Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Desetiletá Maruška Pechfóglová čte ve škole práci o tom, jak byla se třídou na exkurzi v barrandovských ateliérech a setkala se s opravdovým černokněžníkem. V ateliérech se právě natáčí pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký a Maruščin starší bratr Jaromil je asistent režie. Slíbí sestřičce, že umožní třídě exkurzi, a tak se děti vydají pod vedením učitelky Vyčichlové na Barrandov. Už svým příchodem však způsobí zmatek. Mezitím se režisér pokouší najít představitele černokněžníka. Když vztekle trhá nepovedený černokněžnický kostým, rozhodne se zasáhnout skutečný černokněžník, kterému se režisérovo chování pranic nelíbí. Dostane se do ateliérů, přečte si scénář a cítí se dotčen, neboť jeho stav je v pohádce notně zesměšněn. Rozhodne se tedy natáčení překazit. Jenže je šíleně zapomnětlivý, a tak musí nosit na krku magickou kouli, která mu neustále připomíná potřebná zaříkadla. I přes tuto pomůcku způsobí jeho zapomnětlivost v ateliérech zmatek. Situaci ještě zhorší Maruška se spolužáky, kteří se několikrát magické koule zmocní. (TV Nova)

(více)

Recenze (118)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Moderní pohádka o roztržitém černokněžníkovi, která má vynikající námět, jenže zůstalo jen u potencionálu, a tak se z toho stala jen lehce nadprůměrná pohádka. Důvodem jsou ty pokusy o crazy komedii na začátku filmu, kdy natáčeli Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. A hlavně ty věci s natáčením filmu nevypadaly věrohodně. Za to Heřmánek v roli černokněžníka to všezachraňuje. Ať již na začátku, kdy se převtěluje do rytíře nebo chodí v obleku pionýra ve starých tramvajích. Vrcholem je jeho působení, kdy se přidá k filmu. Škoda jen, že v závěru už bez čarovné koule se z něj stal až moc zapomětlivý čaroděj. A ta obluda na konci mi hodně připomínala tu příšeru z filmu MONSTRUM Z GALAXIE ARKANA. Dobrej byl i ten mladej asistent režiséra, který neustále všude rozlíval kafe. [3875. hodnocení, 107. komentář, 48%] ()

Martanecek007 

všechny recenze uživatele

Pohádka, která pro mě měla větší hodnotu v dětských letech, což je ale pochopitelné. Pohádky ocení nejvíce děti, což zde platí a já jsem ji měla moc ráda. Nyní to je pro mě oddechový film, který už mě ale tak moc nebere jako dřív. Nicméně v dětských letech svůj úkol splnil, tudíž pro děti je to dobrá volba, pro dospělé už tolik ne. ()

Reklama

Gig 

všechny recenze uživatele

Hynek Bočan s Justem a Uhlířem se vrátili na místo činu - k pohádce - aby zopakovali úspěch Čertů. Přizvali si ďábelského lucifera Karla Heřmánka. Nicméně tentokrát se jim to nepovedlo. Snad je to tím, že to není klasická pohádka - ale něco mezi pohádkou skutečností - ala Saxána. Ale i ta byla více pohadkovská a dělal to tandem kovaný v oboru. Tady je to spíš komedie ze součnisru s prvky magiky. Něco jako Čáryfuk po česku. Snad je to tím, že scénář byl rychle spíchnutý, jen aby se točilo a využili se kulisy - viz zajímavosti. Heřmánek to sám neutáhne. ()

hypnos11 

všechny recenze uživatele

Skvělý Heřmánek, pěkný výkon i od Kláry Jandové, jinak velká slabota. Ne že by další herecké výkony byly zlé, scénář je ale prostě slabý. Kdyby se vypustil komediální tón a natočilo se to tak, aby černokněžník působil více zlověstně, mohlo z toho něco být. Protože Heřmánkovi tenhle typ rolí očividně sedí, viz S čerty nejsou žerty ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Konečně se mi tu pohádku podařilo najít! Jako dítě jsem tu pohádku neskutečně milovala, protože se mi strašně líbilo to JÉÉÉÉ co dělá černokněžník Karel Heřmánek a je to skvěle propletené se skutečností :-). Taková pohádka se jen tak nevidí a ze všech českých pohádek co jsem kdy viděla mám tuhle nejraději :-). ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)
  • Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)
  • Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)

Reklama

Reklama