Film je inspirován masakrem z roku 1978, kdy bylo v Bar du télèphone v Marseille zavražděno deset lidí. Loajální policista pohybující se mezi zkorumpovanými kolegy uprostřed války marseilleských gangů musí vzít věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým... Policista z protigangové jednotky Richard Vronski dostane za úkol vyšetřit masakr, který spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxní metody, není však jediná. Mají rivaly v jednotce pro problematické akce, které velí major Costy. K tomu přichází nový ředitel, divizní komisař Ange Leonetti, a ten má uklidit Marseille a zklidnit divoké psy ve svém týmu. Všichni si rychle uvědomí, že bez obětí a riskování nic nezískají. Zvlášť, když se dcera komisaře stýká s antigangem, severní město útočí na Korsičany, klíčový svědek je ve  vazbě zavražděn a policie pošle toho nejzahořklejšího agenta. Vronski a jeho muži si musí zachránit kůži a zvolí jednu z nejnebezpečnějších cest. (JOJ Cinema)

Ironhead

Pevně doufám, že šlo o velké sci-fi a ne o přiblížení stavu "fungování" policie ve Marseille. Aneb filmařina poctivá, herci dobří/slušní, ale ten příběh a scénář kulhal na obě nohy. Aneb všichni proti všem, kde se stírá rozdíl mezi gangstery a policajty, kde u obou funguje mnoho samostatných frakcí, které mezi sebou porůznu kolaborují i válčí. Plán na záchranu policejní jednotky od jejich velitele jsme vůbec nepochopil a přišel mi dementní od samého počátku. Jediné, co ten plán opravdu přinesl byla jen sílící spirála násilí a vraždění. To že si policisté mezi sebou posílají zcela normálně silně kompromitující SMS, když vědí, že ej vyšetřují z vnitřního... škoda mluvit. Nebo, že vůbec nikdo neřeší ani se slovem nezmíní o sebevraždě jejich kamaráda a kolegy, který předtím zabil i své děti a manželku (jde o úplně první scénu filmu... takže žádný spoiler)... divné, je v tomhle směru slabé slovo. Na slušné hodnocení to trochu vytáhl nečekaný ale zároveň i málo uvěřitelný konec. Drsné francouzské krimi mám rád, ale tady bohužel jde tak nějak o průměr. Film sráží nedomyšlený a velice těžko uvěřitelný scénář. Ještě mě zarazilo, kolik asi takový běžný policajt ve Francii bere, když jsem viděl jejich auta, domy, lodě... jakoby mafii práskal a nechal si platit úplně každý v tomhle filmu, jinak to není realita ani omylem :_) ()

Davidaxik

Luxusní večerní klidná podívaná. Velice dobrý herecký výkon (až teda na nejznámějšího francouzského herce v té roli). Rozhodně doporučuji pokud máte rádi přestřelky a akci a velice dobré utvoření krve. A jen se vše potvrzuje, mezi Mafii a policií nemí rozdíl, jen ta jedna strana, pracuje, takzvaně pro stát... ()

Grázl83

Průměrná akční krimi, ve které tradičně nechybí hromada zkorumpovanych poldů. Za ten závěr přidávám jednu hvězdu, to bylo velké, překvapivé a genialni finále, které celý snímek pozvedlo z krimi klišé do nadprůměru. ()

PTuranyi

Francúzska snaha o policajný thriller, kde nikto nie je tak úplne svätý. Drsný chlapci pracujúci v prostredí podsvetia a bojuje proti obchodu s drogami či organizovanému zločinu, sa zákonite zašpinia. Produkcia je kvalitná a technicky dokonalá aj keď nie veľmi originálna a herci hrajú svoje tvrdé role dobre. Výsledok je však nemastný neslaný. Možno je to tým, že vzťahy sú komplikované a v zásade nemáte komu fandiť, lebo každý je sviňa. K tomu patetický záver likvidácie každého z tímu, ktorý už emócie veľmi nevzbudí. ()

frenkie

Film nese jasný rukopis Marchalovi režie, tzn. velmi nejednoznačné charaktery většiny postav, střídmé kamerové filtry, velká porce brutality apod. Je prostě vidět, že režisér a scénárista v jedné osobě byl kdysi součástí tohoto cirkusu, zvaného francouzká policie. Snímek se zdá místy nepřehledný díky většímu počtu postav, u kterých si musíte zapamatovat, jak se jmenují, jinak opravdu hrozí, že se v tom ztratíte, jak praví kolega david666. Časem ale vše vykrystalizuje, zapadne do sebe a úplný závěr se tak trošku dal očekávat, ten velitel protidrogového měl opravdu zlý pohled. Film nenudí, rychle odsýpá, pořád se něco děje, bavilo mě to, stejně jako většina Marchalových filmů, co jsem viděl. 4*. ()

Modeman123

Ale jo. Na filmu se evidentně nešetřilo každou korunkou a jih Francie, konkrétně Marseille a její boj s korsickou mafií, prostě není špatné téma. Na druhou stranu, reálná francouzská válka s Korsičany je v těchto městech trošku jiná, než popisuje scénář. Tady se šlo silně akční metodou a ve finále vznikla pěkná, nenáročná euro gangsterka. Proč ne? ()

Pompeius

Něco tomu chybělo, trochu větší hloubka postav, jejich vztahy, motivace. Takhle z toho vyšla jen rádobydrsňárna, která ale neosloví. A nezaujme ani brutalitou, ty cákance krve při střelbě byly legrační. Starší Marchalova Válka policajtů vychází ve srovnání s namachrovanější novinkou mnohem lépe. ()

Bragi66

Gangsterka z Marseille se spoustou gangů a různě zkorumpovaných policistů, to francouzům jde dobře. Film je vyveden na velmi dobré profesionální úrovni režisérem, který je specialista na tento žánr. Je těžké, aby konec nepokazil příběh, ale tady to rozhodně nezaneřádili žádným happyendovým koncem, kdy hlavní hrdinové s balíkem peněz šťastně mizejí v dál. ()

chamonix

I v Čechách je dost zkorumpovaných fízlů, i prodejného nejvyššího šéfa bych zkousl, v české policii jich také pár bylo, ale aby byli křiví ÚPLNĚ všichni?!? A teď technické kopance - na místě masakru se nedělá ohledání místa činu (tudíž se nenajde policejní automat), úmrtí přímo na stanici se dokonce nevyšetřuje vůbec (tudíž se nezjistí povýstřelové zplodiny u vraha, resp. že zastřelený se sám nezastřelil), na místě přestřelky se nesnímají otisky prstů ...   +++    A může mi někdo vysvětlit, proč ten alkoholik s plackou vyvraždil svoji rodinu? ()

mdf

Celkem to šlo,taková typická francouzská krimi,mohla být svižnější,Reno, jako spousta dalších, je tam jen, aby přitáhl co nejvíce diváků. ()

Ejvi

Začátek nadějný, konec nečekaný. Jinak moc dlouhé, místy nudné a ani vedlejší role Bellea a fešné dcérky zpustlého Rena, mě nedonutí pustit si to znova.. ()

Zaks

Drsné francúzske krimi so záverom, ktorý to vytiahol až na 5. Miera brutality filmu a korupcie polície je v pomere 1:1. Veľmi dobre napísane charaktery zloduchov a tých „dobrých“. Akcia vynikajúco dopĺňala skvele rozohraný príbeh, bola síce krátka ale famózna. ()

Irish Stout

Typická Francúzka gangsterka, veľa kecov, zložitý dej, na ktorý treba manual. Nevedia to proste. Radšej jednoduchú Anglickú gangsterku, málo kecov, veľa akcie a jednoduchý príbeh. ()

andreas_tool

Neokoukaní herci (kromě Jeana Reno, samozřejmě), dobrý scénář o čestných policajtech a v hlavní roli světlo! To jak si kamera hraje v tomhle filmu se světlem, to je ART! No a ten konec, posledních pár minut...hmmmm.... jasných 5* ()

E.Company

Celkem solidní postavy neznámé, teda až na toho šediváka, ale místy nepochopitelné, těžko uvěřitelné a nelogické. ()