Zlouni

• USA The Bad Guys (více)
Trailer 5

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně? (CinemArt)

Trailer 5

bart_

Nejnovější projekt ze stáje DreamWorks 'The Bad Guys' si marně snaží hrát na stylovou gangsterku jak od Scorseseho, jenže tuhle snahu kazí neduhy, které mě na moderních animácích neskutečně serou: přehnaná exprese postav, překombinovanost a primitivní slap-stick humor. Komiksová předloha přitom doslova vybízí k mnohem originálnějšímu, inovativnějšímu a celkově kvalitnějšímu pojetí.... ()

Stanislaus

Zlouni sází na podobně nevšední animaci jako Rodina na baterky, což je dozajista největším tahounem filmu. Dějově nemá film vlastně moc čím překvapit, protože jsme podobný příběh (transformace zloun-dobrák či 'nesuď knihu podle obalu') viděli už někde jinde. Nicméně právě díky neokoukanému vizuálnímu zpracování a sympatickému dávkování akce a humoru dokáží Zlouni zaujmout, napnout a pobavit i přes svůj 'tuctovější' námět. Slabší čtyři hvězdičky! P. S. Na začátku jsem měl trochu problém s tím, že hlavní postavy jsou zvířata (a to v brutální menšině) ve světě lidí - ale budiž. ()

MrHlad

Vlk, Had, Piraňa, Žralok a Tarantule jsou nejlepší zloději ve městě, ale teď jim došlo štěstí. Místo vězení však putují na převýchovu a mají se z nich stát klaďáci. A ono se jim to zalíbí! Zlouni jsou nečekaně svěží a zábavný animák s naprosto lahůdkovou akcí a nadmíru dobře provedenými loupežemi, jehož autoři mají nakoukané heist filmy. Škoda, že samotný příběh a jeho hrdinové jsou poněkud mdlí. Více zde. ()

filmfanouch

Studio DreamWorks Animation stojí za značkami Shrek, Madagascar, Kung Fu Panda či Jak vycvičit draka, sází ovšem i na novou tvorbu. Nově na adaptaci populární dětské knižní série Zlouni od Aarona Bladeyho. Zvířecí verze Dannyho parťáků složena z lišky, piraně, žraloka, hada a tarantule si již dávno získala čtenáře, dokazuje to fakt, že doposud vyšlo 15 příběhů této party. A i na stříbrném plátně obstojí jako zábavná podívaná pro celou rodinu. Animace je poměrně kreativní, celá stylizace má své výrazné kouzlo. Ten film poté pochopitelně má jisté poselství o síle přátelství a zodpovědnosti a to je ve filmu přenesené schopně. Tempo je zběsilé, je tam spousty vtipných nápadů a pro rodinu jednoduše ideální podívaná. Především i proto, že Zlouni dokážou připomenout známé zlodějské filmy (především zmíněné Dannyho parťáky) a dospělí se tak u Zlounů nebudou muset vyloženě jako doprovod trápit. Znalost knižní předlohy by možná prospěla, především proto, že představení světa dokáže vyvolat jisté otázky. Například to, že mluvící zvířata s lidskými vlastnosti sdílí svět s normálními lidmi. Ústřední zvířata jsou ovšem natolik zajímavá, že vlastně není moc důvodu řešit, jak moc jejich existence v tomto světě dává či nedává smysl. Animace v jistých momentech dokáže vyvolat pocit, že je celá vytvořená ručně (i když jde o 3D) a celovečerní režijní debut Pierrea Perifela díky tomu působí dojmem, že se snažil být velmi věrný grafické předloze, respektive jejím ilustracím. Kdyby se látky chopil takový Pixar, nejspíš by lépe představil svět a více pracoval s komplexními myšlenky. Tohle je ovšem DreamWorks Animation, což především znamená, že je to celé hravé, zběsilé a kreativní především v rámci gagů. Ovšem ty dokáži pobavit, takže to není kdovíjak obtížná překážka. Zároveň to ovšem neznamená, že by to celé bylo vyloženě přihlouplé. Jen je jasné, že se tvůrci očividně vydali více směrem čisté zábavy. Celé to má ovšem skutečně kreativní sekvence, pořád to kvapí dopředu a skutečně to dokáže připomenout ty nejlepší lupičské filmy posledních let. DreamWorks Animation již umělo lépe, přesto je výsledek dostačující. DreamWorks Animation možná trochu překvapil s jiným typem animace, jinak ovšem vsadil na další divokou animovanou podívanou, která ovšem dokáže fungovat pro celou rodinu. Nepředstavil tak komplexní a zajímavý svět jako například v Zootropolis: Město zvířat, Vlk a jeho parta ovšem dokázali udělat dojem. A i když v takovém Megamyslovi takový přechod na světlou stranu fungoval o poznání lépe, své základní zadání nejspíš Zlouni splnili dostatečně..... ()

silentname

Dreamworks ma skutočne zaujali v momente ako som si pozrel trailer na "The Bad Guys". Mal som pocit, že toto bude ich návrat do formy a prinesú nám jeden z najlepších animákov za posledné roky. Posledné roky skôr živili svoje série a prinášali filmy, ktoré síce neboli zlé, ale rozhodne som ich nemohol označiť za vynikajúce. Posledný film, ktorým ma skutočne nejakým spôsobom zahákli bolo "Abominable". A to už bolo pekne dávno. Takže keď som videl tie animácie, postavy a celkový koncept, myslel som si, že pôjde o absolútne zlato, čo si na konci roka pripomeniem na svojej nástenke najlepších. Nuž... to sa nestalo a nestane. Nemyslím si, že tu ide o zlý projekt. Je tu veľké množstvo kvalitného humoru, postavy sú vynikajúce a rovnako aj originálny dabing (v ktorom som to mal možnosť vidieť). Všetci herci do toho dávajú absolútne maximum. Najviac ale podľa mňa asi fungujú Sam Rockwell ako "Vlk", Awkwafina ako "Tarantula" a Zazie Beets ako guvernérka Diana. A je fajn, že niektoré postavy v sebe skrývajú viac, než by sme si mysleli. Lenže aby príbehy ako je tento fungovali je nutné, aby sme sa dočkali nejakého konfliktu. Takže musíme tu mať aj nejaký ten klasický koncept so zloduchom. A poviem to úprimne, nie je veľmi ťažké prísť na to, kto je "reálnym zloduchom" tohto filmu. Dokonca je to skoro až očivídné. Okrem toho si myslím, že aj Dreamworks už mali podobný projekt v minulosti a reálne dokonca ten konflikt v postave zachytili oveľa lepšie. A konkrétne vo filme "Megamind". Tam som to celé nejako vnútorne viac dokázal uchopiť a pochopiť. Čo však film zvláda vynikjúco sú už spomínané animácie, ktoré nádherne spájajú 3D a 2D svet dokopy. Vyzerá to celkom unikátne. Ako som povedal, postavy sú super. Dokonca aj tá nenápadná love story celkom funguje... chémia tam rozhodne je. A dokážem asi v jadre každého z nášho tímu pochopiť. Plus musím uznať, že finálna naháňačka a vyvrcholenie deja je absolútne skvelé. Má to niekoľko super momentiek a dokonca ešte aj nejaké tie prekvapenia, ktoré som tentokrát skutočne neočakával. A sú dobre zapracované. Odkaz filmu je tiež dobrý. Takže vo výsledku môžem povedať, že som s filmom spokojný, no myslím si, že mohlo ísť o oveľa silnejší projekt, než sme sa nakoniec dočkali. Choďte si film určite pozrieť, ale nemajte pocit, že sa dočkáte niečoho, čo ste ešte nikdy nevideli. Ostanete sklamaní. Hodnotenie: B ()

• Film vychádza z úspešnej rovnomennej knižnej série, ktorej autorom je Aaron Blabey. (toi-toi)