Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Když jsem viděl film poprvé půjčenej z videopůjčovny, vůbec jsem netušil, že se z něj stane úvod do povedené špionážní série. Dnes už je to legenga z 90. let, která se odehrává částečně v ČR. Příběh filmu je pěknej a obsazení se hodně vydařilo. Soundtrack je parádní a hodně mě potěšila úvodní znělka převzatá ze stejnojmeného seriálu. Za mě 86%(18.1.2012)

Docela kvalitní technothriller který se z celé série nejvíc blíží duchu původního seriálu. Nepředvádí tedy opulentní akční scény, ale snaží se víc zapůsobit složitou a celkem uvěřitelnou špionážní zápletkou. Bohužel to s tou složitostí trochu přehání a tak je děj až překombinovaný a při prvním shlédnutí jsem se v něm totálně ztrácel.(14.1.2007)

Seriál Mission: Impossible (ako pôvodná verzia zo 60. rokov, tak remake z osemdesiatych) bol o niečom o dosť inom. Nemožné misie v ňom hrali kľúčovú rolu, ale hrdinom v žiadnom prípade nebol osamelý vlk Ethan Hunt, ale tím odborníkov, agentov, špiónov, maskérov a v neposlednom rade zabijakov. Mix kaskadérskych výkonov, megalomanských zloduchov, geniálnych masiek a do detailu premyslených plánov, mal niečo do seba. Bolo to chytľavé. Napriek tomu, keď sa v polovici 90. rokov Tom Cruise rozhodol seriál pretaviť do celovečeráku, nikto s ním nič nechcel mať. Všetci čakali, že si na projekte vyláme všetky zuby, alebo aspoň polovicu. NIKTO nečakal komerčný trhák roka (v inak mimoriadne silnom akčnom roku - TWISTER, SKALA...), ktorý sa rozrastie na celú sériu (vždy od iného režiséra, vždy s Cruiseom v titulnej úlohe) a ktorým sa Cruise, dovtedy "len“ herecká hviezda, stane i hviezdou na producentskou. MISSION: IMPOSSIBLE je prvý film, ktorému sa podieľal (so svojou obchodnou partnerkou Paulou Wagner) na produkcii. Že to nebola žiadna náhoda, dokázali nasledujúcou úspešnou produkčnou vlnou VANILKOVÉ NEBO, TÍ DRUHÍ, VOJNA SVETOV či POSLEDNÝ SAMURAJ. Po premiére MISSION: IMPOSSIBLE III sa objavili správy, že trojka je najlepšia zo série. Bola výborná, ale určite by som (na rozdiel od slabej dvojky Johna Woo) nezabúdal ani na mrazivý originál Briana De Palmu. Režisér CARRIE dostal k dispozícii bombastický scenár Davida „JURSKÝ PARK“ Koeppa, Roberta „ČÍNSKA ŠTVRŤ“ Townea a Stevena "SCHINDLEROV ZOZNAM“ Zailliana. Cruise dodal parádny rozpočet, postaral sa o skvelé akčné scény (kultový prienik do nepreniknuteľnej agentúry) a celé to odsýpa, české exteriéry sú fajn, dialógy výborné, počítačové efekty krásne a o tom, ako to celé dobre funguje, svedčí fakt, že si logické nezmysly (helikoptéra v tuneli?) nevšimnete. Radšej sa necháte unášať napínavým dejom, plným zvratov, intríg, vtipov, šokujúcich odhalení, nečakaných úmrtí (ach, Emilio!) a ešte nečakanejších zmŕtvychvstaní (neprezradím, neprezradím). Čerešničkou na torte je brutálna kombinácia zdanlivo neskombinovateľných hercov (Cruise, Rhames a Reno v jednom kupé, to musíte vidieť).(20.10.2004)

Pre mňa skoro skvelý film. Ma fajn scenár, prostredie, dej, ktorý dokáže zaujať a tiež skvelých hercov (Cruise, Voight, Reno, Rhames). Za tu jednu hodinu a štyridsať minút sa toho udeje dosť na to, aby sa divák nenudil. Akcie sú fakt skvelé (nechýbajú nápady, či napínavé scény - vlúpanie do CIA) až na efekty, tie vyzerajú dosť umelé hlavne v závere, ale záver na tom vlaku ma také grády, že to ani nevadí. Jeden s tých filmov ku ktorým sa rád vraciam. Tom Hardy to napísal stručne a výstižne. 90% - 5*(18.11.2011)

Tento čisto akčný film nie je ničím až tak výnimočný okrem toho že sa z filmu stala neskôr úspešná séria a Ghost Protocol fakt nemá chybu. Dej je priemerný, rozuzlenie je zaujímavé, ale veľké plus má napätie, lebo až dokonca sa nevie čo a ako. Ale predsa je tu niečo čo tento film radí medzi tie lepšie. Pán skladateľ ukázal, že nielen John Williams, John Barry a Ennio Morricone dokážu urobiť hudbu vďaka ktorej stúpne kvalita filmu a film sa navždy zapíše do dejín kinematografie. Autor spravil absolútne kultovú pecku medzi filmovými motívmi a už len kvôli tej hudbe odporúčam film pozrieť.(23.8.2013)