Chůva na zabití: Krvavá královna

• USA The Babysitter: Killer Queen (více)

Před dvěma lety Cole unikl ze spárů satanského kultu. Teď ho čeká ještě něco horšího – střední škola. A démoni z minulosti mu nepřestávají dělat ze života peklo. (Netflix)

Zombi

Jednička mě bavila trochu víc, ale pořád je to slušně nahláškovaná, krvavá a zábavná blbina, jen tentokrát nepřináší nic moc nového. Návrat starých postav potěšil, rodiče vtipní. Slušné 3 hvězdy. ()

Flopik

Jednotka rozhodne prekonaná nie je, ale dvojka je originálna a ja som sa teda skvelo bavil. Postavy výborné, Emily je brutálna kočka a ako náhrada za Samaru je adekvátna. Horšie to bolo po vtipnej stránke a dosť veľa vtipov vyznelo do prázdna.Zas nechápte ma zle nasmejete sa kvalitne, len to nebolo také ako v jednotke. Potešili aj staré známe postavy. Vybuchujúce hlavy a trhanie končatín sú skvelý bonus. Oproti jednotke o hviezdičku slabšie ale stále skvelé. Za pár rokov by som si kludne vedel predstaviť trojku. ()

Hernycztek

Tři roky po úspěchu The Babysitter, vsadil Netflix na její pokračování, a co se zdálo jako zbytečnost, je důstojným pokračováním, které jede ve stejném stylu a velice podobném scénáři. Vracejí se všichni zemřelí z prvního dílu a k nim se přidává nové osazenstvo ďábelského kultu. Noví členové hrají druhé housle, ovšem původní casting předvádí ještě lepší výkony, háží jednu hlášku za druhou, umírají ještě ve větším stylu a každé úmrtí je velice podobné tomu, jakým způsobem zemřeli v prvním díle. Největší slabinu vidím ve scénáři, který nepřinesl nic nového a celou dobu máte pocit, že už jste tohle viděli. Vtipům se určitě zasmát dá, ačkoliv to někdy bylo přehnané, až trapné. Ke gore jsou výhrady minimální, a to v případě občasně viditelného CGI, nicméně jsou k dostání i kvalitní praktické efekty se spoustou krve. Atmosféru a napětí hledat nelze, už jen z podstaty, že se jedná o komedii, která hraje čistě na to, aby diváka pobavila. Kdo tedy hledáte zábavnou krvavou komedii na pohodové sledování, Killer Queen je přesně pro tento případ. ()

DavidHolub

Po skvělé jedničce bohužel přichází trapná, nereálná, zbytečná dvojka... Byla to naprostá kopie jedničky, některé podobné scény se tam vyskytly. Skvělá Samara Weaving, tam byla jenom chvilku a to na konci... Ještě k tomu ten konec stál za nic. Pro mne obrovské zklamání a prosím už ne, další díly. 30% ()

BOURQUE

U prvého diela tohto príbehu som sa pýtal, že prečo potrebujeme pokračovanie. Po videní pokračovania (dúfam, že už posledného diela) necítim to, že by som dostal odpoveď. Pokračovania síce celkom slušne nadviaže na prvé dielo, ale je tu vidieť mierny posun len v niektorých častiach – napr. J. Ortega do toho dokázala vzniesť nový vietor. Inak McG „šikovne“ vrátil do hry postavy z prvého diela. Tie však podľa mňa opäť nepôsobia tak výrazne, akoby mali. Inými slovami, B. Thorne ma opäť sklamal , ale najviac E. A. Lind (po slušnom výkone vo filme Doctor Sleep je to krok dozadu), ktorá tu chce byť tak výrazná ako S. Weaving, avšak to sa jej nedarí. Podobne ako prvé dielo, je to opäť film mixujúci prvky žánrov hororu , surovejších scén a komédii. Film nie je možné brať vážnejšie, ale pravdepodobne také ciele pán McG nemal. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

Hapretor

Ze začátku super jednoduchý blbý a vtipný slepenec všeho možného ... opravdu sem na tom ujížděl ... mohlo mi to dokonale spravit náladu po debilním dnu v práci, ale ten konec je opět blbý až moc ... zas to přehnal a je to kokotský ... jinak ok ... ()

Rathalos

Vyborne pokracovanie,az som prekvapeny,ze ako sa to vydarilo,ako komedia to fungovalo perfektne,smial som sa z tych ich hlasok,ako horor slabsie,ale aj tak zabava to bola,bavil som sa kralovsky...:-) ()

Joey(1)

Zábavnější jak jednička, celkově odlehčenější jednohubka se sympaticky otravným Lewisem... Těším se na trojku. ()

GilanCZ

Určitá hloupost prvního dílu ještě tolik nevadila, ale tohle je už vážně debilní až příliš :). Nepřináší to nic moc nového, prakticky to samé, jen v jiném prostředí a horším provedení. ()

helloween93

Nebyl by to rutinér McG aby to neposral. Po příjemné jedničce a slibném úvodu dvojky přijde vykrádání prvního dílu, který je ještě víc absurdní a vrací se i Samara Weaving. Příběh je jenom řetězec všemožně známých klišé, a co fungovalo v jedničce, tady nefunguje. 2* ()

Olík

Sám doma 2: Ztracen na střední škole. Úplně by stačilo zkopírovat můj komentář k prvnímu o tři roky staršímu příběhu a bylo by hotovo. Jenom možná samotná zápletka kopíruje vývojové stádium hlavního hrdiny a je o kapánek dospělejší….a bohužel skromnější, co se týče pohledů na modelku spodního prádla Samaru Weaving. Ale jinak zase ta samá teenage bloody chase, jen doplněná o jednu novou zásadní postavu. Takže krev, rituály, křivky….však už víte…..ale nezapomeňte, pořád jde jenom o adolescentní zábavu. ()

animario

První chůva byla žánrově pubertální slátanina (ve smyslu slátat od všeho něco a dát tomu etiketu "cool"). Dvojka jede ve stejným, možná ještě nadsazenějším módu (i proto mi přišla v něčem snad i lepší). Hlavně už jsem tušil do čeho jdu a nečekal od toho nic než popcornovou zábavu na večer, takže se dá říct, že jsem se celkem bavil. Ke kultovce hodný dalšího pokračování to má ovšem daleko (na to je slabej scénář, režie i triky jak z tv filmu). ()

Kingjiri

Zatimco předchůdce se dal ještě jakž takž brát aspoň trochu vážně, pokračování má podobu hodně ujetý hororový komedie. Začátek mě vcelku bavil včetně crazy postaviček ve vedlejších rolích (psycholog nebo policajt). Až jsem si řikal, že se měl McG na pokračování původního bijáku vykašlat a radši točit teen komedii o panicovi a loserovi ze střední školy, kterej se ztratí, přičemž po něm pátraj (zhulený) svérázný rodiče. Rádoby hororová část s ujetejma vrahama už mě s výjimkou několika dobrejch hlášek fakt nebavila. Poněkud chabá hororová komedie, ve který je akce a napětí téměř o ničem a jen občas zafunguje nějaká ta zábava, dvě slabší hvězdy. ()

Davidkkk

Jakmile se ke mně dostala informace, že se na Netflixu objevilo pokračování dle ČSFD lehce nadprůměrného hororu The Babysitter (2017), ptal jsem se sám sebe, jestli to není naprosto zbytečné. Tudíž jsem si ze zvědavosti dal celkem tříhodinovou jízdu, která zahrnovala jak první, tak i druhý díl a musím se přiznat, že jsem byl příjemně překvapen. Jednička je dle mě vynikající kus vybočující ze škatulky béčkových hororů. No a pokračování s podtitulem Killer Queen je na tom vlastně podobně, akorát postrádá momenty překvapení. Zpočátku jsem měl pocit, jako bych sledoval to samé, co v předchozím filmu, což byl evidentně záměr. Pak se do toho ale začal míchat satanistický kult, vrátila se hláškující skvadra a nabralo to na obrátkách. Akorát už toho možná bylo trochu moc a tvůrci mohli přibrzdit. Stále je to zábavné, lehké na sledování a utíká to nečekaně svižně. Cole a jeho nová parťačka (neskutečná kočka) jsou jak jinak než fajn. Jenže jak říkám, pořád je vidět mírný drop oproti první části a občas to vypadalo hodně podivně. ()

Vabr odpad!

Doslova úplně vymletý z ho*na. Postavy se chovají vážně o dost jinak. Většina jich vypadá i jinak, takže jsem si celou dobu myslel, že je ta původní parta pozměněná a hrajou v ní jiní herci. Hlavní postava je ku*va divná. Chová se divně, mluví divně a divně se i oblíká. Šíleně nesympatická tak jako jeho nová parťačka. Ta je zase šíleně nudná, nezajímavá a hlavně trapná. Bože strašně ty postavy změnili. Příběh je úplně o ho*ně a průběh je fakt vyvařenej celej z vody. Vůbec to není záživný. Je to strašně odfláklý. Komedie nulová. Zasmál jsem se jen jednou a to u What the fuck again. Celkově mi přijde, že tohle můžou baštit jen dnešní trapní závislý na Netflixu puberťáci bez vkusu, kteří hrozně milují, když se někdo chová rádoby hustě a neposlouchá ,,autority''. Zhulenej soused a táta působili strašně vecpaně a otravně tak jako flashbacky. Trapnej pokus o natáhnutí stopáže. Efekty o dost horší. Jde znatelně poznat, že je celá příroda naefektovaná. Smrti nezáživné a nuda. Žádná akce a dialogy jsou příšerně nudný a o ho*ně. Konec nedává smysl, vždyť v prvním díle šla chůva po něm a tady se kvůli němu obětuje. Nulová logika a to platí i v mnoha dalších případech. Čekal jsem něco horšího než dost dobrou jedničku Babysitter, která byla svá a uměla zapůsobit v různých ohledech, ale tohle bylo úplně o ho*ně, průběh sra*ka a chování a vzhled postav se obrátil o 180 stupňů. Prostě to nedává vůbec po žádné stránce logicky smysl, jak to navazuje na jedničku, že se mu to jen zdálo v hlavě, protože to by ho obvinili například ze smrti toho šprta. Atd, atd se táhne ta kupa hlouposti až sem, kde z toho McG udělá tsunami, která smete originální nápad buhví kam. Vlastně jsem to jen dokoukal, protože jsem si řekl, že už to dokoukám, když to bude (prosím Bože) poslední díl. Nehorázně neoriginální bez špetky něčeho, co by mě mělo donutit to navýšit. VYHODNOCENÍ: JE ZJEVNÉ, ŽE MU CHYBÍ CHŮVA, KTERÁ BY MU VLEPILA, ABY SE CHOVAL NORMÁLNĚ ()