Na základě skutečných událostí, je intenzivním komentářem o korupci ve světě zločinného podsvětí. Henry Silva představuje Lanzetta, nájemného vraha, kterého si najal mafiánský boss k vyvraždění rodiny jeho rivala. Tím se Lanzetta ocitne přímu v centru války obou gangů, kdy je unesena bossova dcera a nepřátelský gang touží po pomstě. (oficiální text distributora)

Duotone28

Aj ked tento zanrik doslova lubim, tejto classic gangsterke nejak na chut prist nevedel...Mozno mi vadil beckovy nadych, mozno obcas mrtve dialogy...a mozno aj preto len tieto priemerne tri hviezdy ()

Kangax

Nezdieľam nadšenie tunajších kolegov ako Karlos80. Dôvodom sú nesympatické postavy, až príliš toporné herecké výkony a predvídateľný dej. Pre mňa proste kvantum akcie, ani enormný počet mŕtvol (spočítal ich niekto?)nedokáže zakryť režisérove chyby, nízky rozpočet a diery v scenári. S filmu mi navždy utkveje v pamäti skvelá úvodná scéna hromadnej likvidácie skupinky mafiánov granátometom a dobrá bola aj časť likvidácie Cocciho mužov. Inak to bolo proste moc ploché a povrchné... Taká trilógia o Bettim či napr. inteligentnejšie Tessariho filmy štýlu "poliziotteschi" ( Uomini duri, Tony Arzenta) sú pre mňa o stupeň vyššie. ()

Martin741

S miestnym picusom a konspiratorom Karlom Chrochtom som sa zase nazorovo rozisiel, lebo nevidim toto polizzioteschi az tak ako on a rozhodne to nepovazujem za ekstra vyborny film. Ma urcity spad, to jo, ba dokonca aj Richard Conte /Call Northside 777 1948, Tony Arzenta 1973 a Thieve´s Highway 1949/ to dobre zvladal, ale v strede nuda suverenne prevladla, a to nie je dobre. Dialogy obcas dobre, obcas sklzli len do vatovo planych plkov, ktore sa nedali pocuvat. Jo a chybali mi klasicke atributy polizzioteschi filmov ako brutalne prestrelky /tu bola len 1 -2/, autonahanacky a suboje. Takze definitivne Milano calibro 9 ma u mna 89 % a je to najlepsi diel tejto trilogie, potom La Mala Ordina sa mi prilis nevidela /60% som jej dal/ a tuna za dobry a strhujucejsi uvod a 1 - 2 prestrelky + za akysi vybuch davam len taky lahky nadpriemer : 70 % ()

vitekpe

Vyborne! Ani treti dil teto trilogie od Di Lea nepolevil na zajimavosti a kvalite. Opet je to zvlastni, trosku jine nez bezne poliziotteschi (nebo eurokrimi?), krasne natocene, dobre odehrane, s vytecnou atmosferou, a s trosku jinym hlavnim hrdinou. Toho tentokrat ztvarnil mafiansky vrahoun Silva. Vyrazna postava mafianske dcerky (Antonia Santilli), drogove zavisle nymfomanky, a to vcetne jejiho smutneho konce...za dverma se proste poslouchat nema. :-) Krasny film, zazitek. 4+ ()

kebom

Čo je vlastne mafia? Neprikrášlené, brutálne, skutočné. Škoda režisérskych chýb a slabej výpravy, ktorú sa v strižni zúfalo snažili zachraňovať... ()

bomber3

No, je to sice gangsterka plná nelítostných siciliánů, ale Kmotrovi se to sotva vyrovná. A to především proto, že je film z většiny tvořen pouze z vražd a sexu, což filmového diváka časem omrzí. Smrti zde neunikne, kromě hlavní postavy Lanzetty a advokáta, opravdu nikdo. Kulku do hlavy dostane dokonce i velký šéf don Corrasco, kterého hraje Richard Conte tedy don Barzini z Kmotra. Když se to vezme kolem a kolem Boss - Smrt na zakázku je filmem zábavným, ale jenom pro krátkou chvíli. Delší dobu si snad budu pamatovat jen ten soundtrack, který je velice laciny, ovšem velice chytlavý. ()

westman

Henry Silva se svým pošlapaným ksichtem a vychrtlou postavou ( smrtka s kosou) vystřílí snad půl Itálie jako nájemný zabiják. Vinikající snímek pro majitele pohřební služby té doby. Podtrhuji názor že Silva své nejlepší snímky natočil v Itálii v žánru poliziotteschi. Škoda otevřeného konce vyzívajícímu k pokračování. ()

Shanen29

Dobré poliziotteschi které jsem měl na VHS v době,kdy tyhle filmy valily plnou parou na burzách.Zakoupil jsem si dvd,a shlédl opětovně v kvalitním obrazovém a zvukovém provedení.Konečně jsem rozpoznal herce!!!.Hodně dobrý film a souhlasím s Karlos80.Jen bych se opakoval.Film,který u nás nebyl známý se dostal na burzu z Polska v polském simultárním dabingu s příšernou obrazovou kvalitou. ()

Petkon

Příjemné překvapení, výborný Henry Silva jako nájemný vrah uprostřed dvou nepřátelských mafiánských gangů a nucený bojovat až do konce o vlastní přežití. Film se strhujícím tempem, bez hluchých míst, s půvabnou A.Santilli v roli dcery mafiánského bosse, drsný film se zástupem mrtvých, takže na konci filmu už zbyl snad jen kameraman, ale tak už to v určitých kruzích prostě chodí...Takhle si představuji "inteligentní" vyvražďovačku. Plnohodnotné čtyři hvězdičky. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva