Reklama

Reklama

Zlouni

  • USA The Bad Guys (více)
Trailer 15

Obsahy(1)

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně? (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 15

Recenze (144)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Vlk, Had, Piraňa, Žralok a Tarantule jsou nejlepší zloději ve městě, ale teď jim došlo štěstí. Místo vězení však putují na převýchovu a mají se z nich stát klaďáci. A ono se jim to zalíbí! Zlouni jsou nečekaně svěží a zábavný animák s naprosto lahůdkovou akcí a nadmíru dobře provedenými loupežemi, jehož autoři mají nakoukané heist filmy. Škoda, že samotný příběh a jeho hrdinové jsou poněkud mdlí. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Docela strašný, jak amíci vymývají dětem hlavy. I průměrně chytré šestileté dítě, se pozastaví nad tím, jak piraňa a žralok chodí a dýchají na souši, proč mají některá zvířata lidské vlastnosti a jiná ne, proč jsou do toho zamíchání lidé... . I animák má mít smysluplné prostředí, ve kterém se odehrává. České děti odkojené večerníčky, které jsou jen málokdy hloupé, bychom takovým paskvilům vystavovat neměli. Obsahově je to taky dost slaboučké a profláknuté. Máme tady Úžasňákovi, Já padouch, Špióni v převleku...všechno o třídu lepší, vtipnější, nápaditější, chytřejší. Nebyl důvod dělat druhojakostní konkurenci. Velmi slabé 3* ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Zlouni sází na podobně nevšední animaci jako Rodina na baterky, což je dozajista největším tahounem filmu. Dějově nemá film vlastně moc čím překvapit, protože jsme podobný příběh (transformace zloun-dobrák či 'nesuď knihu podle obalu') viděli už někde jinde. Nicméně právě díky neokoukanému vizuálnímu zpracování a sympatickému dávkování akce a humoru dokáží Zlouni zaujmout, napnout a pobavit i přes svůj 'tuctovější' námět. Slabší čtyři hvězdičky! P. S. Na začátku jsem měl trochu problém s tím, že hlavní postavy jsou zvířata (a to v brutální menšině) ve světě lidí - ale budiž. ()

Aurus 

všechny recenze uživatele

9/10. Velké překvapení. Čekal jsem že tento film bude dobrý ale nečekal jsem že to bude až tak dobrý! Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, animace je perfektní, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě skvělý film a jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Studio DreamWorks Animation stojí za značkami Shrek, Madagascar, Kung Fu Panda či Jak vycvičit draka, sází ovšem i na novou tvorbu. Nově na adaptaci populární dětské knižní série Zlouni od Aarona Bladeyho. Zvířecí verze Dannyho parťáků složena z lišky, piraně, žraloka, hada a tarantule si již dávno získala čtenáře, dokazuje to fakt, že doposud vyšlo 15 příběhů této party. A i na stříbrném plátně obstojí jako zábavná podívaná pro celou rodinu. Animace je poměrně kreativní, celá stylizace má své výrazné kouzlo. Ten film poté pochopitelně má jisté poselství o síle přátelství a zodpovědnosti a to je ve filmu přenesené schopně. Tempo je zběsilé, je tam spousty vtipných nápadů a pro rodinu jednoduše ideální podívaná. Především i proto, že Zlouni dokážou připomenout známé zlodějské filmy (především zmíněné Dannyho parťáky) a dospělí se tak u Zlounů nebudou muset vyloženě jako doprovod trápit. Znalost knižní předlohy by možná prospěla, především proto, že představení světa dokáže vyvolat jisté otázky. Například to, že mluvící zvířata s lidskými vlastnosti sdílí svět s normálními lidmi. Ústřední zvířata jsou ovšem natolik zajímavá, že vlastně není moc důvodu řešit, jak moc jejich existence v tomto světě dává či nedává smysl. Animace v jistých momentech dokáže vyvolat pocit, že je celá vytvořená ručně (i když jde o 3D) a celovečerní režijní debut Pierrea Perifela díky tomu působí dojmem, že se snažil být velmi věrný grafické předloze, respektive jejím ilustracím. Kdyby se látky chopil takový Pixar, nejspíš by lépe představil svět a více pracoval s komplexními myšlenky. Tohle je ovšem DreamWorks Animation, což především znamená, že je to celé hravé, zběsilé a kreativní především v rámci gagů. Ovšem ty dokáži pobavit, takže to není kdovíjak obtížná překážka. Zároveň to ovšem neznamená, že by to celé bylo vyloženě přihlouplé. Jen je jasné, že se tvůrci očividně vydali více směrem čisté zábavy. Celé to má ovšem skutečně kreativní sekvence, pořád to kvapí dopředu a skutečně to dokáže připomenout ty nejlepší lupičské filmy posledních let. DreamWorks Animation již umělo lépe, přesto je výsledek dostačující. DreamWorks Animation možná trochu překvapil s jiným typem animace, jinak ovšem vsadil na další divokou animovanou podívanou, která ovšem dokáže fungovat pro celou rodinu. Nepředstavil tak komplexní a zajímavý svět jako například v Zootropolis: Město zvířat, Vlk a jeho parta ovšem dokázali udělat dojem. A i když v takovém Megamyslovi takový přechod na světlou stranu fungoval o poznání lépe, své základní zadání nejspíš Zlouni splnili dostatečně..... ()

Galerie (36)

Zajímavosti (8)

  • Na stodolarových bankovkách ve filmu je tvář tehdejší prezidentky společnosti DreamWorks Marjorie Cohn. (LUKICKK)
  • Film vychádza z úspešnej rovnomennej knižnej série, ktorej autorom je Aaron Blabey. (toi-toi)

Reklama

Reklama