Pro záchranu svého syna je odhodlán podniknout cokoliv. Frank Conner je policista, vdovec a má smrtelně nemocného syna, kterého může zachránit pouze včasná transplantace kostní dřeně. Jediným vhodným dárcem je nebezpečný maniak, který si odpykává doživotní trest. Frank je však odhodlán pro záchranu svého syna podniknout cokoliv. Michael Keaton a Andy Garcia proti sobě stojí v hlavních rolích napínavého filmu. (HBO Europe)

Chrustyn

Slušný a napínavý thriller ve kterém policista potřebuje dárce kostní dřeně pro svého syna a jediný vhodný je sériový vrah, kterému se před požadovanou operací podaří utéct a začne ohrožovat celou nemocnici. Michael Keaton je jako psychopat docela přesvědčivý a Andy Garcia hraje přesně tak jak by hrát měl. Ve filmu není moc akčních scén ale napětí je zde slušná dávka a divák se rozhodně nenudí. ()

korbitch22

Vynikající trhiller,který má skvělé tempo,ale hlavně vynikajícího šílence Michaela Keatone,jeho bez citnej zabiják je jedním z jeho nejlepších hereckých výkonů...určitě.Jediné mínus je špatně napsaná postava Andy Garcii...jako sorry ale chová se vážně jako idiot,ale vynikající konec mě hrozně moc potěšil,málo kdo si troufne nechat záporáka prchnout...já mu fandil takže hurá! ()

Bauer

Dost dobrej thriller s výborným záporným Michaelem Keatonem a Andym Garciou.Zajímavý námět a celkem dobrá atmosféra.A co je teda zajímavý je konec: " Jaký máš auto ? " :-) ()

Tommassi3

"Kolik lidí bude muset umřít, aby tvůj kluk mohl žít ??" To je právě ta zásadní otázka, kolem níž měli tvůrci David Klass s režisérem Barbetem Schroederem vystavět celý snímek, který asociuje Johnyho Q. tak silně, že by oba kousky mohl jeden lehce zaměnit, pak bychom se snad i dočkali skutečně hlubokého dramatu namísto povrchní thrillerové jízdy, jakkoli ostřílenému Íránci nelze upřít, že se v rámci žánru jedná o velmi zdařilou akční věc, napínavou až k prasknutí.. Navíc výtečně zahranou, bohužel pouze co scénář dovolí, spíš tedy ještě výtečněji a zajímavěji obsazenou, když Michael Keaton, Andy Garcia i třeba Brian Cox své pověsti výborných a těžko, co do schopností i vlastního charismatu, zaměnitelných herců rozhodně dostojí.. Zdá se to tedy jako velké mrhání talentem i potenciálem dané látky, když tenhle biják pana Schroedera, ačkoli ten třeba mně osobně víc než svými filmy utkvěl v paměti spíš rolí francouzského prezidenta z Mars útočí, který je o dost zoufalejší než tahle Hranice, nabízí opravdu velkou spoustu zajímavých a nejen morálně složitých otázek, na něž však schází odpovědi, byť tedy nutno říci na úkor velké spousty detailů a nápadů, na které scénář naopak pamatuje, ačkoli divák kritik nutně bude dlouze zápasit s logikou příběhu.. Příběhu však nesmírně zajímavého a šikovně vystavěného.. ()

Lacike

Taky slusny oldchool mix zanrov od thrilleru, akcneho filmu az po dramu. V ziadnom ohlade to ale prilis nadpriemerne nie je. Nie je tu ani dostatok akcie (zaujme len solidny vybuch a jedna scena s nakladiakom), ani napinavych scen, ktorymi by sa postavy drzali v šachu. Miestami vyznieva az vtipne, ze kvôli zachrane jedneho chlapca zomrie kopa nevinnych ludi. Film ale drzi nad vodou skvela ustredna dvojka. Charizmaticky drsniak a po cely cas zaporak Keaton a sympaticky otec od rodiny Garcia, ktory je schopny kvôli synovi urobit cokolvek a aj ked to neukazali tak pravdepodobne si potom vsetkom, co urobil, tiez pôjde na nejaky cas sadnut do chladku. Ostatne postavy su uz len do poctu. Vysledkom je teda priemerny film, ktory v dobe vzniku zapadol, ale v dnesnej CGI dobe, fanusikov oldschool akcnych thrillerov potesi. 6/10. ()

Martin741

Aj ked scenar je este dobry, logika vo filme dostava zabrat, hlavne v akcnejsich castiach. Rezia Schroedera sice na urovni /v ramci siveho priemeru/, ale niektore sceny a dialogy by bolo treba prepracovat. K tomu aspon Marcia Harden bola vyborna. Stale vsak podpriemer . 36 % ()

lilina133

Možno budem v menšine, ale tento film pre mňa priniesol poriadnu nádielku (a to ani nie sú Vianoce:-)) nelogičností...Akých??Takže, hneď ma zarazilo už obsadenie trojice úžasných hercov ako sú Michael Keaton, Andy Garcia & Brian Cox...Vo filme majú minimum priestoru predviesť čo v nich naozaj je (za čo môžu byť vďační hlavne tak neuveriteľne stupídnemu scenáru...)No a keď som už spomenula ten nešťastný scenár, ktorý je, mimochodom, najväčší kmeň úrazu...Tie dejové zvraty alebo nezvraty (POZOR - PODROBNOSTI Z DEJA? AK TO NECHCETE ČÍTAŤ PRESKOČTE ZÁTVORKU: prečo M. Keatona nestrážil na operačke ani jeden policajt, keď ho tam privážala celá kopa, prečo chcel ísť nazad do väzenia, akože chlapec, ktorý je tak na všetko náchylný s ním v kľude prechádzal celú budovu a nenechalo to na ňom žiadne následky a podobné veci), ktoré sú podľa mňa dosť podstatné...Čo k tomu dodať - tento film podľa mňa radšej nemal uzrieť svetlo sveta, aspoň nie v takej podobe ako uzrel...Prepáčte všetci, ktorým sa to páčilo, mne to akurát zdvihlo adrenalín v krvi:-)) ()

pakobylka

Thriller, který má zdánlivě všechno, co má správná napínavá akční jízda mít … Zoufalého policistu, který hledá záchranu pro svého synka a je připravený zaplatit jakoukoli cenu, bezcitného, zato inteligentního vraha - dokonce několikanásobného, jehož skóre v průběhu filmu utěšeně narůstá, přitažlivou dětskou onkoložku i atraktivní prostředí nemocnice, ve kterém to akčním scénám vyloženě sluší. Přes veškerou snahu ale nedokáže vykouzlit odpovídající atmosféru. Nemá to nic společného s předvídatelností děje ani s drobnými nelogičnostmi, které se v něm dají vyšťourat - prostě v sobě nemá tu sílu, která by mě přesvědčila o jeho mimořádných kvalitách ... možná se nepodařilo dostatečně dramaticky propojit jednotlivé scény. ()

Mrkvič

Film se skvělým obsazením. Garcia je sice herec jediné role, ale zase mu jde setsakra dobře. Keaton možná není taková hvězda, ale v rolích rozpolcených hrdinů, kteří dokáží být milý, i když jsou jinak plný zloby, nebo naopak, je výborný vždycky. Podobně jako v Polibku smrti Schroeder staví film na vztahu dvou proti sobě stojících hrdinů. Od začátku do konce je film zajímavý. A i když každý ví, kdo nakonec zvítězí, je zajímavé sledovat, jak to opravdu dopadne. Nehledě na to, že má záporák opět i pár sympatických momentů. ()

lennyd

Franka Connora (Andy Garcia) stíhá jedno životní neštěstí za druhým - nejdříve mu umírá manželka, a pak se dozvídá, že jeho syn má rakovinu. Díky svým konexím (a jednomu nelegálnímu přístupu do počítače FBI) nachází vhodného dárce kostní dřeně - je jím odsouzený (a před ničím se nezastavící) zločinec Peter McCabe (Michael Keaton). Ten nakonec s darováním kostní dřeně souhlasí, ale převozu do nemocnice a operace využije jen ke svému útěku. Frank Connor nyní stojí na těžké křižovatce - musí McCaba co nejdříve chytit, ale zároveň musí zábranit "obyčejné" policii, aby McCaba sejmuli, jen co ho uvidí ... Napínavý thriller Barbeta Schreidera, který zobrazuje skutečnou hranici zoufalství, kdy se v jednom člověku mísí dva nesourodé pocity - být polda (to znamená zničit zločince ať to stojí co to stojí) nebo otec (to znamená toho samého zločince chránit před vším) - docela dobře zahrané Andy Garciou. Ale ten rozhodně neměl na drsňáka Michael Keatona (i když ten si už zahrál i větší šílence, ale Peter McCabe se mu povedl). Sice je od počátku jasné, jak jsou karty rozdány, takže žádného velkého překvápka nedočkáme, ale to neznamená, že by se na film nedalo koukat. Jen ještě malá rada pro Franka Connora - měl jsi ho střelit do některé končetiny, pak už by nezdrhl ... ()

blackJag

Základní nápad není zase tak vytřískaný jako jiné a i natočeno je to dostatečně svižně nato, aby film dokázál zaujmout. Žádného nepředpokládáného konce se sice nedočkáme, herecky je ale vše odvedeno na slušné úrovni a tak každému ze zůčastněných přibyl další neurážející snímek do filmografie. Hudba: Trevor Jones. 60% ()

jenik71

Nutno poznamenat, že vše vlastně stojí jen na dvojici Garcia - Keaton. Byl by to celkem zdařilý thriller, kdyby nebyly ve scénáři tu a tam nějaké ty trhliny. Rád bych udělil i větší hodnocení, ale některé nedomyšlené detaily jsou do očí bijící. O napětí jsem ale nepřišel, má to celkem slušné tempo a Keaton jako záporák je dost přesvědčivý. Takže 60%. ()

herr_carter

Skvělý Keaton ! Potkat jeho vyšinuté, psychopatické alterego někde na ulici, tak se asi radši zabiju sám..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Lukoboss

Tradiční americký film. V první půli vás to baví, působí to napínavě atd. a najednou bum a je to zase tady!! Stupidita amerických závěrů ve filmech totiž nemá obdoby. Tolik nelogických a opravdu špatných scén je tam najednou tolik, že je mně z toho úplně špatně. Např. Keaton odzbrojí Garciu, zamče ho do místnosti a utíká. Garcia se pochopitelně z místnosti dostane a v dalším záběru už vesele běží se zbraní v ruce?! A já se ptám, kde tu zbraň vzal, když mu byla sebraná a po cestě nikoho nepotkal?? Toť otázka. Takových scén je tam víc, bohužel. ()