Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Agent Ethan Hunt je, po bleskové likvidaci svého týmu při pražské operaci, označen CIA za zrádce určeného k likvidaci. Hunt se včas probírá ze svého překvapeného zmatení a začíná sbírat informace. Jeho analytický mozek strojově odděluje pravdivé informace od falešných, důležité od nepodstatných a zanedlouho pochopí svou roli neinformované figurky ve špionážní hře. Po zmapování situace se čile vrací do hry s novou strategií, ve které již není loutkou v rukou autorů podrazu, ale sám začíná posouvat figury po šachovnici.(5.10.2009)

pa-pa PAPA, pa-pa PAPA...Ale áno, ten soundtrack si tie dve hviezdičky zaslúži. Tak ako generácia strieda generáciu už ani filmový špióni niesú to čo bývali. Keď sa svojho času Sir Sean Bond k cieľovým informáciám dostával cez posteľ, jeho novodobí kolegovia postihnutí škrečkovským syndrómom (akt množenia len v rámci fachu), sa musia pre cieľové informácie o to viac nadrieť. Mikrokamery, vybuchujúce žuvačky, stopovacie zariadenia a iné vecičky zo základnej výbavy sa pri typicky bodndovských scénach (vlak+vrtuľník) dostávajú do úzadia. Akčným maniakom môžu kus zachýbať tony mŕtvych či efektné výbuchy, no extrémne nereálnosti a popieranie gravitácie či iných fyzikálnych zákonov ich naladia do tej správnej prevádzkovej teploty. Komu bude málo aj toto, máme tu fešného Toma alias pána vesmíru. Chápem že patriotický nerv zasiahol mnohých užívateľov, no mňa ako neakčne zameraného diváka film takmer uspal. Mission: Impossible?...nazvime to béčko s vyšším rozpočtom.(11.1.2012)

Pre mňa skoro skvelý film. Ma fajn scenár, prostredie, dej, ktorý dokáže zaujať a tiež skvelých hercov (Cruise, Voight, Reno, Rhames). Za tu jednu hodinu a štyridsať minút sa toho udeje dosť na to, aby sa divák nenudil. Akcie sú fakt skvelé (nechýbajú nápady, či napínavé scény - vlúpanie do CIA) až na efekty, tie vyzerajú dosť umelé hlavne v závere, ale záver na tom vlaku ma také grády, že to ani nevadí. Jeden s tých filmov ku ktorým sa rád vraciam. Tom Hardy to napísal stručne a výstižne. 90% - 5*(18.11.2011)

De Palmov špionážny triler s dobre premysleným scenárom a kvalitnou akciou. Niektoré scény sú doslova adrenalínové. Herci podali veľmi dobré výkony, aj keď nemusím ani Cruisea ani Voight, aspoň, že sa vo filme objavil môj obľúbenec Jean Reno. Brian De Palma je skvelý režisér, ale o veľa viacej ako Mission: Impossible mám rád Carlitovu cestu, Dvojníka, Nepodplatiteľných a Zjazvenú tvár. Bezpochyby je však M:I výbornou záležitosťou a podľa mňa v špionážnych filmoch patrí medzi špičku.(27.5.2007)

Slušný začátek této úspěšné filmové série. Tom Cruise dokáže ihned zaujmout. Film má dost akce, sice ne úplně zas tak moc, ale nevadí. Příběh je hodně dobrý. Postavy mě baví. Mohl být lepší scénář a nějaké to doladění. Film nemohl moc nudit, hudba dobrá, takže výsledný dojem je u mě dost slušný. Hodnotím na 80% = ****(8.12.2012)

• - Film se z převážné části natáčel v České republice, konkrétně v Praze. Jedna ze scén byla natočena přímo v Národním muzeu v Praze na Václavském náměstí (themic)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-290, Jim Phelps (Jon Voight) Bvlgari a Luther Stickell (Ving Rhames) nosí TAG Heuer Super Professional. (dyfur)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 9. (Zdroj: ČSFD.cz)