Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

Pitryx

Ale ušlo to. Občas hlucho, ale celkově se to dalo vydržet. Rozhodně to mělo místy zajímavou kameru. Líbilo se mi to, ale že bych si na to po čase někdy vzpomněl to asi ne. A podruhé to taky vidět nemusím. ()

MartinTerran

Solidní český thriller s dobrou zápletkou. Atmosféra a napětí ve filmu je slušné a divák do poslední chvíle neví co si má myslet. Herecké obsazení mi sedělo a soundtrack je super. Hodnocení: 65/100. ()

ostravak30

Film je vcelku dobře obsazen, hlavně Klára Miklasová temnou, magoroidní hrdinku nehraje vůbec špatně, takže příčina opravdu špatného filmu je hlavně dějová linka. Ta je opravdu složitá a dá práci se na její logiku soustředit celých devětaosmdesát minut. Nejprve je Daria blázen, pak prchá jako uprchlík a nakonec je to všechno jen sen. Film se opírá o naprosto strašné dialogy, viz: "Bavíme se o házené." "Nikdo se nebaví o házené." A takových je tam opravdu hodně. Celá řada věcí je navíc naprosto nedávajících smysl. Noskovi tvrdí pouze po telefonu, že Daria nebyla vedena v psychiatrické léčebně. Určitě by tyto údaje získal telefonicky. Ale když to všechno byl sen, možná je to tak schválně. K tomu divák může poslouchat hudbu z kategorie metal nebo heavy metal což metalisti jistě ocení včetně úvodních a závěrečných temných komiksových kresbiček stejně jako náznak scény soulože s ďáblem... Závěrem jen dodám, že když Jaromír Nosek sedí na parapetu a kouří, hodiny ukazují zhruba tři dvacet, ale ulicemi venku projíždí na tu dobu nezvyklé množství aut a ulicemi prochází lidé. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Kdyby se za rozpočet filmu udělal Kremlíkovi e-shop na dálniční známky, bylo by to užitečnější. Další z dlouhé řady zbytečných filmů s potřebou dostat se do kina za každou cenu. Jistě chválihodné natočit po škole celovečerák. Ale místo kina, by v tomto případě byla lepší televize, nebo internet. ()

mnx

A mně se tenhle český noir líbil, včetně mindfucku na konci. Dokonce tak, že zdejší hodnocení moc nechápu, protože herecké výkony i atmosféra odpovídaly na mnohem víc, než zdejších 36%. Navíc podobných filmů v našich končinách moc nevzniká, takže to bylo i vítané zpestření od všech těch rádoby komedií, kterých máme zase až moc.Včetně rádoby vtipných komentářů zde na čsfd ;) ()

PamelaJJK

Daria je stylizovaná, bizarní a má potenciál. Titulky před i po jsou perfektní, včetně hudby (nejen u titulků). Jen je to takové nedotažené a s blížícím se koncem tvůrcům evidentně docházel dech. Chtělo by to delší stopáž a se spoustou věcí si pohrát a rozvést je. Ale rozpočet jistě nebyl bezedný. Ale i přes fůru nedostatků to mělo temnou svíravou atmosféru, skvělou muziku a parádní obsazení. Hlavně pánové Nosek, Lichý a Schmitzer. Klára Miklasová je jistě také zajímavá. A ne kvůli opakovaně odhalenému ňadru... Není to dokonalé, ale zdejších 36% je hodně podhodnocujících, protože spousta jiných a mnohem větších sraček je lépe hodnocená. Proto, přestože objektivně je to tak na 3 hvězdy, dávám čtyři... ()

Mamutol odpad!

Díky bohu za to, že tahle slátanina byl jen sen, protože tohle nemohli tvůrci myslet vážně ani omylem. V popisku filmu prosím škrtněte thriller a napište komedie. ()

pafka

Ono to nebylo tak spatny, jak to tady podle hodnoceni ostatnich vypada. Vcelku jsem to bezproblemu dokoukal. Za to finale bych dal pres drzku. To je takovy : to mate za to, ze jste se na to koukali. ()

Saxos odpad!

Jestli sem směřuje česká filmová tvorba, tak se máme na co těšit. Pěkný zmatek jsme dostali. Že by snaha o cz komix. Třeba podle Rychlých šípů? Ne. Kdo je vlastně hrdina? Asi divák co vydrží do konce. Nesmí vás odradit mumlající herci a ani zmatený, absolutně nelogický děj. Zajímavosti typu magistry farmacie, umístěné v blázinci, nějaké prášky tam jistě zobne, ale jen jí pustí, tak večer už do sebe lije vínko. Její schízo představy o olizování ohnivým ďáblem, ale černé spoďárky musí mít. Ty jí zůstanou i při „basicinstinct“ snu pana doktůrka. Třeba skrytá reklama na Astratex. Nesmí zarazit ani nedodržení profesního vztahu lékař – pacient. Farma splněných tužeb je také zajímavá. Dík za rychlý spád závěru. Jde o začmáraný recept na lék proti rakovině. Né. Tak složitá kauza hospodářské kriminálky Policie České republiky. Taky ne. Daria se prostě jen probudí zpocená a s rukou v nočníku. No jasně. Slečna magistra neodborně smíchala obsah několika fajánsových stojatek a výsledný produkt před spánkem požila. ()

nikinikiniki

Tak tohle byla fakt blbost! Ono na tom hodnocení CSFD něco bude... Dobré prostředí psychiatrie, občas strašidelné až hororové chvilky u Darii doma, nicméně potom páté přes deváté, skoky z jednoho příběhu do druhého, šílený profesor coby Jiří Schmitzer... no šílenost. Absolutní. Řekla bych, že to chvílemi hraničilo až s odpadem, ale za tu psychiatrii a strašidelné chvilky aspoň tu chabou jednu hvězdu. ()

Erico

Daria je povětšinu filmu co se týče scénáře pořádnej nesmysl, ale dokázala si u mě vybudovat a udržet jakštakš atmosféru a pozornost. Vzhledem k tomudle, i přes debilitu scénáře to za mě rozhodně na odpad není. Strašná škoda, tendle film měl obrovský potenciál, herci, režie a výprava na to byla pro mě super. ()

Kozlowski8

Kolem Darie, nové přítelkyně mladého psychiatra Marka, se dějí divné věci. Je Daria blázen, nebo po ní opravdu někdo jde?...Zvláštní film. Zvláštní neznamená automaticky špatný a toto dílo Matěje Pichlera by špatné být nemuselo a v mnoha aspektech ani nebylo. Zajímavý je určitě námět, výborná je technická stránka (kamera, střih), skvělá a příhodná je metalová hudba, slušná atmosféra i někteří herci (z dvou hlavních jasně vede Mira Nosek). Toto vše dobré ale výrazně shazuje to, co je hlavní páteří každého filmu - scénář a s ním ruku v ruce režie. Příběh je zahlcen zbytečnými přívěšky a obsahuje četné absurdity, náhody a nelogičnosti. Přesto nechci první dílo mladého režiséra úplně pohanit. Vždyť mě to vlastně docela bavilo. Proto ty 3*. 55 %. ()

rigby

Zajímavé obsazení mě nalákalo. Trochu jsem se začal zprvu obávat, že mě čeká horor, ale nakonec tomu tak nebylo. Nějaká podivná směsice, která se zauzlovala a pak zase rozmotávala. Celé to ale nijak nepřitahovalo natolik, abych se ponořil do děje. Spíše naopak. Ani atmosféra se nekonala. Zbytečně promarněný čas. ()

Machaut

Mohl to být dobrý film, nebýt dvou věcí. Hrozný zvukový mix. Přebasované, místy se zvukový doprovod mlátil s dialogy. Ovšem největším hřebíčkem do rakve je překombinovanost filmu. Prvních 40 minut super a pak už to byl guláš snážící se za každou cenu o zvraty v ději, ale to už bohužel rozbilu tu atmosféru filmu a vznikl z toho nepěkný mišmaš. Dvě hvězdičky dávám za prvních 40 minut a za hlavní hrdinku, na kterou se koukalo příjemně. ()

Monditrade

Na České poměry super...konečně je zde vidět jak se chovají správní mafoši... ne jak seriál kriminálka anděl.. samozřejmě pár klasických klišé a některých náhod, které by se asi nikdy nestaly.. ale dobrý... já tleskám... absolutně nechápu většinu recenzí... asi už někteří lidé neví co by samou roztažností do ty huby dali... ()

ssarka

zajímavý scénář,zpracování bez viditelných průserů, herci přirození a v pohodě...určitě stojí za víc než je zdejší hodnocení.. ()

Ja.cek

Jedna hvězda za kameru, hudbu a úvodní titulky. Četli všichni ti herci scénář? Tedy jestli něco takového vůbec existovalo... ()

tata22

Zajímavý pokus o netradiční český film. Dobré herecké výkony, slušné napětí jen to celé nedávalo moc smysl. Ale to jsem jim myslím odpustil. Proč prostě nezkusit něco neotřelého. Já tomu docela fandím... ()

Hombre8

Zničehonic se nám tu vyskytl nový a ještě bizarnější Magnusek. To není film o šílencích. To je film od šílenců. ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)