Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale zásluhou několika scén, v nichž se napětí ždímá jako podle učebnice (gymnastika v CIA trezoru, gymnastika na rychlíku), se asi nakonec přikloním ke štědřejšímu hodnocení. Scénář je každopádně hrozně překombinovanej, v závěru to do sebe sice zaklapne alespoň na úrovni "ten je zlý, tenhle hodný" ... ale kdo v průběhu děje na koho co hrál, to mi moc jasný neni. Úvodní pražská pasáž potěšila.(29.8.2011)

Na serial M:I jsem koukal velmi rad a proto jsem dotohoto filmu vkladal velke nadeje, ucast T.Cruise slibovla, ze byse nemuselo jednat o normalni prumernou retbu - opak byl pravdou. M:I ze sedeho prumeru po celou dobu nevybredne, to ze se odehrava v Praze je spise minus, jelikoz je z celeho filmu citit lacinost. Je to pouha prumerna akce, a to je pri takovem potencialu zklamani.(4.9.2003)

Scénář: David Koepp, Robert Towne .. Seriál Nulová šance z osmdesátých let mám velmi rád. V co jej přetvořili tvůrci celovečerního Mission: Impossible je na jednu stranu neodpustitelné, neboť z precizní, technicky založené týmové práce vytvořili one man show Toma Cruise jako tajného agenta Ethana Hunta. Na stranu druhou se jedná o zajímavou alternativu k bondovkám a především slušný špionážní thriller. Scénář je sice mírně kostrbatý, ale celek zachraňuje hlavně De Palmova neakční režie. Za klad možno přičíst domácí prostředí hlavního města a postavu Jeana Reno. 70%.(3.5.2006)

Prvá Misia sa nesie v prekombinovanom ale o to napínavejšom duchu. Brian de Palma vytvoril jednoducho klasiku, ktorá je často kopírovaná a ktorá nemá na poli špionážnych filmov obdoby. Mladý Tom Cruise začínal svoju kariéru, a MI a Firma predstavovali jeho odrazové mostíky nech si o Top Gun hovorí kto chce čo chce. Je to napínavé, je to premyslené, dobre sa na to pozerá a má to správnu špionážnu hudbu. Mini roličky Jean Renoa a Vingha Rhamesa sú len takou čerešničkou na torte. pre mňa top jednotka ktorá šliape na päty aj niektorým bondom.(9.8.2006)

Dlouho jsem tuto trilogii odkládal, dokonce tak dlouho, že již brzy bude čtvrtý film a já teprve dnes viděl ten první. Neměl jsem nikdy moc v lásce špionážní snímky a jako příklad můžu napsat, že až v tomto roce ( 2010 ) jsem si koupil celý kufřík Jamese Bonda. Některé Bondovky jsem tak viděl úplně poprvé. Tak jako Mission : Impossible. Nemám rád Bourneho trojku, tak jako Tělo na tělo, kde nepomohlo ani jméno Antonio Banderas. Tak tedy pomalu přicházím na chuť tomuto žánru. Co mě zaujalo nejvíc je hudební doprovod. Perfektně pasující hudba Danny Elfmana s kompozicí Lalo Schifrina a jeho Theme Mission : Impossible. Úkolem mého komentáře je, zhodnotit zda je Tom Cruise vhodný na film tohoto ražení, posoudit obsazení, pochválit nebo zkritizovat zvukové doprovody a podat celkové hodnocení. Jako Pražák však musím nesouhlasit z nočním záběrem na Karlův most, tak liduprázdno tam nikdy není. A co mě docela odrovnalo je restaurace Akvárium na Staroměstském náměstí....což opět vede k zamyšlení, zda mají filmaři právo měnit historickou část jakéhokoliv města. CITÁT : Ještě nikdy jsi mě neviděl rozrušeného...Corner of Nekazanka and Prikopy. Asi v padesáté minutě se na scéně ukáže Jean Reno ( Krieger ) , jediný " špion ", kterého já uznávám a filmu dodá nový rozměr. Nakonec Tom Cruise ( Ethan Hunt ) prošel mou kritikou a já si asi půjčím v půjčovně druhý díl. Docela povedená akční špionážní jízda, ale už ji asi nikdy znova neuvidím. Ve filmu si zahrál i Marek Vašut jako Drunken Female....tento komentář se za pět vteřin sám zničí...5....4....3....2....1....?(8.2.2009)

• - Hlavní hala velitelství CIA v Langley se natáčela v Londýně. Přistávací plocha pro vrtulník, kde přistane Kitteridge, byla postavena kvůli filmu a po skončení natáčení opět odstraněna. (HellFire)

• - Mission: Impossible byl jako vůbec první film uveden do 3.000 kin v USA. (HellFire)

• - Brian De Palma původně počítal do role Claire s Juliette Binoche. (HellFire)