Na počátku zahlédne Marta svatbu své kamarádky Aleny. Potom jde do blízkého železářství pro kroužky na záclony. Po prodavaččině tradičním "nemáme" si nechá zavolat vedoucího Viktora Tomáše. Ten se jí omluví, že zboží není na skladě a vzápětí jí vyzná lásku a požádá ji o ruku. Večer jej doma čeká nemilé překvapení. Všude je nepořádek a Marta, která místo večeře hledá svatební fotografie mu vyčte, že scénku s kroužky, kterou si rok co rok připomínají své seznámení, stále více odbývá. Viktor se marně domáhá večeře a pak se na nápad Marty vydají na návštěvu novomanželky Aleny, která je mimochodem skvělá kuchařka. Idylka, která u kamarádky vládne oba hosty překvapí. Alena jim však prozradí, že si tentokrát (vdávala se již potřetí) nechala najít ideálního partnera pomocí počítače. Marta s Viktorem zapochybují, zda se k sobě vůbec hodí a navštíví proto kybernetický ústav, kde počítač zjistí, že jejich manželství se rovná hazardu. Nechají si pro sebe najít ideální partnery a přes důrazné varování tetičky Emilky se rozhodnou se svými "ideálními partnery" sejít. Jenže jak už to v českých komediích bývá, všechno se řádně zamotá, protože ani jeden z nich se napoprvé nesetká s tím pravým. Hudební skladatel Petr Karát místo sebe poslal na schůzku s Martou instalatéra Frantu a Viktor navštíví ordinaci "své" doktorky Tuchlové právě v den, kdy ji zaskakuje energická Soňa Brčková. Jak už to končívá, sejdou se nakonec všichni aktéři, včetně tetičky Emilky, Aleny a jejího ideálního manžela, pravých i nepravých ideálních partnerů u Tomášů a vypukne ten pravý šťavnatý zmatek, který dělá komedii komedií... (oficiální text distributora)

PetrPan

Spojení Brejchové s Brodským je vynikající, ale kdykoliv si vybavím tenhle film, nelze si nevzpomenout na zelenou Ivu Janžurovou a trabanta Františka Peterku. Vztahová komedie, kterých se dnes točí plná pr.. přehršel, ale téměř žádnou z nich nemusím vidět víc než jednou a u většiny z nich pak ani jednou. ()

WANDRWALL

Skvělé gagy. Odraz reality. Jen řada lidí neumí si přiznat to či ono. Do slov to přenést. A ani film je v tom nepoučí. Inu stále se vše opakuje. ()

dopitak

Herecký koncert velkých umělců a jasný důkaz, že i nepříliš důvtipný námět lze vylepšit správným obsazením. Brodský a Bláha byli prostě borci. ()

Ivoshek

Sorry, takhle ne. Jasně, zápletka s tím, že PC vybírá k sobě partnery, je asi na rok 74 neotřelá, ale to je asi tal všechno. Hvězdy to u mne nezachrání. Navíc Brejchovou jsem nikdy neměl rád. ()

honajz

Na Schulhoffovy sociální komedie musím mít náladu. Ne že by nebyly vtipné a trefné, ale ta tragikomičnost je občas deprimující. Člověk se směje, ale zjišťuje, ano, tak to je, a nedělá to člověk dobře. Zde je sice zajímavá myšlenka (lidé ve vztahu se obohacují svou různorodostí, nikoliv dokonalou stejností), zahrané je to skvěle, zvláště vztah v podání Janžurové a Peterky, dokonalý je Bláha jako skladatel a Rázlová jako rázná doktorka, ale přece jen chvílemi ten film nudí. Spleteno je to dobře, možná až moc, jsou zde i vedlejší postavy typu instalatéra v podání Menšíka, nebo skutečná doktorka, vše kulminuje v jeden třeskutý výbuch, kde se vše vysvětlí a vyřeší a pročistí vzduch, avšak přesto jsou zde scény, u nichž se člověk nudí, které mne neláká vidět podruhé, nevím proč. ()

Morholt

Klasická normalizační komedie o tom, že protiklady se přitahují. Scénáristicky ani režijně nijak výjimečné, ale herecky je to pecka. Hlavně Janžurová s Peterkou jsou páreček k pohledání a možná je i škoda, že si to nestřihli i v reálnym životě. 70% ()

argenson

"Vždycky máš hlad, když já chci prožít něco krásnýho!" Ani tahle hláška není nijak světoborná, nicméně v srdceryvném podání Jany Brejchové zní kouzelně. Ostatně, Brejchová tady je kouzelná celá. Poslední film, v němž excelovala svými mimořádnými půvaby, než se přehrála do rolí maminek. Ani příběh není nijak světový, ale v dialozích to jenom sviští a pak ani nevadí to, že Janžurová, Menšík nebo Zázvorková představují poměrně obehrané typy známé i z jiných filmů. Co mě ale baví pořád, je sarkastický humor Reginy Rázlové v roli pragmatické lékařky. ()

Adasin

...ne, nehodíte! Skoro nikdo z postav a nic z příběhu se k sobě nehodí. Jinak se v podstatě dozvíte hlavně to, že kybernetika je špatná, zvlášť na hledání ideálního partnera, ale něco ty "komické"situace vyvolat muselo. 5/10 ()

MikO_NR_1909

Kvalitná romantická komédia s množstvom nápadov a výborných hercoch. Čo trošku zamrzí je stagnácia a zbytočná prekombinovanosť filmu v druhej polovičke, vrchol som zaznamenal niekde v 50-60 minúte. Veľká škoda, lebo ináč je to fajn inteligentná oddychovka. ()

Pierre

Dobrý nápad, dobrý začátek,  docela jsem se pobavil,  ale ve druhé polovině už malinko dochází dech a postavy (výjma Brodského) začínají být otravné. Což mohl být možná záměr, ale taková doktorka Brčková je vážně na zabití (i když má ráda špekové knedlíky. Vajíčka taky můžu.) ()

blackrain

Na svou dobu velmi zajímavý námět. Dnes to na různých seznamkách chodí stejně. Lidé taky občas pošlou za sebe na schůzky někoho jiného nebo dělají, že jsou náhodnými kolemjdoucími. Jak je vidět, tak v komediích se meze nekladou a je to tak dobře. ()

topi

Dokonalému hereckému obsazení kraluje Vladimír Menšík, který ve filmu hraje instalatéra, to je prostě uragán vždy, když se na plátně objeví. ()