Chamtivost farmaceutické firmy ho připravila o životní lásku. Jeho dcera je teď bez matky a on marně čeká na spravedlnost. Prozatím. (Netflix)

Sydonai

100x viděný koncept s nudnou a předvídatelnou zápletkou s twistem, který může sice překvapit, ale v závěru je vám úplně ukradený. 35% ()

Rathalos

No takze do urciteho momentu ma tento film bavil,dalo sa na to pozerat,ale potom prisiel prekvapivy moment a zvrat,ktory stal totalne za ho*no,ak si to clovek premietol spatne,tak sa z toho vyklula mega-pi*ovina prvej triedy,taka typicka americka,ak si nabuduce budem chciet pozriet sci-fi zaner,pustim si radsej Star Wars a este co sa tyka herca Jasona Momou,mam ho rad,ale zjavne musel pribrat,lebo jeho pohyby boli tazkopadne,aj slon je rychlejsi ako on,plus chcelo by to noznice a ziletky,lebo ten bezdomovecky vyzor uz nie je ziadna slava...:-) ()

BOURQUE

„Rodinná“ akčná dráma s nefunkčným scenárom a postavami, pripomínajúca beta verziu B-čkového skriptu. (Je mi nesmierne ľúto toho, čo musela Ray a Rachel prežiť pri Amandinej chorobe.) Karty a spojenie medzi postavami sú pomerne rýchlo vložené na stôl. Snaha režiséra prekvapiť v poslednej časti filmu tým, že veci sú trochu inak, ako ich divák doteraz videl, vyvolá spíš opak očakávaných reakcií (za to môžu nielen chyby v scenári, ale aj niektoré nereálnosti, ktoré nemusia prejsť cez hrdlo diváka). Nie príliš vydarený debut Briana Andrewa Mendozi ako režiséra a jeden tuctový film na Netflixu. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

MickeyStuma

Klasický příběh o pomstě za úmrtí vlivem nepatřičné politiky farmaceutické společnosti, mající tentokrát o něco akčnější atmosféru na úkor všelijakých moralizačních rozprav o činnostech proti smrtelně nemocných pacientů a politické korupce. Opomenuto to však samozřejmě není, neboť bez toho by příběh postrádal smysl. Obojí jen působí jako nutný doplněk. Na rakovinu zemřela matka od rodiny a to jenom proto, že byl stažen jediný lék, který by ji mohl pomoci. Motiv je tedy dán. Následující události tak vezmou za své, avšak v jádru věci přeci jen tentokrát krapet jinak. Otec hromotluk, který vypadá, že na něj nikdo nemá a po jeho boku dcera, která spíše působí otravným dojmem. Děj příběhu sleduje především veškeré jejich počínání, které po divácké stránce ke konci překvapuje jistě nečekaným zvratem. Takový zvrat však není ojedinělý. Dříve se používal převážně ve slasherech, jako třeba ve snímku ´Noc s nabroušenou břitvou´ (2003). ˇSladká dívka´, jak zní originální název v překladu, se dotýká tématu zdravotnictví v kapitalismu a korupci živenou politickým lobbingem, ale do hloubky toho vůbec nevyužívá. Děj jen převážně sleduje osobní vztah mezi otcem a dcerou během cesty k pomstě. Jedná se spíše o dramatizaci, kterou naruší sem tam nějaké kratší akční scéna. Po jistě nepředvídatelném zvratu se koncept najednou jeví, jako by se již jednal o zcela jiný film. Dramatizaci chybí dramatický ráz a akční scény patřičnou hloubku. Jedná se o režijní prvotinu scénáristy a producenta Briana Andrewa Mendoza, který na představitele hlavní role Jasona Moma jakoby nedal dopustit. Tento snímek je již třetí, který zaštítil svou produkcí. V jádru věci by nebyl špatný, ale v tomto případě působí jednoduchým dojmem nejednoznačnosti. Chybí tomu zkrátka řádný tah na branku. Shlédnutelný snímek určitě je, jen od toho raději nic neočekávat. ()

Hapretor

docela wtf překvápko ... takovou nálož "brutální" akce jsem teda nečekal ... Jason Momoa taky nebyl špatný ani marný ... hlavně ta mladá holka ... fakt nebyla sweet ... ale stálo to za to ... nestává se v této době divných filmů, že nelituji výběru filmu ... u mě dobrý ... ()

ER

Ouvej. Když se ve filmu objevují takové scény, kdy v metru se odehrává bitka o život a z perónu náhle zmizí všichni lidé a když bitka skončí (půl vagónu je zdemolovaná), tak vlak odjíždí jakoby nic. Nebo 17 letá dívka téměř uškrtí v kravatě 80kg chlapa, tak si říkám, má to Momoa zapotřebí? Nevadí mi béčkovost, která tady "trčí" ze všech stran, ale do očí bijící stupidita už ano. ()

Likan7

Momoa je sebevětší sympaťák, ale jako herec je poleno až to bolí. I Chris Hemsworth je proti němu druhý DiCaprio. Jason prostě neumí hrát a kdekoliv, kde se po něm chce něco víc než jen nabušená hláškující postava, tak prohrává. Včetně Sweet Girl. (ne)Akční béčko, ve kterém se snaží otec pomství farmaceutické společnosti za smrt ženy je zajímavá možná v první třetině, ale potom se z toho stane naprosto rutinní akční výplach, který nemá ani zajímavou kameru a už vůbec ne akci. Momoa je dřevo, scénář nudný a ten twist někdy za půlkou dodává celýmu filmu wtf nádech, za který by se ani Dallas a znozuoživení Bobbyho nestyděl. ()

Trixinka

Jak si zničit celkem slušně rozjetý film, lekce první - na závěr vložit "šokující" zvrat, který celé snažení pošle k šípku. ()

Nix

Tak ve 3/4 filmu měl být šokující zvrat, měl to být akční film. Já nevím, nic z toho mne nějak neuchvátilo, konečný souboj byl trapný a předvídatelný, jediný souboj co ušel, tak byl v metru. Jasonovi se to zase nepovedlo, vůbec mne ten film nebavil. Každopádně nechápu proč Netflix chrlí takové filmy jedem za druhým, spíš kdyby si dal záležet a konečně udělal něco pořádného. ()

Maximilianus

V konečnom dôsledku nič prevratné, ale napriek tomu obstojné jednohubkové predstavenie, kde väčšinu akcie obstará Jason Momoa, a ku koncu sa ukáže, že nebolo všetko také, aké sa zdalo byť. 6,7/10. ()

Kurt_Teplice

Vcelku průměrné akční drama, jehož plot twist, který přišel cca ve 3/4 filmu, byl jasný po první půlhodině. Momoovi a Doře průzkumnici to spolu ladí, škoda, že scénář byl tak transparentní. I když pár detailů (nebudu spoilovat) se povedlo... ()

rublik05

Stylem se film Sweet Girl vrací do 90. let, tedy do zlaté éry akčního žánru. Příběh je tedy lehce tuctový, jedná se o klasickou honbu za pomstou hozenou do dnešní doby, nedočkáme se žádných pořádných soubojů či přestřelek, brutalita téměř žádná, stejně tak je to i s humorem. Největším kladem je jednoznačně ústřední dvojice otec-dcera, tedy Jason Momoa a Isabela Merced. Chemie mezi nimi funguje perfektně, jejich vztah působí věrohodně, což se v tomto žánru moc často nestává. Celkově by film mohl mít klidně trochu kratší stopáž, chyběl mi nějaký ten zvrat, dobré souboje prakticky nejsou, čekal jsem alespoň pořádný závěr, ale i tady mě čekalo jen velké zklamání. Laciné béčko televizního střihu, které sice neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. 4/10. ()

bearmeedek odpad!

Myslel jsem, že akční film, ve kterém hraje Vodní Muž nemůže být zase až tak špatný. Chyba. Tak strašná slátanina ...!!! ()

E lan

Tak trochu podprůměrný akční thriller. Hodně neuvěřitelný ba až nesmyslný příběh. Rádoby překvapení se nekoná, spíše naštve. A závěr je skutečně blbost. ()

Kritik.

Priemerný film na jedno pozretie. Navyše je aj veľmi ľahko predvídateľný. Isabela Merced je tu super ako v každom filme, Momoa (z môjho pohľadu) obyčajný svalnáč ako v každom filme. Človek by aj chcel napísať dlhšiu recenziu, ale ono vlastne akosi ani nie je o čom :) ()

papadoce

Toto je zrejme už nekonečný príbeh a Netflák nám už bude servírovať takéto skvosty natrvalo a bez hanby. Paradoxne, aj napriek tomu, že do hlavnej úlohy bol obsadený profesionálny neherec Vodný muž Džejson Momoa, herecká stránka nebola tým najslabším miestom veľdiela. Dokonca musím priznať, že chalan sa celkom prekonával a vlastne by som predponu “ne” aj odstránil. Teda, herec Momoa hral. Zo začiatku to dokonca aj slušne odsýpalo ako celok a hoci sme sa nevyhli zopár malým lapsusíkom, dalo sa to tolerovať. Ale vážení, potom to prišlo. Scenáristický Lapsusisko jak pitch(a). Teda pardón, ale toto inak ani nejde nazvať. To čo vymyslela trojica zatvrdnutých zdegenerovaných degešských mentálov Eisner, Hurwitz, Staples, si zaslúži cenu roka za najhorší scenáristický zvrat(ok). Títo traja pripečení jeblingtoni vymysleli, že v stej minúte filmu Džejson vlastne nebol Džejson. Hej hej, tak je. Dá sa predpokladať, že lobotómia ktorú podstúpili zrejme všetci scenáristi Netfláku sa vydarila a svetlo sveta uzrel drahokam nevyčísliteľnej hodnoty. A nech som predtým plánoval dať akékoľvek hodnotenie (lebo ozaj to tak zlé nebolo), tak tento zvrat(ok)som nepredýchal až dokonca. Nuž, už naše staré matere hovorievali, “Nechváľ deň pred večerom, jebo”. A že toto bola riadna tma. Nebudem sviňa, tri za film, mínus jedna za halucinácie svätej trojice. Ale prečo si to musí za dvanásť éčiek mesačne zakaždým odsrať poctivý divák??? ()

Clark_Kent

Mrknul jsem se na Momou, kdy neměl svoje funkční žábry. Zkoušel zahrát starostlivýho a ochranářskýho tatíčka, úplně mě to nesedlo. ()