VOD (1)

Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Trailer 2

Jinny

Palec rozhodně nahoru, protože moje výhrady se týkají jenom detailů. Prostředí by přece jenom víc mělo připomínat Polsko než Německo, ale OK, zaklínačský svět je inspirovaný celou střední Evropou (a Evropou obecně). Taky se Sapkowskiho elfy to není tak jednoduché, že to jsou jenom chudáci oběti (jsou rozhodně v "šedém" teritoriu), ale to je v tomhle filmu opravdu jenom hodně vedlejší. Zpracováním a krvavostí tenhle animák hodně připomíná Castlevanii, Vesemir je fajn a má větší komiksové schopnosti než Geralt (:D) a příběh o pádu pyšných Zaklínačů je rozhodně nosný. A především témata jsou typická pro Sapkowskiho. Předsudky jakoby z našeho světa, krutost a tudíž křivda, zaslepené kopání za vlastní zájmy, což vede až ke konfliktům, které všechny přivedou do neštěstí. ()

corpsy

Na necelú hodinku aj pol sa ponoríte do krvavej dark fantasy, kde sa blyštia meče a grnia monštrá. Mal by som byť nadšený, pretože som na podobnej note neraz nechal oči, ale nie som. Som iba spokojný. Príbeh som neriešil ( prakticky som to nikdy ani neskúšal ), môj záujem bol inde. A toho sa mi dostalo, ako v rýchlom občerstvení, cestou domov. Nasýtený, pripravený líhať. ()

Kothy

Tenhle animák se skutečně povedl. I jako člověku, který se ve světě Zaklínače nevyzná, se mi dost líbil. Odehrává se to dlouho před seriálem, možná 100 let, možná dýl. Děj se zaměřuje na Vesemira, který už tuto činnost nějakou dobu dělá. Vidíme tu i to, jaké měl dětství, jak se k zaklínačství dostal a jak vlastně zaklínači vznikají. Na kontinentu stále zuří nevraživost mezi lidmi a ostatními stvořeními a ani zaklínači zde nemají své pevné místo. S přibývajícím množstvím podivných monster se nabízí otázka, odkud vlastně nestvůry jsou a jestli je třeba někdo nevyrábí uměle. To vše se snaží náš hrdina zjistit a odhalit pravdu. Po cestě potká mnoho příšer, takže se dočkáme i pár zajímavých bitek. Je tam samozřejmě víc zajímavých postav, jako například čarodějka Tetra. Vše se uzavře velkolepou bitvu v sídle zaklínačů a na konci najdeme i malou třešničku pro fanoušky série. Vůbec bych se nebránil dalším filmům z tohoto světa. "Už mi táhne na 70. Mně taky." :D ()

BarryLyndon

Poprvé co jsem byl svědkem zaklínačské poetiky ve filmu nebo seriálu a je opravdu smutné že s tím po dvou větších pokusech musí přijít animovaně Asiati. Jenom nechápu scenáristiku, která má být stejná se seriálem. Hlavně je s podivem jak v novem příběhu ctili necernobile vidění Sapkowského sveta, v tomhle serialova adaptace selhala. Nikdo to neuslyší rád a Cavillovi fandím vsude, ale ve srovnání s tímhle je to příšerné ve všech ohledech. Popravdě anime nemám rád a když jsem viděl na začátku černošskou rodinku ve slovanském fantasy světě, byl jsem skeptický.  Ale bylo to moc krásné, epické , lyrické. Za mne jeden z počinů roku a bod dolů dávám za look Vesemira, protože si nemyslím že vypadal jako Leoš Mareš v roce 2005 a jeho sidekick jako Carrot Top, ale jak říkám nemám rád anime. 9/10 ()

BrooksW.Here

"There'll always be another monster, Geralt." _____________ Bezpochyby najlepšia kapitola Netflix Zaklínača! Naozaj by som nepovedal, že ma tento svet dokáže v seriálovej podobe takto milo prekvapiť, ale našťastie, opak je pravdou... Animácia mi sadla, bitky a krv sú spracované výborne a strhujúco a na moje prekvapenie som ti aj užil! Okrem toho, postavy boli pekne vykreslené, atmosféra bola vynikajúca a celkovo aj ten príbeh ma naozaj bavil... Jediná škoda je to, že Vesemirov origin mohol byť o niečo viac rozvitý a vlastne aj celý tento animák mohol mať aspoň o takých 15 minút viac... A tiež aj tempo chvíľami trochu pokryvkávalo, ale inak mi prišlo, že tam bolo všetko, tak ako má byť... Dávam 7,5 portálov z 10, nič viac k tomu netreba dodávať, prial by som si viac takýchto filmov! ()

• Vytváření monster zaklínači, aby je později mohli ulovit za odměnu, je manifestace „Kobra efektu“. Ten je pojmenován po případech z Dillí, kdy místní chovali kobry, protože britská britská vláda nabízela odměnu za každou mrtvou kobru. (Axarus)
  • Příběh je inspirovaný příběhy, které prožil Geralt v knize „Bouřková sezona“. Tvůrkyně Lauren Schmidt se rozhodla převyprávět příběhy, které prožil Geralt prostřednictvím postavy Vesemira. (Geralt z Rivie)

Související novinky

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (více)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (více)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (více)