Snímek se odehrává o silvestrovské noci v bývalém hollywoodském grandhotelu, který nyní prochází těžkými časy. Zachycuje groteskní útrapy Teda (Tim Roth), smolařského hotelového poslíčka. Ten při své první službě prožívá trpkou noční můru, když ho čarodějnice, které mají slet v novomanželském apartmá, požádají o pomoc. Všechno se ještě zhorší, když omylem doručí led do špatného pokoje a ve vskutku špatný čas se tak stane svědkem domácího násilí. Následně pošetile přistoupí na gangsterovu prosbu, aby mu v době jeho nepřítomnosti dohlédnul na děti. A aby toho nebylo málo, stane se v závěru noci rozhodčím strašlivé sázky. Bruce Willis, Madonna, Jennifer Bealsová a Antonio Banderas excelují v hlavních rolích této netradiční povídkové komedie, která je dílem čtyř režisérských hvězd - Allison Andersové, Alexandra Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. (Cinemax)

Maynard.

Komedie? Tohle že má bejt komedie? Pro pána Jána, tohle je jeden z největších vopruzů, na který sem snad kdy koukal. Nebo spíš největších vopruz, od kterýho sem rozhodně neočekával takovouhle břečku. Přiznám se, že sem byl na návštěvě pouze ve třech pokojích, do toho posledního už bych nešel, ani kdyby tam na mě čekalo jedno proklatě vychlazený pifko a hromada břišních tanečnic. Pomalu mi začíná docházet, že Tarantino mi sedl pouze v Pulp Fiction, ostatní jeho filmy mě neberou, tenhle mě navíc naprosto deptal. Co se týče těch dalších dvou rejžů, tak za sebou nemají vůbec žádný výsledky a Rodrigues, ten akorát Sin City. Tomuhle recepčnímu sem nevěřil ani jedno slovíčko, sice chtěl bejt za každou cenu nesmírně (možná dokonce vesmírně vtipnej), ale tento a jemu podobný výkony beru jako vrchol trapnosti. O jednotlivých scénářích je škoda ztrácet čas, páč tohle prostě není problém sesmolit během pětiminutovýho čekání na tramvaj. A vůbec, tohle je prostě šit první třídy... ()

kenkaku

Díky skutečnosti že na něm pracovali 4 režiséři je každá část (každý pokoj) zcela jiný a vyžaduje "jiný level nastavení, nálady a porozumění". Právě to dělá film "nevyvážený" (respektive navozuje pocit nevyváženosti) a náročný na pozornost (vtip je skryt všude). Navzájem je geniálně spojený neskutečným hereckým výkonem Tima Rotha a po jazykové stránce ještě víc poučný (ocení hlavně sledující v originálním znění... těch nových slov co jsem se naučil!). Za sebe považuji 4 pokoje za jeden z nejgeniálnějších filmů co jsem viděl. Pozn.: pokud plánujete sledovat pod vlivem nějaké návykové látky, klidně si ještě jednu hvězdičku přidejte ;). ()

Angus

Po druhém zhlédnutí se mi zalíbily všechny.... Ale hlavní podíl na tom má absurdní herecký výkon Tima Rotha, který je v celém filmu na šest hvězdiček a svými gesty připomíná trošku komiky jako je Rowan Atkinson.... Bravo Time Bravo! ()

Sdoom

Čtyři pokoje a čtyři kvalitativně velmi odlišné povídky, které spojuje afektovaný Tim Roth. Abych byl spravedlivý, musím jednotlivé povídky hodnotit jednotlivě. První je nesmysl o ničem, který asi měly zachránit kozy, leč nepovedlo se. Druhá už je o něco zábavnější, ale jaksi mi tam chyběla pointa. Třetí povídka už snese mnohem přísnější měřítka, musím přiznat, že Rodriguez mě opravdu pobavil. No a typicky tarantinovská poslední povídka rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co Quentin kdy natočil, ale není divu vzhledem k vysokým standardům, které od něj očekávám. Pokud to mám sečíst a zprůměrovat, jsem přesně na 3 hvězdičkách. (HD, orig.) ()

sedm.1

První epizoda o sletu čarodějek? Naprostá zbytečnost bez jakéhokoliv smyslu, takže Odpad! Druhá, žárlivý manžel, další zbytečnost, krapet míň nudnější, ale opět jaksi bez myšlenky a pointy, budu ale hodnější, 1*! Třetí příběh, neposlušní parchanti, asi nejlepší, nápaditý, vtipný, ale že bych byl stejně nějak dvakrát oslněn, to ani náhodou, takže i tak hodnocení maximálně dvouhvězdičkové. A poslední, ujetý večírek, sice s výtečnou pointou, ale jinak jen ukecaná nuda, takže též max 2*. Když to pak celé zprůměruju, vyšlo by to tak akorát na jednu umouněnou hvězdičku. To by tu ovšem nesměl figurovat Tim Roth. Herec, který má za sebou už spoustu, spoustu jiných, velmi výrazných a fantasticky zahraných postav, ovšem jeho hotelový sluha z tohoto snímku je pro mě osobně tou absolutní TOP. Je sice nejspíš pravda, že tu tedy neskutečným způsobem toho svého Teda přehrává, mě je to ale v tomto případě naprosto u prdele, neboť ty všechny jeho neustálé výrazy, gesta, pohyby a ksichty ve mě vyvolávali neskutečné záchvaty smíchu a nadšení a pro mě tak jsou a i vždy budou Čtyři pokoje jen a pouze spojené právě s jeho strhujícím výkonem, který jinak i zároveň zachraňuje tuto podívanou od totálního fiaska. Každopádně, ty čtyři příběhy jsou vážně slaboučké a opravdu nudné, takže díky za Tima, bez nějž by to byl fakt pořádný průser. P.S. Quentin Tarantino je mistrovský režisér a scénárista, ovšem jako herec je katastrofální! ()

Kanibal

Čtyři pokoje v jednom hotelu, každý má svůj příběh, spojuje je silvestrovská noc a sluha Ted. Nejlepší je třetí příběh (Antonio Banderas) a čtvrtý (Quentin Tarantino, Bruce Willis). Tim Roth mi přišel dost ujetej..... ale člověk si zvykne a nakonec mi tam vyloženě seděl.... ()

honzii

Je mi trochu líto, že musím dát jen a pouze dvě hvězdičky. Očekávání bylo velké a následovné zklamání taky. První dvě povídky jsem se musel držet a nevypnout to, protože jsem byl nedočkavý na Tarantina a Rodriguéze, kteří u mě reputaci filmu trochu zvedli. Avšak musím přiznat, že Rodriguéz Tarantina trochu přehrál, jeho Muž z Hollywoodu stojí na skvělém základu, ale nudil jsem se. Hlavní zvrat (zapik a sekáček) se tak dlouho okecával, že mě to pěkně rozčarovalo. První povídce *, druhé **, třetí *** a 1/2 a čtvrté ***. ()

killjezor

Rozporuplné, místy nuda, místy 100% zábava. Bohužel mi opět nesedí Tarantinův ukecaný styl a celý snímek drží prakticky jenom výkon Tima Rotha a zápletky. Zbytek je tochu nudná vata. ()

jondoe

Nie je to zle ale nie je to ani dobre a uz vobec nie kultovne. Najlepsii pribeh je z Banderasom ,ale ani ten nie je nic extra. Pozrel som si to a myslim ze sa k tomu uz nevratim. Film ,ktory sa moc snazi byt niecim vycnievat z radu ale myslim ze sa to moc nepodarilo. ()

Cracker

Prvé dve to posledným skazili...Viac * by som dal keby si Tarantino a Rodriguez zoberú tie nepodarky a natočia ich podľa svojej predstavy. Tim Roth mi nepripadal ako poslíček, no skôr ako nejaký feťák. Aj napriek tomu sa mi jeho výkon páčil pretože zo seba dával maximum. Dokonca šiel ostatným príkladom, škoda že to na nich nezapôsobilo :( ()

Ondra16

Říct, že Rodriguez s Tarantinem jsou o úroveň víš snad ani nedostačuje. Když to tak vezmeme, první dvě povídky jsou ve filmu jen proto, aby na ně kamarádi udělali ve druhých dvou vtipné odkazy. I když ta druhá ještě relativně jde. Tim Roth byl příšerný a místy bylo slyšet sténání Mr.Orange v kaluži krve. Kupodivu mi ve druhých dvou ani nevadil a snad tam i zapadl. Každopádně, jednoznačně nejlepší z celých 98 minut se jeví závěrečný nájezd titulků. ()

Torimmer

Je to průměr. A skoro na dvě hvězdy. Ani poslední dvě povídky mě nedokázaly nadchnout. U Rodrigueze, kterého tvorbu mám rád, ale zas ho nežeru, bych to ještě pochopil. U Tarantina mě to trochu mrzí. Možná se to potřebuje vstřebat nebo tak, ale nevím proč s těmihle zajímavými náměty, naložili tak nezajímavě. Hlavně teda mluvím o těch nudných a nezáživných prvních dvou příbězích. Třetí byl bohužel jen trochu Rodriguezovsky ujetý, a poslední byl sice Tarantinovsky ukecaný - povídání o filmech nebo řešení jedné situace, která se má na konci odehrát, a taky se skvěle odehraje (tady je to prostě zas klasický Tarantino) - ale taky to tak nějak moc nezaujme, když tady má Quentin jen 20 minut. Škoda, že nerežíroval všechny čtyři povídky (nebo ve spolupráci s Rodriguezem), padly by mu jak ulité. Jinak skvěle padnoucí do role Banderas. A Roth je sice dobrý herec, ale tak nějak moc přehání v tom svém nadsazeném chování - místama je to celkem přehrávání, možná někdy až trošku trapné, někdy zas trošku vtipné. ()

preclajsz

Jednotlivé pokoje - 2,3,5,4*. Třetí pokoj u mě zvítězil hlavně kvůli těm dětem kteří zahráli parádně, hlavně ten klučina. Jinak v hlavní roli Tim Roth zahrál jak pán, ale to bylo jasné už dopředu. Celkově 4* ()

Zagros

Povídkový film Čtyři pokoje jsem viděl už tak dávno, že jsem si jej vůbec nepamatoval. Původní hodnocení jsem smazal a podíval se na něj znovu. První povídka zaujme spíše ženskýma, než pořádným dějem. Druhá byla podivná a především nudná. Třetí dominoval zvláštně úchylný Banderas a děti jak z Addamsovy rodiny, ale bylo to alespoň vtipné. Poslední byla nezáživná konverzačka s dobrou kamerou a povedeným závěrem. Celé to spojovala postava pikolíka Tima Rotha, který to sice zahrál výborně, ale jeho neustálé nervózní třepání a pohupování mě iritovalo. S hodnocením tak zůstanu u průměru a předpokládám, že na Čtyři pokoje časem znovu zapomenu, ale díky svému komentáři se k nim už pravděpodobně nevrátím. ()