Satirická komedie režiséra a scenáristy Petra Schulhoffa Příště budeme chytřejší, staroušku! líčí osudy dvou podvodníků, kteří neustále narážejí na protřelejší a zkušenější soupeře. Ve svém úsilí dosáhnout snadného zisku často vystřídají několik zaměstnání a vymyslí celou řadu originálních podvůdků a zlodějin. Pokaždé však na jejich nápadech vydělá někdo jiný. A když se chtějí pomstít svým vykutáleným sokům, skončí nakonec tam, odkud na začátku vyšli – za mřížemi... (Bontonfilm)

Tominni

Musím přiznat, že tento film mě nikdy příliš nezaujal a od Petra Schulhoffa patří k těm slabším. Krádeže a podvody - kam se jen podíváš. Nutno říci, že to tak do jisté míry i bylo (kdo nekrade, okrádá rodinu). Ale tady by ta satira musela být buď ostřejší nebo hlavně vtipnější. Pokud se u komedie mockrát nezasměju, tak je to problém....:-). ()

Stanmi

Nijak špatná, ale oproti jiným čeksým komediím spíše průměrná komedie o dvou zlodějíčcích, který zkouší různé švidly, ale vždy je někdo jiný převeze, ústřední dvojice Augusta-Peterka, byla vybrána s citem a funguje velmi dobře, ale komediální složka celkem zaostává, naštěstí pár světlejších momentů se najde. Ale i přes nedostatek humoru a slabší scénář se jedná o snesitelný film, o jehož kvalitách by si některé komedie točené po roce 1989 mohly nechat jen zdát. ()

g.laudeo odpad!

Petr Schulhoff - umělec s širokým záběrem aneb Jak zvládnout špičkové české kriminálky a současně tyhle legrace. ()

koza3

Slabé. Spousta hluchých míst. Musím říct, že se jedná o jeden z mála filmů z 80.let, který si asi už nikdy nepustím znovu ()

benqsiemens

Průměrná československá komedie z éry komančů. Nic super přavratnýho, klasický komunistický vochcávky vymejšlený hlavně proto, aby se dalo nějakym způsobem přežít a na práci se řádně máknout nemuselo. Hold budování socialismu taky přinášelo ovoce v podobě vysávání státních finančních a materiálních prostředků - dnes to však není jiné, jen se řekl bych, rozkrádá v daleko větší míře, je to vokatější a každýmu u řitě!!! ()

gezper

Jo, kdo nekrade, okrádá rodinu. Augusta s Peterkou jsou dobří a vytahují to celé nahoru. Ale když si to režim celé pěkně pohlídal, tak se nedá čekat nějaká výraznější, společensky nepřijatelná forma humoru, a to je zároveň velká slabina celého filmu. Každopádně koukat se na to dá, ale z daného období máme rozhodně lepší komedie. [40%] ()

Scaevola

Komedii jsem sice neviděl, ale reálný socialismus kape na každém kroku, až se člověk diví, že censura díky několika málo podbízivým větičkám kývla. Pokus o satirické episodické putování dvou existencí se povedl. ()

Cvachetka

Nepříjde mi to tak špatné, až jsem byl překvapen zdejší kritikou. Mě se to celkem líbilo. Sympaťák Peterka a k němu skvělý parťák Augusta. Rozhodně je to lepší, než spousta filmu se stejným hodnocením. Asi už i kvůli te kritice ta dám čtyři hvězdičky. 75%. ()

brasek

Komédia, ktorá ma zaujala a jemne zabavila až v 21. storočí. Je to vekom, že filmy ktoré mi v mladosti nesadli sú teraz takou oddychovkou? ()

nanamarak1

Evidentně nemám vkus, ale mně to přišlo jako Schulhoffova nejlepší komedie. Navíc to má jen něco přes 80 minut, takže se u toho člověk nenudí. Navíc Peterka s Augustou jsou sekáči.  Mělo by to tu mít aspoň o 10% víc. 70% ()

Pasternak odpad!

To je tedy fakt satira...tady to bohužel nezachraňují ani herci. Lepší nevidět. Nebo se podívat, a pak si pustit něco, co alespoň vzdáleně připomíná satiru. ()