Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Riddick77

Ach bože, jak je ta Amerika úchvatná a v určitých rysech pořád stejná. Obyčejné? Ani náhodou... Nadčasové? Rozhodně. 9/10! Miluju to! Howardův soundtrack nedostižný. ()

slord

Film Paula Greengrass, ktorý vôbec nevyzerá ako od neho. Dve hodiny sa celkom tiahnu, film je priemer, ktorý ako tak zachraňuje štandardne dobre hrajúci Tom Hanks a hudba J.N.Howarda. Príbeh bol celkom o ničom a nebavilo ma jeho plynutie, ktoré nebolo nijak originálne a aj keď v súčasnej dobe je dobrých filmov ako šafránu, tak bohužiaľ tento mi z hlavy určite rýchlo vyšumí. 5/10 ()

Tony.cs

Já i chápu, co tím chtěl Greengrass říct a proč natočil takové málo akční, dramatické road movie. Poselství je super a film hezky plyne. Ale nějaký ten drive tam prostě chybí. ()

PogoJoe

Pomalé a předvídatelné, s hezkým audiovizuálem a sympatickou hlavní dvojicí (charizma Toma Hankse jen tak nevyprchá). Film mě většinu času nudil, je to taková klasická "westernová road movie", kde se snad až přehnaně příliš hodný a laskavý starý pán ujme osiřelé německé holčičky, načež si postupně uvědomí, že samota v jeho věku není zrovna to nejpříjemnější... Jediné aspoň trošku originální je povolání hlavního hrdiny, to jsem ještě nikde jinde neviděl... Takže technicky kvalitně natočený celkem nudný příběh s fajn herci, i s těmi ve vedlejších rolích. ()

Derek

je to pomale a prestrelkove finale pride v troch tretinach filmu, ale i tak ide o prijemne westernove dobrodruzstvo s nadhernou Wolskiho kamerou, vynikajucim nemeckym objavom Helenou Zengel a vzdy spolahlivym Tomom Hankson (neoficialnym kralom vsetkych DAD MOVIES). hlavne posolstvo filmu je priehladne (a trocha naivne), ale mozno prave naivita je to co clovek cas od casu potrebuje... ()

Trevor

Na odporúčanie najväčšieho filmového fanúšika pod Tatrami ktorý dnes dosiahne vytúžený míľnik a zaradí sa do top 50 slovenských užívateľov čo sa počtu hodnotení týka (možno práve filmom Wrong turn ktorý máme v pláne dať ako home office kino každý sám ale spolu) som si Správy zo sveta pozrel už aj s dabingom. Ako spomína ďalší z top slovenských užívateľov Arsenal83, nie je to Vtedy na Západe Sergia Leoneho, nie sú to Eatwoodovi Nezmieriteľní, nie je to ani Tanec s vlkmi či Vlak do Yumy ale napriek tomu western z produkcie Netflixu celkom príjemne prekvapil. Generácia ktorá tak povediac vyrastala na Poklade na striebornom jazere má westerny stále v obľube a tentokrát prepáči aj to že Netflix nezabudol na liberálnu nôtu a obeťami divokého západu sú iba černosi a mexičania, tak trochu Indiáni. Masakrov belochov nebolo málo, tie však do liberálneho konceptu Netflixu nezapadajú. Ono by to bolo asi také ako keď vystúpite z vlaku v Huncovciach a miestny obyvatelia na Vás pozrú s pohľadom co pohledáva bledá tvář na území kmene Čikariú...Film, príbeh kamera 3* + Tom Hanks 1 *. ()

Vědma

Řekla bych, že je to trochu podceněné. Jasně, příběh je hodně předvídatelný, ale v dnešní době toho dobráka Toma Hankse člověk rád vidí. ()

kajas

Základní zápletka je poměrně předvídatelná a nabízí pouze jediný, ovšem o to napínavější pistolnický souboj. Díky Hanksovu přirozenému charismatu, talentu mladičké Heleny Zengel (která si záchvaty vzteku už může nechat patentovat) a atmosféře amerického Západu, který se vzpamatovává z válečného konfliktu, ale je na co se dívat. ()

M.i.k.e

Greengrass mě asi poprvé opravdu překvapil a nevědět dopředu,že News Of The World režíroval,vůbec bych ho v tom nehledal.Z jeho frenetického stylu tu není vůbec nic a tohle je zcela určitě jeho nejpoklidnější snímek.Zároveň je to snímek,který hodně mate tělem a věřím,že kdo čekal pravověrný western,ten bude zklamán.NotW se sice pohybuje ve westernových kulisách a využívá určité westernové prvky,ale do klasického westernu má sakra daleko.Mnohem víc je to poklidná road movie o hledání cesty nejen mezi dvěma lidmi,kteří se nerozumí,ale i svojí vlastní.Příběh je to v jádru hodně jednoduchý,ale v těchto případech ani není potřeba nic extra zapeklitého a jelikož je to navíc velmi dobře zahrané a natočené,svůj účel plní bezezbytku...80% + hvězda za to,že současných 67% si tenhle film prostě nezaslouží. ()

Vyhy

A já se nebojím tomu napálit nejvyšší hodnocení. Ten film si to zaslouží a to z několika důvodů. Je zde Tom Hanks, kterého miluji, má to skvělou kameru a vizuál. Je to western. Příběh je sice průhledný až běda, ale je tak pohodový a takový, jaký přesně má být, že jsem maximálně spokojen. ()

Nach

Film, na který jsem se velice těšil, protože western a navíc od Paula Greengrasse. Jenže jak to vše vypadalo dobře, tak je vše ve výsledku příliš natahované, postavy - byť dobře zahrané - tak ode mě jako od diváka odtažité. Taková roadmovie na koni. Nechápejte mě špatně, mám rád filmy s pomalým tempem. Kupříkladu odborník na tento styl vyprávění je Taylor Sheridan. Ovšem Paul Greengrass neumí tolik operovat s časem a pomalou plíživou atmosférou. Umí se věnovat budování charakteru, ale zde se až příliš zaobírá malichernostmi a vatou okolo, ovšem solidní atmosférické drama, aby tady divák pohledal. Možná to byla snaha o maximální realističnost, možná jen touha být více minimalistický. Nevím, ale kdyby News of the World byl více Apokalypsou od Francise Forda Coppoly, než tím čím je, byl bych nadšen. Takhle jen zvedám průměrný palec nahoru. 65% ()

Streeper

Těšila jsem se na Toma Hankse ve westernu. Je to film, který hodně hraje na emoce, takže nečekejte nic moc akčního, kromě jedné přestřelky, ale jinak je to o rostoucím vztahu mezi dvěma úplně odlišnými a osamělými lidmi, kteří si k sobě nakonec cestu najdou. Konec je předvídatelný, ale hezký a dojemný. Je to fajn snímek se skvělou westernovskou atmosférou, ale nenabídne to nic originálního nebo nečekaného. Solidní průměr se super hereckými výkony. ()

bourec

Co mě nalákalo na film. Samozřejmě Tom Hanks, a žánr western. Bohužel o ten jde až ve třetí řadě. Přiznám se, že po půlhodině mluvení, a poklidného děje jsem usínal, a nepřijít ta přestřelka ve skalách, tak sem to ukončil. A to ještě ta konfrontace byla statická až běda. Nakonec dokoukáno, a tři hvězdy opravdu s odřeným nosem. 50%. ()

Topco

Netypický Greengrass. Žiaden rýchly strih, roztrasená ručná kamera ani tlak na dramatický náboj. Naopak: pomalé, takmer meditatívne, ale za mňa dobre. Westernový road-movie ťahajú vpred dvojka „novodobý James Stewart“ – Tom Hanks a „narušiteľka systému“ Helen Zengel. Mali dobrú chémiu, veril som im to. ()

C0r0ner

Krásná příroda, bezva ústřední dvojice, ALE příběh (vlastně road movie) rozhodně nic úžasného, neboli od dua Hanks + Greengrass by člověk čekal víc, ALE zároveň to překvapivě nenudí a najde se i pár napínavých scén, takže dohromady ještě lehký nadprůměr. 70% ()

Wladi.mir

Všechny komentáře hovoří o pohodičkové road movie s bezvadným Tomem Hanksem a je to pravda. Všechno je to sice předvídatelné a jednoduché. Ale hezky se na to dívá, napětí tu také nějaké je a nakonec to všechno funguje. Ovšem pouze za 3 hvězdy. ()

Juto

Westernová road- movie s Tomom Hanksom ma vôbec nesklamala. Príbeh filmu je minimalistický. Mne vyhovovalo pomalé tempo. 6/10 ()

Wormboy

Prijemny pomaly plynuci western s vybornou hudbou J.N. Howarda. Osobitosti Greengrassa velmi necitit, ale pri takomto snimku je to mozno aj dobre. Nic svetoborne, ale ako jednohubkova oddychovka funkcne 3,5/5* ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)