Episode 1 (E01) (epizoda)

Drama / Krimi

Velká Británie, 2020, 1 h 27 min

Zatím spíše rozjezd, kdy na 90 minut je jedna skvělě nasnímána hospodská rvačka, kde jde vidět Evansova kinetika z The Raid a jedna bitka se sekáčkem. Uvidiíme, co předvede v 5. díle, který taky režíroval.(7.6.2020)

jsem rad, ze jsem se do toho nechal namotat, protoze na "to watch listu" mam cely zastupy dalsich serialu (The Knick, Better Call Saul etc). Cista zanrova jizda, ktera mozna jen recykluje vsechno, co jste kdy videli od Ritchieho pres Corey Yuena az po treba De Palmu, ale dela to tak hrozne sikovne, ze dokaze vyvolat dojem, jako by Gareth Evans objevoval a tvoril pravidla zanru on sam. Popravde, miluju jeho Raid 1-2 a jedina slabina Gangu Londyna se ukazuje paradoxne pri akcnich scenach - prilis z celkoveho konceptu vycnivaji a trci, jsou totiz znovu dokonaly a treba kamera se pri nich pohybuje tak, ze vubec nevnimate jeji pritomnost a jste primo fyzicky uprostred souboju. Coz uz ale bohuzel tolik neplati o narativni casti pribehu, kde kamera nekdy exhibuje az moc a misto, aby slouzila vypraveni, strhava pozornost na svou "filmovost" a formu...(26.7.2020)

Solidní výkop. Úvodní záběr s převráceným Londýnem mi připomněl podobný záběr/scénu z Lepšího zítřku 3, který má Evans určitě nastudovaný a potěšil. Po dvou startovních vraždách začne tempo udávat probíhající pohřeb, na jehož pozadí se exponují postavy a vztahy a pohřeb (a předčasně i celý pilot) vrcholí luxusní raidovskou bitkou v hospodě, ke které Evans před koncem přihodí ještě jednu skromnější se sekáčkem, ale taky parádní. Postavy sympatické, stejně jako celková surovost a je tu náběh na kvalitní gangsterskou ságu drsnou jako zapnutá bruska v xichtě. Ritchieho Gentlemani mě moc nebrali, ale tady si zjevně spravím chuť.(23.7.2020)

Otvarak, trvajuci hodinu a pol a dodavajuci tak hutnu atmosferu, perfektnu kameru a akcne sceny s choreografiou, co sa mnohokrat nevidi pri filmoch s nasobnym rozpoctom. Pri "potycke" v krcme som si hned spomenul na "drsnarny" z The Raid. Rozhodne nadpriemer s mnozstvom kvalitnych postav a linii v britskom podsveti. Slusne herecke obsadenie. Odporucam.(10.5.2020)

• MoiJe

Nedopozerala som ani tú jednu epizódu, strašne som sa nudila.(30.5.2020)