Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy a navíc jí začne radit úžasná vztahová koučka a influencerka. Do téhle chvíle měla svůj život celkem naplánovaný, ale teď se z ní stal samouk. (Bontonfilm)

ostravak30

Film se vlastně neliší od jiných podobných komedií a je jen další z těch, které zapomenete sotva se spustí titulky. Hlavní hrdinka má smysl pro sebeironii a její postřehy mi připadaly jako by je vymyslela Halina Pawlowská a prezentovala již v Banánových rybičkách. Témata jsou pořád stejná. Ženu středního věku opustí manžel a tak se s tím musí vypořádat a filmaři si na paškál berou různé seznamovací aplikace i vztahové kouče. Matka hrdinky je naopak šíleně moderní. Takže vlastně nic tak originálního. Ne, Jitka Rudolfová nepřišla s ničím novým, již nepoužitým. V různých obměnách to uvidíme v ostatních komediích. Marné čekání na nějaký skutečně dobrý film, ne tak už komedii - v tomto žánru ani nedoufám, pokračuje. ()

Solverino

Silně podprůměrná rádoby komedie. Teda nevím kdo se těm upachtěným dialogům může smát? Spiše trapárna, silně nedoporučuju, je to úplně o ničem, na hranici mezi Odpadem! a jednou (velmi slabou) hvězdou... škoda peněz a času. ()

Tominni

Standardní česká komedie, kde Klára se potýká s nečekaně končícím manželstvím, novými nápadníky, influencerkou, která ji příliš nepomáhá. Film hodně drží dobrá Jana Plodková, proto to nakonec dá na ty tři hvězdy (i když je to jen taktak). Na jednorožce jsem už raději zapomněl. ()

Prubner

Další z dlouhé řady českých vztahových komedií, ale při téhle jsem se překvapivě párkrát usmál, což je v tom českém bahně výjimečný jev, proto dávám tři hvězdy. Líbil se mi i výkon Jany Plodkové a přesné kreace většiny představitelů vedlejších rolí. ()

blondboss

Priemerná romantická vzťahovka, ktorá opäť raz neprináša nič nové. Ošúchané frázy, prevarená dejová linka a až príliš rozvláčne napísané charaktery jednotlivých postáv. Jana Plodková podľa mňa dobrý výber, ale jednoducho na lepší nadpriemer tomu niečo chýbalo. Pokiaľ máte chuť na filmovú rýchlovku v čase domáceho nudenia sa, tak pokojne využite tento snímok. 50 % ()

wowylgu313

Tak jsem na okamžik jakožto bývá zvykem přerušil linii hororů a dramat a přicházím do světa komedií a parodií a různých "chujovin" ... Film Život pro Samouky je taková průměrná česká komedie. Dostanete pár frků pár lepších frků a pár stupidních frků. Herecké obsazení dostatečné. Ten příběh oproti ostatním propadákům nebyl nehorší. Ano! Samozřejmě že je to klišé a ještě k tomu úplně (v) ojetý ale nudit vás to záhadným způsobem nebude ... Občas jsem se totiž i zasmál. Dávám čistých 60% ... ;-) ()

Alden_Larson

Taková průměrná, ale úplně neškodná česká romantická komedie. Děj není úplně originální a je v něm několik klišé, ale jeho zpracování se mi celkově docela líbilo. Postavy byly taky fajn a některé dynamiky mi přišly zajímavé, několikrát jsem se dokonce i upřímně zasmál. Herecké výkony byly všechny dost dobré na to, aby se daly poslouchat. V prezentaci byl trochu nepořádek, většina filmu je dobře natočená, ale některé scény mohly vypadat mnohem lépe, jiné scény zase byly velmi zvláštně sestříhané. Hudba byla nejslabší aspekt filmu, její tón sebou plácal sem a tam jako ryba na suchu a místy mi přišla trochu melodramatická. 6/10 ()

Grimaldi odpad!

Ano, nejedná se o filmové dno českého filmu, protože alespoň po technické stránce si film udržuje běžný standard. Ale co ten zbytek. Hlavně tedy scénář. Chápu že se vycházelo z knižní předlohy, ale jak špatná pak musí být ona předloha? Karikaturně napsané postavy, kdy člověk po většinu stopáže přemítá kdo vás víc štve. Je to trapná postava hajzlíká v podání pana Neužila, nebo otravná a mě nesympatická babička a nebo snad esoterička Seidlová? Nejhorší asi přeci jen byla postava starší dcery, která je sice jen o pár let mladší než já, ale její chování působilo jako když chcete po důchodci, aby vám dle svého nejlepšího vědomí hrál mladistvého. Ne, dát do každé druhé věty anglické slovíčko fakt nedělá mladého člověka mladým. A to se radši nezmiňuji o koňském rande. A tak, i přes uvěřitelné herectví i chování postavy mladší dcery, která se jako jediná skutečně chová normálně, si film nic jiného než odpad nezaslouží. ()

kolly13

S hrstkou herců vznikla příjemná oddychovka, která ale v jádru brnká na struny vztahových problémů. Plodkovou a Neužila nemusím, ale to neznamená, že nepodali dobrý výkon. Plesla nekomentuju, to je perla našich rybníků. A Příkazký, to je krásná rolička pro velkého herce. Běžte a nechte hlavu doma, možná ve vás snímek něco probudí. A nebo ne, pak nevadí, stojí to i tak za zhlédnutí. ()

vinducha

Opět půjdu proti davu , a ačkoliv nejsem hospodyňka u žehlícího prkna , tak jsem se skvěle bavil , částečně samozřejmě , že jsme se na to dívali s přítelkyní , takže to byla  zábava sdílená , ale i  jinak to bylo hlavně vanvumenšou paní Plodkové jak vyšité. Dlouho jsme se takhle u celé délky filmu nepochechtávali nebo přímo nesmáli. Díky i paní Rudolfové , která zřejmě našla svou dvorní herečku. Netvrdím to přímo , ale možná tam byla trochu inspirace ve španělském Sin rodeos z roku 2018 , výkon Maribel Verdu mi přišel hodně podobný. ()

Salvator

Další tuctovka na scéně. Je neskutečně nudné sledovat všechny ty postavy potácející se znovu a znovu ve vztahové krizi. ()

fafejt001

ZDAREC , dám  za  * *a půl . Barbora  hrála  něco  pře  to  "  ezo "  a  nějak  to  nebylo  ono  . Plodková  je  sice  fajn  , ale  kniha  je  o  něco  lepší  . ()

tchempi

Buďme upřímní, všichni platí složenky. Jinak si účast fajn herců v takové sračce nelze vysvětlit. A opravdu mě mrzí, že dnes herci nečtou scénáře. A pokud ano, že nemají koule říct scénáristovi, že je to průser. ()

dejvy

Jelikož průměr z pěti je dva a půl, dávám tři hvězdy a možná ještě o půlku víc. Je to svěží dílko, u kterého nemám pocit trapnosti, jako u mnoha českých počinů tohoto typu za poslední roky. Herci z Dejvic jsou sázkou na jistotu a skvělá komediantka Plodková mě fakt baví. ()