Veľkolepá rodinná sága zo začiatku industriálnej revolúcie vo Francúzsku, ktorá sa odohráva v départamente Périgord na brehoch rieky. Priblíži divákovi búrlivé osudy dvoch znepriatelených rodín, ktoré sa nenávidia na život a na smrť. Sága obsahuje aj klasický motív nešťastnej lásky detí z obidvoch nepriateľských strán ako aj ďalšie ingrediencie divácky úspešných seriálov - lásku, nenávisť, priateľstvo, zradu i pomstu. (oficiální text distributora)

elle

Adaptace rozsáhlého (3 díly) románu Christiana Signola, který u nás běžel pod názvem Řeka naděje, zpracovává osudy lodníků a lidí spjatých s řekou Dordogne. Seriál měl mimořádně krásnou kameru a hudbu, která si podle mých uší trochu pohrávala s motivy Giuseppe Verdiho. Tak jako v našem Cirkusu Humberto byla manéž osudem hlavních protagonistů, tak zde jim byla osudem řeka. Je to taková 2-3 generační sága, kde se osud právě s nikým nemazlí. Velmi hezky zachycená atmosféra trochu romantizovaného prostředí lidí od vody. Režíroval Josée Dayan, který se u mě nechvalně zapsal Prokletými králi. ()