Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

Hadush

Film je skvela podivana...dobra kamera, strih, rezie ...ovsem ten pribeh teda stoji za prd a navic tak nejak ani nedrzi pohromade...takze jedna hvezda kamere a druha celkovymu vizualnimu pojeti a za vic to fakt nestoji... PS: ...no este soundtrack si mozna poslechnu zvlast...:) ()

The_Casual

1* za to, že jsem si většinu filmu myslel, že to bude mít nějaký zajímavý vyústění, ale možná ani autoři nevěděli, jak to dopadne. Prostě začali točit film, zhruba do půlky měli vizi, no a pak vize odlítla neznámo kam. Třešnička na dortu je Karel Dobrý, taková trochu kreatura, zvláštní karikatura herce, pro mě něco jako Václav Kotva, ale ne tak dOBRÝ. ()

McGuffin

Daria má být příběh o policejním vyšetřování zločinu jednoho, zatímco si spolu s diváky Daria a její přítel mají myslet, že jde o páchání zločinu druhého. Který Daria a její přítel nechtějí vyšetřit ani mu předejít, naopak před vším chtějí utéct. Vypravěč Daniel Miňovský je odflákl oba. Hlavní postavy prchající před splněním úkolu jsou nesmysl. Práce, ať už odhalování zločinu nebo jeho páchání, se musí nejprve dařit, pak nedařit, aby se v závěru zdařila definitivně. Který divák by chtěl investovat svou energii do chůze po slepých mystifikačních, třeba i mysteriózních vypravěčských uličkách, namísto sledování, jak se hlavním postavám jejich dílo daří? Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Jindra_S

Podle recenzí a komentářů to vypadalo na pěkný WTF film a taky že ano. Okamžiky očekávání podepřené slušnou kamerou a atmosférickými záběry jsou vystřídány okamžiky zklamání, kdy herci promluví. Zápletky, scénář byly generovány nahodile, aby nedávaly smysl, občas to vyjde, občas jsou tam očividné nesmysly (steampunk lidé pracující na biofarmě), občas je farmaceutie perzonifikována, občas to nedává smysl - profesor s někým chce mluvit, ale neví o tom. Kdyby tak vyhodili scénáristu a zvukaře (nejhorší re-dabing herců, který jsem viděl), mohl to být dobrý film. A proč 3 hvězdy? Opravdu je to místy až zábavné, jak je to hloupí a v žádném okamžiku nevíte (na rozdíl od běžných filmů), co bude dál. A když už to k něčemu spěje, film se ukončí a můžete jen přemýšlet, kdo do toho dal finance. ()

bonsetti

Zajímavý úvod a úvodní titulky. Po chvíli se to zvrhne na přehnaně naivní jakoby americký akční thriller. V českých podmínkách to ale často vypadá směšně. Včetně některých scén, jako třeba směšného hromadného pracoviště ve stodole, vyhřívaného ohněm v koších, ze kterých se valí dým a lidem se kouří od pusy. Herci se chovají uměle afektovaně a jindy zase toporně. Dávám 2*, asi za snahu, která nevyšla. ()

Hanka_M

Už po prvních minutách je znát, že se jedná spíše o amatérský film. Rozhodně se to nedá označit, ani za film-noire, ani za thriller, ani za mysteriózní film. Z prvních dialogů J. Noska i Kláry Miklasové (nejzajímavější persony filmu) je znát, že scenárista neumí napsat diaology, ani věrohodně vystavět situace. Máme tedy pocit, že by se mohlo jednat o parodii. Poté přicházejí další herci Šulcová a Schmitzer, kteří se pokouší hrát opravdově a s chutí. Nejsou jim ovšem nabízeny dramatické situace, takže ve finále film působí už jen jako pokus o krimidrama bez pointy, konfliktu, bodů obratu a katarze. Film postrádá základní dramatické obrysy. Plusem filmu je atraktivita hlavní herečky a rozumná stopáž. Kdyby si scenárista po sobě těch sto stránek alespoň jednou přečetl, uvědomil by si, jak se v něčem zbytečně opakuje a vysvětluje divákovi rozuzlení tak nelogicky, že jej nemůže pochopit ani režisér, který má hercům dávat nějaké pokyny na place. Možná tohle je ten prvek mysteriózního filmu - nelogičnost a absence inteligence. ()

DiableBlanc

Z trailerů a kampaně film působil jako zajímavý psychologický thriller - možná s trochou démonů apod. - ve skutečnosti tak film začíná (viz Darininy sny), ale jinak jde o dost chabý krimi příběh o mafii, který si vlastně hraje na tajemný a zajímavý ...a přitom skutek utekl - plusové body získává maximálně Klára Miklasová jako vážně femme fatal a hudební podtext. ()

bratr_jezek

Pokud máte rádi polopatické děje, kdy zápletku a závěr filmu odhadnete již v polovině a jen blaženě čekáte, jak se k danému konci režisér a herci dostanou, pak není Daria nic pro vás. Film vyvolává otázky a má několik zvratů v ději, které vám nedovolí usnout. Navíc Daria (Klára Miklasová) je fakt zajímavě zahraná postava, trochu tajemná, trochu normální, trochu blázen a trochu sexy, dokáže diváky zaujmout. Velká škoda je právě snahou o originalitu, mystičnost, krimi, thriller a podobně v jednom. Když Jaromír Nosek jde na rande s půvabnou Dariou, uvázne mu pod kůží stejně jako divákům. O to víc je naštvaný, když zmizí, nebere telefony, neodpovídá na poštu. Překvapivě jí nachází v blázinci. Díky halucinacím a náznakům strašení v domě by člověk čekal horor, vše se ale překlopí do poloh z oblasti špionáže (pronásledování, špehování, šifry) a do polohy komiksových hrdinů (tajemní přátelé a nepřátelé v dlouhých pláštích, kteří neznají bolest, všude jsou o krok napřed a perou se líp než Steven Segal). Všechny postavy se chovají divně, každý má nějaká tajemství a některá se (bohužel, protože pro děj nejsou až tak podstatná) dozvíme. Pak se děj opět překlopí do polohy jemné (a bohužel trochu nefungující) ekologické agitace s přídavkem trochu nedotažené erotiky, pak se děj překlopí do polohy krimi typu odhalme, jak to doopravdy bylo a na závěr nabídne film další zvrat, ať máme otevřený konec a vyvoláme otázky a údiv (dle některých hodnocení spíš rozčarování). Tvůrci ve snaze být cool (oblíbená fráze jedné postavy) vytvořili film, který nezapadne. Bohužel, kdyby si ujasnili, co přesně chtějí točit, byla by to pecka, která by dostala do kolen všechny. ()

czprava

Vůbec to nebylo špatný, Klárku Miklasovou znám jen z epizodní roličky v Ulici a i tady jí to sedlo jak prdel na hrnec. Ona je snad pro tyhle role bláznivek předurčená. Já se nenudil a jen jednou si odskočil udělat kafe, jinak zaražen do ušáka jsem to hltal. Nemám rád moc frilery, ale tenhle mě zaujal. Nosek tady konečně taky předvedl, co už umí a po boku s paní Šulcovou to byla parádička. . ()

erdeguan33

Trošičku překvapení a šok. Napoprvé menší nepochopení a zmatek v postavách a ději. Napodruhé již o něco pochopitelnější. Objevili jsme situace a logiku, kterých jsme si po prvním zmatku nestihli všimnout. Grafické zpracování titulků super, zrovna tak hudba. Natočit film podle komiksové postavy je skvělý  nápad. . Na české poměry musíme pochválit a doporučujeme. Buď budete film milovat, obdivovat a pochopíte ho, anebo se zařadíte mezi druhou půlku recenzentů a dáte odpad. Nic mezi tím.... ()

disappearin1

Kkenot ceske kinematografie. Jsem si jisty, ze tvurci chodi tajne na predstaveni a kralovsky se bavi zmatenymi reakcemi nechapajiciho publika. Neco podobneho mohli vytvorit jen obdivovatele Andyho Kaufmana. Podobne jako u filmu jsem se navic pobavil i u nasledneho cteni recenzi. Vice takovych ceskych filmu prosim! ()

1308boddah odpad!

Opět byla nálada dát šanci českému filmu (kdo to řekl, že definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky? Možná Einstein, nevim :) a bohužel se opět nezadařilo. Začátek vypadal slibně, ale obsadit lidi co neumějí hrát a zjevně natočit pětihodinovou stopáž, ze které v závěru vybírám, nebyl úplně dobrý nápad. Postavy se poté chovají divně, texty nedávají smysl a vyleze z toho nechutný paskvil, u kterého radši hrajete hry na mobilu. Nezbývá než doufat, že takové hrůzy nijak neplatíme z daní. ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)