokoľvek. A napokon je pre mňa veľkým pozitívom zistenie, že zmysel pre dobro je aj v tomto prípade tým povestným svetielkom na konci tunela, ktoré napokon rozhoduje o veľkých veciach. ()

P.J.2

No, to byla nálož. Další BR adaptace ale od Korejců, kteří to pojali po svém a tak dostáváme neobyčejně syrovou, suchou a brutální podívanou, od kterou se nelze jen tak odtrhnout, s typickým, Asijským koncem, kdy otevřete ústa a přemýšlíte, co jste to vlastně viděli. Možná bych si dal i druhou řadu ale i takhle jde o výbornou podívanou. ()

aslavey

Teda z toho stříká všecko. Krev, chcanky, emoce. Všecko na dřeň, uvěřitelný a hlavně brutální ve všech smyslech toho slova. Občas je stopáž malinko uměle natahovaná, ale nakonec to nevadí. Postavy jsou skvěle vypracovaný, motivace čitelná, paráda. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení