Jen si dovoluji upozornit, že zde můžeme vidět Rudolfa Hrušínského v jeho první filmové roli. Chvíli jsem váhal a přemítal, odkud toho klučinu znám, ale pak jsem musel kostatovat, že už zde je možno pozorovat jeho filmové rysy a budoucí herecké mistrovství. Už kvůli Rudolfu Hrušínskému stojí za zhlédnutí.(17.6.2008)

• ilclassico

Ježkovy voči! Proč jsem se nenarodil hluchej. Filmů z červený knihovny bylo natočeno spousta, ale co tento "klenot" odlišuje a "povyšuje" nad ostatní, jsou dialogy. V žádném vzhlédnutém předválečném filmu jsem neslyšel tak příšerné dialogy, jako v tomhle (a v jeho následníkovi). Herci deklarují z urputní vážností text, až je to k smíchu. Těžko uvěřit, že se jedná o scénář člověka, který napsal scénáře k nejlepším Burianovým filmům. Snímek (a jeho následovník) tak patří k nejhorším předválečným filmům. Právem! V rámci žánru (červená knihovna) za 1.(4.2.2018)

Ano, uznávám, že je to místy až příliš naivní a sladkobolné. Na druhou stranu právě takové filmy na mě v dnešní době, plné bezduchého cynismu a úchylné rádoby-romantiky, působí jako celkem příjemný balzám na duši. Je to svědectví doby, kdy panovaly úplně jiné mravy. Když si vezmete, jak jsou zde lidé pobouřeni vztahem nezadané, svobodné učitelky a svobodného, nezadaného učitele... to kdybyste dnes byli pobouřeni vztahem dvou mužů, tak jste zlí xenofobové. Jak se nám ten svět za necelé století proměnil... A jinak je samozřejmě velkým zážitkem sledovat v dětských rolích dva budoucí Velmistry našeho herectví - pány Hrušínského a Kemra.(21.6.2015)

1 2 následující >>