Vánoce u našich

Norsko, (2019–2020), 5 h 54 min (Minutáž: 25–35 min)

Ida Elise Broch, Gabrielle Leithaug, Dennis Storhøi, Hege Schøyen, Felix Sandman, Sajid Malik Hussain, Oddgeir Thune, Kingsford Siayor, Arthur Hakalahti (více)

Série(2) / Epizody(12)

Johanne už nebaví poslouchat neustálé narážky na to, že nikoho nemá, a tak se rozhodne, že rodině o Vánocích představí nového přítele. Má 24 dnů na to, aby ho našla. (Netflix)

Fender

Nemám rád současné romantické filmy, protože ty motivy se v nich neustále opakují a je to dokola to samé, hlavně se v nich vyskytuje hnusná, přeslazená popová hudba a je to zkrátka fuj. Tady sice ta hnusná hudba také byla a i motiv byl celkem už povědomý z jiných romanťáren, avšak zde se mi to prostě i líbilo, protože to bylo pojato trošku rozdílně a dokázalo to být i vtipné. Důležitou roli zde hlavně hraje ta norská, zasněžená atmosféra, která působí hodně romanticky a vy se díky tomu snadno dokážete zasnít. Hlavní postava je také docela sympatická a dokážete se na ní dívat, takže pokud nemáte rádi romanťárny stejně, jako já, věřím, že by se vám tohle mohlo líbit. ()

wdc

Nepříjemně moderní, hektický!, mírně trapný!, nevkusný seriál. Chyběla mi opravdovost, ty vztahy dialogy neměly dostatečnou hloubku, odtažité.  Druhá sezóna trochu lepší ***, poslední díl dobrý a to její vyznání na jeho konci, tedy to byla otevřenost a emoce! Celkově 2/5, ne-příjemný seriál. ()

p.a.douch

Takže první sérii jsem zhlédl na jeden zátah a těšil se na další řadu. Bohužel nevím co se stalo, ale ve druhé sérii mě eskapády Johanny nějak přestaly bavit. Nakonec mě přestala bavit i ona a já druhou sérii dokoukal jen do půlky. Už jsou to dva roky a stále mě ještě nepopadla chuť dokoukat to do konce. Tak vůbec nevím co se stalo. Změnil se seriál, já nebo co? ()

pichta

Pribeh, prostredie a herci - všetko ladí. Typické severské prostredie, ľudia a príbeh. Až na to žeby tam boli všetci chlapi burani? Možno ja by som reagoval trochu inak ako Johanna. Ale to je film/seriál. Páčilo sa. ()

Gelaos

Hjem til jul jsem začal sledovat pouze abych si vylepšil norštinu, nicméně musím uznat že seriál se mi nakonec líbil. Děj je miloučce pitomý a místy téměř nesnesitelně cukrkandlový, nicméně najdou se i vážnější momenty a celá hromada vtipů různé kvality. Atmosféra norských Vánoc tempovaná povedeným soundtrackem je každopádně zcela bezkonkurenční. Postavy jsou různorodé, v čele se sympatickou Johanne v podání Idy Elise Broch. Druhá série je slabší a již trochu zbytečně nastavovaná kaše, nicméně stále milá a dohromady s první tvoří pevný celek s přeslazeným (hezkým?) koncem. ()

MIRECSK

Medzi 4 a 5 hviezdičkami. Ale za ten koniec sa prikláňam k piatim. Aj keď ten úplný záver bol podľa mňa zbytočný. Ťažko uveriť, že má žena, čo je single, plnohodnotný život, že? ()

smrk15

První série potěšila, norština je sladká na poslech (rozuměl jsem tak 2 slova a to ještě špatně :D) A byť jsem průběžně na 4 hvězdách, pokud mě druhá série vtáhne a pobaví jako první, dostane čistého búra. Po dlouhé době seriál, co mě láká pustit si ho znova. ()

aznaho

Skvělý, vánoční, lidský, severský (norský), svižný, reálný, přirozený, ze života. Skvěle napsaný. Klidně dám i 10 hvězd. ()

McGuffin

Být v Oslu na Vánoce u našich, Hjem til jul, Home for Christmas, to je pro postavy příběhu jedenácté přikázání. Jen musí mít každý partnera, pak je všechno jak má být. A když partnera nemá, musí si ho někdy i dost narychlo opatřit. Přesně tímhle baví tvůrci Amir Shaheen a Per-Olav Sørensen publikum, málo úspěchy a hodně omyly při hledání druhého do páru, této všem známé činnosti. Na tucet vztahových historek se sněhem, svíčkami a pletenými svetry to vydá ráz dva. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu okolo něj. https://www.macguffin.cz/ ()

wdo

Bylo mi nadšeně doporučeno. Přečetl jsem si nadšené komentáře. Ale asi jsem se díval na špatný seriál, či co. Neskutečná nuda od začátku do konce, marně jsem čekal, že se konečně začne něco dít, že se objeví nějaká myšlenka, zápletka, zvrat, nápad, bohužel nedostavilo se nic. ()

MatoPalkes

Veľmi milý, vianočný seriál z čarovného Nórska. Hlavná predstaviteľka sympatická, skvele záhradná. Humor funguje a vďaka krátkej stopáži to dobre odsýpa. Netflix trafil do čierneho. Videné obe série. ()

VincentB. odpad!

Atmosféra mestečka a Nórskych Vianoc je krásna. No a tu končia moje štedré chvály. Johanne je zo začiatku sympatická no v priebehu niekoľkých častí sa ukáže, že, čo sa týka vzťahov tak je pomerne hlúpa a naivná. V druhej sérii aj zistíme, že to má po matke. Ak by som bol rozvedená 40tníčka alebo vizita 30tníčka asi by som bol z tohto seriálu hotový a hovoril si, že tých cca80% si právom zaslúži. No bohužiaľ nezaslúži. Postava má hlúpe konanie a jej riadenie sa srdcom pripomína robotický vysávač, ktorý naráža do stien. SPOILER ALERT - Za všetko hovorí scéna, kde nachytá svojho zajačika, ako sa bozkáva s inou. Následne ju uistí, že to nič nie je. Ona to hneď zhltne a chce ísť na šupu do vzťahu. Vyštartuje po ňom no on sa zháči. Nato ju odmietne, že to nejde, lebo ide preč. A potom taktiež preto lebo je naňho moc dobrá. No a aj preto lebo je stará a chce mať deti. No a ona to v slzách zaklincuje vetou "Proč si tak zatracene super". Vtedy mi explodoval mozog Fuck the logic. (Trochu mi ten chalan pripomína Timulka zo superstar). Skrátka je to romanca medzi dvoma nesympaťákmi ktorých spojil dobrý sex. Veľmy hlboký príbeh. ()

Jarabara

Věčné návraty nemusí mít  jen  důstojná  klasika, tak se zkusme  nezlobit na norský seriál  Vánoce u našich, který nám může zpříjemnit adventní čas, že hlavní hrdinka Johanna vypadla rovnou  z oka Bridget Johnson.  Zdravotní sestřičku Johannu - norskou  Bridget  Johnson, spojuje  s její  britskou předchůdkyní  skutečně mnohé :   věk třiceti let, osobní stav - bez partnera a bez dětí, velmi slušná pracovní pozice  a její rodina, která se jeví jako ideální a tlačí na ni tvrdě , aby  se už konečně zařadila,  zabrala,  zakotvila …   to znamená, vdala se a měla děti.  První série je vtipná, roztomilá, dojemná a hlavně zábavná.  Zábavná,  zdůrazňuji, protože nesnáším výraz „odpočinková“.   Zde lehce odbočím a ptám se: Kde se vůbec vzal ten výraz „odpočinkový“  film nebo seriál, který je  pro mě v současné sobě většinou  synonymem  toho,  jemně řečeno,  méně kvalitního,   zejména v české  filmové produkci? Co je to  za  hodnocení, které ještě ke všemu  bývá umocněno  trapnou hláškou, že prý se „u toho nemusí přemýšlet“.?  Faktem je, že  přemýšlet se musí pořád  a úplně o všem, s tím nic nenaděláme.  Seriál  Vánoce u našich  patří mezi  jednoznačně lehké žánry a  je, jak jsem uvedla  paralelou k  Bridget Johnson.   Je  lehce romantický, dost  přehnaný a také trochu seversky  bizarní (to mám ráda), ale hlavně  vůbec, vůbec není  trapný. Přemýšlela jsem při něm  o některých, hlavně vztahových věcech, stejně  jako u těch „vážných filmů“ , možná i víc… ()