Rhaenyra truchlí nad tragickou ztrátou a snaží se udržet říši pohromadě. Daemon se připravuje na válku. (HBO Max)

BROKEN_

The war has begun. HBO si bohužel neuhlídal únik na internet. Závěrečný díl první série je od pátku venku (nebo já jsem to viděl v ten den) a to čekání na HBO MAX jsem nevydržel a musel jsem se podívat. Je to úžasná tečka za touto skoro až dokonalou sérií ve které se připravovala půda pro budoucí válku. Postavy jsou skvěle vykresleny, karty rozdaný a krev může začít téct. Po kinematografické stránce je Rod Draka fantastické dílo, které potvrdilo dominanci HBO na seriálovém poli a posledních 10 minut této epizody je na seriálovou tvorbu něco fenomenálního a strašně závidím těm, kteří mají možnost tento seriál sledovat v kině na velkém plátně. Čekání na 2 sérii bude dlouhý. Adept na seriál roku. Minimálně v TOP 3 to bude u mě. ()

Sany33

Príbeh: Teraz už kráľovná Rhenyra posiela poslov so správou o dodržanie práva následníctva na Železný trón. Jej synovia sa ponúknu za poslov, čo sa nakoniec javí ako chyba. Deamon je vo svojom živle a chystá sa na otvorenú vojnu s Kráľovým prístaviskom. Prevedenie: Vynikajúce zakončenie, pre mňa nie príliš ohurujúcej prvej série. Drakov bolo dosť ale nijako neviem prísť na motiváciu niektorých postáv a to ma dosť mätie. Týpek s páskou cez oko je ale zatiaľ najviac naložená postava naprieč celým univerzom a t beriem do úvahy aj GoT. Sám som zvedavý čo prinesie druhá séria. 90% ()

Arkanoid

Záverečná epizóda je skvelým dôvetkom za výbornou sériou, pre mňa však nie topom série. Opäť sa hlavne rokuje. Corlys sa zobúdza a Lucerys Valaryon dostáva najťažšiu úlohu svojho života. Aemond sa ukazuje v hrôzostrašnom svetle, no sériu nabudí temperament a dielo náhody. ()

kenkaku

Seriál servíroval po devět epizod zoufale nudný a zmatený scénář (s výjimkou jedné epizody). Dalo se tedy čekat, že ani ve finále (tedy epizodě kam to celé směřuje) se 80% stopáže nic neděje. Evidentně je scénář natolik nabubřelý, že nemá pocit, že by měl cokoliv uzavírat a rovnou kalkuluje s další řadou (a spoustou peněz). Jedna hvězdička za leteckou exhibici posledních pár minut epizody (která kdyby proběhla na začátku, alespoň by se něco dělo). Zbytek je tradiční odpad. ()

LEATHERFAC

Prima, konečně tomu člověk může dát aspoň 4*. Kdyby seriál vynechal těch 8 proplkaných a nudných epizod o ničem a začal devátou epizodou smrtí krále bez charismatu, nebyl by to zdaleka takový propadák. Finální epizoda série se konečně aspoň trochu přiblížila fenoménu GOT. Novopečená nepomazaná královna se sice původní opičce nevyrovná, z Démona se stal trochu podpantoflí chlapík a ani ostatní ansábl není pořád bůhvíco, ale Jan Legolas Žižka z rodu Targarienů to nakonec zachraňuje svým charismatem a sympatickou nasraností a nepřátelstvím. Byť mu koule byly trochu zapilovány, alespoň dle některých zdejších uživatelů, anžto v knize to prý neměla být nehoda, leč čiročirý bohapustý záměr... PS: Cha chá - von tady toho největšího frajera seriálu hraje největší jebo z Posledního království?  :-))  nee, fakt je to ten samej herec? ()

WathanajX

Podle očekávání se Rhaenyra tak nějak sama korunuje královnou a konečně může začít onen krvavý souboj o trůn. Nebo jsem na závěr série něco takového čekala. No jenže… Podobně jako Daenerys má Rhaenyra zprvu stejný názor a nehodlá prý "vládnout popelu" a tak je prozatím ve svých krocích za získáním železného trůnu zdrženlivá. Což by za mě dávalo smysl. Jenže pořád tady máme k dořešení závěr předchozího dílu, nad kterým pořád kroutím hlavou. Rhaenys totiž podle jejích slov nechtěla být tou, která zahájí válku a přitom jí mohla vlastně během vteřiny celou ukončit. A tak Rhaenyra celý díl pořád čeká a já vlastně nevím na co. Co víc potřebuje jako záminku k boji? Snad to, že si s jejím právem na železný trůn královna a její tatík vytřeli zadek? Že mají podezření ohledně smrti krále Viseryse? Jediný, kdo má zatím koule jednat je Daemon a na to se opravdu těším. Závěr dílu byla paráda. Knihu jsem sice nečetla ale pokud v seriálu smrt prince vypadala jako nehoda a v knize je za vším zlý úmysl, mám takový pocit, že je to celkem velká odbočka a nevím, jak se s tímhle v další sérii hodlají tvůrci vypořádat. Zlý kukuč Rhaenyry v závěru napovídá, že její zdrženlivost je u konce. No hurá. Závěr na mě působil přesně tak, jak bylo zamýšleno. Můj zájem o seriál vzrostl a těším se na druhou sérii. Jako celek ovšem díl nabízí vatu v podobě opět a zase porodu (kolikátý už proboha?), spousty politikaření, výhrůžek a hledání spojenců. To vše jsem očekávala a uznávám tady se mi to velmi zamlouvalo (tedy to politikaření) ale kromě závěru nutno poznamenat, že se děj opět nikam nepohnul a obávám se, že takto bude seriál pokračovat i v další sérii. Z těchto důvodů ani tento díl nemohu ohodnotit plným počtem. ()

LachtanShows

Ten, kdo se o Píseň ledu a ohně zajímá více než skrze stížnosti na sociálních sítích, moc dobře ví, že první řada nemohla stihnout odvyprávět ty nejmocnější momenty celého příběhu, tudíž i všemi očekávané finále nepřináší velkolepou válku, nýbrž jen další z důvodů, proč k ní nakonec stejně musí dojít. Všemi možnými aspekty, které z Rodu draka dělají nadstandardní seriál, se ale epilog první sezóny pyšní a já se jdu posadit se slzou v oku do kouta nejen za smrt jedné z postav, ale hlavně za to, že dřív než za rok (a kus?) se navázání nedočkáme. ()

warrenur

Prva polovica epizody je dost silne depresivna a ukazuje silu a volu princezny Rhaeyry. Nahodny "darcek" od bieleho plasta - koruna a prezivsi necakany spojenec vsak spusti adekvatnu reakciu na zradu pri korunovacii. A zaver je nadhernou vzdusnou sceneriou. Osobne sa mi vsak najviac pacila podzemna scena spievajuceho Daemon-a v dracej sluji a odpoved jeho ohniveho obyvatela. Druha seria nam zrejme ponukne velkolepe sceny a velmi sa na to tesim. 85% ()

TostTom

No tak to byla jízda, prvně opravdu nechutný potrat a pak se celý díl připravuje vlastně na další sérii a budoucí válku a ten konec je klasicky další extrémní zvrat který podle mě změní hru.    POZOR SPOILER! Je to až vtipné ten rozdíl mezi draky. Rhaenyra jich má možná víc ale zelení mají giganta, takže zklikvidovat dráčka jedním kousnutím není problém. ()

barteca

I po deseti dílech jsou mi všechny postavy úplně šumák, scénář nevyvážený, herci bez charisma, kamera otřesná, režijní záměr chaotický......táákže druhá série beze mne, nudanudašeďšeď. ()

Hovado

Myslím si, že zdejší hodnocení je teda těžce přestřelené. 7:00hod a 93%. Na finále řady to bylo sakra málo. Celý díl čekáte, co se stane, abyste si v poslední minutě povzdechli, že ano, smrt prince je potřebný impuls pro příběh, ale v kontextu řady a finále je to sakra málo. Rod draka měl dobře našlápnuto a kdyby měl povedené finále, mohl být zcela povedený a mohl trumfnout podzimní soupeře. Avšak díky se finále se to řadí do průměru a vcelku nudy. Je to takové neustále čekání na něco a nic moc nepřichází. A vážně mě nepřesvědčí poslední minuta. ()

tomik99

Historicky asi první seriál, kdy jsem dal všem epizodám plný počet. A tentokrát to nejde jinak, i když jsem byl malinko na vážkách. Minulá epizoda dost nastolila atmosféru a tady to vidíme "jen" z druhé strany. Závěr vše ale pěkně vynahradil, i když už při vyslání synů jsem tak nějak tušil, že jedna cesta nedopadne dobře. A válka může začít. ()