Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

AloeB

Absolutně excelentní. A nebo jsou fanoušci Zaklínače pouze schopní po impotentním seriálu s Cavillem přijmout cokoliv. Nightmare of the Wolf je možná vlhkým snem mnohých anime geeků, ale pod lesklou slupkou japonské akce a povedené animace se skrývá kombinace Sapkowskeho umu s nehezkým zacházením s látkou ze strany tvůrců Netflixu - čímž nechci indikovat, že stejně jako v seriálu pochází jediná kvalita od autora, oním umem mám na mysli spíše styl a motivy, které známe už z knih. Nejednoznačné (či jednoduše špatné) vyobrazení karmy obou stran - zaklínači i čarodějka je sice pěkné, ale ve snímku působí spíše jako snaha šokovat než cokoliv jiného - zaklínači by přece neměli potřebu tvořit monstra k práci, o kterou se nikdy neprosili. Mimo dějové problémy hapruje i technická logika - japonský styl není ideální pro vyobrazení Zaklínačova světa, přestože v mnohém působí epochálně. Geralt v závěru byl očividný odkaz tlačený na sílu. Možná bych měl i více výtek, rád bych ale zdůraznil, že i přesto jsem si film užil (rozhodně mnohem více než seriál) a nebránil bych se navazujícímu pokračování - je vidět, že si tvůrci mnohem lépe dovedou poradit v příběhovém vakuu, než když zpracovávají něco dávno (v knihách) popsané. ()

geek.ondra

Veliký překvápko. Příběh je funkční, scénář neurážející a animace je naprosto skvělá. Od vyššího hodnocení mne odrazuje především úplný nezájem o tuto frančízu a také nenávist k netflixovskému seriálu. Tak jako tak je Vlčí sen super jednohubka ()

papaguy

Na místo generické story, kterou by bylo možné roztáhnout (do dosud neexistujícího seriálu), nečekaně temný příběh. Přes občasné nářky fanoušků (tedy alespoň těch, kteří kritizují za všech okolností) se myslím podařilo atmosféru Zaklínače nezdecimovat. ()

Perth

Pokud vás zajímá jak by to vypadalo, kdyby měl Kaer Morhen barbershop a zaklínači místo špinavého a krvavého života, machrovali, lítali vzduchem a naháněli štětky po barech, asi to bude vaše parketa. Jen bych tvůrcům doporučil příště zvolit vhodnější název. Třeba Vesemir-man: Origins by byl trefnější. Člověk by pak věděl do čeho jde. ()

Torgal

Animovaný Vesemirov origin story z populárneho zaklínačského univerza vystihuje ducha predlohy paradoxne lepšie ako výpravný hraný seriál - a pritom je to úplne pôvodný príbeh, ktorý so Sapkowskim nemá nič spoločné. Na štýl animácie som si musel chvíľu zvykať, rovnako ako aj na to, že Vesemir tu bol zobrazený ako prehnane sebavedomý, sebecký nafúkanec (čiže úplne inak ako ho ukazujú knihy a hry), ale vzal som to tak, že to bola skôr mladícka nevyzretosť. To podstatné, čím je príbeh, bol ale výborný a skvele prezentoval morálnu nejednoznačnosť zaklínačského sveta. Tu sa nedá povedať, že toto je zloduch, ktorý chce škodiť, všetci majú pre svoje konanie dobré dôvody a nie je problém ich pochopiť. Ak by vzniklo podobných počinov z tohto univerza viac, vôbec by som nebol proti. 8-/10 ()

aR3Zz

Hezké. Dobře zpracovaná předloha, kde režiser nic nepokazil. Netflix z této knihy udělá sérii 8 hraných dílů, takhle v 80 minutách to bylo příjemně kompaktní. 75% zcela zasloužených. ()

Urukhaj98

Podobně povedených zářezů do Zaklínačského univerza na Netflixu bych ocenil víc. Prostoru kde brát je dost. Ať už se jako zde tvůrci rozhodnou jít vlastní cestou a vyprávět dosud nevyřčené příběhy, či tímto způsobem adaptovat povídky, které se do seriálu nevešly. A musím říct, že jako velký fanboy předlohy jsem si Vlčí sen užil MNOHEM víc, než třeba druhou řadu seriálu. 8/10 ()

Maximilianus

Našťastie je to rovnako ako Castelvania brutálne a krvavé, navyše aj vizuál mi pišiel veľmi podobný. Dôležitejšie však je, že aj príbeh má šťavu, je kvalitný a s výbornými postavami, dĺžka akurátna, a vo výsledku sa jedná o perfektný doplnok sveta zaklínača. 8,6/10. ()

ER

Líbí se mi, že aspoň prostřednictvím animovaných filmů či seriálů se odhalují zajímavé momenty , které rozvíjí původní "hity". Děje se to i v tomto filmu, kde vidíme část ze života Vesemira a jeho vznikající spojenectví s Geraldem. ()

Mouchal

Rozhodně lepší jak seriál, nicméně i tady začnu s věcmi, který mě prostě vyloženě s*ali. Vzhled Vesemira (a i většiny ostatních zaklínačů) a celkově jeho charakter ukecanýho (i během boje s takovým nebezpečným protivníkem jako je Lešij) vošousta, kterej má prostě ze všeho strašnou p*del. Nepatřičné rasy do tohoto světa (Stop it Netflix). Mladý kluk Vesemir bez problémů najde nepřístupnou pevnost Kaer Morhen, kde zaťuká, že by se rád přihlásil do týhle supr čupr party playboyů, která ho spolu s ostatními uchazeči v rámci příprav na zaklínače šoupnou (neozbrojené???) do bažiny plný monster a nazdar, poraďte si (wtf!??). K tomu všemu si samozřejmě nezapomeňte přičíst plamenoment z ruky (někdo očividně ani tu ruku nepotřebuje) nebo vyloženě armageddon, který nahradil znamení Aard. Nakonec si sebranka sedláků usmyslí, že zaklínači jsou pro ně nebezpeční, tak se spojí s plejádou monster (???), které nějak ovládá hybrid (jak???) a pošle je na Kaer Morhen (asi tu lokaci zná fakt každej) skrze portály z Avengers Endgame. Samozřejmě tady nesmysly nekončí, ale vypíchl jsem asi to, co mě nejvíc štvalo. Příběh nebyl špatný, jen celkem zmatečný a urychlený s tím, že chválená animace za mě nijak nevynikala. Zhodnotil bych ji asi tak, že se na ní dalo koukat. Potěšil R rating a spousta krve, což k zaklínači prostě patří a závěrečná bitva i přesto, že moc smysl nedávala, byla super. Furt jsou ale všechny tyto chyby pochopitelnější v tomto originálním příběhu než v hraném seriálu, kde by doslova stačilo jet přesně dle předlohy. Ale to by si taky milovnice světa zaklínače Lauren Schmidt musela přečíst alespoň jednu knihu, a do toho se jí prej nechce... 65% ()

Sharpooter

Senzace!!! Jsem veliký fanoušek Zaklínače, hrál jsem hry, četl knihy a musím říct, že nápad udělat film na styl anime je prostě super, hlavně když je ten film o Vesemirovi. Jsem rád, že jsme se konečně dozvěděly, co se stalo se zaklínači a taky to, proč se z Kaer Morhen stala zřícená pevnost. Velmi se mi líbila animace, která alespoň dle mého, připomínala Castelvanii. Trochu mi vadila akční stránka filmu. Jde o animák, takže kdyby udělaly souboj jedné nestvůry proti jednomu zaklínači, asi by to lidi moc nebavilo, a proto tvůrci trochu přeháněli a stavěli proti zaklínačům desítky nestvůr, které samozřejmě zaklínači také po těchto desítkách zabíjeli. Trochu to zabíjelo pointu toho, že v knihách, a i hrách měli někdy zaklínači problém třeba i s jednou nestvůrou. Ale tak co, je to udělané tak, aby to lidi co nejvíce bavilo a ano taky že bavilo, takže tohle se dá přehlédnout. Taky mi ještě vadilo, že tvůrci přeháněli i se zaklínačskými znameními, jako omlouvám se, ale zaklínači mají mít jen zlomek magie, která jim má sloužit jako malý pomocník a né tam prskat plameny jak drak. Hrozně moc se mi líbil Vesemirův příběh. Z knih a her ho známe jako takového "dědečka" a byla opravdu senzace vidět jeho dětství, důvod, proč se přidal a jak se stal zaklínačem, a hlavně jeho mladá zaklínačská léta. Taky se mi líbil Vesemirův charakter (jak ho napsali), který se hodně, ale opravdu hodně liší od knih, ale to je dobře, alespoň máme nějakou představu, jak se jeho charakter postupem desetiletí měnil a opravdu se mi líbilo vidět ho v jeho “mladiském” rozkvětu. Trochu mi vadí jisté nesrovnalosti s knihami a hrami, ale to je hlavně proto, že film má být v "Netflixovském" vesmíru zaklínače a ne v "Andrzej Sapkowski (autor knih)" vesmíru (nebo tak jsem to alespoň kvůli těm nesrovnalostem ve filmu pochopil), ale i tak je to asi jedno, protože stejně nemáme přímo lore od Andrzeje Sapkowského o Vesemirově minulosti, takže se dá tento příběh i přes nesrovnalosti dát do obou vesmírů. Jasně už tady zacházím do extrémů, stejně to nikoho kromě fandů knih nezajímá, ještě ale musím podotknout, že zkouška trav je mnohem lépe zpracovaná ve hře Zaklínač 3 než zde. Když prominu lehké mínusy, které stejně ve filmu vidí jen fanoušky knih a her, tak musím říct, že je film extrémně povedený a klidně může sloužit jako vstupní bod do světa Zaklínače pro ty, co o tomto světě ještě neslyšely. I když je film animák, tak prosím nemějte žádné předsudky, přece jen je 18+. Celkově má film skvělou animaci, úžasný příběh, dechberoucí postavy a mínusy jen minimální. Určitě doporučuji všem!!! 9/10 ()

Magnolia666

"Killing is easier than tolerating." (Illyana) Jedna * za tenhle citát uplatnitelný kdykoli, kdekoli. Jinak děs běs a dost vleklá nuda. ()

messi@h

Věrnější duchu předlohy Sapkowského knih a mnohem atmosféričtější, než nepovedený hraný seriál od Netflixu. Silné 3 hvězdy nebo slabší 4. ()

HERGImanCZ

Velmi příjemný zážitek, který těží z toho, čím je. Zaklínač: Vlčí sen naplno využívá možností animace a tvůrci nám díky tomu přináší skvělou audiovizuální podívanou, která kombinuje vliv, který má na mnohé dnešní animované filmy japonské anime, s tím, co si představuji pod slovem „zaklínač“. Akce je díky tomu přehnaná a elegantní zároveň, což je dohromady slast pro oči. Možná by se dala jednotlivým postavám vytknout do určité míry jejich občasná plochost, avšak pozadí jednotlivých osudů, které jsou postupně odkrývány, vás nakonec přesvědčí, že vše tak nějak dohromady vlastně dává smysl. Samotný příběh je podle mě taktéž velmi solidní a musím se přiznat, že jsem nikdy pořádně netušil, kam to všechno dále povede. Zaklínač: Vlčí sen je zkrátka film, u kterého byste neměli být ničím rušeni, měli byste si sednout a naplno vychutnat to, co vás čeká, protože se máte opravdu na co těšit. ()

fallanga

Příběh o Vesemirově mládí, který naopak od hlavní Netflixovské série není reimaginací původního materiálu pro širší publikum, ale spíše fanfikce, která kopíruje síly předlohy a zabaluje je do animovaného kabátku. Pro lidi, kteří nedokáží vstřebat všechny změny u Cavillova příběhu je tohle tedy pěkným výletem do světa zaklínače. Je tam mladý Vesemir, ne výrazně odlišný od Geralta v prvních povídkách, jsou tam čarodějnické intriky, a hlavně je tam hromada rasismu, genocid a pogromů, jak to má ve správném zaklínači být. Bohužel, já osobně nejsem typ diváka, který by hanil každou změnu oproti předloze (koneckonců i zde jsou okamžiky, kdy si hardcore fandové budou rvát vlasy z určitých nepřesností), a tím pádem mi jaksi chybí něco navíc. Něco unikátního co by tento příběh přinesl. Není to tak zajímavý a srdcervoucí příběh jako je původní sága. Nemá to ani tak dobře vykreslené postavy. A ten přesah, který je sice pěkný, tak není nikterak inovativní a ani pořádně dotažený do konce. Celé to hraje na tu typickou zaklínačovskou strunu kritizující rasismus a strach z čehokoliv nového a jiného, ale klouzá to po povrchu. Žádný z pogromů nezasahuje city tak jako slavný pogrom v Rivii, žádné mocenské hry nejsou tak opovrženíhodné jako mocenské hry Lóže, Djikstry a dalších, žádná diskriminace tady pořádně nebolí a neznechucuje. Možná je to tím, že dialogy jsou odbytě namluveny. Nebo tím, že film má strašně rychlé tempo, a to i v klidných scénách, takže není čas si scénář pořádně vychutnat a užít. Možná je to proto, že jednotlivé postavy jsou prostě zapomenutelné, a že na ploše hodiny a půl není prostor k nim řádně přilnout. Možná je to i tím, že akce je tak strašně zběsilá, bez choreografie, a hlavně pěkně krvavá, že když některé z postav umřou brutálním způsobem, tak cílený efekt znechucení a zármutku se nedostavuje, protože stejným způsobem předtím zemřel každý ubohý topivec, kterého Vesemir rozsekal na sračky. Opravdu to více než cokoliv jiného působí jako fanfikce, která se snaží napodobit předlohu, ale píše ji patnáctiletá fanynka, která se až příliš snaží do toho nacpat co nejvíce trop a referencí, ale bohužel nemá moc umu. I přes tato drsná slova to ovšem stojí za vidění, už jenom kvůli tomu, že dalšího příběhu s Vesemirem se jen tak nedočkáme. ()

Tarhiel

Audiovizual výborný, ale ak toto je ukážka toho, ako verní budú predlohe, tak to nech radšej už nič ďalšie nerobia.   To, čo mi vadilo najviac, je, že vývoj charakterov tam nebol žiadny, respektíve je veľmi odbitý.   Ale to ostatné nebolo o nič lepšie. Čarodejka privolávajúca monštrá, a pritom sama vraví, ze je proti monštrám (zaklínačom) a ľudia úplne v pohode bojujú spolu s monštrami proti zaklínačom? Znamenia, ktoré by si s ničím nezadali s bežnými kúzlami mágov (príliš silné)?   Ďalší z filmov, ktorí možno označiť "Bol by to obstojný XY, ak by sa to nevolalo XYZ" - bol by to obstojný akčný animák, ak by sa to nevolalo Zaklínač.   Mám pocit, že duch kníh (aj hier) im uniká. ()

Maniik88

Na moje príjemné prekvapenie hodne dobrý "spin-off" k seriálu Witcher. Predstavený nám je Vesemir, jeho tréning, práca zaklínačov. No najlepší je scenár, intrigy bosorky a samotný záver. R-ková animácia, inak celkom pekne zvládnutá, aj súboje. Fakt spokojnosť, takto nejako by som si predstavoval aj seriál. ()

celticek

2x jsem u toho usnul, pro znalce universa jde vlastně jenom o rozšíření o Vesemirův příběh a původ. Solidně krvavé finále. Zaplaťpánbůh jsem odkojen jak povídkami, tak románem od Sapkowskiho, takže to nebylo nic kvůli čemu bych volal domů. Tetra byla výborný záporák, to uznávám. ()

papadoce

Na moje prekvapenie môžem otvorene povedať, že pozretie tejto časti, možno aj iných animovaných filmov o zaklínačoch, by mal absolvovať každý prvodivák seriálu. Ak čomukoľvek zo sveta zaklínačov nerozumiete, bude vám to veľmi exaktne a zrozumiteľne vysvetlené. Naozajsky vám to vnesie svetlo do sveta monštier a budete sa celkom slušne orientovať v zamotaných príbehoch plných veľkého množstva postáv, netvorov, miest, či rodov. Dokonca je to urobené tak dobre a so slušnou animáciou, že budete schopní čiastočne rozpoznávať ghoulov a baziliškov, rozoznávať prízraky od démonov, či mágov od druidov. Navyše je tu riadna porcia krvi a useknutých hnátov, či skántrených detí tým najnevyberanejším spôsobom. Naozaj výborne urobené. A páčil sa mi aj príbeh, ktorý sa venoval zrodeniu Vesemira a dobitiu Kaer Morhen. Som až nečakane spokojný a navnadený na ďalšie zaklínačske animáky. Žeby som sa vrátil aj do herných Dol Blatana? Pár stríg by som spálil, či zlomil tú či onú kliatbu. Uvidíme. ()

Durotar93

Tohle se vážně povedlo, mám poslední dobou pocit že animované seriály a filmy začínají být lepší než hrané, ať je to tenhle film nebo seriály ze Star wars. Chtělo by to víc takových filmu ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (více)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (více)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (více)