Reklama

Reklama

Zaklínač: Vlčí sen

  • USA The Witcher: Nightmare of the Wolf
Trailer 1

Obsahy(1)

Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (207)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nejsem velký fanoušek Witcher univerza a veškeré souvislosti z knížek, her a seriálu jdou celkem mimo mě, takže lecjaké nepřesnosti mi jsou tak nějak jedno. O to více mě vlastně překvapilo, že mě tenhle nový animák bavil (až když jsem zjistil, že půjde o 80 minutový film, animovaný seriál bych vynechal), ač se mi místy tento typ (podle mě levnější) animace, nikoliv anime, příliš nepozdával, ale po nějakém čase jsem si zvyknul a docela mě bavila ona výpravná velkolepost, na kterou si v seriálu nesáhnou, ani kdyby třeba měli 5x vyšší rozpočet. Což stále beru jako velkou výhodu animáků, zvlášť pokud jsou, jako v případě Vlčího snu, pro dospělé. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No mam z toho lehce rozporuplny pocity. Uvod byl vylozene opruz, obzvlast v kombinaci s tou uvodni pisnickou jsem si chvili rikal, co za sragoru jsem to pustil a jestli to nemam vypnout. Nastesti po rozporuplnym uvodu se dej docela slusne rozjel. Pribehove to nic extra neni, vetsina postav je vam vicemene ukradena, ale zase je fajn podivat se na svet Zaklinace v jinym historickym obdobi. Celej film je hezky krvavej a brutalni, ale animace mi teda vubec nesedla, coz neni uplne problem tohohle filmu, jen proste tenhle styl moc nemusim. Celkove na animak slusny a jako doplnek hranyho serialu fajn, ale nic, co bych musel videt znovu. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Fanboyové asi pohoní, ale Evil zůstal chladný. Dějově mě to vůbec nebavilo, monstra jsou až moc obyčejné, ale chápu náročnost kresby, naštěstí Rko je fajn a fatality měly něco do sebe, ale jakmile se to přestalo řezat, tak trochu zívačka. Raději bych 3D Animaci, monstra z her a rozhodně bych uvítal i Humor. 6/10. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Daleko lepší, než bych čekal, že to bude. Příběh nakonec zvolili producenti velmi chytře, kromě Vesemira rozvedli historii Kontinentu, ukázali pád Kaer Morhen, a to vše zatímco se typicky po Sapkowsku vyhnuli byť jen trochu černobílému vyprávění a samozřejmě jakémukoli happyendu. Velká spokojenost, teď to samé někdo udělejte s Warcraftem. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Japonský styl kresby dílu vyloženě prospěl. Vážně jsem nečekal, že si tolik užiji dokonce i souboje. K tomu navíc vždy s vysokou mírou brutality. Mimo to jsem rád, že film obohatil mé znalosti z tohoto světa a přiblížil situaci ohledně zaklínačských institucí. Určitě se jedná o zajímavé obohacení příběhů pro obdivovatele nejen vědmáků, ale také celého tohoto fantasy světa. 80% ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Příběh je inspirovaný příběhy, které prožil Geralt v knize „Bouřková sezona“. Tvůrkyně Lauren Schmidt se rozhodla převyprávět příběhy, které prožil Geralt prostřednictvím postavy Vesemira. (Geralt z Rivie)
  • Vytváření monster zaklínači, aby je později mohli ulovit za odměnu, je manifestace „Kobra efektu“. Ten je pojmenován po případech z Dillí, kdy místní chovali kobry, protože britská britská vláda nabízela odměnu za každou mrtvou kobru. (Axarus)

Související novinky

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (více)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (více)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (více)

Reklama

Reklama