Agent Ethan Hunt je, po bleskové likvidaci svého týmu při pražské operaci, označen CIA za zrádce určeného k likvidaci. Hunt se včas probírá ze svého překvapeného zmatení a začíná sbírat informace. Jeho analytický mozek strojově odděluje pravdivé informace od falešných, důležité od nepodstatných a zanedlouho pochopí svou roli neinformované figurky ve špionážní hře. Po zmapování situace se čile vrací do hry s novou strategií, ve které již není loutkou v rukou autorů podrazu, ale sám začíná posouvat figury po šachovnici.(5.10.2009)

Přes mnohé odsudky, mně se tento film líbí hodně, rozhodně více než dvojka. Komplikovanost mi nevadí, mrzí mě jen rychle zlikvidování zajímavých herců, ale Cruise sám je také výborný a pak ta dvojka Rhames + Reno - to je něco. Elfman přeci jen mohl víckrát pustit hlavní motiv od Schifrina, sám nic moc nenabízí. Hlavní hrdina film je ale režisér - skvělá scéna z ústředí CIA, i ten krásně přehnaný závěr, to si nechám líbit.(7.6.2003)

První "nemožná mise" v režii De Palmy sice není tak akční jako její pokračování, avšak v napětí rozhodně vítězí na plné čáře. Tom Cruise ukazuje, že akční role mu sedí a scény z vlaku nebo z počítačové místnosti jsou nezapomenutelné. Navíc to je jeden z prvních Hollywoodských filmů točených v Praze.(5.4.2007)

De Palma pravděpodobně chtěl natočit hardcore špionážní akci s dusnou atmosférou a mnoha nečekanými zvraty... A povedlo se mu to tak napůl. Akční scény jsou dobré, ať už jde o úvodní nezdařenou misi, či dnes již celkem známé spouštění se na laně do centrály CIA (=lahůdka). Scénář je však poměrně zmatený, jednotlivé zvraty mohly být podány trochu srozumitelněji a efekt(iv)něji, ale to mě osobně ani tolik nevadí... Mission Impossible se jakoby cítí příliš důležitě a hraje si na nejlepší bondovku všech dob, kterou však zcela úplně není. Faktem ale bezesporu zůstává, že jde o velmi slušnou odpočinkovou zábavu, či nadprůměrný pořad do večerní TV. 7/10(1.6.2008)

Pôvodný seriál som nikdy nevidel, takže štýl tohto filmu ma celkom prekvapil. 2/3 filmu sa zaoberajú konšpiráciami vo vedení CIA aby sme na konci boli svedkami impossible akcie. Tá tu bola iba na to, aby bolo na čo prilákať divákov do kina. Śkoda, že tvorcovia nenabrali odvahu sa odprostiť od zbesilej akcie a ostať iba pri tých konšpiráciách. V rámci žánu nadpriemer a filmu svedčí aj európsky feeling, ktorý jeho následovníci už postrádajú.(24.7.2009)

• - Pro potřeby natáčení postavili filmaři na Staroměstském náměstí prosklenou restauraci plnou akvárií. Když se pak natáčela scéna výbuchu, tak Tom Cruise doopravdy utíkal před vodou a jeden ze střepů ho zranil na noze. (fanda124)

• - Hudbu k filmu měl původně složit Alan Silvestri. Dvacet tři minut hudby, kterých pro film vytvořil, pak použil ve filmu Eraser. (HellFire)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-290, Jim Phelps (Jon Voight) Bvlgari a Luther Stickell (Ving Rhames) nosí TAG Heuer Super Professional. (dyfur)