Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Znáte to… někdy se i velkému šéfovi, jakým je plukovník Kubelík, zachce alespoň na chvíli vrátit se ke svým kořenům. Tedy ke skutečné kriminalistické práci, kterou dělají jeho podřízení, zatímco on především řídí. Stalo se to takto: žena mu doporučila na pár dní pobyt v lázních, aby si odpočinul. Přijal, zdálo se mu to jako docela dobrý nápad. Byl přivítán jako šéf Ostravské kriminálky, tedy VIP, a hned první večer ho docent Hudec, který lázně vedl, pozval na večírek. A ráno byl docent nalezen mrtev v lázeňské vířivce. Vypadalo to na infarkt. Kubelíkovi lidé přijeli, ale on se rozhodl docentovu smrt vyšetřit sám. Své lidi poslal zpátky, nechal si jen Matese jako spojku. Podezřelých bylo dost a v těchto tradičně klidných místech začalo být nebývale rušno… (Česká televize)

(více)

Recenze (20)

fafejt001 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

KARLOVA STUDÁNKA má své kouzlo . Škoda , že z ní neukázali trochu více . Zasloužila by si to . Zápletka poněkud kouzelná už nebyla . Jednoduché schéma a Kříž , včetně fyzioterapeutky , vyšetřují případ . I Kozub přispěl svou trochou do mlýna . CHyběla mi Beretka aj Majer . Příště už to roztočí zase oni . Tak to by mohlo stát za to . Doufááám . ()

Karp

všechny recenze uživatele

Hanák 62, Podhůrský 60, Kříž 58... nějak kluci stárnou. O detektivce asi nemá smysl hovořit, protože ta se tak úplně nekonala a svým charakterem spadá někam do devadesátých let, kdy se na obrazovkách obdobné pojetí detektivních příběhů objevovalo. Snad jsem si i teď letmo vzpomněl na studiové a lehce naivní Hříchy pro pátera Knoxe. Jedna hvězdička za P. Kříže, jedna za Karlovu Studánku a půl hvězdičky za lázeňský klid a pohodu. 50% ()

Reklama

swiss 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výtečná epizoda s téměř Poirotovskou atmosférou! Nádherné lokace ospalého lázeňského městečka, jehož poklidnou atmosféru rozvíří nenadálé úmrtí slizkého docenta v podání stále, zde asi nechtěně, vtipného Tomáše Hanáka. Neomylná intuice plukovníkova, který se neustále chechtá, se nehodlá smířit s nehodou. Jiskření mezi ním a mladým policistou je půvabné. A nikdo z nás nechce skončit jako odpadek v černém pytli... ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hřebejk zabíjí tento seriál. Jeho sterilní režie vůbec nepřidává zcela průměrnému příběhu, ve kterém vrchní policejní komisař Kříž pouze s pomocí Kozuba pátrá po podivném úmrtí docenta Hanáka ve vířivce. Sice výsledek pátrání není špatný, ale Kříž je tak divný detektiv, že se na to od poloviny nedalo dívat. Zlatý tým v čele s Majerem a Beretovou. Nejslabší díl. PS: Tradiční nesmyslná a zbytečná Hřebejkova scéna: pacient se vysvléká před koupelí, ošetřovatelka v tu chvíli dostane od Kříže růže, pacient se zase obleče a chce odejít. Ona mu říká: "Kampak jdete? Vysvléct." On se otočí a jde se vysvléct. Fakt, tohle tam bylo! ()

Peabody 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

hroznej díl, Pavel Kříž to snad točil sjetej, protože ve druhé polovině, kde bohužel skoro nesleze ze scény, nedokáže udržet rovinu postavy, takže v plynulém dialogu se 30 vteřin směje, 30 vteřin je tragický (mj), a tak dále, podobně vrah recituje monotonně naprosto emocinálně zásadní odhalení vztahů v rodině. Vzpomněl jsem si na Moskalyka a četnické Lázeňské intermezzo, ale to opravdu nesnese srovnání. Topfer, Rimský ad. byli herecky o kategorii jinde, ale bohužel tady se mi navíc zdá, že pan Hřebejk naprosto kašle na herecký projev, což kdysi byla jeho silná parketa. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Karlově Studánce na Jesenicku. Souběžně s natáčením seriálu se v Karlově Studánce konala další akce – Podhorská jízda veteránů, kdy lázněmi projela auta starší i více než sto let. Režisér Hřebejk nenechal tuto událost bez povšimnutí a historická vozidla i s posádkami v dobových kostýmech zakomponoval přímo do natáčení. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)

Reklama

Reklama