• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

De Palmov špionážny triler s dobre premysleným scenárom a kvalitnou akciou. Niektoré scény sú doslova adrenalínové. Herci podali veľmi dobré výkony, aj keď nemusím ani Cruisea ani Voight, aspoň, že sa vo filme objavil môj obľúbenec Jean Reno. Brian De Palma je skvelý režisér, ale o veľa viacej ako Mission: Impossible mám rád Carlitovu cestu, Dvojníka, Nepodplatiteľných a Zjazvenú tvár. Bezpochyby je však M:I výbornou záležitosťou a podľa mňa v špionážnych filmoch patrí medzi špičku.(27.5.2007)

Se sérií Mission: Impossible jsem skončil hned po prvním dobrodružství Ethana Hunta s tím, že na další mise se již dívat nepotřebuju. Ale ve světle úspěchů nejnovějších filmů mě napadlo, že by mohlo být fajn zkusit restart a podívat se na všechny díly pěkně popořádku. No, začátek mě svou nechtěnou směšností trochu vyděsil, a celkově je nutné přiznat, že v pár ohledech film trošku zestárl (a ne, nejde jen o to, že Vašut už nemá vlasy), ale dál už to bylo čím dál lepší a co do zábavnosti snímek léty očividně nic neztratil. Stále má pořádnou dávku napětí, akce a dynamičnosti. A Cruise je pořád tím sympaťákem, kterému můžete fandit. A jeho parťáci/soupeři nijak zvlášť nezaostávají. Škoda jen, že to zdařile „nepodařené“ akci z ambasády a grandiózní hodinářské práci z centrály CIA kazí za vlasy přitažené hrátky s vlakem a helikoptérou (ne že bych u nich musel vypínat mozek, protože mi i normálně pracuje na úsporný režim, který nejde přepnout, ale přece jen…musel jsem se začít smát). No, nevadí, slušné 4* a pokračování příště.(12.10.2018)

Inu nevím, co Vám vytknouti dříve, zda chatrný děj, malátnost postav či obsazení Toma Cruise, jehož reakce působí zpomaleně i přesto, že by měl mít repliky naučené zpaměti, a jehož fotogenický výraz by mohl být jakýmkoli pohybem mimických svalů bezohledně porušen. Nicměně ve spojení se zmatenými eskamotérskými kousky, záběry na Prague, vrtulníky (bez vrtule) v tunelu a jinými zhůvěřilostmi tvoří docela komický kousek. Za komiku na tři.(8.3.2009)

Pre mňa skoro skvelý film. Ma fajn scenár, prostredie, dej, ktorý dokáže zaujať a tiež skvelých hercov (Cruise, Voight, Reno, Rhames). Za tu jednu hodinu a štyridsať minút sa toho udeje dosť na to, aby sa divák nenudil. Akcie sú fakt skvelé (nechýbajú nápady, či napínavé scény - vlúpanie do CIA) až na efekty, tie vyzerajú dosť umelé hlavne v závere, ale záver na tom vlaku ma také grády, že to ani nevadí. Jeden s tých filmov ku ktorým sa rád vraciam. 90% - 5*(18.11.2011)

Palmo, já bych Tě ..... zesekal! Po dlouhé době jsem si říkal, že bych mohl sledovat zajímavý, nepřepálený, americký akční film. Všemu napovídal zajímavý začátek a hvězdné obsazení v podobě evropské herecké extratřídy Béart, Reno, Redgrave, Thomas ...wow, řekl jsem si. Největší "hvězdu" snímku Cruise mezi extratřídu samozřejmě nepočítám a otce Hollywoodské divy Angeliny, pana Voighta, už vůbec ne. Ten odvedl svůj herecký standart, tudíž naprosto příšerný herecký výkon. Ono hodinku a půl jsem se opravdu báječně bavil a měl jsem připravené čtyřhvězdičkové hodnocení. Jenže, to by do filmu nesměli zasáhnout trikový mágové z Továrny na sny a nesměli mi předhodit tu nejodpadovější scénu, kterou mé oko tento rok zahlédlo. Vlak...vrtulník...popíraní fyzikálních zákonů a celkově naprostá a ultimativní demence u které se prostě bavit nedokážu. Po Die Hard 4 jsem chtěl věřit, že podobnou demenci jako kamion vs stíhačka, však víte, už nikdy neuvidím. A já viděl ...ach jo. Jsem jen rád, že Béartová zmizela z filmu právě včas a této debility se neúčastnila, chudák Jean to bohužel odskákal. Palmo ...jestli pak znáš znáš tu dětskou slovní hříčku a víš, kde rostou kokosové ořechy? Ano, opravdu mám chuť tě napálit. Pokud odpovídáš na palmě. Sbohem.(21.4.2014)

• - Ethan Hunt nikdy nevystřelí ze zbraně. (HellFire)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. května 1996 ve Westwoodu. (Varan)

• - Šestimístný kód pro vstup do místnosti střežící seznam tajných agentů je 789551. (HellFire)