Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Wormboy

Prijemny pomaly plynuci western s vybornou hudbou J.N. Howarda. Osobitosti Greengrassa velmi necitit, ale pri takomto snimku je to mozno aj dobre. Nic svetoborne, ale ako jednohubkova oddychovka funkcne 3,5/5* ()

LasT_Olt

Asi jsem byl na film dobře naladěný, líbil se mi když se v něm nic převratného nestane. na takového Phillipse nebo 22. července to fakt nemá, ale dám tomu tu čtvrtou hvězdu, když mám tak dobrou náladu. Což tak často není. ()

BoXBe

Mám z filmu stejný pocit, jako když si westernovou nebo road movie radost udělal pro sebe David Lynch s Alvinem Straightem nebo bratři Coenovi s True Grid. Good mood film s krásnými širokoúhlými záběry na jakýkoliv covidovský večer. Jen upřímně, jak mám Toma Hankse rád a nejde mu vytknout vůbec nic a je mi jasný, že bez jeho osoby by si filmu taky třeba vůbec nikdo nevšimnul, kdyby jeho postavu hrál někdo s méně profláklým obličejem, mohlo to být o kapku zajímavější. Takhle je Hanks nejen čitelný a předvídatelný, ale taky tak trochu více Hanks než Kiddd. Jinak fakt pěkný dobrodružný film s komorním podprahovým morálním přesahem.  True Grid je lepší. ()

campix

Tom Hanks cestuje po jihozápadě USA a čte novinky z celé země. Cestu mu zkříží sirotek Helena Zengel, která byla vychovávána indiánským kmenem a Tom jako dobrák se jí snaží pomoci. To sebou ovšem nese nejedno úskalí. Greengrass hodně zjemnil a natočil citlivý a hodně civilní pohled na westernový žánr s tradičně skvělým Tomem Hanksem a také Helenou Zengel. Příjemná balada, která je ale ve finále hodně sentimentální a nezanechá výrazný dojem. ()

majo0007

Vzhľadom na poslednoročné suchoty vo western žánre spokojnosť. Pre druhých je možno sklamaním, že sa dej neodohráva v Marvel "pupuš" Univerze. Spočiatku som mal problém uveriť, či tá "Indiánka" z Kyjeva... pardon Kiowa... je dievčo-chlapec, alebo chlapco-dievča. Hoci idú Greengrass, Hanks a Wolski (Darius, čo znamenajú tie CGI?!) len na pol plynu, aj tak je to jazda v nadupanom povoze. Len do tých správ by som zaradil aj niečo zo športu... ()

CinemaRanger

Kdepak zklamání. Skvěle natočený western se skvělým obsazením. Příběh je sice jednodušší, ale lepší jak 100x omílané téma pomsty, které je ve westernech velmi hojně. Hanks předvádí opět úžasný herecký výkon a slečna Zengel v roli indiánské dívky mu značně sekunduje. Výborná kamera a hudba. Problém jsem měl jen se CGI, které v pár momentech vypadalo fakt otřesně.7/10 ()

SniperG1

No tak tohle je slabý odvar a na tohle téma absolutně bez hloubky. Tom Hanks sice jako vždy nezklamal a Helena Zengel mě docela zaujala, ale tady to hold nestačí...50% ()

jedna_vrana

Najvýstižnejšie by som film ohodnotila: pozerateľný western. Ničím vás neurazí – ničím vás nenadchne. Spočiatku zaujímavý príbeh sa mení na jalové putovanie prériou a takmer sa dá predvídať, čo za ktorou skalou číha. Toto sa začne diať asi v polovici filmu a premárnený potenciál príbehu a dobre obsadených postáv vás bude držať až do záverečných titulkov. Gangstri sú ako zo starých winnetuoviek – bezduchí lumpi strieľajúci naprázdno. Hercom v hlavných úlohách nemožno vyčítať, že by svoje úlohy odflákali, malá Johanna je presvedčivá a ak ste ju videli v „Narušiteľovi systému“, jej divošské správanie vás nijako neprekvapí. Tom Hanks v úlohe Kidda má na tvári vrásky skúseností, múdrosti a vnútorného pokoja a v momentoch, keď číta a komentuje správy z novín, je to starý, dobrý Tom. Úloha kovboja mu však príliš nepristane. ()

UhLee

(5/10). Jak už tady několikrát padlo, tak tohle je takový NETFLIX standart, na který za pár dní dočista zapomenete. Film ničím nevybočuje, jede si pořád to svoje a tím pádem a ni nemůže ničím překvapit, či zaujmout. Tom Hanks hraje taktéž pořád na ty jedny a ty samé housle, takže ta jeho 100x ohraná písnička vás už pomalu přestává bavit. Řeknu to na plnou hubu.. Já jsem u toho usnul. Jediná věc, která film dělá neobyčejným je hudba, která hladí celou dobu po duši. ()

Qitek

Příjemnej western newestern. Hollywoodské klišé osamělého vlka nacházejícího své srdce na dlani malého nepodajného divočáka zvládnul Greengrass uhrát se ctí a s minimem patosu. Ale to je tak všechno bohužel. Westernů je pomálu a na skvělej si asi teda ještě počkám, ale beru i tohle. Každopádně skálopevná a poctivá trojhvězda na nedělní odpoledne jak dělaná. Jen jsem trochu čekal něco málo extra navíc. ()

Tosi

I když obsazením Hankse do hlavní role bylo jasné, že nepůjde o žádný krvavý western, na prošedivělej a empatickej Tomův ksicht je prostě spoleh. ()

Mrkvič

Hanks poprvé ve westernu a opět nešlápl vedle. Jeho zprávař je opět klidnou silou s pořádnou porcí charismatu. Zápletka je celkem prostá a tak jen ke konci je trochu překvapením, co bylo celou dobu lehce skrýváno - jak to má ten kapitán se svou manželkou. Příhody na cestě jsou napínavé, není jich moc a tak je zbytek prostoru věnován postupnému sbližování obou hlavních postav. Možná jsou čtyři hvězdičky vzhledem k formě a obsahu až až, ale jde o film dobře koukatelný pro každého. ()

Lachtaan

Tom Hanks sice už posedmnácté hraje kapitána, byť už posedmnácté v úplně jiné poloze, jeho lidskost a věrnost řemeslu mu už ale žeru od časů Forresta a budu se jí klanět až do jeho hereckého důchodu. Od westernů jsem jakožto milovník vyprahlého amerického jihozápadu nikdy nepožadoval jen přezvučené přestřelky, takže mě Greengrass poklidným vyprávěním dost potěšil. Stejně ale doufám, že nám ještě někdy nasolí další nářez s tématikou terorismu. [viděno na Netflixu 28.2.2021] ()

Jizni Tlapa

Táhne se to jako smrad ze smrdutýho skunka a Tomio v roli uspavače hadů kromě 6ti výstřelu že smith and wasson neudělá rychlejší pohyb a ani intonačně nezautočí na zájem diváka dychtícího po jakékoliv či dějovém zvratu! ....50% předvídačka na dobrou noc ()

Johnny.ARN

Super nudný road trip western s Hanksom. Skoro žiadna akcia, vzťah medzi hlavnými hrdinami sterilný a nezáživný. Jedina zaujímavá vec bolo jeho povolanie. Čo sa nominačiek týka, myslím, že v každej kategórií je väčší favorit, ale nechajme sa prekvapiť. 1 z 5 ()

venison

Až na pár vyhrocených scén, je " News of the World" relativně milý film o Divokém západě. Stárnoucí chlápek s raněnou dušičkou se vydá na cestu s malou holkou, kterou potkal těžkej osud. Nic originálního. Avšak Hanks dal přběhu dostatečnou dávku charima, aby road-movie nenudila. ()

_DAVE_

Je to sice o prsa Severokorejské závodnice, ale za čtyři. Komorní, dialogový western/roadmovie vyprávěné relativně pomalým tempem, a.. určitě to nebylo na škodu. ()

JohnSmith

Proč se Greengrass s Hanksem pustili do tak nudného filmu? Je to sice pěkně natočené, ale té nudy je tam až příliš. ()

hroubek

Režisér Paul Greengrass se znovu setkal s Tomem Hanksem a i na podruhé to vyšlo. Zprávy ze světa je úplně jiným filmem, než jaké běžně točí Greengrass. Tentokrát je to pomalejší, komornější a taky obyčejnější. A kupodivu to vůbec nevadí, protože to k tomuto příběhu sedí. Navíc se Greengrass krotí, nevymýšlí zběsilý střih nebo rozklepanou kameru a přizpůsobil tomu i tempo vyprávění. Hanks je opět výborný a má skvělou hereckou protihráčku – Helena Zengel. Film mi dost připomněl jiný parádní film – Opravdová kuráž (western, kde hlavními hrdiny jsou starší muž a mladá dívka), akorát tento je více klidnější a pomalejší. Hodně se mi líbila vizuální stránka filmu. Krásné záběry na texaské pláně s doprovodem hezké, lehce melancholické hudby. Kvůli svému tempu to nesedne každému. A ten, kdo se těší na přestřelky a honičky bude dost zklamaný. Tenhle příběh je o něčem jiném a mnohem hezčím. ()

VanTom

Putování divokým Texasem krátce po konci občanské války přetřásá humanistické myšlenky, ovšem jinak představuje banální, přímou cestu bez odboček. Namísto pořádného propracování emocionálního těžiště, tzn. sbližování samotářského kapitána a (podruhé) osiřelé dívky, naráží dvojice nahodile na povrchní, "bezdůsledné" epizodky – přičemž ty akčnější tu působí až nepatřičně (přestřelka, nehoda, bouře). ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)