Podivín (Nicolas Cage) žijící v divočině státu Oregon se vydává do Portlandu hledat nejen své ukradené „lanýžové“ prasátko, ale i svou minulost. (cerdax2)

Cedr

Dekonstrukce revenge žánru s prvky postmoderního neo-noiru. Pohrávání si s očekáváním diváka (Mandy 2?) a závěrečná katarze se jen tak nevidí. ()

UhLee

(7,5/10). Mám hrozně rád film, ze kterých se v průběhu vyklubou opravdu kvalitní filmy, které pohladí na srdci. Pig, který je rozhodně originálním a nezávislým filmem je zářným příkladem. Ze začátku vypadá jako takové Into the Wild nebo Revenant. V průběhu filmu se z toho však vyklube takový John Wick s kuchařskou čepicí. Všichni Nicolase Cage ve filmové branži respektují a tak trochu k němu vzhlížejí. Stejně tomu je i v tomto filmu a já to hrozně uvítal. Překrásná hudba a příběh pohladí na duši  a když dojde na lámání chleba, tak všechno dává dokonalý smysl. Připadal jsem si tak trochu jako Ego v Ratatouille. Alex Wolff je jenom takovým bonusem, který Pig řadí mezi filmy, které jsem si hodně užil. Skromná stopáž filmu vůbec nevadí a tak trochu se k němu i hodí. Přece jenom jde o hodně komorní a nezávislý film. ()

Qitek

Sice hezky natočená rádoby neotřelost, které sice nechybí srdce, ale schází ji rozhodně vyrovnanější ruka. Debut je bohužel cítit na sto kilometrů. Nevyváženost mísící se s iritujícími scénami (např. scéna z podzemí je vyloženě na facku), které by byli tak moc rády "mindfucky" a které až moc touží po tom být něčím víc ( nečím jiným ) jde napříč celým filmem. Cage to táhne. Minimalisticky soustředěný a bez patosu do kterého by mohl lehce spadnout. Jeho postava je charismatická a dokáže vás i přes velké pochyby i rozpaky udržet v zájmu. Citlivě smutný závěr to pak spíš zachraňuje a vytáhne z naprostého bordelu. Velké zklamání. Těšil jsem se moc. Nebýt Nica, je to za čistý dvě. ()

kristianzen

nečekaně dobré. konečně film, kde hlavní hrdina nepoužívá násilí, ale své nadání a charakter, aby získal, co mu náleží. ()

Sfinkter

Cage výborný, komorní. Scénáristu-režiséra bych profackoval, diváka seznámí s roztomilým prasátkem, Nicolas ho celý film hledá, to prostě potřebuje happyend - a divák ho bohužel nedostane. ()

oveckaoa

Nějak mě uchází smysl tohohle filmu (nejspíše totiž ani žádný nemá). Nicolas Cage žije v lese v chaloupce s sviní ta svině mu hledá lanýže a ty on dává jakémusi boháčovi výměnou za potraviny a věci co chce (pásku do rádia a podobné ptákoviny). Jednou mu to prase unesou a on ho jde hledat tak chodí od člověka k člověkovi jednou dostane přes držku a najde ho u otce toho boháče. Ten mu řekne, že mu ho nedá a , že mu dá 25 000 doláčů Cage mu ještě ten den uvaří  večeři (proč nevím?) a on se mu přizná co se stalo z sviní a máme konec. Takhle nějak vypadá film , když si někdo vezme kameru a točí pak to nějak sestříhá a naplácá to tam největší herecký výkon předvedla ta svině co je tam tak 5 minut.  Nejlepší scéna Cage a ten boháč jsou v restauraci číšnice se jich ptá co si dají boháč říká, že koláče číšnice říká, že nemají a začne vyjmenovávat máme brownies tvarohový koláč (to není koláč teda?).  P.s. proč se to nejmenuje Svině? 40 procent ani nevím za co. ()

MikeZ

Kdyby mi někdo dva měsíce zpátky řekl, že budu na konci nové cageovky o lovci lanýžů a jeho čuníkovi ronit slzy jako hrachy, tak bych (přestože bečím u kdečeho) nejspíš nevěřil. Masterclass v subtilitě, eliptickém - a do poslední chvíle překvapivém - vyprávění a v tom, jak správně vést nejlepšího nejhoršího herce na planetě. Mikuláš Klec i prasátko Peppa v životní formě. 9/10 ()

Brain-D

Zprvu působící jako modifikace Johna Wicka, ale snímek vás pomalu vyvede z tohoto pocitu. Snaha otevřít oči a nebo se ztratit v Melancholii. Velmi silný, ale né moc záživný snímek. 60% ()

Skeksis

Veľké špinavé prasa Nicolas Cage si postavilo domček ako sa na rozprávku Tri prasiatka patrí. A bývalo tam s malým prasiatkom. Niet divu, že prišli feťáci a vyrazili dvere ako nič. Cage to zahral výborne, aj napriek tomu, že kvôli brade a všetkej tej krvi som videla iba náznak ksichtu. ()

haluska11

sleduju filmy Nicholase Cage, dokud se nezblázním: 15/103. umím si představit, že se nějakej kamionista vrátí po celým dni domů, vyloží si nohy, dá si klíďo, pustí si Pig a bude spoko. za mně ale hodně pomalá jízda. zklamání vychází nejvíc z premisy: podivín Nicolas Cage hledá únosce svého milovaného prasete... to zní jako nářez. samotné prasátko je tam ale asi tolik co Zendaya v Duně. herecké výkony nejsou nijak nadstandardní. jde o hodně minimalistický lowbudget příběh, který pochytí hlavně temnou atmosférou a zkrušeným Cagem v nové herecké poloze/hříčce. ()

blackkocour

Cageovi šlohnou prase.. a tím by se dal shrnout celý film. Ne teď vážně. Cageovi sice to prase čmajznou, důvod proč zatím nevíme (boďejt, neznáme ani důvod, proč to prase tak horlivě potřebuje zpět, např. je to antikrist, a musí dostat úctyhodný obřad, nebo ho doopravdy šoustá..), ale Cage je ochotný za prase zbít i půlku Ústí, jen aby dostal svoje prase zpět. Jak roztomilé, mimo 96 hodin s Lajnou Nýsnů, se tohle jeví jako pohádka pro handicapované. Revenge, nebo spíš zabijačkový film, co slíbil, to splnil. Pořád si ještě přeju zlejdu Cage jako tajného bezdomovce, co umí mluvit se stromy, a šuká jich do kmenového otvoru, nebo ještě fyzikálního profesora, co z molekul sestaví oxidační látku, kterou polije strom a jemu následně vyroste 30cm větev, a vošuká Cage do prdele. Počkat, není to, to samé? ()

netahlo

Tak takhle tedy ano, pane Cage! Konecne zase po letech role, ktera mu sedla. Kdo ceka akci, kopance a strilecky, necht se ale tomuto melancholickemu snimku vyhne obloukem. ()

sedm.1

S každým dalším filmem jsem se až doposud asi jako všichni ostatní domníval, že Cageovi opravdu nejspíš už definitivně hráblo, jelikož výběr filmů a především postav, ve kterých se posledních pár let objevuje, působí čím dál šíleněji a absurdněji, jenže pozor, já začínám být přesvědčen, že Nicolasovi nehráblo, naopak, on si buduje posledních pár let právě výše zmíněným výběrem zatraceně nestandartních scénářů a totálně ujetých postav naprosto kultovní status, který mu minimálně já začínám sakra baštit i s navijákem, čehož důkazem je fakt, že koho zajímá nový film van Damma, Lundgrena, či dokonce snad Willise, o třeba takovém Seagalovi ani nemluvě? Až na pár skalních příznivců nikoho, ovšem s čím přijde Cage, to je jiná. Každý si říká, ty vole, co v takové šílenosti bude ten blázen zas vyvádět? Bude to sračka? Ano. Chci to vidět? Absolutně! A přesně o to jde. Na co se bude Cage plácat v tuctových, laciných, otravných skorocéčkách? Za mě se zkrátka jedná o perfektní tah této jedné z největších hereckých hvězd dob minulých, kdy jednoduše pochopil, že do první ligy se prostě už nemá šanci vrátit, a plácat se ve filmové žumpě nechce, tak se vydá cestou brakového blázna a opakuji, za mě dokonalý nápad, jak si jméno Nicolase Cage užívat ještě pěkných pár let. Každopádně, k filmu samotnému. Pig je tedy očekávaně dalším vážně zvláštním snímkem, nabízející opravdu netradiční zápletku, s několika nečekanými zvraty a nepředvídatelným vývojem, s neobyčejnou ústřední postavou, ztvárněnou skvělým Nicolasem Cagem, který opět přehrává jako hovado a já mu to opět baštím se vším všudy, film má nicméně ale i opravdu vážně působivou atmosféru a celý si ho dovolím označit za skutečně podmanivý zážitek, a to především díky takové zvláštní auře, která mě fakt oslovila a bavila. Já zkrátka tuto podívanou upřímně chválím, divák se samozřejmě musí vysrat na nějaké standarty, které od filmů očekává, jelikož síla tohoto snímku je právě v jeho neobvyklosti a záměrné přehnanosti, takže Nicolasi, jen tak dál a opravdu upřímně ti fandím. ()

DavidS.

Letní lanýže a Pinot Noir z Oregonu a Nicolas Cage z lesní chatrče...Celek je pak překvapivé, komorní a velmi slow food drama... ()

borec999

Jednému unesú dieťa, druhému psa (Wick), ďalšiemu slona (Ong Bak) no a pre Nicolasa Caga bude hlavný dôvod prečo opustiť svoj doterajší život a pátrať, prasa. Námet bizarný a podivný, podobne ako väčšina posledných Cageových filmov. Veľa ľudí určite očakávalo výplachový béčkový akčňák (vrátane mňa),o to viac som bol prekvapený, že Pig je poňatý ako vážna a seriózna dráma(dokonca artová!!!)), a to pomerne komorná-vo filme sa toho moc nenahovorí.  Ešte viac som bol prekvapený, že ma to vo výsledku i vcelku bavilo a že takéto niečo fungovalo. Cage hrá dobre, dej sa postupne vyvíja a každou minútou nám dávkuje viac a viac z minulosti hlavnej postavy, no a mňa bavilo sledovať čo nám prinesie v ďalších minútach. Film roka to dozaista nebude, no myslím že ide o jeden z tých vydarenejších novodobých Cageových filmov, a to aj napriek nevýraznému záveru, či úplnej absencie akcie. Ušlo to...(hovorí divák, ktorý sa artu vyhýba a podobné filmy príliš nevyhľadáva)... 55% ()

Corpsegrinder

Nikoláš se za posledních pár let objevil v hodně šílenostech a tak do filmu o uneseným praseti půjdou lidi bezpochyby s určitým očekáváním, to se ale nesplní. Jedná se totiž o jeho pravděpodobně nejserioznější roli minimálně od zapomenutý pecky z roku 2013, Joe. I přes absurdní zápletku filmu netrvalo dlouho aby dokázal že je něco víc a já osobně už po pár minutách ani krvavý vyvrcholení tak nějak nechtěl vidět, líbilo se mi to pohodlný hypnotický tempo a to jak film zakončili mi přišlo dobrý, ačkoliv docela smutný. ()

SpaceOdyseus

To takhle jednou John Wick potka Prostreno a vznikne z toho podivny, pomalu vypraveny film o ztratach se skvelym a temer hypnotickym Cagem. ()

b.dragonfly

Nicolas Cage hledá svoje prasátko a já si jdu dát aspoň dva lexauriny, abych po téhle sračce našla svou ztracenou rovnováhu. Ani nevím, za co jsem dala jednu hvězdu, možná proto, že to prase bylo roztomilý. Role Cageovi sedla, protože hrát 92 minut špinavýho debila, na to nepotřebuje herecký talent. Ten stejně nemá. ()

Muel

| Neon | Pig je film s pomalým tempom, ale zároveň je fázovanie filmu dosť príjemné. Dej je jednoduchý, Nicolas Cage hľadá svoje stratené prasa. Ale počas filmu sa dostavia určité prekvapenia, ktoré sa mi dosť páčili a veľmi pekne rozvíjajú hlavného protagonistu. Scéna v reštaurácii, kde náš hlavný hrdina konfrontuje určitú postavu, je vynikajúca. Konečný zvrat je ale vcelku predvídateľný, tak či tak vás záver emočne dostane. A John Wick sa mal volať Pes. | Hodnotenie: 7/10 | ()

kamil.i

Prasiatko predstavuje čudesný MacGuffin, ktorý nám otvára dvere do príbehu ešte podivuhodnejšieho ex-šéfkuchára, toho času samotára Nica Cagea. Celé je to priamočiara, no nijak výnimočná úvaha o povrchnosti súčasného biznisom poháňaného sveta, kde ozajstný význam majú iba veci ku ktorým chováme hlbší vzťah. Na ostatných pozlátkách skutočne nazáleží. Stopáž by mohla byť svižnejšia - mnohokrát to trvá zbytočne dlho, kým sa dostaneme k pointe. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (více)