Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (648)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Agent Ethan Hunt je, po bleskové likvidaci svého týmu při pražské operaci, označen CIA za zrádce určeného k likvidaci. Hunt se včas probírá ze svého překvapeného zmatení a začíná sbírat informace. Jeho analytický mozek strojově odděluje pravdivé informace od falešných, důležité od nepodstatných a zanedlouho pochopí svou roli neinformované figurky ve špionážní hře. Po zmapování situace se čile vrací do hry s novou strategií, ve které již není loutkou v rukou autorů podrazu, ale sám začíná posouvat figury po šachovnici. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Rozhodně se nedá říci, že by mě Mission Impossible nějak výrazně zklamalo. Ten film je totiž opravdu velmi originální, svižný a může se chlubit dvěma jednodušše brilantními scénami, z nichž se hlavně jedna stala nehynoucím kultem a ani už nespočítám, kolikrát ji filmaři parodovali. Ostatní mi ale přišlo tak nějak nevyužité, pouze umně zplácané do rádoby efektního celku, u kterého se dá napoprvé ještě docela slušně odreagovat, ale napodruhé už bych do toho asi nešel. Navíc Tom Cruise mi nikdy nebyl nijak sympatický, což se také hodně projevilo, a kdyby si prohodil roli s nedostižným Jeanem Reno, hned by se mi na to dívalo mnohem lépe. Být celý příběh na srovnatelné úrovni jako ty dvě skvělé scény, byla by to neskutečná bomba, takhle je to ale jen obrovsky nafouknutá bublina a na De Palmovy poměry dost nevýrazné dílo.. 70% ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Oldschoolovka, ktorá sa nesie v starom dobrom štýle špionážnych thrillerov, v ktorých má pred efektmi prednosť poriadny scenár. Celý dej je domotaný ako klbko bavlny, ktoré si na hodinu zobral do parády kocúr. Všetko sa však viac-menej dá vytušiť a zvraty tak nemajú tu razanciu a wow-efekt ako by som si želal. Na druhej strany atmosféra tajomnej Prahy a celkového príbehu je skvostná, všetko je zahalené rúškom tajomstva, od žiadnej z postá sa nedá vytušiť, čo od nej očakávať. Herecky fajn všetci sa snažili, 90. roky sú však Renova parketa, takže svojou charizmou schová do vrecka aj Cruisea. Pre mňa teda vychytaný thriller, ku ktorému sa budem vracať rovnako rád ako ku tradičným bondovkám. 85%. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

S vypnutým mozkem? Proč ne? Každopádně Brian je hodně mimo. Cruise je ten nejubožejší hezounek, co byl kdy uveden na obrazovku. Voight zůstal věrný svému vymetání kanálů. Reno nic moc. A co tam dělá Emmanuelle vážně nechápu. Jedno plus to ale asi má - ta pražská pasáž je o něco lepší než ty z Lundgrenova Střelce. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Vlastně to vyhlíží jako americká odpověď na Bondovky, příběh se profiluje jako typický špionážní zámotek plný intrik a falešných identit, akce se zpočátku celkem drží při zemi, aby v závěru přerostla v cosi poměrně zábavně nereálného a pošahaného. Tom Cruise coby Ethan Hunt hraje opravdu jen tváří, jinak je jeho agent vytvořený jako indiferentní věšák na pěkné hadry ve tvaru klaďase přímo archetypálního. Brian DePalma osciluje svým stylem mezi napínavou špionkou a adrenalinovým akčňákem, ale nelze říci, že by MI měla nějaký výrazný styl, silný náboj, moment překvapení. Připadá mi, že i hlavní twist prošumí vinou špatného načasování. Oproti bondovkám opravdu dosti bezduché, ale přeci jen zábavné. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (49)

  • Šestimístný kód pro vstup do místnosti střežící seznam tajných agentů je 789551. (HellFire)
  • Hlavní hala velitelství CIA v Langley se natáčela v Londýně. Přistávací plocha pro vrtulník, v němž přistane Kittridge (Henry Czerny), byla postavena jen kvůli filmu a po skončení natáčení odstraněna. (HellFire)

Související novinky

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (více)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

Natáčení osmé Mission: Impossible se odsouvá

Natáčení osmé Mission: Impossible se odsouvá

16.02.2021

Tvůrci akční série Mission: Impossible původně plánovali, že natáčení sedmého a osmého dílu proběhne hned za sebou a bez přerušení. Pandemie ale tyto plány zcela narušila, natáčení sedmičky se… (více)

Reklama

Reklama